1

Téma: bielenie koze

ahoj RNG, prosim ta moja znama ma poziadala nech sa ta spytam na tento problem. Ma na nohe celkom velky tmavy flak. Na koznom oddeleni to bolo uzavrete ako hyperpigmentacia a ma to na takej casti nohy, ktora nieje vystavovana slnku .. co by si poradil na efektivne vybielenie takehoto niecoho?



2

Re: bielenie koze

Neviem. Hovoria, ze snad extra selen by pomohol, aj ja mam flaky dokonca na tvari, po vyrazkach, co sa mi pridlho hojili a zrejme som isiel na slnko s takou este nevyhojenou kozou, a tam sa mi vylucilo ako obrana privela pigmentu.
Take rady ako bielenie alfa hydroxy kyselinami velmi nepracuju, zialbou, ale moze to skusit.
Staci na to obycasjna citronova stava, to je dobry zdroj alfa hydroxy, nemusi ist za drahymi kozmetikami.Ale opatrne, lebo toto "pealing" tj lupanie koze moze zajst daleko a poskodi si kozu.



3

Re: bielenie koze

ak by stavu z citronu zmiesala v nejakom pomere s kokosakom a to si nato davala?



4

Re: bielenie koze

Ako som povedal, s tymto nemam ziadne skusenosti, ale citronovu stavu treba riedit vodou.



5

Re: bielenie koze

no rozhodla sa, ze skusi tu citronovu stavu tak sem potom napisem nejaky feedback k nej .. len otazka - ako velmi sa kazi citronova stava? lebo nechce sa jej kazdy den mackat citrony big_smile pochopitelne .. ci pridat napr GSE do tej stavy?



6

Re: bielenie koze

Mozes tam pridat ako konzervant GSE, samozrejme. Uz  0.1 % roztok GSE sa nebude kazit mesiace.Najma ked ho drzis v chladnicke uzavrety.

Naposledy upravil: RNG (2012-04-23 13:58:47)