1

Téma: detske choroby

dobry den, mala by som otazky na niektore detske choroby.. nasla som na internete vela vasich rad ohladom vseliakych chorob a naozaj mi velmi pomohli. mam vsak problem aj so synom a ohladom davkovania a uzivania vyzivovych doplnkov u deti som nic nenasla. momentalne ma syn mononukleozu, berie lieky lipovitan a probiotika. chorobu ma uz vyse mesiaca, takze priebeh uz nie je taky dramaticky..

viac ma vsak trapi jeho oslabena imunita a jedalnicek. v septembri nastupil do skolky a byva velmi casto chory. uzival viacej krat antibiotika, aj ked sme sa snazili predist chorobam vitaminom C, pripravkami na podporu imunity (ale len produkty z lekarne ako imunoglukan a pod.) snazili sme sa zaradit mu do jedalnicka aj viacej ovocia a zeleninu, ale zeleninu nejedava.. hned ako ju vlozi do ust, tak ho natiahne a vyvrati aj to, co predtym zjedol.. snazili sme sa uz vseliako, ale nevieme do neho zo zeleniny dostat nic. z ovocia zje len jablko, banan a jahody.. uz tyzden ma traviace problemy (tak ako aj ja a dcera) mame staloci nuekolko krat do dna, krce v bruchu, ale nie je to typicka hnacka.. teploty nemame. objednala som si gse, oreganovy olej a kokosovy olej (neviem ako sa to moze pouzivat u deti) berieme probiotika, ale neviem, co este by sme mali brat, tak vas prosim o radu, lebo mam pocit, ze vsetky synove problemy su zapricinene zlym jedalnickom a zlou florou v crevach.. sad



2

Re: detske choroby

Pozri na temu Herpes, tam mam vymenovanych plno antiviralnych.
Viralna imunita nie je to iste, ako bakterialna a na ine mikroby.
Dieta treba navyknut na normalne pestre zlozenie stravy za kazdu cenu. Inaksie dostane do vienka zdravotne problemy a kratky zivot.
Musi jest rozne mikrovlakniny a brat probiotika, aby si vybudoval imunitu.Probiotika vyrobia az 70% vsetkych obrannych latok pre telo, preto zriedka odporucam antiobiotika, ktore znicia probioticku floru a tym velmi oslabia telo, prakticky daju zelenu vsetkym mikrobom, ktore neznicia.
Vyber si dobre probiotika, take co sa neznicia teplom=tepelne odolne a ani kyselinami, =kyselinovo odolne, lebo ine uz mozes kupit neaktivne alebo nie su schoppne prejst cez zaludocne kyseliny.
Z mikrovlaknin najmenej bude protestovat asi proti arabinogalaktanom, ktore sa rozpustaju vo vode a prilis nezhustne, takze nie su velmi poznatelne. Samozrejme sa daju pridavat aj do polievok, omaciek atd a su uzitocne pre kazdeho v rodine.Celkove zijeme v nedostatku vlaknin, lebo "mudri ludia" icj v polnohospodarskych produktoch odslachtili a este aj zvysky , co zostali vyhadzuju ako plevy.
Z pliev je najjemnejsie psylium(psylium husk) ktory obsahuje az 98% mikrovlaknin, "vodorozpustnych"
Jablko a hruska obsahuju pektiny, tiez cenna mikrovlaknina.
Bez dostatrku mikrovlaknin sa nemozu vobec rozmnozit probioticke kultury, ktore sa potrebuju rozmnozit mnohotisickrat z tych malickych kapsul az na celkovu vahu 1 kg pri dospelom cloveku.
Ludia si neuvedomuju, ze to trosticku probiotik, co je v kapsuliach je len dost ako nasada, nie ako celkove mnozstvo potrebne na osadenie criev.



3

Re: detske choroby

dakujem, popozeram sa, kde sa to dá zohnat. davkovanie mikrovlaknin mozem pocitat ako 1/4 davky pre dospeleho? to, ci su probiotika dobre viem odkial zistit? potrebovala by som znacku, ktora je dostupna v slovenskych lekarnach, aspon, kym zozenieme nejake..



4

Re: detske choroby

Samozrejme, vsetky doplnky preratavas na vahu, ja udavam na 70 kg dospeleho.Sam beriem viac, lebo ovela viac vazim.
Zialbohu na Slovensku nemaju este ziadnu znacku, ktora bu bola aj tepelne aj kyselinovo odolna. Ja pouzivam tuto
http://www.swansonvitamins.com/HRG010/ItemDetail?n=0