1

Téma: Popraskany jazyk

Mam taku otazocku. Uz dlhodobo mam popraskany jazyk. Vznikaju mi tam neustale nove trhlinky. Niektore postupne zaniknu a pribudnu dalsie. Pozdlzne na jazyku mam jednu velku trhlinu ale ta nie a nie sa zahojit. Vadi mi to pri konzumacii niektorych potravin (napr. rajciny) kedy to velmi stipe alebo pali na jazyku. Viete mi poradit, co to moze byt, cim sposobene a ako by sa toho dalo zbavit? Dakujem.



2

Re: Popraskany jazyk

Mozu to byt napr virusy, alebo plesne, co to sposobuju pripadne nedovolia sa vyhojit. Zvys si viralnu imunitu, to nakoniec radim kazdemu, ktory nechce na dnesne tiche viralne epidemie, ktore si lekari nevsimaju ,doplatit
Na kvasne a plesnove infekcie, aj na rozne streptokoky v ustach je dobre viackrat denne podrzat v ustach roztok GSE niekolko minut(60 kvapiek na liter vody)



3

Re: Popraskany jazyk

Existuje este aj nejaky iny doplnok na zvysenie viralnej imunity v ustach? Z GSE sa mi tvori vodny kamen na zuboch a nemam z toho dobry pocit. Dakujem.



4

Re: Popraskany jazyk

GSE neobsahuje mineraly, tj nemoze tvorit zubny kamen.
Zubny kamen je zo slin a jedla.
GSE nie je na virusy prakticky vobec., ako som hore povedal. Na to su ine prostriedky. Pozri si v teme herpes.
http://rng.nazory.eu/herpes
K uvedenym pridam este monolaurin, citral, sangre de grado, dokonca vraj aj berberine.