51

Re: candida

nastastie, mna infekcie dychacich ciest a kasel nepotrapili niekolko rokov a okrem protikandidovej diety som oregano nepouzila  pouzivam toto http://www.puritan.com/oregano-547/oreg … mg-006555. je teda mozne "vyhubit" kandidu aj len so zasobami na 8dni, ale s ostatnymi doplnkami a poctivou dietou?



52

Re: candida

Uvedene oregano ma len 15 mg oreganoveho oleja, vlastne len vytazku,  na kapsulu, tj ovela menej carvacrolu. Ja odporucam 3 x 200 mg carvarolu a to dostanez len z tohoto, podla mojich doterajsich informacii, kde mas v enterickej(az v crevach sa rozpustajucej) kapsuli 100 mg carvacrolu
http://www.iherb.com/Now-Foods-Oregano- … ftgels/731



53

Re: candida

moj problem je, ze som neustale na cestach resp. sa stahujem z jedneho konca sveta na druhy aj niekolkokrat do roka, preto je pre mna velke mnozstvo doplnkov do zasoby nemozne. dieta bez oregana tak nebude uspesna? ten oreganovy olej ste mi odporucili je pravda, ze uz pred 3rokmi takze za tu dobu doslo urcite k velkemu vyvoju a novym poznatkom... silnejsie je lepsie, nepochybujem, ale je to postacujuce?
este by som sa chcela spytat, mozem pri protikandidovej diete nizkotucny tvaroh? viem, ze mliecne vyrobky by sa nemali, ale v pokial udrzim mnozstvo sacharidov na min. mnozstve (100g tvarohu je len 4g sacharidov), predstavuje to dostatocnu vyzivu pre kandidu? Dakujem



54

Re: candida

Carvacrol v oregane je najucinnejsi prostriedok proti candidam.
Zasada je, ze candidy treba oslabit/vyhladovat pripadne aj znicit, a probiotika posilnit, inac sa ti flora v crevach nezmeni na probioticku, ktora potom uz staci drzat candidy v sachu, pokial nebudes vyslovene jest privela cukrov a bielych muk bez mikrovlaknin v diete, tj nevyslachtis si candidy a nepotlacis probiotika



55

Re: candida

praveze som sa stravovala prikladne, ale po operacii som si nejak povedala, ze naco sa starat aj tak pride nestastie a clovek sa zdravym stylom trapil zbytocne a tak som zacala jest mastne, sladke, kolace...no hroza a nezastavitelna! ale kedze rozum som tym nastastie nezabila chcela by som sa opat vratit k zdravemu stylu a myslela som, ze protikandidova dieta na zaciatok by bola vhodna. zadovazim si teda aj poriadne oregano k tomu vsetkemu.

este by som sa chcela spytat (aby to nevyslo navnivoc s tymi doplnkami)
mozem tvaroh? max 100g co je asi 4g sacharidov a nie pravidelne samozrejme.
a otruby? disponujem roznymi oat bran, wheat bran, rice bran... kazde rano ich jedavam na ranajky, robim si z toho taku kasu spolu s ovsenymi vlockami (tie ale koli mnozstvu sacharidov by som samozrejme pri protikand.diete vynechala), ale otruby by mohli ostat? viac-menej koli chuti pretoze ako vlakniny mam aj psyllium a inulin



56

Re: candida

Otruby su samozrejmem OK. Tolko toho zvyskoveho skrobu neobsahuju, ale zase maju hodne vlaknin, takze podporuju hodne probiotika.
Inac mastne nepodporuje ani candidu, ani plesne., Naopak, kokosovy olej candidy a plesne potlaca.
Ked ti tvaroh robi tak dobre, kludne ho s mierou jedz. Je to sice proti tej diete, kde sa snazis nejest nic kvasne ani huby, ale zas tak to nie je prisne. Hlavne nie ziadne cukry a skroby.



57

Re: candida

a hlavne ked je z chovu, ktory poznam osobne:-) a doma vyrabany...



58

Re: candida

OK



59

Re: candida

plesne ani kandidu mozno nie, ale od zdraveho ma mastne/vyprazane daleko. kokosovy olej to je samozrejme ine "mastne" smile
este mam asi hlupu otazku (ale vraj iba hlupak sa nepyta smile mam jablcnu vlakninu zo susenych jablk, nebude lepsie dat si na vecer s probiotikami tu?
inak dakujem velmi pekne za rady! aj v ostatnych temach... vase rady som vyuzivala uz roky, dokonca som sa vdaka vam vyliecila (ak je to len trochu mozne) zo psoriazy! aj ked ste vtedy tvrdil, ze to zrovna "nie je vasa parketa"



60

Re: candida

Susene jablka su zbytocne drahe, a stracas velku cast antioxidantov. Niet nad cerstvost.



61

Re: candida

co hovoris na tieto probiotika    http://www.swanson.cz/ultimate-probiotic-formula-30-pcs



62

Re: candida

Dobre probiotikum ale zlodejska cena. Neuvadza ale, nakolko je tepelne a kyselinovo odolne
http://www.swansonvitamins.com/SWL008/ItemDetail
Ja sa drzim stale tohoto, ktore je tepelne aj kyselinovo odolne
http://www.iherb.com/Healthy-Origins-Pr … caps/19518
Nakoniec ho najdes aj u Swansona, ten sa snazi mat vsetky lepsie vyrobky, aj ked nie su priamo jeho vyroba.



63

Re: candida

nevedel by si mi poradit aj nieco na padanie vlasov mne za posledny rok vypadala aspon tretina vlasov uzivam zinok ale vobec to nepomaha a vlasy mi stale vo velkom mnozstve padaju uz neviem co s tym mam robit



64

Re: candida

Pouzivaj aj jod a selen. Tiez 500 mg vitaminu B-5(pantotenicka kyselina alebo calcium pantotenate)
Nechaj si zmerat hormony, ci nemas nahodou hormonalnu poruchu. Najma vysoke hladiny DHT sposobuju stratu vlasov(alopecia)
A kedze je to v teme candida, candida tiez moze sposobit aj acne aj stratu vlasov, Candidu treba potlacit v crevach a vybudovat si dobru probioticku floru, tj treba si napravit cely traviaci proces(kyseliny, enzymy mikrovlakniny probiotika)

Naposledy upravil: RNG (2012-06-10 20:10:11)



65

Re: candida

tie hormony sa zistuju z krvi vsak? to mi moze urobit aj obvodna lekarka ci nie



66

Re: candida

Asi nie. Na to treba endokrinologov.



67

Re: candida

chcela by som si precistit pecen a oblicky mozem pit urologicky caj a caj z pestreca marianskeho naraz?



68

Re: candida

inak k tomu uzivaniu jodu som citala ze uzivanie jodu moze pomoct pri chudnuti toho sa vsak bojim lebo ja som velmi schudla a schudnut uz nechcem prave naopak potrebujem pribrat len sa mi to nejako nedari



69

Re: candida

a este jedna otazka cakam na endokrinologicke vysetrenie, nieco som si zistovala o stitnej zlaze citala som co sposobuje znizena cinnost alebo zvysena cinnost, podla tychto informacii som chcela zistiti ci moze ist u mna o znizenu alebo zvysenu cinnost stitnej zlazy ale teraz som prekvapena lebo ja mam priznaky z oboch moznosti je to mozne ze mozem mat priznaky oboch poruch aj zvysenej aj znizenej cinnosti? viac priznakov mi sedi na znizenu funkciu ale tam je napr uvedene ze clovek pri znizenej funkcii pribera na vahe a ja prave naopak, je mozne ze priznaky mozu byt pomiesane?



70

Re: candida

Sue doplnky az na velmi vzacne vynimky sa mozu brat v roznych kombinaciach, bez obav.
Nizka cinnost stitnej zlazy moze viest k znizenemu spalovaniu tukov a teda k tlstote.
Normalna cinnost stitnej zlazy by nemala nijak sposobit chudnuitie pri normalnej vahe.
Diagnozy lekarov su casto uplne mimo, mnohokrat nevedia zistit nizku funkciu stitnej zlazy a mnohokrat nas alarmuju pri poruchjach stitnej zlazy datami, ze ma cinnost zvysenu.
Podla viacerycy lekarov pomaha vseobecne na stitnu zlazu a ine zlazy, ci uz hormonalne alebo vyrabajuce enzymi doplnok jodu, ktoreho mame v potrave pripalo(podla tych roznych lekarskych vyskumov, ktore dosial orgasnizovana medicina nechce prijat, a ignoruje) a je to casom este ovela zhorsujuce sa, lebo nas o jod rabuju chlor, brom a fluor, ktorych je v nasom jedle a  vode, dokonca aj vzduchu coraz viac.



71

Re: candida

co hovoris na tento vyrobok http://www.bio-obchod.sk/produkt-5615/s … 1000-g.htm



72

Re: candida

Neodporucam jest mlete kamene s neznamym obsahom, najma ked obsahuju znacnu davku hlinnika.
nase telo potrebuje organicky viazane mineraly v prvom rade, tak ako su v potravinach.
Alkalizacia sa da dosiahnut jedenim zelenin, ktore maju vysoky obsah mineralov, a pripadne branim KHCO3, kedze mame v nasej potrave aj tak malo draslika.
KHCO3 sa napr pouzuiva ako odkyslovac vin, na Slovensku ho najdes vo vinarskych potrebach pod nazvom Kalinat.
Inac za tie obycajne mlete kamene si nechaju sakra dobre zaplatit! Ja kupujem zmesi na kosti, s presnym zlozenim jednotlivych mineralov(pomery) potrebnym na kosti, s potrebnymi organickymi vazbami mas absorbciu vyse 40% a zabudovanie do kosti, s prislusnymi potrebnymi vitaminami za zlomok tej ceny



73

Re: candida

Jeden nutriterapeut na SKK, ktory sa odvolava na Dr. Mercolu tvrdi,ze celozrnna muka a vyrobky z nej sposobuju este vacsie skody ako biela muka.Vysvetluje to tak,ze obsiahnuta vlaknina brzdi vstrebavanie skrobua ten potom plesnie a plesen v crevach prekvita..co si o tom myslis, RNG? dakujem



74

Re: candida

pise aj mnoho inych prekvapivych informacii ako napr.
http://www.vladozlatos.com/blog/clanky- … a-syr.html



75

Re: candida

tu pise o tom paradoxe ohladom celozrnnych potravin..
http://www.vladozlatos.com/blog/clanky- … ecept.html



76

Re: candida

http://www.vladozlatos.com/blog/clanky- … ricka.html



77

Re: candida

Nuz je to zmes roznych pravd, polopravd a domnienok.
Je sice pravda, ze co sa poriadne nenapravi kyselinami v zaludku, moze vyzivovat rozne parazitne kultury v crevach a to su aj plesne z cukrov a skrobov, aj rozne ine, ktore parazituju(tj su zivene) bielkovinami a tukmi.
Takze je to prilis komplikovane, aby sa to dalo len tak jednym prehlasenim charakterizovat.

Ja si sice dr Mercolu velmi vazim, ale nikto nie je prorok a kazdy sa obcas mylime.Jeho tvrdenie o celozrnnych mukach osobne nekupujem, najma ako cukrovkar DM2 nemozem jest biele muky, ktore mi prilis zvysia cukry v krvi.
Takze keby to aj bola pravda, ze hrubozrnne muky zvysuju moznost candidid, treba proti nim bojovat inac, nez vyhybanim sa hrubozrnnym a celozrnnym prooduktom. Ja sa branim znizovanim spotreby sacharidov celkove.
A pridavanim mikrovlaknin a probiotik, co tie plesne vyhladuje a podpori probiotika, co svojou cinnostou potlacAJU KVASNE A PLESNOVE INFEKCIE.



78

Re: candida

bola som u dermatologicky kvoli  vypadavaniu vlasov a poradila mi ze si mam kupit melasu a kazdy den po dobu 3 mesiacov si dat 1ednu lyzicu melasy denne, vraj to obsahuje zelezo a ine vitaminy, myslis ze je v melase naozaj tolko vitaminov a ze mi to moze pomoct?



79

Re: candida

Melasa je odpad zo stiav travin(cukrova trstina) alebo repy, kotre su ako take sami zdrave. Kolko sa toho zachova pri priemyselnim spracocani, neviem. Ja osobne som skor za cerstve stavy z trav a zelenych zvrskov a za surove stavy z repy a cvikle.

Naposledy upravil: RNG (2012-07-14 22:50:03)



80

Re: candida

Delux napísal(a):

Toho inulínu sa vôbec neboj.. Ja som skúšal kedysi aj 20 polievkových lyžíc denne, žiadne problémy, nezapekalo ma to a ani som to veľmi nezapíjal - iba trošku.. Ale pre istotu to radšej zapi väčším množstvom vody

esste mam otazku k tomu inulinu ked si dam napr. 3 kavove lyzicky inulinu musim to hned zapit 3 poharmi vody alebo staci ked budem pocas dna pit dostatocne mnozstvo tekutin



81

Re: candida

Ja si mikrovlakniny rozpustam vo vode, nasypem do flasky a dobre pretrepem. Lebo mikrovlakniny nasavaju do seba az 50 nasobok vody na vahu tj by ta mohli poriadne zapchat.



82

Re: candida

Ahoj RNG, mam protikandidovu dietu a chcem sa spýtat či v nej možemm konzumovat aj grepy, citrony, biely jogurt a ryby z konzerv ....



83

Re: candida

Ovocie len malicko, lebo obsahuje cukry.
Odporucam najma cucoriedky, maliny cernice, a cierne ribezle, ktore maju dost malo cukru ale plno antioxidantov.
Jogurt je produkt kvasenia, tj obsahuje kvasne latky, takze pocas intenzivnek protikandidivej diete sa neodporuca.
Ryby su OK v akomkolvek stave.



84

Re: candida

dakujem, este jedna mala otazočka, možem aj avokádo ?



85

Re: candida

Avokada kolko len chces, obsahuje minimum sacharidov



86

Re: candida

zdar RNG, chcem sa opytat - zistili mi candidu, dostal som aj nejake antimikotika, ale vraj to nieje nic platne, tak som zacal s dietou podla tvojich rad. chcem sa len opytat - nakolko som sportovec a potim vela litrov tyzdenne - ako mam nahradit iontovy napoj? lebo ten je sladky a pocas diety by som sacharidy v takej forme ako iontovy napoj vobec nemal konzumovat (podla mna).
dakujem.



87

Re: candida

Skus to Len trochu prisolenim vody zo solou so znizenym obsahom sodika
(taku by si mal aj tak pouzivat, lebo je zdrojom draslika, ktory mame vsetci v nedostatku a ako sportovec to poznas na krcoch v nohach, ked sa prilis potis.)
A mozes brat  aj doplnok mineralov na kosti, hoci vacsina potu obsahuje najma  sodik a draslik,
vapnik z tela potenim nevychadza obvykle



88

Re: candida

dakujem, osolena voda je zaklad a pradavny recept. ale co s doplnanim rychlych sacharidov pri dlhsej zatazi - pocas vykonu? mam sa viac dopovat ovsenymi vlockami pocas dna, nech sa mi urobia lepsie zasoby?
vdaka.



89

Re: candida

Ovsenne vlocky su ovela lepsie, ako rychle sacharidy, lebo obsahuju mikrovlakniny, betaglukany(beta 1,4) potrebne tuky z klickov a uvolnuju cukry pozvolne, tak ako to telo potrebuje



90

Re: candida

Dobrý deň, RNG, ospravedlňujem sa za asi hlúpu otázku, čítala som. ktoré výrobky s oreganovým olejom doporučujete, ale dostala som sa k tomu neskôr ako som jeden už kúpila. Je dobrý alebo príliš slabý? Prípadne dávkovanie - 2 krát denne polovica čajovej lyžičky je postačujúce? Ďakujem Vám za odpoveď.

http://www.biopurus.sk/biopurus/eshop/3 … 250-ml-BIO



91

Re: candida

Nuz je to 25% oreganovy olej bez uvedenia , kolko obsahuje carvacrolu. Pol lyzicky je asi 1,5 gramu, tj je tam 375 mg oreganoveho oleja a to moze obsahovat 1/2 az 3/4 carvacrolu, tj asi 200 mg velmi pravdepodobne co by malo byt na jednu davku dost.
Teda za predpokladu, ze sa jedna o divoke oregano, nie pestovane, ktore obsahuje ovela menej ucinny thymol, nie carvacrol.
Osobne kupujem produkty, kde je jasne uvedena aktivna zlozka.
A pri oregane, kedze je to palive a drazdive korenia davam prednost enterickym kapsuliam, ktore nepalia v ustach, hrdle, zaludku, ale rozpustia sa az v crevach.



92

Re: candida

prajem dobry den. mam priznaky a podozrenie na Candidu a preto som sa rozhodla ju vyhladovat. Od soboty si robim Breussovu stavu a doplnam ju cajmi presne podla navodu v knihe. Okrem toho uzivam 3 x denne oreganovy olej a dnes som si objednala aj olej kokosovy. Mam otazku: je to v poriadku ze lahko citim lavu oblicku?  Nie je to bolest ale nieco nove od zaciatku kuty. Ako som davnejsie pisala mala som pocit po neuspesnom skusani HA pred 2 rokmi, ze su to rozhadzane hormony. avsak po nastudovani si materalu som presvedcena o Candide. A dalsia otazocka je, ci je normalne ze mam zvyseny PULS dnes napr. na 100. Suvisi to s detoxikacnou kurou?  Velmi pekne dakujem za odvpoved.



93

Re: candida

Breusova hladovka nie je najlepsi pristup k rieseniu candidy. Pozri na ucinny pristup na
http://www.rng.nazory.eu/candida
Treba totiz vyhladovat candidu, nie cele telo. Kratky cas po zacati masivneho nicenia candidy moze toxicky obsah jej buniek sposobit akusi otravu=uhynovu realciu(Herxheimer/Jarish) kde je niekedy potrebne spomalit/znizit davky proticandidivych, pit plno vody a brat hodne absorbentov, najma mikrovlaknin  a enzymov na precistenie tela od toxinov. Ale to je zalezitost len par dni, na stastie, lebo ako ubyva candidy, tak ubyvaju aj toxiny v krvi, ktore tieto mikroby pri zniceni uvolnuju masove



94

Re: candida

Dakujem za odpoved. po prestudovani som upravila hladovku podla tvojho navodu. Vlasy uz nepadaju tak hufne, viditelne sa mi upravila kvalita pokozky na tvari, palenie jazyka sa tiez upravilo, palenie oci tiez a z coho mam velku radost, bolest kosti a svalov tiez ustupila. a  3 kg su minulostou. citim sa celkovo cistejsia a lahsia. avsak predsa by som mala jednu otazku, pri moceni sa obcas vyskytne krvavy vytok alebo akasi zrazenina. Moze to mat suvis s candidou alebo to bude gynekologicky problem. hladovku budem dodrziavat este tyzden. dakujem za odpoved.



95

Re: candida

Zialbohu nemam krystalovu gulu a odkial ide ta krv ti neviem povedat.
Inac hladovku neodporucam, lebo oslabuje telo. Je dostatok jediel, ltore podporuju probiotika ale nezivia candidu. Najma maso, ryby, orechy, kokosovy olej atd.



96

Re: candida

Dakujem za odpoved. ja som skor myslela ci nemas informaciu ak su nahodou loziska v tele, predpokladam pri klboch atd. pretoze som nikde nenasla mozne reakcie tela pri odmorovani. Musim ocenit velku kvalitu tejto internetovej stranky a tvoj prehlad. prajem este vela zdravia aby is mohol byt napomocny.



97

Re: candida

Zamorenia v tele su vselikde, a vsade sposobuju samozrejme zapaly, dokonca vytvaranie roznych nefunkcnych tkaniv.
Preto sa treba celkove odmorovat vodou, enzymami, mikrovlakninami a pripadne aj chelaciou.



98

Re: candida

nazdar RNG,
teraz som si tak cital vsetky prispevky a povedz, prosim ta:
1. ovsene vlocky mozem jest pri proticandidovej diete? lebo obsahuju vela mikrovlakniny a zaroven su vlacky same sacharidy. som dezorientovany.
2. mozem jest hocake ryby? zavinace, udene makrely, slede...
dakujem za odpoved.



99

Re: candida

Ziadne obilniny pro,proticandidiovej diete,. len mikrovlakniny z nich. Tie nevieme premenit na cukry, ani candida, ale pre probiotika su vyborna vyziva.
Samozrejme mozes jest vsetky mozne ryby , raky, musle a podobne z mora. A v akejkolvek uprave, pokial tam nepridas muku alebo skroby a cukry.



100

Re: candida

cize ak ziadne obilniny - nesmiem ani celozrnny chlieb zo zitnej muky?