1

Téma: poruchy pigmentu

Pekny den,s nastupom slnecnych dni sa mi objavuju na kozi pigmentove skvrny,s opalenim sa ich farba este zvyraznuje. Su tmavej farby a najma okolo ust,takze vyzeram ako keby som mala fuzy. Ako je mozne povzbudit imunitu koze, ake doplnky pouzivat,aby sa to zlepsilo? Makeup je iba vonkajskove riesenie...dakujem



2

Re: poruchy pigmentu

Slnko, tj ultrafialove luce vytvaraju pigmentove skvrny, ci sa ti to paci alebo nie. To je poskodenie koze a tomu sa da zabranit len ochranou(najma zinok v kremoch) a roznymi antioxidantmi, najma vitamin E a C v tukovych formach.
To nema s imunitou nic spolocne



3

Re: poruchy pigmentu

Moje kolegyne zahlasili,ze to mam preto,ze mam zvyseny bilirubin a musim na to brat lieky..takze co mi radis Ty?dakujem



4

Re: poruchy pigmentu

Na precistenie a regeneraciu pecene je protokol dr Berksona, pozri na teme pecen.
Chemicke lieky sice mozu pomoct, ale zialbohu ako chemikalie maju aj skodlive ucinky a zamoruju telo, tj aj nas velky filter, pecen. Takze sa mi to vidi nie prilis dobre riesenie, vsakze, skodit peceni miesto pomahania,tj  cistenia a regeneracie.



5

Re: poruchy pigmentu

Ale na to,ze to je od bilirubinu nemam ziadny dokaz,lebo u lekara som s touto domnienkou nebola..
myslis ze pigmentove skvrny mozu byt priznakom problemu s pecenou??
dik za odpoved



6

Re: poruchy pigmentu

nasla som obrazky a tie skvrny vyzeraju naozaj podobne ako pecenove skvrny..
je nejaka prisada do kremu,ktora by mohla zlepsit tento problem?planujem tam dat: kokosovy olej,vitamin E,askorbylpalmitat,jod,GSE.na ocistu pecene horkou solou a grepmi sa nechystam,ale v tomto obdobi  pije priatel vela grepovojablkovej stavy a jamu vyjedam bielu supku z grepu,citronovu stavu pijem po kvantach...
mam stale opuchnute uzliny a v hrdle kopec hlienov..



7

Re: poruchy pigmentu

ja pijem zasa vela cviklovomrkvovej stavy, vcera som si do nej slahla trochu zihlavy,dnes skusim aj pupavu..



8

Re: poruchy pigmentu

OK. Na hlieny v hrdle je dobre brat oreganovy olej a kvapkat si roztpok GSE do nosa. V prinosnych dutinach , kam sa nakaza dostava pri dychani z kvapockovych infekcii moze sa nakaza zdrzovat aj dlhe roky. A odtial sa moze dostavat dalej dole v dychacom ustrojenstve, tj zapalovat mandle, hrdlo, priedusky a dokonca aj pluca. Najhorsie je, ked sa nejak s hlienami dostane najma pri kasli alebo potapani/lietani z nosohltanu cez Eustachovu trubicu do vnutorneho ucha.Tam sa moze udrzat aj roky, sposobit zapaly, vertigo, tinitus a podobne.

Naposledy upravil: RNG (2012-04-03 14:35:29)