51

Re: stale a dookola sa opakujuci zapal moc. ciest :(

Ako som povedal,, brusnice a d-manosa su ucinne najma na bakterie, ktore su "zahaknute" na steny sliznic a ktore vlastne "odhaknu" a tie sa potom splachnu mocom. Zialbohu infekcii je viacero, na candidu to prakticky  nema ucinok, lebo ta sa doslova 'zakoreni" do stien sliznic a nereaguje ani na manozu ani na brusnice(berbericku kyselinu) prilis.

Ale treba si uvedomit, ze az 70% obrannych latok v tele vyrabaju pre nas nase probiotika a preto sa musime im venovat co najviac, nasadit ich podporovat a krmit, aby co najviac kultivovali creva a nie ine kultury.
Candida a rozne infekcie su velmi casto dosledok zlej crevnej flory. Takze to by som osobne povazoval za najvacsi prispevok udrzby zdravia. Je to cele zahrnute pod temou travenie.



52

Re: stale a dookola sa opakujuci zapal moc. ciest :(

Je citricidal GSE tableky 250 ucinny aj na gardnerellu?



53

Re: stale a dookola sa opakujuci zapal moc. ciest :(

Tabulky na citricidal neuvadzaju jeho ucinnost ta gardenellu vaginitis, takze neviem.
Obvykle je gardenella(bezna bakterie) potlacana probiotickou florou a lekari ju liecia (u muzov aj zien) davkami metronidazolu(tyzden 2 x 500 mg) a tiez zavadzanim lactobacilov do vaginy.



54

Re: stale a dookola sa opakujuci zapal moc. ciest :(

ahoj RNG,
chcem sa opytat, ci d-manosu v odporucanom davkovani (2g kayde 3 hodiny pocas troch dni) mozu uzivat aj tehotne zeny bez akehokolvek rizika.
vdaka.



55

Re: stale a dookola sa opakujuci zapal moc. ciest :(

Pokial si dobre pamatam jednalo sa pri pokusoch lekarov o 30 gramoch cistej brusnicovej stavy=ekvivalent zjedenia aspon 50 gramov brusnic(teda craberry, co je pribuzna brusnic)
Preto so nie prilis nadseny tou brusnicovou metodou, pokial nemas k dispozicii napr drink s opbsahom 10-15% brusnicovej stavy a podla moznosti trpky=nesladeny.
Ja mam doma brusnicovy koncentrat(zhruba 10:1) a este aj po rozriedeni 20 ku 1 je besne trpky



56

Re: stale a dookola sa opakujuci zapal moc. ciest :(

Ja som sa pýtal na d-manosu a jej uzivanie tehotnymi ženami, viď príspevok zo včera, 21:38
smile



57

Re: stale a dookola sa opakujuci zapal moc. ciest :(

D-manoza je len jeden z cukrov, ktory sa bezne v prirode nachadza. A rozhodne nie je skodlivy v tehotenstve
Inac vsetky potrevinoive doplnky su vseobecne neskodne, v tehotenstve aj pre deti okrem FDA natlaku pisat na vsetko nevhodne pre tehotne zeny a deti jedine naozaj nevhodne su doplnky zvysujuce prekrvenie maternice, co moze(nie je to ale nijak podlozene vyskumom) zvysit pravdepodobnost spontanneho potratu. Medzi take patri napr oreganovy olej a ine esencialne oleje a koreniny.
No a samozrejme doplnky , ktore menia hormonalne hladiny, co sa v tehotenstvce neodporuca, vtedy treba nechat vsetko podla moznosti na prirodu



58

Re: stale a dookola sa opakujuci zapal moc. ciest :(

Ahoj, rng.uz viackrat si mi poradil a som tu zas.Momentalne som o to viac bezradnejsia, ze som v 7tyzdni  tehotenstva.mam problemy s mechurom, prechladla  som v praci, zial.Mam bolesti, rezanie, palenie, budim sa aj v noci, musim na wc, potom uz nezaspim od bolesti a tak dokola....Gynekologicka mi nerobila kultivaciu mocu, ale mi predpisala jednorazovu davku monural. Vraj sa moze aj v tehotenstve.lenze ja mam obavy....Co by si mi odporucil?Alebo pockat aspon do druheho trimestra?bojim sa vsak, aby sa to nerozsirilo na oblicky, mocovody....Mam doma striebro z lucenca , aj oregano z iherbu, ale vsetkeho sa bojim, aby som neuskodila babatku alebo sebe.....Dakujem!

Naposledy upravil: liaro (2012-01-29 10:14:13)



59

Re: stale a dookola sa opakujuci zapal moc. ciest :(

Ovocia cerstveho aspon 30 gramov. Suseneho prasku mozno 6 gramov(neviem aky je obsah vody v ovoci, na kolko sa zosusia.
Ja pouzivam koncentrat stavy,zhruba  20 : 1 , besne trpke, da sa zniest tak max lyzica do pol litra vody.



60

Re: stale a dookola sa opakujuci zapal moc. ciest :(

Pri vaginalnom vyplachu koloidnym strebrom 20ppm aky pomer ks a vody. Alebo to neriedim uz?



61

Re: stale a dookola sa opakujuci zapal moc. ciest :(

Vyplach 1x alebo opakujem par dni? Dakujem.



62

Re: stale a dookola sa opakujuci zapal moc. ciest :(

Ked riedis, tak len kvalitnou destilovanou vodou, inac aj male mnozstvo soli znici ucinok koloidneho striebra za par minut (vlastne uz sekund)
Nuz naraz sa nikdy ziadna infekcia neznici, treba to opakovat, samozrejme.
Riedenie aj 1 : 3 vody je dost ucinne proti vacsine mikrobov, ktorych sa tento roztok dotkne.
Ale zialbohu to nie je ucinne, ked je nalaza v mocovej trubici alebo vyssie, v mechuri a ladvinach. Tam pomoze brat len ustne antimikrobialne, odporucam roztok GSE, 60 kvapiek na liter vody, pit po malickych glgoch cely den. A na noc si doplnit mikrovlakniny a probiotika.



63

Re: stale a dookola sa opakujuci zapal moc. ciest :(

Pri vnutornom uzivani koloidneho striebra ma byt odstup od antibiotik? A tiez pri uzivani GSE tabliet ma byt odstup od antibiotik? Ak ano, tak aky. Dik.



64

Re: stale a dookola sa opakujuci zapal moc. ciest :(

Zalezi od obsahu berberinu, to je hlavne ucinne na brusniciach/cranberry
Odehadujem, ze asi 50 gramov ovocia, alebo 5 gramov koncentratu stavy by to malo spravit.
Inac aj preventivne branie s casu na cas niektorych cukrov a polyolov, najma D-manozy pripadne erytritolu by to mohlo tiez riesit
Ale osobne si myslim, ze krmenie probiotickej flory hodmne mikrovlakninami a nasadenie dobrych probiotik to riesi ovela elegantnejsie a ucinnejsie. Treba dat moznost probiotikam potlacit skodlivu konkurenciu a vyrobit dostatok obrannych latok pre telo.

Naposledy upravil: RNG (2012-05-09 14:00:03)



65

Re: stale a dookola sa opakujuci zapal moc. ciest :(

uz som vyskusala 5 druhov probiotik a mam stale po nich riedku stolicu, nikto z mojich znamych nema po probiotikah tento problem, nechapem.Ked ich vysadim stolica sa ihned do 24 hod upravi



66

Re: stale a dookola sa opakujuci zapal moc. ciest :(

Nuz asi mas v tych probiotikach nieco, co ti sposobuje alergiu.Mlieko, laktozu, inulin, dokonca mozes mat alergiu aj na niektore druhy  probiotik. Ludia su velmi rozni v reakciach na jedla a doplnky.
Jedz najma hodne mikrovlaknin, tym si podporis v crevach existujuce tvoje vlastne probiotika a tie vytlacia parazitne kultury.



67

Re: stale a dookola sa opakujuci zapal moc. ciest :(

Dobrý večer,
RNG chcela by som Vás poprosiť o radu. Naša len 20 mesačná dcéra mala robené výtery z pošvy a vyšiel jej proteus mirabillis a Escherichia coli. Dali jej nato ATB s latkou ofloxin. Pomohlo jej to na mesiac a pol a opat sa to vratilo. Cely den si pritlaca nozicky akoby ju to tam svrbelo alebo palilo. Boli sme aj u gynekologa detského a nasa detská doktorka si uz nevie rady sad. Dala nam dnes dalsie ATB plus kupele v hypermangane. Dnes som sa docitala o GSE. Mohlo by to brat aj take male dieta? A ak ano ake davkovanie? a brat do pusy alebo vyplachy? a čo by jej ešte mohlo pomoct? Ďakujem za kazdu radu lebo sme uz zufali. Taha sa to s noz uz rok a pol sad a dr jej nevedia pomoct. Dakujem.



68

Re: stale a dookola sa opakujuci zapal moc. ciest :(

Bakterie su u kazdeho rovnake, tj potrebuju rovnake koncentracie GSE, len mensie mnozstva.
60 kvapiek do litra vody pri vyplachu je dostatrocne silne na znicenie menovanych bakterii, dokonca aj ovela menej ich znici
Na pitie treba prepocitat davku podla vahy. Ked 70 kg clovek vypije liter toho roztoku, 35 kg dieta potrebuje len 1/2 litra toho roztoku a 17,5 kg len stvrt litra toho roztoku. Ale roztok je vzdy 60 kvapiek na liter vody, alebo 30 kvapiek na pol litra, alebo 15 kvapiek na stvrtlitra.
To je koncentracia asi 720 ppm(720 mg citricidalu na kg/liter vody)
Pozri tabulky ucinnosti na rozne nakazy
http://rng.nazory.eu/citricidal



69

Re: stale a dookola sa opakujuci zapal moc. ciest :(

prosim RNG, porad mi pre moju mamu.Ma silny zapal mocovych ciest, krv aj leukocyty v moci vo velkom mnozstve,vysledky kultivacie budu az v pondelok, dovtedy jej chcem pomoct alternativne, ma 120 kg.Prosim porad mi mnozstva lieciv primerane jej vahe. Ta manosa moze pomoct? co este? dik za odpoved vopred..



70

Re: stale a dookola sa opakujuci zapal moc. ciest :(

Este k tomu lieceniu manozou, viem zohnat D-manitol, to je dobre???v kvalite p.a, tj na laboratorne ucely..je to OK?



71

Re: stale a dookola sa opakujuci zapal moc. ciest :(

Laboratorne neznamena jedle, len dostatocne ciste pre laboratorium. Mozno je to vhodne, mozno nie. A nehovorime o manitole, ale manoze, to je velky rozdiel. Pozri napr tu na dobry zdroj
http://www.iherb.com/Now-Foods-D-Mannos … z-85-g/531
ale davky maju byt 1/2 lyzicky kazde 3 hodiny na klinicku ucinnost,najmenej 3 dni,  nie ako uvadza vyrobca, to je primalo na rychle vysledky.
V tomto pripade vyssia vaha neznamena ovela vyssie davky D-manosy, lebo velkost urinarneho traktu nie je ovela vacsia, nez pri Lahsich ludoch.
Odporucam zaroven pit roztok GSE a brat oreganovy olej v kapsuliach, lebo infekcia sa sice moze prejavovat ako urinarna, ale je zrejme rozlezena po celom tele.
Tam uz davku ale treba prisposobit na vyssiu vahu, tj brat aspon o polovicu viac, nez pre priemerneho 70 kg.



72

Re: stale a dookola sa opakujuci zapal moc. ciest :(

mam oreganovy olej od swansonu, v jednej softgel je 150 mg, kolko treba mame uzit? GSE postaci 60 kvapiek na 1 liter? Mama ma 120 kg. Do pondelka nebude mat atb. Objednali sme aj tie 30 bil.probiotika z iherbu, dovtedy kym pridu, bude uzivat nutrolin...



73

Re: stale a dookola sa opakujuci zapal moc. ciest :(

ak mate niekto skusenosti, poradte, prosim..



74

Re: stale a dookola sa opakujuci zapal moc. ciest :(

Na vyssiu vahu treba vyssie davky, ale myslin , ze 90 kvapiek by bolo viac nez dost, do 1.5 litra vody. Da sa to celkom dobre ochutit, ja na to pouzivam napr visnovy koncentrat, alebo brusnicovy koncentrat, co zaroven pomaha proti infekciam.
Swansonov vyrobok , koncentrat 10 : 1 v olivovom oleji neuvadza vobec obsah carvacrolu, ktory je tam zrejme dost nizky, kedze divoke oregano obsahuje priblizne 0.5 az 1.5% olejov, tj v 150 mg, moze byt max zhruba 20 mg oreganoveho oleja, zvysok je olivovy.A carvacrol sa pohybuje v oreganovom oleji od 50 do 85% Takzwe ich treba brat velmi vela na davku 3 x 200 mg carvacrolu, co tu odporucam a mam osobne mnohonasobne oskusane.
Ked objednavas od Swansona, objednaj si ovela silnejsi produkt firmy NOW,  kde je v kazdej enterickej kapsuli 100 mg carvacrolu.



75

Re: stale a dookola sa opakujuci zapal moc. ciest :(

tie koncentraty ovocia nemame, mozeme ich niecim nahradit??mama skusala pit samotny horkac,ale to bolo strasne..
skoda,ze som objednala tento oreganovy olej, myslela som,ze swanson ma same kvalitne vyrobky,,



76

Re: stale a dookola sa opakujuci zapal moc. ciest :(

Zialbohu, vyrobcovia , aj ti najlepsi, maju rozne kvality/obsahy pre rozne ucely. Ja mam Lee Swansona v ucte, lebo sam sa neustale radi s roznymi alternativnymi lekarmi a prinasa medzi svojimi vyrobkami  AJ  hromadu spickovych. To ale neznamena, ze by som kazdy odpporucal,  neho mozno 10-15% vyrobkov, u druhych mozno len 5%, zo Slovenskych a Ceskych dokopy nic.
Na horkac sa da postupne navyknut, ja som na zaciatku mal velke vyhrady voci nemu, dnes ho trochu ochuteny pijem uplne bez odporu.
Ked je ten odpor privelky, existuju aj kapsulove formy, 125 mg kapsula ma ekvivalent 12 kvapiek GSE a 250 mg kapsula ekvivalent 25 kvapiek GSE Tak sa da zobrat nielen 60 kvapiek denne, ale az do 200, co je poterebne pri niektorych "tvrdohlavych" infekciach. To uz ale zacina potom ciastocne ovplyvnovat aj probioticku crevnu floru, nie vsak az natolko, ako atb, a samozrejme bez akychkolvek inych skodlivych ucinkov, ktore pri chemickych antiobiotickych liekoch vzdy mas.
Horkac je ale asi najlepsia forma, lebo sa nim omyva hrdlo a usta, kde sa nachadza casto plno bakterii. A kym dojde do criev, rozriedi sa natolko, ze nijak nepotlaca probiotika, ale escherichie, stafylokoky a dokonca aj streptokoky.
A Ucinok citricidalu/GSE je na rozne mikroby, nielen bakterie,  vcitane mnohych, na ktore su atb neucinne.
Skus do toho pridat silne ovocne stavy, ako visnovu, ceresnovu, ribezlovu a podobne. Ja pouzivam nesladene koncentraty, lebo som cukrovkar, naviac ich viem kupovat na obsah ovocia lacnejsie, nez riedene a sladene ovocne stavy z koncentratov.



77

Re: stale a dookola sa opakujuci zapal moc. ciest :(

pekny den RNG, mama mala potvrdene escherichia coli a dostala podla citlivosti atb..
pritom nalez mala uz ovela lepsi..ale neda si povedat a chce to uzivat..
objednali sme jej z iherbu tie probiotika,ktore sa tu najviac propaguju..
tak ked pridu, bude ich uzivat..
ten horkac si necham ja..
chcem sa este spytat na yam, ten je dobry aj na PMS, to som myslela na sestru..
dakujem



78

Re: stale a dookola sa opakujuci zapal moc. ciest :(

Ecoli sa da vyhubit aj celkom slabym roztokom GSE(20 kvapiek na liter je dost.
Yam a pupalkovy olej je obvykle dostatocna pomoc na PMS.



79

Re: stale a dookola sa opakujuci zapal moc. ciest :(

Dobry den RNG, prosim Ta z coho može byt krv v moči ? - dost ma to vystrasilo, neviem, či nemam radsej utekat k doktorovi ?
Vcera som pocitila zapal mocovych ciest, tak som zacala pit nejake bylinkove čaje a pravidelne GSE (60kv/liter) a podvecer 1dcl vody s 1Plyzicou medu a 1/2ČL škorice a potom sa objavila krv, aj s trocha bolestivým koncom pri močení.
Mám doma aj oregano - mozem to zacat hltat ?



80

Re: stale a dookola sa opakujuci zapal moc. ciest :(

Samozrejme ber oregano, casto su nakazy mocovych ciest aj candidove a plesnove, kde je oregano velmi ucinne. Na urinarne nakazy je vyborny aj berberine, to je latka, ktora sa nachadza v brusniciach v malom mnozstve, besne horka, ale v kapsuliach sa da brat bez problemov, davka je 2 x 500 mg.
Aj protizapalove ti mozu pomoct so symptomami, ale neadresuju dostatocne priamo pricinu.
Davka 3 x 1500 mg curcuminu s bioperinom je velmi ucinna, dokonca ciastocne antimikrobialna.
Dobre by bolo vediet, aka nakaza ti to sposobuje, tj dat cerstvy moc vysetrit v laboratoriu.

Ja osobne by som pouzil vsetky menovane plus chaparal a extrakt z olivovych listov, aby som adresoval vsetky mozne nakazy a vynicil ich skor, nez je laboratorium schopne podat vysledok kultivacie.

Inac krv v moci moze byt aj z mechanickeho poskodenia ostrym ladvinovym kamenom alebo inaho  chemickeho a mechanickeho poskodenia



81

Re: stale a dookola sa opakujuci zapal moc. ciest :(

Dakujem pekne, tak budem brat oregano 2x 3  a aj chaparal možem ?, mám ho,  ten 3x1 ??



82

Re: stale a dookola sa opakujuci zapal moc. ciest :(

OK.



83

Re: stale a dookola sa opakujuci zapal moc. ciest :(

mam mensi dotaz - chcem vyskusat tuto protikandidovu dietu, lebo mam uz 8 rokov opakujuce sa zapaly mocovych ciest a uz som celkom zufala z toho stavu, pri hladani som narazila na tuto stranku a velmi rada vsetko vyskusam!
k veci - pri tejto diete sa jedia iba urcite potraviny a medzi nimi maso, ale ja som vegetarianka, preto sa chcem spytat ci mozem jest sojove "maso"??
a este otazka na tie vsetky doplnky - vsetko treba objednat z USA ako som pochopila, ale neviem ktore su najlepsie :-/ ci to vsetko mozem objednat z www.swansonvitamins.com

mockrat dakujem :-)



84

Re: stale a dookola sa opakujuci zapal moc. ciest :(

Je jedno, odkial objednavas, len to musi mat odporuceny obsah. Swanson je dobry zdroj, zialbohu maju drahe postovne. Iherb ma lacnejsie postovne, ale vyssie ceny.  Takze si to musis prepocitat sama.Na iherb mas aj kupon, pozri na http://rng.nazory.eu/
Dobre si precitaj  http://rng.nazory.eu/candida, lebo pre vegetarianov je to znacny problem
Budes musiet jest hromady strukovin na nahradu masa, lebo sacharidy sa tam nemozu.
Chlorella alebo este lepsie spirulina, chia, cicer, zeleniny a oleje, orechy a olejnate semena. Mozno vajcia a ryby ti obohatia tu prisnu dietu???



85

Re: stale a dookola sa opakujuci zapal moc. ciest :(

Ahoj RNG, chcel by som Ta poprosit o radu ohladom liecby mocovych ciest.
Mesiac dozadu som prechladol a zacalo palenie len pri moceni - preliecene 3dni uromax a uro caj. O tyzden sa to vratilo, urolog spravil odbery (moc - ok, ejakulat - stredne masivne alfahemolyticky streptokok. ), nasadil jednorazovo Monural 3g. Po uziti palenie pri moceni prestalo na druhy den, ale o dva dni zacalo mierne svrbenie chvilu pred a po moceni. to pretrvava dodnes, palenie pri moceni odvtedy nie je. Kontrolny odber bol uz ok. Na doliecenie odporuca este 3x Azitrox 500mg.
pocas celeho mesiaca uzivam D-monosu (uromax/uroval akut) cca 4x750mg denne, k tomu uro caje. pred tyzdnom som zacal uzivat GSE. uzival som 5 dni - riedenie 35kvapiek na 0,5l. prve 3 dni som vypil tak cca 0,5-0,7l denne (medzi 10-19hod), stvrty den 0,8l a posledny uz len 0,5l. K tomu som uzival D-manosu, 1x denne digest platinum, 1x EsterC 500mg a vecer probiotika Swanson Ultra tie zo 72mineralmi. Na stvrty den to svrbenie preslo. ked som GSE ale po piatom dni vysadil (vsetko ostatne som stale uzival) svrbenie sa zacalo uz na dalsi den vracat a teraz je to zase ako pred GSE.
Otazky:
- moze byt svrbenie len uz podrazdenie trubice alebo je tam stale nejaky parazit?
- mam znovu zacat s GSE alebo skusit ten Azitox?
- ako dlho treba este uzivat GSE po odozneni priznakov?
- zacal som uzivat Oreganovy olej, staci 1x denne?
- odporucil by si nieco este doplnit/zmenit?
- kolko by mal byt odstup medzi uzivanim GSE a antibiotik?

- pocas uzivania som citil trochu tupu bolest v krizoch, nemoze uzivanie cca 70kvapiek/liter denne poskodit oblicky, pecen a zaludocnu stenu?

dakujem za odpoved

Naposledy upravil: mike (2013-01-10 20:04:50)



86

Re: stale a dookola sa opakujuci zapal moc. ciest :(

Nuz ak je to strep  infekcia, odporucam najmenej 60 kvapiek GSE na liter vody denne.
GSE je potravinovy doplnok, tj nemoze nic poskodit , a to ani v ovela vyssich davkach.
D manosa sa pouziva 2 gramy kazde 3 hodiny, takze si bral velmi malo. Firma Uroval podcenuje vyskum.
Urinarne infekcie obvykle tvoria biofilmy, takze je ich tazko znicit, odporucam teda brat zaroven NAC(N-acetyl cystein 2 x 600 az 1200 mg)) co odmaskuje rozne zamaskovane infekcie na lepsi prienik liekov ci antimikrobialnych doplnkov a samozrejme aj vlastnej telesnej obrany.
Pouzitim atb sa potlacili probiotika, tj silne(az o 70%) poklesla imunita, takze je mozne, ze sa ti tam rozmohla nejaka sekundarna infekcia, candida alebo ina, ktora nie je antibiotikami liecitelna, ale ktoru probiotika vedia bezne potlacit.
Ber hodne mikrovlaknin na nasad si na noc probiotika, nech sa ti znova creva kolonizuju probiotikami a tym zvysi imunita.
Oreganovy olej ma ucinnu zlozku carvacrol.
Odporucujem davku minimalne  3 x 200 mg carvacrolu, tj 3 x 2 az 3 kapsule tohoto, s jedlom, kde je garantovane 100 mg carvacrolu na kapsulu.
http://www.iherb.com/Now-Foods-Oregano- … ftgels/731

Inac musim tu spomenut aj berberine, ktory je tiez velmi ucinny na urinarne a crevne nakazy, davka 2 x 500 az 1000 mg .
https://www.swansonvitamins.com/swanson … mg-60-caps
https://www.swansonvitamins.com/now-foo … -3-oz-pwdr

Naposledy upravil: RNG (2013-01-10 21:01:03)



87

Re: stale a dookola sa opakujuci zapal moc. ciest :(

dobry den,

vedeli by ste mi poradit, mozu niektore vitaminy zhorsovat palenie, mala som chrípku a tak som zvysila prisun tychto vitaminov, mam presne tieto: http://www.pricemania.sk/katalog/vitami … -2736059/, tak ci to nejak nezhorsuje pohlavne infekcie, opakovanie mam enter. fae.v moc. rure, no a tiez take palenie pri pohl. organoch, ale to sa zlepsilo, uz je to bolestive len na dotyk, teraz sa to snazim vseliak preliecovat bez antb. tak uvidim co zaberie, ale mala som klud asi rok aj viac, ale od kedy beriem tieto vitaminy tak sa mi to akoby zhorsilo, a tiez som si skusila dat biolampu na vchod do posvy, a myslim ze aj od vtedy je to horsie. co si o tom myslite?su vhodne tieto specialne bio-organicke vitaminy,? a co si myslite o biolampe? na hrdlo mi pomaha, ale inde to asi nieje vhodne, neviem..



88

Re: stale a dookola sa opakujuci zapal moc. ciest :(

Nuz trwelo cez moc vyhjadzuje rozne spolodinyu, tj aj kyseliny a zapalove latky. Pri lieceni sa nicia mikroby a tak sa musi vylucit ich toxicky obsah.
Ak mas pravidelne zapaly, skus brat berberine(2 x 600 mg) alebo protizapalove curcuminoidy s bioperinom(3 x 1500 mg).

Na enterococcus faeciae a faecialis je dobre brat okrem berberinu aj NAC(2 x 600 mg), lebo tento mikrob sa zvykne zamaskovat tvorenim biofilmov. Mnohe z nich su antibioticky odolne(VRE) kde by som skusil pit aj toztok GSE a definitivne brat plno mikrovlaknin a probiotik.



89

Re: stale a dookola sa opakujuci zapal moc. ciest :(

Mohli by ste mi poradit ktore doplnky mam objednat na mocove cesty, najlepsie z iherb.

D - manosa - ktore je dobre?
Berberin - ktore je dobre?
NAC - ktore je dobre?

curcuminoudy ste radili tieto: http://www.iherb.com/Doctor-s-Best-Best … apsules/13

dalej oreganovy olej mam, aj extrakt z oliv. listov

mam este nieco pridat?

d.



90

Re: stale a dookola sa opakujuci zapal moc. ciest :(

Na znacke nezalezi, len na cene a obsahu



91

Re: stale a dookola sa opakujuci zapal moc. ciest :(

Co pomaha brat na trochu bolave, mozno zapalene vajecniky?

dakujem za odpoved



92

Re: stale a dookola sa opakujuci zapal moc. ciest :(

Zalezi od toho, co ten zapal sposobuje. Na viralne pozri temu Herpes, mna rozne urinarne infekcie pomaha povodny citricidal, NAC/ACC, carvacrol z oreganoveho oleja,berberine a podobne.
Ciste potlacenie zapalu bez adresovania priciny  mozno curcuminoidmi s bioperinom(3 x 1500 mg) alebo napr serrapeptazou , 3 x 120 000 IU.



93

Re: stale a dookola sa opakujuci zapal moc. ciest :(

RNG, rada by som ťa opäť požiadala o radu. Mam zisteny zapal mocoveho mechura, ktory pretrvava uz cca 2 mesiace. Nemá  problém s pálením, skôr miernejším svrbením počas močenia a najviac s tým, že nie som schopná úpne vyprázniť močový mechúr, minimálne 30-40% moču tam zostáva, týmpádom chodím častejšie. Na kultivácii mi bol zistený výlučne Streptococcus viridans, žiadne ecoli, čo vraj ani nie je možné podľa mojej terapeutky..vraj tam ecoli byť musí. Každopádne, sú tam prítomné aj leukocyty - norma do 160, u mňa 2600 a takisto bielkoviny a je tam aj prítomnosť dusitanov. Mám 100% brusnicovú šťavu ale nezaberá takisto ako aj urol.čaje všemožných druhov. Mám doma Citricidal tak som začala 35 kv. na liter vody - stačí to ? ako dlho to treba takto piť ? Chcela by som vyskúšať aj výplach pošvy s citricidalom-preventívne, predsa len  tieto orgány sú veľmi blízko. Je ešte niečo čo by som mala zaradiť ? Vďaka Ti za radu.



94

Re: stale a dookola sa opakujuci zapal moc. ciest :(

Nuz mnohe mikroby sa zdruzuju do velkych skupin a spolocne maskuju. Maskovanie sa da rozbit napr enzymom serrapaptaza(3 x 120 ooo IU) alebo /a firmou aminokyseliny, NAC, (davka 2 x 600 az 1200 mg) K zamaskovanemu napr vo forme biofilmov sa nemoze dostat nasa obrana ani prakticky ziadne lieky a potravinove doplnky. Vynimka su niektore etericke=prchave oleje, ako napr oreganovy olej.
Na rozne urinarne nakazy casto pomoze aj berberine=trpka latka co sa nachadza v malom mnostve v brusniciovej stave. Ale klinicky ucinna davka je 2 x 1 gram, na co by si sa brusnicovej stavy asi nedopila.
Streptokoky sa daju vybit citricidalom, ak mas ten pravy, od firmy BioChem research. Zatial ine su dnes uz vlastne nie prave citricidaly, len obycajne vytazky z grapefruitovych semien.

Streptokoky aj escherichie coli sa obvykle daju aj vyplachnut pouzitim D-manozy, 2 gramy kazde 3 hodiny.



95

Re: stale a dookola sa opakujuci zapal moc. ciest :(

Dobrý deň,
chcem sa v prvom rade poďakovať za Vaše rady, ktoré mi pomohli, keď som si čítala príspevky pre ostatných..:)
Tiež mávam rovnaké problémy. Chcela by som sa len spýtať koľko sa môžu brať tieto potravinové doplnky?
Môžem ich brať preventívne? Alebo keď sa cítim dobre tak ich mám prestať brať úplne?
Beriem D-manosu, GSE v kapsuliach, oregánový olej a probiotiká.
Tiež som myslela, či by preventívne nebol dobrý Brusnicový koncentrát od NOW..
Ďakujem



96

Re: stale a dookola sa opakujuci zapal moc. ciest :(

Dobrý deň, chcela by som sa opýtať či by mi pomohlo užívanie Berberinu, ak mám často zápaly močových ciest... neustále tam  mám baktérie... ,dakde ste písali, že je fajn keď si ho človek dá rozpustiť do vody, a počas dňa pije... čiže by som chcela vedieť, ktorý berberin by bol pre mňa - teda ktorý produkt konkrétne je taký, čo sa dá rozpustiť vo vode? Doktorkde ísť nechcem - proste nechcem antibiotiká.

ďalšia vec, je čo by som mala brať (nejaké doplnky výživy) , aby som posilnila imunitu a všetky faktory, ktoré vlastne takéto zápaly vyvolávajú? (aby som sa mohla dobudúcna vyhnúť zápalom)

Možno sa pýtam príliš stručne, ale dúfam že sa mi dobre poradíte:) Ďakujem.



97

Re: stale a dookola sa opakujuci zapal moc. ciest :(

Berberine je hnusne horky, takze odporucam brat kapsule, mozes ich brat aj rozdelene na 6 davok po jednej, ked chces udrziavat urcitu hladinu v krvi a moci.



98

Re: stale a dookola sa opakujuci zapal moc. ciest :(

A máte nejaké konkrétne ktoré by ste mi doporučili? Z toho vášho obchodu napríklad, alebo iné?



99

Re: stale a dookola sa opakujuci zapal moc. ciest :(

Ja nemam ziadny obchod, mal som na Slovensku pred vyse 4 rokmi ale su uz davno zavrete. Pozri na
http://www.iherb.com/Thorne-Research-Be … l&ic=1
alebo na ovela lacnejsi, ale s vysokym postovnym na Slovensko
http://www.swansonvitamins.com/swanson- … mg-60-caps



100

Re: stale a dookola sa opakujuci zapal moc. ciest :(

RNG, niekde si písal, len neviem už kde, že radšej entericky pokryté kapsule oreganového oleja, čisto oreganový olej, keby som užíval, tak sa mi v žalúdku znehodnotí alebo kvôli čomu v enterických kapsuliach? http://www.ebay.com/itm/100-Greek-Wild- … 3a8f56c95f
Tento som našiel s vysokým obsahom carvacrolu a za skvelú cenu.