1

Téma: seborea

Dobry den Rng. Moj 20 mesacny syn ma na hlavicke take zlte supinky asi to bude seboroicka dermatitida. neviete mi prosim poradit ako sa toho zbavit a ci sa toho da vobec zbavit. ze vraj seboreu vyvolava kvasinka malasseza. Tak isto muz ma na hlase seb. dermatitidu, rada by som ich nejak z toho dostala. A prosim vas poradite mi dobre probiotikum co mozem kupit aj na Slovensku? Je take? Kolko milionov alebo miliard bakterii by malo probiotikum obsahovat a je pravda ze telo vie spracovat len niekolko milionov bakterii a ostatne vyluci telo von a ze je zbytocne kupovat probiotika co obsahuju miliardu ci bilion bakterii? dakujem za odpoved



2

Re: seborea

Melassezia najma furfur su caste kvasinkove infekcie koze, dasju sa potlacit roznymi protikvasnymi prostriedkami, vid temu candida.
Odporucam najma zmes kokosoveho oleja s pridavkom GSE, 5 kvapiek na lyzicu kokosaku,, mozes to postupne zvysit aj na  10 kvapiek, co je koncentracia zhruba 1% citricidalu alebo 10 000 ppm. To by malo vytlct povrchove nielen kvasne infekcie, ale skoro vsetky mozne bakterie, co to casto sprevadzaju.
ATB su na kvasne infekcie a plesne neucinne.
Klasicky pristup a rozne melasezie mas napr tu
http://en.wikipedia.org/wiki/Malassezia
Plne osidlenie criev je 10 na 14tu bakterii, tj 100 milion milionov. Vahove az jeden kg. Tvrdenie, ze probiotika, aprsto miligraqmov prinajlepsom  to mozu osidlit bez aspon 1000 nasobneho rozmnozenia je zavadzanie.
Znacna cast bakterii sa samozrejme vylucuje kazdodenne z cloveka, preto je dolezite si ich povodne spravne nasadit a znacne podporovat ich mnohotisicnasobne rozmnozenie. Cast z nich sa usadi permanentne na stenach criev, v  crevnych klkoch a pokial ich podporujes, tak aby ich bolo v crevach aspon 90% vsetkycyhu mikroorganizmov a to   najma mikrovlakninami, tak ti vyrabaju az 70% vsetkych obrannych latok, tj viac, nez je samotne telo schopne.
Zialbohu Slovensko ma len malo doplnkovych produktov vyrabanych a slabucky dovoz, takze ocakavanie, ze tam dostanes tie najlepsie na svete je naivne.
Telo nijak bakterie v crevach nespracuvava, tie tam su sami a dostanu sa tam z nesterilizovanych jediel. Niektore su velmi skodlive, ktore nastastie obvykle znicia zaludocne kyseliny, a typicke probiotika znesu viac kyselin, tj osidlia postupne creva, ked im das moznost, podporujes ich mikrovlakninami a nepodporujes  privela volnymi cukrami a jemnymi skrobovinami ich konkurentov, ako kvasne infekcie a plesne.
Preto sa tu snazim radit tie spickove svetove, nie lokalne.



3

Re: seborea

Dobry den. A staci davat kokosak a citricidal zvnutra,teda pit to alebo mozem dat kokosovy olej pripadne citricidal aj na hlavu ci uz muzovu alebo maleho syna 20 mesacneho. Pomoze to? A ktore konkretne probiotikum je dobre? Teda u nas na SK asi ziadne viem ze odporucate z US ale novy ucet si zakladat nechcem aby som mohla z US nakupovat,v Cechach tiez nikto nieje co distribuuje zo zahranicia? Dakujem



4

Re: seborea

Melasezia je vonkajsia nakaza, ale pomaha brat aj vnurotne, roztok, GSE, 60 kvapiek na liter vody pre dospeleho.
Kokosak tak isto mozno pouzivat ako olej na varenie.
Nakup cez kreditkarty je dnes bezny, ked chces dostat kvalitnejsie produkty alebo lepsi vyber z celeho sveta, nemozes sa spoliehat len na miestne obchody.



5

Re: seborea

RNG a mozem sa tou malaseziu najazit aj ja? Ked to ma muz vo vlasoch a ja si napr. lahnem na jeho vankus...citala som ze je to chronicka choroba,nieco v genoch... a je dolezite aby probiotika obsahovali bakteriu reuteri? Ze vraj je to bakteria ktora ma preukazatelny vplyv na imunitu...a prosim ta kolko miliard by mali podla teba obsahovat dobre probiotika, co su u nas dostupne tak to je cca 1 az 2 miliardy a zmes tych probio bakterii. dakujem za odpoved



6

Re: seborea

Samozrejme je to nakazlive, staci mat skrabanec na hlave a uz sa tam spory z tej plesne mozu rozmnozovat.
Ale ked mas dobry obranny system, tj najma spravne osadenu probioticku floru a nie nejaku candidivu alebo plesnovu nakazu v crevach, tak tieto probiotika ti obvykle vyrobia dostatok protilatok  aj na ine miesta v tele.
Vsetko vyplyva aj z genov, to vsak neznamena, ze sa neda proti tomu bojovat.
Melasezia nie je bakteria, ale plesen. Takze su na nu atb neucinne, jedine protiplesnove prostriedky na nu ucinkuju.
Z prirodnych to mas najma citricidal/GSE, oreganovy olej a ciast0ocne aj kokosovy olej.Ja osobne odporucam probiotikum, s obsahom 8 kultur a 30 miliard na jednu kapsulu, co je odolne proti teplu a kyselinam.Inac uz mozes kupit mrtve kultury alebo aj ked ich zjes, zaludocne kyseliny ich znicia a do criev sa nic nedostane.
. Samozrejme to je len na zaciatok, lebo este aj toto silne probiotikum na trhu sa musi rozmnozit aspon 1000 krat, aby osadilo creva. Tj potrebujes kvanta mikrovlaknin, co su potrava pre probiotika, aby sa mohli rozmnozit a osadit creva.



7

Re: seborea

Dakujem za odpoved este sa spytam,napisali ste mi ze k probiotikam potrebujem kvanta mikrovlaknin, to mam jest kopu ovocia a zeleniny,alebo ako ste to myslel? A je probioticka bakteria Reuteri naozaj ta najlepsia,ze vraj sa nachadza aj v materskom mlieku, pozerala som tie probiotika co odporucate 8 kultur a 30 miliard ale reuteri tam chyba, vadi to? Dakujem za radu



8

Re: seborea

Stare prislovie:kazda liska svoj chvost chvali" plati zakazdym na vyrobcov cohokolvek.
V crevach napocitali az 2000 roznych kultur, ktora co robi pre nas na to je este stale len malicko vedomosti a velmi intenzivny vyskum.A aj ta ista kultura moze mat hromady odrod, co vyrabaju ine latky pre nas.
http://en.wikipedia.org/wiki/Lactobacillus_reuteri
Na L reuterri bolo len viac vyskumu a zistilili niektore mechanizmy ako zhruba pracuju pri potlacani roznych nerioaducich mikrobov. A kedze je to jedna z prvych preskumanych probiotik a Svedi ju vyrabaju a propaguju v Europe uz dlhsie, tak je najviac vychvalena.
Ale napr zvysovanie viralnej imunity L. Bulgaricus je vo vychodnom bloku tiez uz davno zname, len je okolo toho menej reklamy.
Ja som za vsetky probiotika, ci ich ucinky su uz zname, alebo nie.

Osobne ich pouzivam viacej znaciek, aby som pokryl co najviac uzitocnych. A samozrejme beriem extra mikrovlakniny, nie len ovocie a zeleninu, lebo tieto tisice rokov dlhym slachtenim prilis odprirodnili a povacsine biologicky znehodnotili. Totiz slachtili ich na velkost, vynos, trvanlivost, chut a podobne.
Takze v nasej potrave nedostaneme tolko mikrovlaknin, co je pre nas najlepsie, tj aj pre nase probiotika v crevach.
Najviac mikrovlaknin sa nachadza v roznych korienkoch,plevach zo zrnin a v miazge zo stromov a podobne.
Ja beriem pravidelne psylium alebo pektiny(jablcne aj citrusove), alebo arabinogalaktany a najnovsie aj glucomanan, z japonskeho korena conjac(amorphophallus conjac)
Glucomanan je najnovsie pouzivany na "rapidne" chudnutie pod menom Lipozene, tiez je zlozka najnovsich alternativnych  liekov na cukrovku(DM2)
http://en.wikipedia.org/wiki/Konjac
Nuz pre mna je to len vlaknina, ktoru moja zena primiesava do jediel na zahustenie, miesto muky a zaprazky. Tak je to prirodzenejsie a samozrejme aj podstatne lacnejsie.