1

Téma: zdurené lymfatické uzliny

Pozorujem u seba (31r.) hmatatelne a zdurene lymfaticke uzliny pri krku na obidvoch stranach, nebolestive.
Velkost tazko odhadnut, ale typujem na priemer 1,5 cm.
Trva to asi 1,5 roka bez zmeny, akurat sa pri nejakom zapale alebo chorobe docasne mierne zvacsia.
Otazka znie: Mate s tymto niekto podobne skusenosti ?
Pozorujem toto, ako uzivam detox pripravky (Dr.Berkson) a ine, kedze mi boli zistene HBV aj HPV.
Nemoze to byt reakcia na to, ze si dviham viralnu imunitu a uvedeny "silne" virusy sa tak dlho brania ?
Moze to byt spojene s tymto detoxom, alebo za tak dlhy cas by nasledky detoxu nemali byt take
vyrazne, ze moje lymfocity takymto vyraznym sposobom konaju ?
Ine mimoriadne priznaky nepozorujem.. len bezna chorobnost.

Naposledy upravil: petela (2012-02-12 15:58:28)



2

Re: zdurené lymfatické uzliny

Lymfaticke uzliny (ventily) sa zvacsia pri roznych toxinoch v lymfe, ci uz z mikrobialnej cinnosti, alebo zo zamorenia vseobecne. Mikroby si treba potlacit, najma ked vieas, ze mas znizenu viralnu imunitu,, pozri na temu herpes.



3

Re: zdurené lymfatické uzliny

Snazim sa potlacat viralnu imunitu 1,5 roka podla tvojich rad...
Navyse uzivam ci uz antimikrobialne, viac druhov naraz a striedam s probiotikami s vlakninami a pod...
Vyzivu mam dost bohatu na cerstvu zeleninu a superfoody...
Ide o to, ci tak dlho zdurene uzliny je normalna vec... necital si o tom niekde ?



4

Re: zdurené lymfatické uzliny

Uzliny sa zduria na signal niecoho, najma na rozne toxiny, ktore su vysledkom mikrobialnej cinnosti.
Byt tebou tak adresujem napr nakazu v prinosnych dutinach, kde sa casto zdrzuje aj roky.
Vytlc to treba kvapkanim roztoku GSE do nosa viackrat denne v leze, z hlavou zaklonewnou co najviac, aby to natieklo aj do celnych dutin
http://rng.nazory.eu/infekcie
omluvam sa za mizerny pocitacovy preklad, dufam sa to da pri trochu fantazii porozumiet.



5

Re: zdurené lymfatické uzliny

ok ... no zvyknem si kvapkat do nosa, ale robim to tak maximalne 3 dni (4-5 davok po 10 kvapiek) ... potom to vzdam...
Bolo by potrebne kvapkat dlhsie ?
Naposledy pri nadche som musel uz pitie GSE vysadit, nakolko mi to vyvrazdilo vsetky kultury v crevach, aj ked som od vecera do obedu hltal
rozne probiotika a jedla s kulturami, spolu s FOS a psyliom... Jednoducho ma prehanalo a uzival som dalej len OliveLeafExtract a Carvacrol...
Preto, aj keby som chcel urobit dlhsiu, napriklad 7-dnovu ocistu tela od mikrobov, jednoducho 60 kvapiek GSE je na druhy-treti den uzivania
na moje kultury v crevach uz privela...
Potom som presiel na uzivanie kultur typu OralHygiene s K-12 a podobnymi ustnymi kulturami .... a ani s tym som nemal uspech...
Ani riedeny Carvacrol v olivovovom oleji, davkovany do ust a kloktany. nepomohol...

Naposledy upravil: petela (2012-02-15 19:11:21)



6

Re: zdurené lymfatické uzliny

Nepoznam vyrobok OralHygiene, ale vseobecne v probiotikach je na trhu dost neprehladna situacia, samozrejme kazdy vyrobca tvrdi, ze jeho produkt je najlepsi, ale vacsina probiotik , ktore nie su tepelne a kyselinovo stabilne/odolne uz mozes kupit mrtve alebo nepreziju cestu do criev cez zaludocne kyseliny.
K-12 je minoriadne na teplo citliva......

Normalny roztok GSE co tu odporucam je 60 kvapiek do litra vody, co sa rovna koncentracii citricidalu okolo 720 ppm. To je viac, nez znesu probiotika, preto radim pit po malickych glgoch a rozdelit si to na cely den, tak sa v zaludku rozriedi pod 200 ppm, co neskodi uz probiotikam, ale potlaci rozne ine mikroby.