1

Téma: zarastajuci necht na palci

manzelovi zarasta necht na palci, pred 2 mesiacmi mu ho lekar vystrihol ku korenu, ale asi nie dokonale,lebo mu asi opat zacal zarastat,zapalilo sa mu to.co je dobra prevencia zarastania nechtov na palcoch na nohach?



2

Re: zarastajuci necht na palci

Zarastanie neviem nijak adresovat, ale zapaly a hnisania ano, na to je dobra zmes cukru kokosoveho oleja a par kvapiek GSE.



3

Re: zarastajuci necht na palci

dakujem za odp.



4

Re: zarastajuci necht na palci

OK



5

Re: zarastajuci necht na palci

ja som si po vystrihnuti na zapalene lozko zarastajuceho nechta nakvapkala propolis a zapal ustupil..
Rng, prosim, porad, cim si najlepsie osetrovat krvacajuce dasna a cim si umyvat zuby? dakujem



6

Re: zarastajuci necht na palci

Preplachuj si usta viackrat denne roztokom GSE, drz ho tam aspon 5 minut. Roztok GSE je velmi ucinny na streptokoky nad koncentraciu 60 ppm. A prave niektore streptokoky su zodpovedne za paradentozu.



7

Re: zarastajuci necht na palci

este prosim jednu otazku ohladom kremu:urobila som si zakladny opalovaci:len kokosak s oxidom zinku, ten som si davala na tvar.Mam tam pigmentove flaky,takze dost silny je a som od neho biela..na tvari to dost vidiet..druhy,uz poucena som spravila z kokosaku s olejovym vitaminom E (jason), pridala som gse, jod a zinok..Ale beloba je aj tak patrna..neda sa nicim zakryt?



8

Re: zarastajuci necht na palci

oriesok72 kde si zohnala ten oxid zinku ? ... za kolko dni ti vybielilo pigment  ? ja mam od akne do cervena flaky po tvari...



9

Re: zarastajuci necht na palci

Ta beloba je to krytie proti ultrafialovemu ziareniu. Ja som tak skusil dat tekuty vitamin B-12(cervena) a jod, a tak sa mi to po kvapkach podarilo zafarbit viac telovo.



10

Re: zarastajuci necht na palci

post5 napísal(a):

oriesok72 kde si zohnala ten oxid zinku ? ... za kolko dni ti vybielilo pigment  ? ja mam od akne do cervena flaky po tvari...

Môžeš ho dostať aj bežnej lekárni poväčšine, alebo od dílerov ktorý dodávajú pre zubárov - ale oni sami tvrdia, že ich ceny sú vyššie ako tie v lekárni..



11

Re: zarastajuci necht na palci

RNG napísal(a):

Ta beloba je to krytie proti ultrafialovemu ziareniu. Ja som tak skusil dat tekuty vitamin B-12(cervena) a jod, a tak sa mi to po kvapkach podarilo zafarbit viac telovo.

A potravinárske farbivá by sa tam nedali použiť? Na zafarbenie krému telovo?
Asi by nebolo vhodné používať tieto farbivá, zrejme sú aj škodlivé, i ked niektorí tvrdia, že nie..
A to každý B 12 v tekutej forme zafarbí tú zmes?
Aj tieto napr. http://www.healthdesigns.com/now-foods- … 12-8-fl-oz alebo http://www.healthdesigns.com/now-foods- … 12-2-fl-oz ?  Alebo je na to treba nejaký "špeciálny" druh?



12

Re: zarastajuci necht na palci

Nuz dovolene potravinarske farbiva  by nemali skodit, ale je v principe pouzivam na kozu len ziviny(teda okrem kyslicnika zinocnateho, ale ten je tak velky, ze cez kozu v ziadnom pripade nemoze prejst do tela)



13

Re: zarastajuci necht na palci

A ten B 12 tekutý.... ktorý podľa tvojich slov farbí načerveno..
Je jedno aký použijem, pokiaľ je v tekutej forme? Môžu byť napr. tento - http://www.healthdesigns.com/now-foods- … 12-8-fl-oz  ?
Alebo treba iný?



14

Re: zarastajuci necht na palci

To je dost komplexna zmes B vitaminov, ja som pouzil len pomerne cisty B-12 vo vode trochu osladenej, aj to len pre to, ze som zistil, ze to ma silne cervenu farbu a ze B-12 je dobry podla vyskumu zo Svajciarska na mnohe kozne problemy, topicky.



15

Re: zarastajuci necht na palci

Aha, tak aký by si odporučil?
Alebo nebude problém, ked použijem ten čo som uviedol?



16

Re: zarastajuci necht na palci

Problem rozhodne nebude, len neviem, nakolko je ta zmes vitaminov B farebna na zafarbenie kremu na telovu farbu.



17

Re: zarastajuci necht na palci

Jasné.. ktorý konkrétne si použil ty ?



18

Re: zarastajuci necht na palci

Zialbohu ho uz nevidim na nete.Vyrobky sa casom menia.
Dnes by som asi pouzil tento
http://www.swansonvitamins.com/SW1221/ItemDetail,
ale neviem nakolko je cerveny co sa tyka zmeny bielej farby kremu  na telovu



19

Re: zarastajuci necht na palci

pokial je to este aktualne tak najlepsie riesenie je laserova operacia toho nechta. sam som mal zarastajuci necht. chirugicka mi vytrhla necht a zacal znova zarastat do palca dovnutra. potom som isiel na laserovu operaciu, kde mi lozko nechtu upravili a odvtedy mam pokoj. a oproti chirurgickemu rieseniu je laser bezbolestny.