1

Téma: "akne"

pekny den zelam pan RNG,
po precitani vela rad/prispevkov mi nie je stale celkom jasne, co vsetko by som mala uzivat v mojom pripade, a preto vas prosim o radu.
mam 32 rokov a od porodu mam na tvari neustale akne (bolestive, obcas ustupuje a znova sa vracia atd) a tiez mi opuchaju nohy. u koznej som uz problem nechcela riesit, vseobecna lekarka skonstatovala z krvi, ze som OK, ze je to len stres, a preto som sa rozhodla pre alternativne zistovanie povodu mojho problemu. alt.lekarka skonstatovala, ze mam "posahanu" pecen a zlcnik a odporucila zdravu stravu bez masa, mlieka a cukrov a samozrejme odporucila aj "grep in", ktory v lekarni nemali, tak som kupila citrovital a uz aj zistila, ze som zbytocne vyhodila peniaze... a tak po dalsom studovani som sa dostala az k vasim radam.... neviem si vsak rady, co vsetko by som okrem citricidalu alebo GSE + lecitin mala uzivat (teda citricidal aj na tvar s kokosovym olejom).



2

Re: "akne"

Na precistenie tela su silne enzymi, brane na prazdny zaludok.
Na precistenie pecene treba brat protokol dr Berksona, pozri na temu pecen
.Na acne pomaha brat zinok(50 mg) a  prirodny vitamin A , retinol,(20 000 IU az 50 000 IU), co znizi hladinu DHT as tym vylucovanie mazu cez kozu.
Acne sa moze vytvorit len vtedy, ked telo vylucuje maz a mazove kanaliky sa zapchaju stvrdnutymi oxidovanymi olejami.
Roky zamorovania znicenymi  olejami, ktore sa predavaju a pouzivaju do skoro vsetkeho sa ukaze, a odmorit ich z tela trva roky, zialbohu.

Jedine oleje, ktore su vhodne pre nasu spotrebu su panenske, lebo tie oxiduju ovela menej a pravdepodobnost vytvorenia tukovych zatiek a komedomov je podstatne nizsia.

Stres treba odstranir pozri na temu stres, ako na to. Stres prispieva k stovkam roznych zdravotnych problemov.



3

Re: "akne"

zdravim, vitamin A vo forme (retinyl acetate) je ta dobra prirodna forma, alebo to je ta synteticka?
A este sa chcem opytat, na akne, je najlepsie brat vitamin A vo forme retinol? (retinyl palmitate) alebo from fish liver? alebo aky je na akne najlepsie... BetaKaroten vo vyssich davkach neni lepsi? dik za info...



4

Re: "akne"

Retinyl acetat je sice synteticky vyrobeny, ale z prirodneho vitaminu A, retinolu a octovej kyseliny.
Je vodorozpustny a preto sa dostane vsade v tele.
Retinol je tukorozpustny a hromadi sa v peceni. Tiez retinyl palmitate.
Karotenoidy su vodorozpustne a telo si z niektorych z nich  vie vyrobit retinol, ale ucinnost je od 1/4 az po 1/12 retinolu.



5

Re: "akne"

aha, ok... a teda aku formu odporucas najvhodnejsiu pre potlacenie AKNE ?? ci je to jedno?



6

Re: "akne"

Nuz kedze vodorozpustna forma sa udrzi v tele podstatne kratsie, na seriozne acne odporucam radsej tukorozpustnu
http://www.iherb.com/Nature-s-Way-Vitam … /1886?at=0



7

Re: "akne"

dakujem...  Lebo kamarat ma celkom silne akne po chrbte... inde nema, Tak som mu zatial aspon odporucil Zinok 50mg a vitamin A 20 000 IU.



8

Re: "akne"

Akne vznikaju, ked sa vylucuje hromadu mazu(zvyseny hormon DHT) a clovek ma telo zamorene znicenymi tuhnucimi/tvrdnucimi/vysychavymi tukmi. Zialbohu roky zamorovnia trva roky odburavat, na to mladi nemaju ani cas ani chut, ti chcu, aby acne "zazracne" zmizlo.
Daco sa da v tom urobit znizenim hladiny DHT, a na to je zinok, rozne steroly, DIM a samozrejme vitaminy A a ich synteticke nahrazky a podobne umele molekuly.



9

Re: "akne"

dakujem za odpoved, ale mam zopar dalsich otazok...
1. nie je to davkovanie zinku a A-cka prilis vysoke? vsade odporucaju podstatne mensie davky. a ako dlho mozem tieto vysoke davky uzivat???
2. je mozne, ze mi konzumacia GSE (60 kvapiek v cca 0,8l stavy/vody popijam cez den) sposobuje zahu??? velmi dlho som ju nemala, tak ma to zaskocilo.
3. nemoze mi samotny jod pomoct pri tvorbe enzymov na travenie, pripadne len zelene potraviny??? je ozaj nutne brat tie silne enzymi, co ste odporucali?? alebo dokonca brat oboje?????
4. a este mi nejdu dokopy tieto dve veci - prekysleny organizmus a zaroven palenie zahy. podla vas je palenie zahy sposobene nedostatkom kyselin, ale ako potom mozem maz prekysleny organizmus??



10

Re: "akne"

este som sa nedocitala, ako dlho uzivat ten roztok GSE vnutorne...???



11

Re: "akne"

Samozrejme to davkovanie A cka je velmi vysoke, normalne clovek nepotrebuje ani zlomok toho, ale ked chces potlacit vytvaranie acni(tj vylucovanie tukov (a zialbohu aj ine vylucovania zo zliaz s tym idu) tak sa pouziva prirodny vitamin A az do davok 50 000 IU radsej nez skodliva synteticka chemikalia isotretinoin(accutane, roaccutane) a to dokonca v ovela vyssej gramazi.
2. je to mozne, takze pi roztok GSE po mensich glgoch a roztiahni to na cely den.
3. doplnky beries podla toho, co telo potrebuje. Niekto nepotrebuje nic, niekto trosku, starsi a chori ludia dakedy aj masove davky.
3. Moze ti pomoct aj samotny jod, uvidis. Ale ked si mavala ahu, tak musis mat nedostatok kyselin v zaludku a mozno aj nedostatky inych enzymov(vytvaraju sa uz v ustach, dalsie v zaludku a dalsie v pankreasi a crevach.)
4 Zaludocne kyseliny a kyslost krvi a kyslost tela  a organov su vsetko rozdielne veci.
Ked sa hovori o prekyslenom tele, mysli sa tym najma kyslost lymfy a PH vo svaloch a organoch, okrem  zaludku a criev..



12

Re: "akne"

Takze ako dlho mozem uzivat Acko a zinok v takom davkovani a aj GSE vnutorne?
uz vidim nejake vysledky, ale zase ma trapia velmi stiepajuce nechty... co na ne???

ja som mavala zahu len v tehotenstve a teraz vynymicne (mozno prave tym GSEckom, mozno nieco ine...) asi skusim ten jod. v akych davkach?

hm, lekarka hovorila, ze na prekysleny organizmus mam jest ovocie (citrusy, hruska...), len potom vlastne zneutralizujem aj to malo kyselin v zaludku, nie???? ako docielim odkyselenie tela a zaroven nenarusila zaludocne kyseliny???



13

Re: "akne"

Ovocie je plne cukrov, tj povacsine mierne  okysluje telo. Zelenina je ta, co telo  alkalizuje.
Stiepiace sa nechty nasvecuju obvykle zlemu traveniu, tj slabej absorbcii zivin.
Takze ti v prvom rade odporucam si napravit travenie, lebo tie tisice roznych zivin, co mas dostavat z jedla sa nedaju nijak doplnat. tolko doplnkov je nepredstavitelne brat.
http://www.rng.nazory.eu/travenie
Coho nedostanes dnes dost z jedla, aj toho najlepsie vybrateho,  musis doplnat a to je mnohokrat spomenute

selen(200 - 400 mcg), zinok(30-50mg) jod(2 az 6 mg), vitaminy C(3 gramy) E  prirodna zmes(400 IU),Vitamin D-3(2000 az 5000 IU, najma v zime),
samozrejme hodne mikrovlaknin a probiotika, co z nich ziju a rozmnozuju sa, teda okrem cistenia criev a absorbcie toxinov.

Alkalizacia tela/odkyslenie sa prevadza na prazdny zaludok, inac v plnom nekyslom zaludku jedlo hnije



14

Re: "akne"

chcel by som sa opytat ci sa aj zinok oxid dostane cez kozu podobne ako pyrition zinku neskusal si ho na niekom na akne ci zabija kozne bakterii rovnako dobre ako pyrition? alebo sa cez kozu ani nedostane?



15

Re: "akne"

Pot obsahuje rozne latky, ktore kyslicnik zinocnaty mozu zmenit do soli zinku, ktore su viodorozpustne a mozu sa dostat cez kozu. Inac kyslicnik zinocnaty(ZnO) sa rozpusta vo vode jen velmi malo, tabulky uvadzaju 1.6 mg na liter, tj zhruba nic.
Ale kyslicnik zinku sa starocia pouzival ako puder, ciastocne antimikrobialny(zinkova beloba/cinkweiss), davali ho do ciziem, aby sa noha do nich lahko smykla a cizmy nezapachali, aj ked sa do nich noha potila.
Inac zinkovych zlucenin je hromada lepsie vodorozpustnych, od chloridov, cez sirany a rozne organicke, ako doplnkovy bisglycinat, citrat, maleat, zinc carnosine(PepZin GI) .



16

Re: "akne"

a myslis ze sa  niektory z tychto vyrovna pyritionu svojou ucinnostou proti akne? lebo  ten pyrition je pridrahy (



17

Re: "akne"

Nemyslim ze sa niektory vyrovna, ale pyrithion nie je najlepsia forma pre telo, mnoho ludi ma nan alergicku reakciu
http://www.ehow.com/about_5318195_pyrit … fects.html
Z doplnkov by som asi na transdermalne pouzitie skor odporucal bysglycinat, citrat alebo maleat pridat do kremov.
Osobne pouzivam kyslicnik zinocnaty do kremov ako mierne antimikrobialny prostriedok zahustovac a najma na tieniaci faktor proti ultrafialovemu ziareniu.
Znizovanie DHT mi zabezpecuje oralne/ustne prany zinkovy doplnok, rozne steroly a DIM.
A samozrejme vyhybanie sa znicenym tukon, aspon dodatocne po rokoch pouzivania mi tiez postupne cisti organizmus od nich.



18

Re: "akne"

prosim, mozete mi pozriet tieto produkty, ci su OK alebo mi radsej odporucite ine...
k protokolu Dr.Berksona:
http://www.iherb.com/Healthy-Origins-Se … 40658?at=0
http://www.iherb.com/Healthy-Origins-Al … /4124?at=0
http://www.iherb.com/Now-Foods-Silymari … s/802?at=0
http://www.iherb.com/Now-Foods-Healthy- … 37841?at=0
http://www.iherb.com/Healthy-Origins-Pr … 19518?at=0

a mam s tym brat aj jod a B-komplex? co este?? teraz beriem zinok, A(retinol) a E-cko.


este sa chcem spytat, kolko vitaminu D3 a kalcia moze uzivat 7 rocne dieta. odporucila nam to lekarka na bolenie noh. a este co odporucate pri zvysenom asle u tohoto dietata. niekde som citala, ze GSE, ale to mi urcite nevypije... :-S



19

Re: "akne"

Nuz jod odporucam kazdemu si doplnat, rabuju nas od neho dnes privela chloru, fluoru a bromu, takze ho potrebujeme ovela viac, ako kedysi a aj kedysi bol zrejme velmi nizko urceny.
Davky vzdy prepocitavaj podla vahy, tj pomeru vahy dietata: 75 kg(vaha dospeleho.
Ked nie GSE, tak aspon extrakt z olivovych listov(kapsule), collostrum, betaglukany a podobne.