1

Téma: Ginko biloba

Ahoj, užívate niekto látku ginko biloba? Prečítala som si jej účinky a zdá sa, že by to pre mňa mohol byť zaujímavý prípravok. Mám totiž problémy so zlým prekrvovaním prstov, s pamäťou a sústredením a na tieto problémy údajne ginko biloba presne pomáha. Myslíte, že môže naozaj fungovať a zmierniť moje problémy? Objavili sa štúdie, že nefunguje, tak neviem.



2

Re: Ginko biloba

Viacere antioxidanty zlepsuju prudenie krvi, ale ja osobne som skor za vinpocetine(30 mg), huperzine(200 mikrogramov), a extrakt z hroznovych jadierok(grape sseed extract, davka 200 mg PAC.
Na zlepsenie prudenia krvi je dobre si cistit cievy lecitinom, rozsirovat hlohom a riedit krv nattokinazou.Tiez pomaha brat rybacie oleje alebo este lepsie krill olej.



3

Re: Ginko biloba

RNG, prosim ta...
1. potrebujem sa sustredit na ucenie a memory complex sa mi minul asi pred mesiacom, dalsi mi dojde asi za dva tyzdne. Mam doma caj ginko (susena bylina) a chcem sa opytat, ci si ho mozem plnit do kapsul 00, alebo len tak zapit suchy prasok vodou, radsej ako pit caj. Bolo by to pre mna takto pohodlnejsie.Viem, ze uprednostnujes standardizovane extrakty, ale beriem to ako docasne kratkodobe riesenie a ten caj mi je luto vyhodit.

2. Tiez davam lecitin. Pomaha lecitin konkretne pri uceni, kedze cast mozgu tvori lecitin?



4

Re: Ginko biloba

1. kludne pi caj, dobre silny
2. lecitin je zivina pre mozog, az 30% suchej hmoty mozgu tvori lecitin, zvysok skoro vsetko tuky. Definitivne lecitin zvysuje IQ a samozrejme aj cirkulaciu krvi a tym okyslicovanie mozgu.