1

Téma: Plnospektrálne žiarivky - zdravé svetlo

Ahoj RNG. Chcem sa ťa opýtať aký máš názor na plnospektrálne žiarivky, prípadne na ionizátor vzduchu ktorý v nich býva často zakomponovaný... Majú vplyv na zdravie či ide len o reklamu? ďakujem

Naposledy upravil: tomeasy (2011-12-19 01:53:45)



2

Re: Plnospektrálne žiarivky - zdravé svetlo

Ja pouzivam zdroj ionov uz vyse 35 rokov.
Samozrejme lepsie spektrum vplyva pozitivne na oci plud sa mnohe spektralne dlzky, ktore mozu priaznivo ovplyvnovat zdravi(vid roznofarebne svetla, pri hojeni ran, potlacani zapalov a podobne)
Nakolko to splna dany vyrobok nemam ani sajnu.



3

Re: Plnospektrálne žiarivky - zdravé svetlo

RNG napísal(a):

Ja pouzivam zdroj ionov uz vyse 35 rokov.
Samozrejme lepsie spektrum vplyva pozitivne na oci plud sa mnohe spektralne dlzky, ktore mozu priaznivo ovplyvnovat zdravi(vid roznofarebne svetla, pri hojeni ran, potlacani zapalov a podobne)
Nakolko to splna dany vyrobok nemam ani sajnu.

Vyskúšal som plnospektrálne žiarivky s ionizátorom z fy Nasli, Androv a Platinum. Prvé dve boli veľmi drahé a bez účinkov, posledné som si objednal tu: http://zdravie123.webnode.sk/news/plnos … nizatorom/

... odvtedy som menej chorí aj členovia rodiny, okrem toho prvé dva obsahujú amalgám (zmes ortute a olova) a tretia nie, čiže som sa nebál dať aj do detskej izby. Svietia mi už 3 rok.



4

Re: Plnospektrálne žiarivky - zdravé svetlo

Peterr napísal(a):
RNG napísal(a):

Ja pouzivam zdroj ionov uz vyse 35 rokov.
Samozrejme lepsie spektrum vplyva pozitivne na oci plud sa mnohe spektralne dlzky, ktore mozu priaznivo ovplyvnovat zdravi(vid roznofarebne svetla, pri hojeni ran, potlacani zapalov a podobne)
Nakolko to splna dany vyrobok nemam ani sajnu.

Vyskúšal som plnospektrálne žiarivky s ionizátorom z fy Nasli, Androv a Platinum. Prvé dve boli veľmi drahé a bez účinkov, posledné som si objednal tu: http://zdravie123.webnode.sk/news/plnos … nizatorom/

... odvtedy som menej chorí aj členovia rodiny, okrem toho prvé dva obsahujú amalgám (zmes ortute a olova) a tretia nie, čiže som sa nebál dať aj do detskej izby. Svietia mi už 3 rok.

žiarovka svieti nonstop 2. rok, máme v kuchyni a málo cítiť zápachy, tak jonizuje. aj zdravší sme odvtedy. köszönöm



5

Re: Plnospektrálne žiarivky - zdravé svetlo

Szivesen.
Inac ionizator mam aj prirodzeny, elektretovy, vo vzdusnych filtroch, kedze nase vyhrievanie je teplovzdusne, tj cirkulaciou vzduchu okolo sdrojov tepla(v lete chladu) a filtre v tom okruhu pouzivam elektretove, tj plastikove vlakna, ktore tuhnu v silnych elektrickych poliach tj drzia na sebe staticky naboj a tym pritahuju vsetky prachove ciastocky, vcitane bakterii a virusov.



6

Re: Plnospektrálne žiarivky - zdravé svetlo

Dobré ráno  Peterr

    Pozrela som si ten link, čo si dal. už dávnejšie rozmýšlam nad týmito žiarovkami, ale nevedela som sa rozhodnúť. Ty píšeš že si s nimi veľmi spokojný. Prosím Ta , ktoré máš 20 či 25?  Co mi k nim prípadne môžeš poradiť, kým si ich objednám.
   Dakujem Ti!!!

Naposledy upravil: Zorana (2012-11-29 08:31:57)



7

Re: Plnospektrálne žiarivky - zdravé svetlo

Nasiel som na nete jedno video, ta zena 72 r. funguje roky len na surovej strave, no myslim,ze vyzera vynikajuco.....http://www.suprememastertv.cz/raw.php Co poviete?



8

Re: Plnospektrálne žiarivky - zdravé svetlo

http://www.youtube.com/watch?v=Bwx7AiB0FQw
jeden z dôvodov prečo sa stať vegetariánom, alebo aspoň zvieratá chovať doma, resp. nakupovať od zdrojov, ktoré nechajú zvieratám dostatok priestoru, voľný výbeh,..



9

Re: Plnospektrálne žiarivky - zdravé svetlo

Milan, najdes aj plno nevegatarieniek dobre zachovalych, to je dedicna zalezitost, nespoobuje to len veganstvo, ako tu chcu naznacit, lebo by som ti sem mohol dat aj obrasky veganov v tom veku uz v truhle. Jednotlivec nie je dokazom, len statisticky sa da nieco dokazat a tam vegani nie su nijaklprivysoko, samozrejme su na tom lepsie, ako pretucneni ludia, co si nedavaju na dietu pozor, ale vegani vseobecne maju nizsi kaloricky prijem, co je zname a dobre na dlhsi zivot. Nie kvoli nejedeniu masa, ale hlavne kvoli nizkokalorickej alkalizujucej diete, bohatej na mineraly a cistiace enzymy.

Zasadne kupujem maso z fariem, kde maju hovadzi dobytok na volnej pasi(grazing) a hydinu na volnom vybehu(free range). Ale hlavny dovod na to je kvalita obsahu zivin v ich mase, mlieku a vajciach.
Masovy chov je natolko barbarstvo, ze na to nechcem ani mysliet....