1

Téma: Syndrom drazdiveho creva

Dobry den,

Chcel by som Vas poprosit o radu, myslim ze mam syndrom drazdiveho creva.

Uz vyse roka mam bolesti v pravom dolnem podbrusku (da sa povedat ze v rozkroku – oblast kde by sa mohol vyskytnut “pruh”). Bol som uz asi na 5 ultrazvukoch – nezistili mi ziaden pruh, bol som na odberoch krvi – podla krvi nemal by som mat ulceratis colistis alebo crohna.

Bolest v poslednej dobe tiez pocitujem v pravom stehne.

Myslim si ze to suvisi stym co zjem, cim mastnejsie tym horsie. Samozrejme som vylucil vsetko mastne, avsak problem pretrvava.

Cely rok som bral probiotakia PROBIOFIX s mesnimi prestavkami, ales tav sa mi nezlepsil.

Posledne 3 mesiace beriem probiotika http://www.hollandandbarrett.com/pages/ … &sid=0
Bielu lactosu, bio gaia probiotika, COD LIVER http://www.vitacost.com/Carlson-Norwegi … Oil-Lemon, Boswelia serrata extract http://www.vitacost.com/Vitacost-5-Loxi … ta-Extract

Moja strava:

Pred ranajkami biela lactosa s vyluhom z lanoveho semena (vecer zalejem 1 lyzicku s 2dcl vody) , ranajky corn flakes s probiotickym jogurtom ACTIVIA,  potom okolo 11tej  - 2 prioticke jopgurty http://www.danoneactivia.co.uk/, obed zeleninovy salat + chlieb sunka + priotic drink yakult http://www.yakult.co.uk/?gclid=COHnws_Y … 5QodQ12JqA

O 16tej – ovocie

Pred vecerov pol hodinu pijem lactosu, vecera vacsinov je teple jedlo (nie mastne) + biogaia + Boswelia serrata a kefir.

Pijem bylinne caje + vodu pocas dna.

Stav sa mi mierne zlepsil, ale stale pretrvava bolest a tiez stolicu nemam pravidelnu.

Mohli by ste mi prosim poradit  co by som mohol este doplnit/obmedzit ?

Ma zvysel ist na kolonoskopiu?

PS: mam 33 rokov


Zabudol som este pripomenut ze predtym ako som zacal s vyssie uvedenymi doplnkami tak som bral vlakninu (fiber) vo forme tabietok http://www.starlife.cz/int/products/pro … mp;ID=1400 +
Enzymi http://www.starlife.cz/int/products/pro … mp;ID=1044 a oregano http://www.starlife.cz/int/products/pro … mp;ID=1414

Po dobu 3 tyzdnov a stav sa mi zhorsil, mal som silne bolesti v pravom stehne. Po vysadeni tychto 3 liekov sa mi stav zlepsil.

Dakujem pekne.

Naposledy upravil: sabikeuk (2011-12-01 12:41:14)



2

Re: Syndrom drazdiveho creva

Tak isto mozes mat alergiu na laktozu, lepok ci  zlu crevnu floru.
Aktivia nie je seriozny zdroj probiotik a spomenute starlife produkty tak isto maju prislabe obsahy na ucinnost.
Napr vlakniny clovek potrebuje 30 az 50 gramov denne, nie miligramy
. Preto napr lyzica psylia je mnohonasobne viac, nez tie malicke tabletky.
Probiotika totiz treba krmit aby sa rozmnpozili a kolonizovali creva . Aj tie najsilnejsie probioticke zmesy treba rozmnozit najmenej 1000 krat, a to su take, co maju desiatky miliard, nie miliony kultur ako Activia, a to roznych kultur, nie len mliecneho kvasenie=jogurtove Dobre osadene creva maju az 1 KG probiotik! Tak ich krm nie miligramami.
Probiotika musia byt teploodolne a kyselinovzdorne, inac do tych criev nedojdu zive.

Na oregano treba brat doplnok, co ma presne uvedenu davku ucinnej latky , carvacrolu. Odporucam 3 x 200 mg carvacrolu Oregano star ani neuvadza, kolko carvacrolu obsahuje, pre istotu....
Tak isto neuvadza jednotky ucinnosti na enzymi, takze sa nediv, ze to nie je ucinne.

Zozen si kvalitne a obsazne produkty, potom uvidis, ako zaberu. A zabudni na cornflakes.Tie podporuju candidu, lebo maju vysoky obsah cukrov a malicko mikrovlaknin na podporu probiotik.

http://www.iherb.com/Healthy-Origins-Pr … 19518?at=0  jedna na noc s jablkom 
http://www.iherb.com/Now-Foods-Oregano- … s/731?at=0       3 x 2 kapsule s jedlom
http://www.iherb.com/Now-Foods-Digest-P … 21321?at=0    1 az 2 s kazdym vacsim jedlom



3

Re: Syndrom drazdiveho creva

RNG napísal(a):

http://www.iherb.com/Healthy-Origins-Pr … 19518?at=0  jedna na noc s jablkom

V prvom rade dakujem pekne za odpoveda a rady. Co sa tyka probiotik tak beriem tieto 3 mesiace (20 miliard)  http://www.hollandandbarrett.com/pages/ … &sid=0

Mozem ich pouzivat alebo si mam kupit radsej tie co ste mi odporucil alebo znasobit davku??

Odporucil ste mi Oregano a Digest Platinum -  na co je to dobre ?

Co som cital na tomto fore tak casto odporucujete Triphalu, tiez hojive aloe vera, DGL alebo koloidnu striebornu vodu - nepomoze mi to ?

Mozem  ranajkovat ovsenne vlocky s mliekom?

Da sa zistit alergia na laktozu, lepok z krvi (nic mi nezistili) ?

Dakujem.

Naposledy upravil: sabikeuk (2011-12-01 17:42:20)



4

Re: Syndrom drazdiveho creva

Uvedene z Holland and Barrett( pobocka NBTY) su len 2 mliecne=yogurtove kultury, niekde na nich nepisu, ze su tepelne a kyselinovo odolne. Tj uz ked ich kupis, mozu byt mrtve alebo sa nedostanu zive cez zaludocvne kyseliny do criev.
Zisti si, ci nemas alergiu na laktozu, mliecnu biellkovinu a lepok a podla toho si prisposob potravu a branie cistiacich enzymov
Oregano je protiplesnove a proticandidove.
Digest platinum je jeden z najsilnejsich mnohozlozkovych enzymov, co je na trhu, , obsahuje aj enzymi na travenie mlieka okrem inych.
Ja osobne mam casto na ranajky ovsenne vlocky, zalejem si ich vecer presd tym doma robenym kyslim mliekom a necham v ladnicke naboptnat.
Ale beriem s nimi aj enzymi, ako spomenuty Digest Platinum, lebo ako starsi clovek uz netravim mlieko, hoci aj kysle, velmi dobre.
Triphala je velmi hojiva, odporucam ju ako aj aloe na mnozstvo problemov, najma na crevne a zaludocne.
Aj DGL je silny adaptogen a hojivy najma na zaludok.

Koloidna strieborna voda je velmi silny antimikrobialny prostriedok, zakazdym, ked si nedam pozor a objem sa a nezoberiem dost kyselin, a jedlo sa mi v zaludku kazi a mam krce, najlepsie co na to rychlo pomoze je poldeci striebornej vody, opakovat  o  2 hodiny, az kym sa jedlo nedostane do criev. Samozrejme pomozu aj kyseliny a enzymi, ale strieborna voda ma skoro okamzity ucinok, do 10 minut clovek citi znacnu ulavu.

Naposledy upravil: RNG (2011-12-01 23:33:30)



5

Re: Syndrom drazdiveho creva

RNG napísal(a):

Zisti si, ci nemas alergiu na laktozu, mliecnu biellkovinu a lepok a podla toho si prisposob potravu a branie cistiacich enzymov

Z krvi mi nezistili ziadne alergie, ale viem ze to nie je 100%, na dalsi tyzden idem k lekarovy tak sa ho na to opytam.

RNG napísal(a):

Oregano je protiplesnove a proticandidove.
Digest platinum je jeden z najsilnejsich mnohozlozkovych enzymov, co je na trhu, , obsahuje aj enzymi na travenie mlieka okrem inych.

Mam si objednat to oregano a Digest platinum, alebo mam pockat nato ci som alergicky na laktozu,lepok,bielkovinu a podla toho si objednat enzymi?


RNG napísal(a):

Triphala je velmi hojiva, odporucam ju ako aj aloe na mnozstvo problemov, najma na crevne a zaludocne.
Aj DGL je silny adaptogen a hojivy najma na zaludok.

Neviem teraz ci si mam objednat to oregano+platinum alebo radsje DGL,Triphalu,aloe vera ...alebo vsetko ?

Tie probiotika si urcite objednam.

Koloidnu striebornu vodu som si vcera objednal.

Dakujem pekne za odpoved.



6

Re: Syndrom drazdiveho creva

Osobne mam vsetko menovane po ruke, aj ked nemam momentalne ziadne problemy.
Ako starsi clovek ale beriem s jedlom enzymi,
a ako od detstva nachylny na infekcie hornych dychacich ciest beriem casto oreganovy olej, lebo tak ako kedysi, v skole som nachytal mnohonasobne do roka nakazy od druhych deti, neskor od mojho syna a teraz od mojej vnucky, ktora je casto zasoplena
DGL pouzivam, ked mam tazky zaludok, nakoniec je to uzitocna vec, adaptogen a hojive na zaludocne steny.

Aloe vera pouzivam casto lebo zvysuje viralnu imunitu(teda za dlhsi cas aj ine imunity postupne, ako utuzuje bunkove steny proti prieniku mikrobov vzacnymi sacharidami, co obsahuje) a v dnesnej tichej viralnej imunite, ktoru si lekari akosi nevsimaju povacsine,  si clovek musi pomahat ako sa da.

A Triphala pouzivana obcas , aj ked nie pravidelne je tak isto velmi dobra pre telo, je to vytazok z troch liecivych indickych  ovoci.

Naposledy upravil: RNG (2011-12-02 11:19:07)



7

Re: Syndrom drazdiveho creva

Dakujem za odpoved.

Objednam si tie vyrobky, snad mi to pomoze.

Dnes rano som po dlhej dobe mal na ranajky ovsene vlocky z mliekom - a nie je mi dobre. Nieto ze citim bolest ako som opisoval ale mam aj cudny pocit na zaludku - na zvracanie ale nie je to silne ...

Nechapem to lebo jogurty mozes jest, kefir pijem bez problemov ... nikdy som nemal problemy s mliekom ..



8

Re: Syndrom drazdiveho creva

Skvaseny produkt ma zmenenu laktozu(mliecny cukor, bakteriami mliecneho kvasenia) na kyselinu mliecnu, ktoru telo velmi potrebuje k kadodennej latkovej vymene.
Pocit na zvracanie je, ked sa v malokyslom zaludku rozmnozia skodlive mikroby a ich toxiny drazdia=otravuju.Alebo je to alergia na mliecny cukor=laktozu.
Nuz ako som spomenul, ja zalievam ovsenne vlocky kyslym mliekom, doma kvasenym pouzitim jogurtovych kultur(yogurt  starter) cim sa vyhnem reakcii na sladke mlieko, co uz od 40tky mam, zialbohu.
A aj tak beriem este enzymi, pre istotu a zlepsene travenie, cistenie tela  a zlepsenu absorbciu zivin.



9

Re: Syndrom drazdiveho creva

RNG napísal(a):

Skvaseny produkt ma zmenenu laktozu(mliecny cukor, bakteriami mliecneho kvasenia) na kyselinu mliecnu, ktoru telo velmi potrebuje k kadodennej latkovej vymene.
Pocit na zvracanie je, ked sa v malokyslom zaludku rozmnozia skodlive mikroby a ich toxiny drazdia=otravuju.Alebo je to alergia na mliecny cukor=laktozu.
Nuz ako som spomenul, ja zalievam ovsenne vlocky kyslym mliekom, doma kvasenym pouzitim jogurtovych kultur(yogurt  starter) cim sa vyhnem reakcii na sladke mlieko, co uz od 40tky mam, zialbohu.
A aj tak beriem este enzymi, pre istotu a zlepsene travenie, cistenie tela  a zlepsenu absorbciu zivin.

Dakujem pekne za rady, idem objednat tie doplnky.
Este jedna oztazka, ako mam uzivat DGL, triphalu ...

ozvem sa neskor ci mi pomohly ...

Naposledy upravil: sabikeuk (2011-12-02 13:40:09)



10

Re: Syndrom drazdiveho creva

GGL pozujes 2 tabletky pred jedlom
Triphala sa pouziva 2-3 kapsule s jedlom.
Digest platinum pouzivam na prazdny zaludok na cistenie tela, s jedlom na lepsie travenie jediel.
Probiotika pouzivam obcas tesne pred spankom, s jablkom.



11

Re: Syndrom drazdiveho creva

RNG napísal(a):

GGL pozujes 2 tabletky pred jedlom
Triphala sa pouziva 2-3 kapsule s jedlom.
Digest platinum pouzivam na prazdny zaludok na cistenie tela, s jedlom na lepsie travenie jediel.
Probiotika pouzivam obcas tesne pred spankom, s jablkom.

Dakujem



12

Re: Syndrom drazdiveho creva

OK



13

Re: Syndrom drazdiveho creva

Dobry den,

mam este jednu otazku. Vedeli by ste mi vysvetlit preco sa mi bolest zmierni ked zjem jablko ?

Dakujem.



14

Re: Syndrom drazdiveho creva

Jablko obsahuje mikrovlakninu, pektiny. Tieto su zodpovedne za
pohyb stolice,Motilita)
absorbciu roznych latok vcitane zamorenej zlci
a vyzivu probiotik.
Jablko radia mnohi najma proti Hiatalnemu GERD-u, tj ked sa plynami vytlaci cast natraveneho jedla z criev a dvanastornika spat do zaludka.
Zaludok nie je stavany na zlc a hoci znesie aj silne kyseliny, zasadita zlc ho poskodi, tak isto toxiny, ktore sa tvoria v crevach pri zlej crevnej flore.
Apple a day keeps doctor away, tj denne jablko a nepotrebujes tak casto lekarov.

Naposledy upravil: RNG (2011-12-05 16:01:47)



15

Re: Syndrom drazdiveho creva

Dobry den,
tak uz skoro tyzden beriem vsetky doplnky ktore ste mi poradili. Moj stav sa mierne zlepsil, ale stale pocitujem bolest napr. v lavom stehne alebo v oblasti hrubeho creva(prava strana) ked nieco zjem alebo nalacno ked zjem aloe+digest+DGL.
Za aky cas by som mal pocitit podstatne zlepsenie?

Stolicu som mal raz za 4 dni a to tiez nebola taka ako by mala byt.

Doplnky beriem takto:
Rano na lacno:
Aloe Vera
Digest platinum 1-2
DGL pozujem 2 tabletky (20 min pred jedlom)


S jedlom:
Triphala 1 kapsula 3 x denne
Digest platinum - 1 az 2   3 x denne
Oregano - 2 kapsule 3 x denne

Pred spanim:
Probiotika - jedna na noc s jablkom 

Dakujem za odpoved.

Naposledy upravil: sabikeuk (2011-12-15 17:54:16)



16

Re: Syndrom drazdiveho creva

Vyhojenie criev trva nejaky cas, musis byt trpezlivy. Kym sa rozne poskodene bunky vymenia, to moze trvat aj mesiace.
Aj probiotika sa na plne obsahenie(az 1 kg) nemozu rozmnozit s tej mewlickej kapsuli a proviotik na kg zo dna na den. A az ked kolonizuju creva naplno,(tj z toho kg mikrobov v crevach musi byt vyse 90% probiotik) az potom zacne naozajstne hojenie a regeneracia.

Ved ked si napr zlomis nohu, tiez nemozes ocakavat, ze sa ti to zarastie a regeneruje za tyzden, vsakze.



17

Re: Syndrom drazdiveho creva

Som ztoho nestastny lebo uz to trva vyse roka a zatial nic mi nepomohlo .... a teraz som cakal "zazrak" ktory sa nekonal ... lebo je mi tak ako bolo predtym tak ani neviem povedat ci tie doplnky zaberaju alebo nie...

Budem si musiet znovu objednat oregano a digest platinum lebo tie beriem najviac (oregano 6 tab denne), cital som o collostrum - nemal by som to skusit ?

Zistil som ze bolest sa vrati ked som po toalete - preco je to tak?

Dakujem za rady.

Naposledy upravil: sabikeuk (2011-12-18 19:43:00)



18

Re: Syndrom drazdiveho creva

Aloe, collostrum a triphala aj DGL ciastocne prispievaju k hojeniu criev a vytvaraniu spravnej crevnej flory.
Ak mas este stale zapal a bolesti, skus pouzit protizapalove prosdtriedky, ako napr curcumin, dumbier, boswelin a podobne
Mozno by ti postacilo 500 mg curcuminu, inac pri silnych zapaloch v tele radim az 3 x 1500 mg curcuminoidov s bioperinom pre zlepsenu absorbciu, ale neviem, ci je to znesitelne aj pre rozdrazdene creva, kde skor treba hojivy ucinok



19

Re: Syndrom drazdiveho creva

RNG napísal(a):

Ak mas este stale zapal a bolesti, skus pouzit protizapalove prosdtriedky, ako napr curcumin, dumbier, boswelin a podobne

Mam doma toto http://www.swansonvitamins.com/_/n-?ntt … ia+Serrata je to ten boswelin co spomynate ?

Nasiel som takyto produkt - obsahuje curcumin, boswelia a ginger http://www.hollandandbarrett.com/pages/ … -%20MTE-_-[curcumin]&gclid=CNiduM3dja0CFUio4AodNAKRGg
ide o to ze tento doplnok mozem kupit ihned a vecer ho mozem uz uzit, ked objednam z internetu tak budem cakat 2 tyzdne a teraz idem na vianoce domov na 2 tyzdne - mozem ho skusit ?

Dalsia moznost je ze kupim zazvor v obchode- ako ho pripravit?

Naposledy upravil: sabikeuk (2011-12-19 15:41:42)



20

Re: Syndrom drazdiveho creva

Presne ten boswelin, ako mas z Swansona spominam , davka 2 x 500 mg
Ten anglicky je trochu drahy na moj vkys, ale zda sa, ze obsahuje toho dost pri davke 2 x 2 .
Zazvor je najlepsie pouzivat cerstvy, ale aj praskovy je ucinny ciastocne. Posekas ho na tenke platky, asi 2 gramy pakorena, zalejes pol litrom vody a povaris. Ochutis napr ovocnym koncentratom.
Moja zena dava dumbier casto do varenia, spolu s cesnakom, ciernym korenim a lecitinom.



21

Re: Syndrom drazdiveho creva

Super tak aspon ten boswelin mam doma. Nakoniec som nekupil ten produkt s curcuminom lebo aj mne sa zdal dost drahy a viem ho zohnat za polovicnu cenu z internetu.
Kupil som  si cerstvy zazvor a spravil som si z neho caj.

Dnes rano som zobral vacsie davky aloe, DGL(3) a Triphaly(3) + oreganovy olej (2) a digest  platinum 2) a cely den som sa citil dobre. Teraz vecer som zobral to iste a aj ten boswelin (2) a zazvorovy caj a zatial je to celkom fajn.
V piatok idem na endoskopiu a kolonoskopiu, chcem zistit alergie na laktozu, lepok a bielkoviny a ci nemam nieco vaznejsie s hrubym crevom. Osobne si myslim ze kolonoskopia nie je nutna ale radsej sa ju podrobim aby som vedel na com  som.

Dakujem pekne za vase rady.



22

Re: Syndrom drazdiveho creva

Pozor nqa kolonoskopiu, aby ti nebrali zbytocne vzorky. Totiz kazda vzorka znamena vydrapenie kusku z creva=vytvorenie rany na creve.Lekar ti povie, ze to nic nie je, ale statistika hovori zialbohu ine.Kolonoskopia je u velkej vacsiny bez problemov, ale male percento na nu doplati. Viac napr na popularnom
http://en.wikipedia.org/wiki/Colonoscopy



23

Re: Syndrom drazdiveho creva

RNG napísal(a):

Pozor nqa kolonoskopiu, aby ti nebrali zbytocne vzorky. Totiz kazda vzorka znamena vydrapenie kusku z creva=vytvorenie rany na creve.Lekar ti povie, ze to nic nie je, ale statistika hovori zialbohu ine.Kolonoskopia je u velkej vacsiny bez problemov, ale male percento na nu doplati. Viac napr na popularnom
http://en.wikipedia.org/wiki/Colonoscopy

Precital som si to, hrozi male percento ale clovek nikdy nevie. Na druhej strane ak nepojdem tak mozem ist opat az o pol roka...neviem co mam teraz robit..?



24

Re: Syndrom drazdiveho creva

Len si to crevo pekne hoj a regeneruj doplnkami, to je najlepsie, co ti mozem radit.
Ani chemicke lieky ani rozne sondy ti nic nezahoja, to je vsetko len pre lekarske diagnozy a ty predsa svoju vies dobre, stolica ti to jasne naznacuje, aj bolesti.



25

Re: Syndrom drazdiveho creva

Predsa som absolvoval kolonoskopiu - ziadne vzorky mi vsak nebrali.

Tu je lekarska sprava:
Realizovana totalna kolonoskopia. Prezrete terminalne ileum (do vzdialenosti 15cm) bez patol. nalezu na sliznici. V celom priebehu hrubeho creva sliznica bez zapalovych, nadorovych a infiltrativnych zmien, lumen sa volne rozvija, steny elastisticke, bez znakov rigidity, cievna kresba primerana. Bez pritomnosti patol. nalezu v lumene.
Zaver: Normalny pankolonoskopicky nalez do terminalneho ilea

Lekar mi predpisal METEOSPASMYL mam to brat ked budem mat bolest. Povedal ze je to pravdepodovne syndrom drazdiveho creva.
Vysledky autoprotilatok na celiakiu budem mat az o 3 tyzdne.

Chcel by som sa spytat ci mi dalej odporucate pokracovat stymi doplnkami ktore som doteraz uzival?

Dakujem.



26

Re: Syndrom drazdiveho creva

Meteospasmil je len symptomy znizujuci chemicky liek, neliecimcrevo ani neadresuje zapal alebo ozdravenie crevnej flory
Jeho zlozky, alverin tlmi krve svalov v crevach, symethicone je len surfactant, tj rozbija bubliny
http://www.mims.com/Singapore/drug/info … ?type=full

Len pekne ber doplnky na ozdravenie creva a crevnej flory, najma mikrovlakniny a probiotika. A vseobecne si naprav travenie(kyseliny enzymi a uz spomenute mikrovlakniny a probiotika.