1

Téma: otvorena rana

Zdravim RNG, potrebovala by som radu ohladom liecby otvorenej rany sposobenej trombozou...vedel by si mi poradit nieco co rychlo zozeniem ? myslis ze je na to vhodna zinkova mast alebo rumancekovy obklad ???



2

Re: otvorena rana

Obycajny praskovy cukor je na to najlepsi liek. Ja som tuto radu dr Whittakera trochu vylepsil, zamiesam 1.5 lyzice jemneho praskoveho cukru, s lyzicou kokosoveho oleja a pridam do toho asi 6 kvapiek GSE, mozno aj 3 by stacili.
Toto si nanasam rovno do ran, kedze aj ja sa velmi tazko hojim inac ako cukrovkar.



3

Re: otvorena rana

mozno este lepsie med namiesto cukru ...je viac antimikrobialny... ale tieto rany je potrebne cisti aj zvnutra, nakolko rana vznikla zapalom



4

Re: otvorena rana

Med moze mat rozne zlozenia, niekedy obsahuje aj rozne drazdive, dokonca aj jedovate latky.
Preto po vyse 4000 rokov pouzivania medu do ran sterilny cukor je spolahlivejsie riesenie. V mede sa nachadzaju aj ciastocky vcelych tiel, nasli v nom aj botulizmus a definitivne obsahuje privela roznych latok, tj sanca alergii nan je dost vysoka, zalezi od zdrojov, sezony atd.
Co sa tyka zapalov a hnisania, ja ho tou zmesou viem odstranit aj transdermalne, tj bez porusenia koze. Hnis, ked sa sterilizuje a rozlozi enzymami v tele, vie telo odstranit aj samo. Lekarsky nahlad, ze hnis treba vzdy nechat vytiect von(drenaz) dnes uz nie vzdy plati.



5

Re: otvorena rana

rng, prosim o radu, mama ma na palci na nohe otvorenu ranu - otlak, ktor sa nehoji, kedze je telesne postihnuta a potrebuje nosit specialne topanky, nemoze si dovolit nosit ine, nez tie co ma a tie nedovoluju nohe vetrat sa a je tam aj neustaly tlak na nohe. ranka sa jej trosku zmensila, no dnes som jej poradila praskovy cukor, nema vsak kokosovy tuk ani gse, nema momentalne moznost zohnat, chcem sa opytat, ci moze rozrobit praskovy cukor s par kvapkami propolisu, alebo aky iny tuk okrem vazeliny by sa dal pouzit?
dakujem.



6

Re: otvorena rana

Cukor samotny hoji, mozes ho rozrobit s hociakym olejom, ale kokosak je daleko najlepsi. Samozrejme med a propolis su tiez dobre.



7

Re: otvorena rana

ok, dakujem.



8

Re: otvorena rana

Aby si to chapala, kokosak je sam mierne antimikrobialny a citricidal je silne antimikrobialny. Rany sa casto nechcu hojit, lebo sa do mnicj nastahuju rozne mikroby. Cukor, cisty praskovy pasivne zabija mikroby defakto vytiahnutim vody z nich=mumifikacia.
A cukor naviac, co prenikne cez ranu dovnutra tela pomoze tu poskodenu oblast zivit. Podobne aj kokosovy olej.A tak sa urychli hojenie velmi znacne. Ja ako cukrovkar si dnes bez toho hojenie ran ani neviem predstavit.



9

Re: otvorena rana

ano, rozumiem, to o vlastnosti kokosaku a samozrejme citricidalu viem, len momentalne nemam ako mame dorucit vsetko potrebne, lebo zije inde a ona si to sama nezozenie, tak ako rychlu 1. pomoc rozmyslam, cim nahradit ten kokosak aspon.



10

Re: otvorena rana

OK. Aj samotny cukor pomoze. len si to treba castejsie umyvat, aspon raz za 2 dni previazat.



11

Re: otvorena rana

chcela by som sa opytat, ci sa moze liecba ran cukrom pouzit aj na pooperacnu ranu - rez. viem, ze tym hoja rany po amputacii, cize asi by to mohlo byt...?
Su nejake kontraindikacie?
Dakujem!



12

Re: otvorena rana

Nuz ja som si moje rezy na bruchu prave tym rychlo zacelil, lebo inac ako cukrovkar sa hojim mizerne, skrabanec z roboty na kozi mi bez toho moze hnisat aj mesiace.
Kokosovy olej ani cukor, ani pripadne citricidal pri absorbcii do tela nemozu vyvolat ziadne skodlive nasledky. Jazvy su obvykle ovela mensie, naviac, aj ked nie uplne neviditelne.



13

Re: otvorena rana

Dobry vecer RNG, mozem sa vas opytat, ako casto si mam ranu umyvat a preziazat, ked som na nu naniesla tento



14

Re: otvorena rana

Mozes to robit kaZdodenne, ale ked sa ti na rane vyrcori cukrova chrasta, je lepsie to nedavat dole, len naniest na to dalsiu pastu