151

Re: www.healthdesigns.com poštovné na SK 4$, DHL len 8$

graupel:
Ja som dostal z SK posty taketo odpovede:
1.
Adresat poziada Slovensku postu o zastupovanie v colnom konani na zaklade pisomneho poverenia (podpis konatela firmy overeny notarom). Na zaklade tohto dokladu colny deklarant Slovenskej posty (len na MVS Kosice 090) zastupuje mandanta v colnom konani. Ide o colne konanie, kde adresat ako pravnicka osoba potrebuje oficialny doklad o dovoze a prepusteni tovaru (JCD potvrdene colnym uradom). Ak adresat poziadal pisomne o zastupovanie v colnom konani, tak Slovenka posta poplatok za PCS neuctuje. V takomto prípade je  služba spoplatnená v zmysle cenníka služieb colnej deklarácie http://www.posta.sk/sluzby/colne-prerokovanie-zasielok   

2.
v Aktoch Svetovej poštovej únie (ďalej len „SPÚ“), v dokumente  Svetový poštový dohovor Čl.18, bod 2.  a  vo Vykonávacom  poriadku o listovej pošte  a Vykonávacom poriadku o poštových balíkoch je uvedené, že poštový podnik je oprávnený zaťažiť poplatkom tie listové a balíkové zásielky, ktoré sú predkladané colnici a na základe rozhodnutia colného úradu zaťažené clom alebo podobným poplatkom (napr. DPH) a to do výšky uvedenej v príslušnom vykonávacom poriadku.



152

Re: www.healthdesigns.com poštovné na SK 4$, DHL len 8$

Dosť tomu nerozumiem. V prvom odstavci sa spomína len firma, t.j. právnická osoba - toto napísali aj mne. Ja som následne zareagoval a opýtal sa, ako je to s fyzickými osobami. No odpoveď mi poslali úplne mimo mojej otázky. Takže som zmätený z toho. Ale i tak bude treba platiť notára a neviem čo ešte. Pokiaľ človek objednáva veľa, možno sa to oplatí. Pokiaľ málo, určite nie. Ale ja nie som firma, ale fyzická osoba, takže i tak neviem, ako mám postupovať, keďže zákaznícky servis SP je dosť nezrozumiteľný.



153

Re: www.healthdesigns.com poštovné na SK 4$, DHL len 8$

Rozhodne plati nasledovne:
Balik v hodnote 44 USD(postovne zdarma ak je akcia na iherbe) pri zachyteni colnikmi a v pripade, ze clovek nema cestu na colnicu vyjde na (44+44*0,2+3,6*1,33)=58 USD.
V pripade, ze pouzijete dva baliky 22USD + 6USD postovne, tak to vyjde 56 USD.

Rozhodne by som to rozdelil na dva baliky a rozdelil riziko(v pripade straty) ze mi nepride balik.



154

Re: www.healthdesigns.com poštovné na SK 4$, DHL len 8$

Ono je to tak, že pokiaľ by si objednal bez odstupu aspoň mesiaca niekoľko balíkov, napr. jeden deň za 22 USD, druhý deň za 25 USD, tretí deň za 26 USD a toto dorazí na colnicu, bude im to podozrivé, a tak ti naparú DPH za 3 balíky, t.j. budeš platiť DPH zo sumy 73 USD (22+25+26=73) a k tomu 3,6 EUR.

Naposledy upravil: graupel (2013-01-25 21:36:53)



155

Re: www.healthdesigns.com poštovné na SK 4$, DHL len 8$

To nie je pravda!
Limit 22 EUR je na zasielku, nie na zasielky, ktore im pridu v jeden den.
V pripade, ze mas 2 a viac balikov s colnym dlhom a nechas to SK poste(neprides si po baliky na colnicu), tak zaplatis 3,6 EUR ku kazdej zasielke.



156

Re: www.healthdesigns.com poštovné na SK 4$, DHL len 8$

No ja neviem, ja si to len myslím. Občas zadržia balík aj pod 22€, pre kontrolu (skúsenosť niektorých tu na fóre), DPH však nenaparia. Ale podľa mňa ak by naraz zadržali 4 balíky od toho istého obchodu a na balíku by bol uvedený ten istý adresát s cenou tesne pod 22€, bolo by im to podozrivé, že sa chceš vyhnúť platbe DPH, tak by ti ho naparali. Ale ak máš s tým skúsenosť, daj vedieť, lebo je to len moja úvaha.

Ešte by som sa ťa chcel opýtať, či plánuješ poveriť SP v colnom konaní, alebo nie. Ja nie, lebo podľa mňa to budú papierovačky a notár tiež nie je zadarmo. Ak by si náhodou niekedy do toho išiel, ozvi sa, ako to dopadlo.

Ďakujem. smile

Naposledy upravil: graupel (2013-01-26 10:40:57)



157

Re: www.healthdesigns.com poštovné na SK 4$, DHL len 8$

ja pisem o svojich skusenostiach, v zakone sa pise o zasielke, pokial ma pamat neklame acolnici sa maju riadit zakonom. Podla mna 4 baliky po 28 usd nebudu riesit, ved to je kopec roboty. A este ako by si to vsimli, ze tento tu ma na kope v ten isty den 4 baliky. Videl som ich sklad na Tomasikovej a je tam balik na baliku. Je mozne ze sa to niekomu stalo, ze bol colnik aktivny.

PCS nebudem riesit, lebo je to urcene/vyhodne pre PO pri velkych zasielkach. A musel by som nastudovat colne zakony a vyhlasky, co sami pre par doplnkov neoplati.



158

Re: www.healthdesigns.com poštovné na SK 4$, DHL len 8$

Dnes mi dosiel balik z healthdesigns po vyse mesiaci, objednavane 2.4.2013. Co je ale zaujimave, tak sa uz neda vyuzit klasicky Airmail(bol dost vyhodny), ale uz je tam iba DHL(tak ako pri Iherbe), co drahsie. Asi reagovali na zdlhave dorucenie.



159

Re: www.healthdesigns.com poštovné na SK 4$, DHL len 8$

OLO napísal(a):

Dnes mi dosiel balik z healthdesigns po vyse mesiaci, objednavane 2.4.2013. Co je ale zaujimave, tak sa uz neda vyuzit klasicky Airmail(bol dost vyhodny), ale uz je tam iba DHL(tak ako pri Iherbe), co drahsie. Asi reagovali na zdlhave dorucenie.

Asi preto to zrušili, lebo sú problémy s I. Airmail-om - veľa balíkov sa zrejme stráca - ja som si objednal balík za takmer 21€ ešte 27. februára a dodnes nedorazil, už asi ani nedorazí, ale počkám do konca mája a potom napíšem obchodu - tento mesiac už budú 3 mesiace. Ale s obchodom asi nič nevybavím, lebo je to len obyčajná listová zásielka. Ale aby aspoň mali nejaký ohlas, že služba IA bola nekvalitná.

Naposledy upravil: graupel (2013-05-07 19:17:25)



160

Re: www.healthdesigns.com poštovné na SK 4$, DHL len 8$

Zialbohu lacne zasielky sa casto stracaju, najma na Slovensku je to este "zvyk" z minulosti, nedostatocne trestany.



161

Re: www.healthdesigns.com poštovné na SK 4$, DHL len 8$

Tak nakoniec bol problém so stránkou HDI, pretože doprava IA je tam znova.

Naposledy upravil: graupel (2013-05-08 20:11:48)



162

Re: www.healthdesigns.com poštovné na SK 4$, DHL len 8$

ano, je tam, ale zda sa mi "nejaka" drahsia, mozno je to len moj pocit.
Inak co mi dosiel balik z healthdesigns, tak som tam mal jeden artikel s expiraciou 06/2013, tak som to nafotil a poslal im na reklamaciu.
Healthdesigns, takto skusa ludi. Este koncom minuleho roka som takto u nich reklamoval Colostrum a vratili mi za neho celu sumu, co bolo cca 15 EUR.



163

Re: www.healthdesigns.com poštovné na SK 4$, DHL len 8$

Nuž mňa čaká asi prvá nepríjemná skúsenosť s HDI, pretože balík neprichádza - ešte počkám do konca mája, t.j. do 3 mesiacov. Už sa opakujem, ale som strašne nazlostený. Najbližšie asi budem doplnky kupovať vo veľkom - na celý rok a radšej si priplatím za DHL Express, UPS, alebo USPS Priority Mail.

Naposledy upravil: graupel (2013-05-08 22:45:16)



164

Re: www.healthdesigns.com poštovné na SK 4$, DHL len 8$

OK



165

Re: www.healthdesigns.com poštovné na SK 4$, DHL len 8$

RNG napísal(a):

Zialbohu lacne zasielky sa casto stracaju, najma na Slovensku je to este "zvyk" z minulosti, nedostatocne trestany.

Používam len lacné zásielky. Zo 70 z iHerb nedorazila len jedna, takže zatiaľ som spokojný.



166

Re: www.healthdesigns.com poštovné na SK 4$, DHL len 8$

Hura!!. Este pred 15 rokmi mi mizli aj listy, ktore kradli kvoli znamkam.
Takze predsa sa to tam len napravuje. znacne, ale ako vsade to stale zavisi od miesta, tj od ludi, ktorym tie zasielky idu cez ruky.
To je vsade tak, zialbohu, este aj tu v USA, dostali sme noveho nahradneho postara a stratili sa zahadne 2 listy v priebehu 2 tyzdnov....
A sused mi doniesol obalku, ktora bola adresovana na mna a jemu ich vhodil do schranky. A to nebolo kvoli vykradaniu ani clu, len kvoli nedbalosti nahradneho postara.



167

Re: www.healthdesigns.com poštovné na SK 4$, DHL len 8$

Tak iHerb používa DHL Global Mail I.A. - spoľahlivejšie, ale HDI požíva USPS I.A. - nespoľahlivé, síce majú aj oni DHL Global Mail, ale je drahšie ako na iHerb-e.



168

Re: www.healthdesigns.com poštovné na SK 4$, DHL len 8$

Graupel:
HDI požíva USPS I.A., ale na baliku(obalk) uvadza polovicke ceny a posiela to nejako cez Svedsko, takze colnici nemaju sancu, hehe. Zatial mi doslo vsetko z HDI, klop klop



169

Re: www.healthdesigns.com poštovné na SK 4$, DHL len 8$

Niekde som čítal článok, že do iných krajín EÚ zásielky z USA dorazia bezproblémovo a bez omeškania, problémy sú hlavne tu na Slovensku - zrejme sa kradne na colnici, alebo na pošte. Avšak najhoršie je to na Ukrajine, tam sa všetko buď ukradne, alebo mechanicky zničí. Takže zvyky z bývalého ZSSR ešte čiastočne zasahujú aj na Slovensko.



170

Re: www.healthdesigns.com poštovné na SK 4$, DHL len 8$

zatial som nemal s SK colnicou zle skusenosti, podla mna horsie to bude na pobockach konkretnych post, tam to mozu zapatrosit a nasledne to najdu a dorucia Ti s dvoj-troj tyzdennym omeskanim a clovek sa stresuje, ze kde to je.



171

Re: www.healthdesigns.com poštovné na SK 4$, DHL len 8$

Tak balík dnes po takmer 4 mesiacoch dorazil. Objednával som 27.2., dnes je 13.6!



172

Re: www.healthdesigns.com poštovné na SK 4$, DHL len 8$

Mas pech!



173

Re: www.healthdesigns.com poštovné na SK 4$, DHL len 8$

Ahojte , koľko trvalo kým Vám odoslali objednávku z tejto stránky ? Lebo objednal som si 2 doplnky 26teho a ešte to neodoslali , v iherbe mi odoslali doplnky stále do dňa :-/



174

Re: www.healthdesigns.com poštovné na SK 4$, DHL len 8$

martinsos
Zväčša to trvá 3-7 dní. Ale mne sa pri poslednej objednávke stalo niečo strašné - objednal som 20. júla a odoslali až 23. augusta (vyše mesiaca)! A teraz musím čakať ďalšie 3 týždne, kým DHL Global Mail donesie zásielku sem na SVK (do BA/KE), a potom pošle Slovenskou poštou.

Naposledy upravil: graupel (2013-08-29 21:10:30)



175

Re: www.healthdesigns.com poštovné na SK 4$, DHL len 8$

Úha tak to je pekná doba :-/ snaď to odošlu do toho týždňa smile



176

Re: www.healthdesigns.com poštovné na SK 4$, DHL len 8$

zuzanaaa napísal(a):

Mne balik odoslany 28. 2. z healthdesigns dosiel dokonca az 5. 4.
A krabica taka dokrcena a zdeformovana, ale vyrobkom nastastie nebolo nic. Asi si presiel strastiplnu cestu.

A platila si za nepoistené - ch lacnejšie poštovné , alebo poistené drahšie???



177

Re: www.healthdesigns.com poštovné na SK 4$, DHL len 8$

Ivan napísal(a):

Takže obálka s doplnkom mi prišla včera. Niekto tu písal, že na balík píšu polovičnú sumu zo zaplateného. Ja som mal na obálke viac, než som platil, takže asi to nebude tak jednoznačné. Inak myslím si, že colníkom je to jedno. Oni si balík vytipujú nezávisle od toho, čo je na obale napísané. Vedia že firmy tam píšu všeličo. Ja som mal veľa balíčkov so sumou nad limit, a nevyzvali ma na predloženie dokladu o zaplatení. Prvý krát ma vyzvali vtedy, keď som platil pod limit 22€, takže som DPH neplatil. Vlastne som ešte nikdy neplatil DPH. Vždy keď ma vyzvali som platil pod 22€.
Keďže sa do sumy 22€ počíta aj poštovné, človek si nemôže objednať viac doplnkov, pretože poštovné zaberie u iHerb už 6$. Takže ak si chce človek byť istý, že nebude platiť DPH, a objednávať tak do 22€, je lepší Healthdesigns. Pri malých sumách a váhach je tam nízke poštovné, takže aj keď si chce človek objednať viac ako za 22€, môže si objednať viacej balíčkov, a stále sa mu to oplatí, pretože poštovné je nízke. Sem som hodil nejaké info: http://rng.nazory.eu/kde-kupit-potravin … vne-z.html

STRÁNKA NENÁJDENÁ.



178

Re: www.healthdesigns.com poštovné na SK 4$, DHL len 8$

MatusB napísal(a):

Ahojte, mozem sa opytat cez aku colnicu vam to ide? Mne do Bratislavy chodia baliky do 5 dni  ani jeden zadrzany. Par krat aj viac ako 22e(nie o vela). Raz som objednaval na stredne slovenskko islo to cez Kosice, balik v limite a hned ho zadrzali.

JA SOM, NEZADRžALI MI Z IHERB A PRIŠLO MI DO týždňa v pohode... Každý to vníma inak , ale Ľudia nemôžu čakať že na druhý -tretí deň im príde objednávka ako objednávky na Slovensku - to je detinský názor... asi záváži colnica alebo pošta- stále to majú na koho ,,hodiť"- ako sa vraví že ,,zlodej kričí - chyťte zlodeja"...



179

Re: www.healthdesigns.com poštovné na SK 4$, DHL len 8$

OLO napísal(a):

DHL healthdesigns:
Nie je s poistenim a ani s tracking number, je to ta ista sluzba ako ma iherb za 6 USD, cize nemusite sa bat ziadneho povinneho preclievania. Healthdesigns ma vselijake akcie, ja som napriklad neplatil za postovne(klasicke, nie dhl) nic, 2x colostrum 120tbl.
Nevyhoda je, ze maju toho malo na sklade a dlho sa caka na zasielky(momentalne cakam uz vyse troch tyzdnov). Vyhoda je, ze posielaju zasielky menej napadne(obalka) a s polovicnou cenou.
Ponuky, ktoru teraz maju, vyhodne postovne cez dlh, by som sa urcite nebal.

Odporucam aj zlavu 5 USD pre prvu objednavku po pouziti tohto kodu: 5758368

Tiež nerozumiem prečo bludička píše že DHL sa automaticky preclieva...? RNG môžeš sa k tomu vyjadriť tiež prosím ??? Píšte Zrozumiteľne, nie Dezinformácie, človek má potom z toho guláš!



180

Re: www.healthdesigns.com poštovné na SK 4$, DHL len 8$

OLO napísal(a):

Delux:
kupoval som 6.5.2012 a doslo mi to minuly tyzden, mozno 29-teho. Postovne som mal zadarmo.
Niekedy slubuju, ze maju vyrobok do 2-3 dni, ale potom to trva aj vyse tyzdna kym to poslu.

Nevsimol som si, ze uz je zlavovy kod na healthdesigns aj na tomto fore. Ked som zacinal nakupovat na healthdesigns, tak tu kod este nebol, len Iherb. Vtedy som hladal cez google tazko-horko sa mi podarilo nieco najst, aby som mal prvu objednavku o 5 dolarov lacnejsiu, tak som si hovoril, ze pomozem uverejnim tu svoj kod. Ospravedlnujem sa.

Jednoznačne som za uverejňovanie kupónov a kódov...lebo štát Vám nedá nič, oberie Vás ešte aj o gate ...žiaľ ...



181

Re: www.healthdesigns.com poštovné na SK 4$, DHL len 8$

Ivan napísal(a):
RNG napísal(a):

Zialbohu lacne zasielky sa casto stracaju, najma na Slovensku je to este "zvyk" z minulosti, nedostatocne trestany.

Používam len lacné zásielky. Zo 70 z iHerb nedorazila len jedna, takže zatiaľ som spokojný.

Tiež súhlasím... a Keby všetci ľudia na svete fungovali tak ako treba a navzájom si pomáhali nemuseli by sa ani vymýšlať rôzne triedy a poistenia na balíky...



182

Re: www.healthdesigns.com poštovné na SK 4$, DHL len 8$

OLO napísal(a):

Graupel:
HDI požíva USPS I.A., ale na baliku(obalk) uvadza polovicke ceny a posiela to nejako cez Svedsko, takze colnici nemaju sancu, hehe. Zatial mi doslo vsetko z HDI, klop klop

ŠŤASTIE JE VšETKýCH - NEšŤASTIE IBA JEDNéHO  a to v tejto krajine stále ešte platí....



183

Re: www.healthdesigns.com poštovné na SK 4$, DHL len 8$

Angiolino - výborný je Pancreatine od Solgaru- najsilnejší čističhttp://www.iherb.com/product-reviews/Solgar-Pancreatin-Quadruple-Strength-100-Tablets/39016/?p=1 alebo Country Life...
kúpiš najlacnejšie z iherb - na Prvú objednávku zadáš zľavový kupon- nájdi cez net - cez RNG fóra a Ivana a stiahne ti 4, 45 dolárov z objednávky- ušetríš...



184

Re: www.healthdesigns.com poštovné na SK 4$, DHL len 8$

Madonna, ak dovolíš a ak sa neurazíš, tak len chcem upozorniť na fakt, že príspevky, na ktoré reaguješ, sú 2 - 3 roky staré veci! Čiže dané veci už dávno nie sú aktuálne, atď. Rovnako ani spôsoby a podmienky objednávania - všetko sa medzitým vyvíja a dnes je to už inak, v mnohých prípadoch. smile A píšeš si tu zrejme s niekoľkými "duchmi", nakoľko mnohí užívatelia tu už nefungujú, alebo sú dlhodobo neaktívni.

Rovnako neaktuálne je aj tvoje info o Pancreatine od Solgaru...pretože ten je na iherbe už dlhodobo nedostupný a zrejme bude celkovo stiahnutý z trhu.

-ahoj-

Naposledy upravil: radim (2015-05-29 10:41:44)



185

Re: www.healthdesigns.com poštovné na SK 4$, DHL len 8$

Tato tema nie je pre mna, kedze ja zijem v USA a tieto problemy okolo preclievania alebo postovneho osobne nemam.



186

Re: www.healthdesigns.com poštovné na SK 4$, DHL len 8$

radim napísal(a):

Madonna, ak dovolíš a ak sa neurazíš, tak len chcem upozorniť na fakt, že príspevky, na ktoré reaguješ, sú 2 - 3 roky staré veci! Čiže dané veci už dávno nie sú aktuálne, atď. Rovnako ani spôsoby a podmienky objednávania - všetko sa medzitým vyvíja a dnes je to už inak, v mnohých prípadoch. smile A píšeš si tu zrejme s niekoľkými "duchmi", nakoľko mnohí užívatelia tu už nefungujú, alebo sú dlhodobo neaktívni.

Rovnako neaktuálne je aj tvoje info o Pancreatine od Solgaru...pretože ten je na iherbe už dlhodobo nedostupný a zrejme bude celkovo stiahnutý z trhu.

-ahoj-

Ako vieš že títo užívatelia sú dlhodobo neaktívni? Kde to vidíš?
Nemám sa prečo - uraziť, naopak som hrdá že mám k tomu čo povedať - aj keď len jedným slovom, a teším sa za Všetkých ľudí ktorí majú čo povedať niečo k OZDRAVE Ľudstva, pretože pre mňa bol dôležitejší zámer a odkaz a taktiež som nechcela zakladať novú tému na tento obchod, ale keď bude treba spravím 200 odkazov za tú informovanosť tohto neinformovaného Slovenska mi to stojí ! A keď si to prečíta jeden alebo dvaja ľudia tak to bude úspech, pretože verím že vo vedomostiach tkvie úspech. Nezaujímam sa negatívami, pretože iba pozitíva Ľudí posúvajú dopredu ... Ja sa pýtam -Čím pozitívnym si prispel do tejto konkrétnej témy ty? radim .



187

Re: www.healthdesigns.com poštovné na SK 4$, DHL len 8$

RNG napísal(a):

Tato tema nie je pre mna, kedze ja zijem v USA a tieto problemy okolo preclievania alebo postovneho osobne nemam.

To je samozrejmé - my však môžeme robiť iba to čo nám zákony a platy dovolia... Pretože tu vládne Dezinformovanosť oproti Amerike...



188

Re: www.healthdesigns.com poštovné na SK 4$, DHL len 8$

Madonna:

Myslím, že počet ľudí, ktorí reagovali na tvoje príspevky, hovorí za všetko. Preto som napísal, že dané veci už nie sú dávno aktuálne, alebo sa zmenili (zasielanie, poštovné, atď.). Rovnako nemáš dobré informácie ani o Pancreatine od Solgaru, ale pritom "nás tu na Slovensku" považuješ za neinformovaných! smile Bolo to z mojej strany len upozornenie - ty si si z toho zrejme spravila "útok"...pričom sa ale považuješ za pozitívne mysliacu...

Nemala by si tu písať o "neinformovanom Slovensku" - môžeš mnohých uraziť. Ja napríklad som dostatočne informovaný. Na rozdiel od teba viem, že Pancreatin od Solgaru už dávno nie je v predaji (a vedia to mnohí tu v diskusii). Takže toľko k informovanosti.

Napísal som svoj prvý príspevok v takom duchu, aby si sa neurazila a nebrala to osobne - to ale zrejme nedokážeš. smile Skús teda naozaj myslieť pozitívne, a vziať si z môjho príspevku to, čo som ti chcel "odovzdať"...a nehľadať v tom nič iné.

Všetko dobré. smile

-maj sa-

Naposledy upravil: radim (2015-05-31 13:59:18)



189

Re: www.healthdesigns.com poštovné na SK 4$, DHL len 8$

radim napísal(a):

Madonna:

Myslím, že počet ľudí, ktorí reagovali na tvoje príspevky, hovorí za všetko. Preto som napísal, že dané veci už nie sú dávno aktuálne, alebo sa zmenili (zasielanie, poštovné, atď.). Rovnako nemáš dobré informácie ani o Pancreatine od Solgaru, ale pritom "nás tu na Slovensku" považuješ za neinformovaných! smile Bolo to z mojej strany len upozornenie - ty si si z toho zrejme spravila "útok"...pričom sa ale považuješ za pozitívne mysliacu...

Nemala by si tu písať o "neinformovanom Slovensku" - môžeš mnohých uraziť. Ja napríklad som dostatočne informovaný. Na rozdiel od teba viem, že Pancreatin od Solgaru už dávno nie je v predaji (a vedia to mnohí tu v diskusii). Takže toľko k informovanosti.

Napísal som svoj prvý príspevok v takom duchu, aby si sa neurazila a nebrala to osobne - to ale zrejme nedokážeš. smile Skús teda naozaj myslieť pozitívne, a vziať si z môjho príspevku to, čo som ti chcel "odovzdať"...a nehľadať v tom nič iné.

Všetko dobré. smile

-maj sa-

Ja som si myslela že ty si Už muž- ale teraz už viem že ty si ešte len chlapec... ďakujem za objasnenie...chlapec Smajlíček...
To že napíšeš slovo Neurazíš- ešte neznamená že tvoj príspevok bol písaný v priateľskom duchu - NEBOL -

,,Ako vieš že títo užívatelia sú dlhodobo neaktívni? Kde to vidíš?"
-Čím pozitívnym si prispel do tejto konkrétnej témy ty? radim . Keď už reaguješ odpovedaj na pýtané...jaj prepáč - ty to nevieš ... ZBOHOM...



190

Re: www.healthdesigns.com poštovné na SK 4$, DHL len 8$

A mne stačí že odpovedal ten bez ktorého by toto fórum neexistovalo...a to mi úplne stačí a moja vďaka mu za to vždy patrí...



191

Re: www.healthdesigns.com poštovné na SK 4$, DHL len 8$

To hrané pozitívne myslenie ti teda dlho nevydržalo. Zrazu je to tu samá zlosť a arogancia. Ďakujem za prirovnanie s chlapcom, rád by som sa vrátil do tvojich rokov, ale žiaľ nejde to - čas nezastavíme.

...tak ešte raz, všetko dobré a nech sa ti dobre vodí.

PS: A určite nebudem odpovedať na tvoje panovačné otázky.

Naposledy upravil: radim (2015-05-31 14:39:58)



192

Re: www.healthdesigns.com poštovné na SK 4$, DHL len 8$

musim sa postazovat na healthdesigns.com objednavka z 23. aprila stale neprisla. Zakaznicka podpora 0 bodov. ak uz po dlhej dobe odpisu tak naslubuju znovuzaslanie ale mesiac ubehol a stale nic, neodpisuju skoro vobec, chat im na stranke uz radsej ani nefunguje. myslim ze to bol moj prvy a posledny nakup u nich.
oproti swanson a iherb sa to neda porovnat - ti maju zak. podporu na 100% funkcnu

Naposledy upravil: mapo (2015-06-14 11:05:50)



193

Re: www.healthdesigns.com poštovné na SK 4$, DHL len 8$

mapo napísal(a):

musim sa postazovat na healthdesigns.com objednavka z 23. aprila stale neprisla. Zakaznicka podpora 0 bodov. ak uz po dlhej dobe odpisu tak naslubuju znovuzaslanie ale mesiac ubehol a stale nic, neodpisuju skoro vobec, chat im na stranke uz radsej ani nefunguje. myslim ze to bol moj prvy a posledny nakup u nich.
oproti swanson a iherb sa to neda porovnat - ti maju zak. podporu na 100% funkcnu

čítala som že to trvá dlhšie- omnoho...



194

Re: www.healthdesigns.com poštovné na SK 4$, DHL len 8$

Dnes mi prisiel mail z colneho konkretne pan Vaclav Cmar mi ho poslal . Vraj tam treba vyplnit nejake hluposti nejaku kopiu obcianskeho poslat fotku . Aj vam to chodi ?



195

Re: www.healthdesigns.com poštovné na SK 4$, DHL len 8$

ZlatyStaf. napísal(a):

Dnes mi prisiel mail z colneho konkretne pan Vaclav Cmar mi ho poslal . Vraj tam treba vyplnit nejake hluposti nejaku kopiu obcianskeho poslat fotku . Aj vam to chodi ?

Rozhodne to netreba ignorovať a vypísať čo žiadajú colníci lebo sa môže stať že iherb kvôli nespoľahlivým zákazníkom zruší objednávanie do našej krajiny - tak pozor na to ...keď už objednáte - majte za to aj svoju zodpovednosť, áno je to špinavosť od slovenských colníkov- o všetkom čo sa tu robí - je to biedne že takto držia ľudí na uzde - kto hraje nezlobí- ale človek si inak nepomôže....



196

Re: www.healthdesigns.com poštovné na SK 4$, DHL len 8$

ZlatyStaf. napísal(a):

Dnes mi prisiel mail z colneho konkretne pan Vaclav Cmar mi ho poslal . Vraj tam treba vyplnit nejake hluposti nejaku kopiu obcianskeho poslat fotku . Aj vam to chodi ?

Áno, poslala som všetko čo potrebovali  a následne mi poslali môj balík



197

Re: www.healthdesigns.com poštovné na SK 4$, DHL len 8$

.



198

Re: www.healthdesigns.com poštovné na SK 4$, DHL len 8$

Neviete nám niekto prosím poradiť ??? objednali sme od HD v júni a objednávka stále neprišla, na vyjadrenie poslali toto-     

Ubi (HealthDesigns)

Oct 4, 10:01 AM

Hello Anton,

Thank you for reaching out to us about your great order! After reviewing your account, it shows that your order was already shipped out successfully for you on June 15th but it has not updated in your online account just yet. Please be patient in allowing your online account to update to a status of "Complete". We do apologize for the confusion and please let us know if you have any further questions regarding your order.

Thanks and have a great day!

kde sa mám ešte opýtať priamo USPS alebo na Slovenskej pošte čo je s tým???



199

Re: www.healthdesigns.com poštovné na SK 4$, DHL len 8$

?



200

Re: www.healthdesigns.com poštovné na SK 4$, DHL len 8$

No peniaze mu zmizli z účtu za doplnky na Healthdesigns a 4 mesiace nikde nič žiadne doplnky...keď sme to objednávali mali tam aj možnosť USPS - tak sme to brali odtiaľ a dnes už tam po tejto donáškovej službe neni ani chýru ani slychu... majú tam teraZ toto IPA International Priority Airmail , čo máme robiť? Ako môže niekto od niekoho z karty vytiahnuť peniaze a nedodať tovar? však to je trestné !