51

Re: Swanson - clo

aj tak vdaka. snad sa ozve aj niekto, kto shipito pouziva.

Naposledy upravil: zuzinka (2014-03-27 01:11:13)



52

Re: Swanson - clo

OK



53

Re: Swanson - clo

Ahojte,

asi pred 8 dňami som sa pustil do toho, že spravím väčšiu objednávku od Swansonu... mali vtedy NAC za 3,8 dolaru, čo je fakt vyborná cena. Spravil som objednávku za asi 170 dolárov. Keďže som bol nový zákazník, netušil som , že budem musieť niečo overovať, každopádne hneď ako mi napísali čo chcú, som to poslal do banky. Trvalo to, tak som písal Swansonu, či by mi mohli predĺžiť čas na potvrdenie, napísali , že hej, do 10 Decembra.  Medzi tým som volal do banky, kde mi 9 Decembra pvoedali, že potrebujú ešte chvíľu kým prejde platba. Teraz už viem, že platba by neprešla, keďže je rezerovaná, až kym sa nepotvrdí, ale to som vtedy nevedel. Tak som napísal 9teho do Swansonu znova, či mi to nemôžu ešte predĺžiť. Prišla odpoveď, že ajsne, že m ito predĺžujú do 10 Decembra. Bral som to ako preklep, keďže 10teho mi potvrdili už predtým, každopádne som to bral tak, že keď im píšem , že robím všetko pre to, tak to pochopia. 11 teho ráno som získal potvrdenie, zaslal Swansonu. Následne mi prišiel mail, že ďakujú za potvrdenie, že ma overili ako zákazníka, ale že objednávku zrušili a ak chcem môžem objednať znova. Samozrejme, že výsledná suma za rovnaké produkty už vtedy nebola 170 ale asi 220 dolárov, tak som im napísal, či naozaj nevedia niečo spraviť, aby som proste tú objednávku nanovo poslal za takých podmienok, keďže chyba nebola na mojej strane.

A odvtedy to začalo. Začal som si spätne pozerať maily z Customer Care a zistil som, že som komunikoval s 3 rôznymi osobami, každá mi vždy napísala v podstate to isté, nič čo by riešilo moju situáciu. Radi vám pomôžeme, spravíme všetko čo môžme. Následne som zistil, že aj tie dva maily o 10 tom Decembri neboli preklep, ale odpovede od dvoch rôznych zamestnancov, a tak tá druhá mi proste len napsíala, že mi to drží do 10teho, aj keď som jasne pred tým už predlžoval, a dal som to v maily vedieť, takže ak by nebola lenivá, tak by to zistila.


Som z toho trochu dosť sklamaný, verím , že toho majú veľa, každopádne keď už si raz z niekym vymieňam 10 mailov, tak by bolo dobré aby to bol jeden človek, alebo aby aspoň tí ľudia vedeli, o čo sa jedná. Prosil som ich o to, nech mi dajú mail na manažéra, to ignorovali. Rád by som tu konverzáciu niekomu zaslal, asi to nebude nikoho z nich zaujímať, ale je to fakt katastrofa. Verím, že ak niekto len objedná, zaplatí a čaká, tak je Swanson fajn, ale po tejto skúsenosti mám dojem, že ak sa vyskytne nejaká chyba a človek to chce odkomunikovať, tak nemá šancu, keďže jeden problém rieši x ľudí a ani jeden poriadne.

Skončilo to tým, že mi jedna napísala, že mi vedia poskytnúť tú úvodnú zľavu 10 percent (čo mi nepomôže). Následne som poslal odpoveď a reakcia prišla samozrejme už od ďaľšej osoby, ktorá mi vysvetlila, že v svojom account si mám dať objednávky, v ktorom stĺpci čo stlačiť aby mi to pôvodnú objednávku hodilo znova do košíka. To, že nie som blb, a viem ako objednať, len sa im snažím vysvetliť, že nedopatrením mňa, ale aj ich ma tá istá objednávka, ktorá bola veľmi



54

Re: Swanson - clo

Nuz "zivot je pes" a clovek casto zmeska pre rozne dovody rozne zlavy.
Viac stastia nabuduce.
Ako hororil Werich:
Lide jsou ruzni, povetsine blbi.
A to plati na takych predavacov dvojnasobne. To su praktixky najnizsie platene roboty a podla toho tam najdes aj tu nizsiu sortu ludi.



55

Re: Swanson - clo

Tak aby som Swansonu úplne nekrivdil. Dalo to veľa námahy, veľa mailov, ale zjavne zabrali slová ohľadne manažmentu, a v momente keď som napísal mail typu, že spravím všetko pre to, aby si celú komunikáciu prečítal manažment, a že som nevidel horší prístup v komunikácii so zákazníkom (jasné, že som videl aj horšie, ale tak malá vyhrážka sem tam zaberie), mi prišiel mail, že sa ospravedlňujú, že si to prečítal manažér a, že ak mám stále záujem , tak mi vedia tú objednávku spraviť nanovo, za rovnakú sumu. Odsúhlasil som to, do 30 minút bola objednávka potvrdená a asi po cca 6tich hodinách mi prišiel mail, že zásielku vyexpedovali.

Takže po počiatočných peripetiách, prišli aj svetlejšie časy a od určitého momentu to šlapalo ako hodinky.
Hádam táto moja príhoda raz pomôže aj niekomu inému... smile



56

Re: Swanson - clo

RNG objednaval som zo swansonu balik za 150e , dnes mi prisiel a colne som platil len 35 e zda sa mi to dost malo



57

Re: Swanson - clo

Nestazuj sa. Pod 150 euro by si mal platit len DPH Nad 150 euro je aj clo



58

Re: Swanson - clo

Nakupila som si viac pankreatinu, ako som ho uzivala, preto som sa rozhodla, ze ho predam. ak by sa niekomu nechcelo objednavat z ameriky, tak 3 balenia po 300tbl. mam na predaj k dispozicii, entericky pokryty
http://www.swansonvitamins.com/swanson- … x-300-tabs
17,50 eur / bal.



59

Re: Swanson - clo

ZlatyStaf. napísal(a):

RNG objednaval som zo swansonu balik za 150e , dnes mi prisiel a colne som platil len 35 e zda sa mi to dost malo

Nazdar. Ano je to tak, ako pise RNG, clo sa plati nad 150 EUR a berie sa do uvahy skutocna hodnota balika, t.j. nerata sa do toho postovne.



60

Re: Swanson - clo

.



61

Re: Swanson - clo

este pridavam tel.c. 0901 711 108 na predaj pancreatinu smile



62

Re: Swanson - clo

Zdravim, vcera som sa registrovala na swansonvitamins.com, prisiel mi email, ze ak spravim objednavku do 2. aprila nad 50 dolarov, tak mam free shipping plus 10% zlavu na cely nakup. Ja natesena robim objednavku, babrem sa s tym, nakoniec vysla okolo 53 dolarov a pozeram checkout a standard shipping mi sice klesol zo 4,99 dolarov na nulu, ale additional shipping tam ostal cez 9 dolarov. Skusila som dat nieco z kosika prec, aby mi ostalo cca 40 dolarov, no pri checkoute sa nic nezmenilo, standard shipping ostal nulovy comu nerozumiem. Pisala som si tam v chate so zamestnankynou a vysvitlo, ze to plati len pre domestic orders, cize v ramci USA. A ze si mam skontrolovat, ci je tych 53 dolarov uz aj so zlavou 10% alebo bez. No a pise mi tam total order 53 dolarov plus aj ze som usetrila okolo 9, takze asi je to uz so vsetkym. Ale ked dam objednavku este vyssiu, nic sa neudeje. Prosim vas ludia, vela z vas objednava odtialto..to sa fakt oplati? ked si to preratam, shipping cez 9 dolarov plus dan cca 8 dolarov to je 17 dollarov co uz je celkom dost vela. Tesila som sa, ze ake lacne produkty a teraz neviem, ci robim niekde chybu, alebo to takto ma byt. A ci sa oplati nakupit rovno vsetko co potrebujem, co by sa mi zvysilo aj na stovku, alebo cez 50 sa oplati viac. Poradite niekto? diky



63

Re: Swanson - clo

Dominique napísal(a):

Zdravim, vcera som sa registrovala na swansonvitamins.com, prisiel mi email, ze ak spravim objednavku do 2. aprila nad 50 dolarov, tak mam free shipping plus 10% zlavu na cely nakup. Ja natesena robim objednavku, babrem sa s tym, nakoniec vysla okolo 53 dolarov a pozeram checkout a standard shipping mi sice klesol zo 4,99 dolarov na nulu, ale additional shipping tam ostal cez 9 dolarov. Skusila som dat nieco z kosika prec, aby mi ostalo cca 40 dolarov, no pri checkoute sa nic nezmenilo, standard shipping ostal nulovy comu nerozumiem. Pisala som si tam v chate so zamestnankynou a vysvitlo, ze to plati len pre domestic orders, cize v ramci USA. A ze si mam skontrolovat, ci je tych 53 dolarov uz aj so zlavou 10% alebo bez. No a pise mi tam total order 53 dolarov plus aj ze som usetrila okolo 9, takze asi je to uz so vsetkym. Ale ked dam objednavku este vyssiu, nic sa neudeje. Prosim vas ludia, vela z vas objednava odtialto..to sa fakt oplati? ked si to preratam, shipping cez 9 dolarov plus dan cca 8 dolarov to je 17 dollarov co uz je celkom dost vela. Tesila som sa, ze ake lacne produkty a teraz neviem, ci robim niekde chybu, alebo to takto ma byt. A ci sa oplati nakupit rovno vsetko co potrebujem, co by sa mi zvysilo aj na stovku, alebo cez 50 sa oplati viac. Poradite niekto? diky

Ano taketo akcie platia len v USA , zo swansonu sa ti oplati objednavat velka objednavka takze 130-150euro ( nad 150 uz je aj clo aj dph ) vijde ta postovne aj dph cca 25euro preto sa oplati robit velke nakupi .
Ak chces mensie tak z iherb.com tam mas male postovne do 28eruo a neplatis dph .



64

Re: Swanson - clo

ZlatyStaf. napísal(a):

Ak chces mensie tak z iherb.com tam mas male postovne do 28eruo a neplatis dph

To je pravda ze do 28 eur,lebo ja sa snazim objednavat do 22 eur bez prepravy???
Ako to je vlastne v Iherb do kolko objenat z Iherb aby som neplatil DPH???



65

Re: Swanson - clo

lu1234 napísal(a):
ZlatyStaf. napísal(a):

Ak chces mensie tak z iherb.com tam mas male postovne do 28eruo a neplatis dph

To je pravda ze do 28 eur,lebo ja sa snazim objednavat do 22 eur bez prepravy???
Ako to je vlastne v Iherb do kolko objenat z Iherb aby som neplatil DPH???

pomilil som sa 22euro , ale ja objednavam pravidelne za 28-32 a zadrzia mi asi 1 z 10 balikov . kamarat objednaval za 36 a nezadrzali to je nanich nie vzdy nad 22euro sa plati dph smile



66

Re: Swanson - clo

najidealnejsie je objednavat baliky do 30€ .. ja objednavam vsetky za cca 28,29,30€ a vsetky pridu jak po masle.... ale 31 a vyssie uz zadrzia proste automaticky



67

Re: Swanson - clo

Ahojte, tak nakoniec som sa dostala k sume 72, 16 dolarov uz aj s priratanym additional shipping, kedze som novy uzivatel, prisiel mi nasledovny mail, prekopirujem to hlavne:

..Please accept our apologies but, at this time we will need to verify the billing address associated with your MasterCard ending in (čislo)

Acceptable items of verification are listed here; PLEASE PROVIDE ONE:

Copy of your credit card billing statement showing your address and the last four numbers of the card used for the purchase

The 6 digit Authorization ID number listed with your bank for the transaction with Swanson Health Products. Please contact your bank to obtain this.

Screen shot of our pending transaction on your online bank account

a dalsie:

Please also know that there are many country specific laws, regulations and restrictions that may impact our ability to ship your order and your ability to receive it. We recommend you contact your customs office to understand what regulations and restrictions may apply to the items you are ordering. Customs may delay your order or might reject it outright from being delivered based on local laws.

In addition, you may incur higher than expected import duties or tariffs, your order may not be deliverable, or customs may quarantine or return your order back to us upon on their inspection.

We will be happy to ship your order upon your request, however, you will not receive a refund if the package is refused, undeliverable or abandoned at Customs.

Please be aware of any personal purchase limits set by your country. If your order exceeds the limit, you will need to arrange for a broker to clear your package through customs.

Please mark the box below verifying you understand your countries import regulations.

[   ] I understand my country’s import regulations.

Najlepsie na tom je to, ze to platila segra zo svojej karty (delime si balik napoly), byvame spolu, cize adresa je rovnaka, ale peniaze jej to uz stiahlo a mam cas do 6. aprila...a neviem ani presne co po mne chcu..moja odborna anglictina nie je na bohvieakej urovni.

Urcite mal s tymto "problem" kazdy, kto prvy krat objednaval ..prosim vas poradte mi co robit, bojim sa, ze pridem o peniaze a neposlu mi nic. Vdaka.



68

Re: Swanson - clo

Poslala som im teda screenshot transakcie z internetbankingu, lenze tam nie je ani zmienka o adrese, nikde a to prave oni vyzaduju, zrejme. Takze v maili mi isto akurat tak odpisu, ze tam nie je adresa. Na karte vsak tiez adresu nepisu. Teraz neviem ci mi vobec vratia peniaze, a dost sa toho obavam lebo studujem a 63 eur ci kolko je celkom dost, keby mam o ne prist sad do kelu..ze som sa ja na toto dala. Pisala som im aj do online chatu a pracovnik, ze v pripade, ze udaje nebudu stacit, napisu mi to. No to je teda skvele len co je pravda. Tak som im napisala, ze ja nemam skratka ako im poslat aj adresu s transakciou a on ze sa na to pozrie a potom po nejakom dlhsom case odpisal ze to posunie dalej na international department. Takuto hlupost. Och...

Naposledy upravil: Dominique (2016-04-02 23:40:28)



69

Re: Swanson - clo

Dominique napísal(a):

Poslala som im teda screenshot transakcie z internetbankingu, lenze tam nie je ani zmienka o adrese, nikde a to prave oni vyzaduju, zrejme. Takze v maili mi isto akurat tak odpisu, ze tam nie je adresa. Na karte vsak tiez adresu nepisu. Teraz neviem ci mi vobec vratia peniaze, a dost sa toho obavam lebo studujem a 63 eur ci kolko je celkom dost, keby mam o ne prist sad do kelu..ze som sa ja na toto dala. Pisala som im aj do online chatu a pracovnik, ze v pripade, ze udaje nebudu stacit, napisu mi to. No to je teda skvele len co je pravda. Tak som im napisala, ze ja nemam skratka ako im poslat aj adresu s transakciou a on ze sa na to pozrie a potom po nejakom dlhsom case odpisal ze to posunie dalej na international department. Takuto hlupost. Och...

Ahoj , aku mas banku , ty si musis vlastne spravit



70

Re: Swanson - clo

ZlatyStaf. napísal(a):
Dominique napísal(a):

Poslala som im teda screenshot transakcie z internetbankingu, lenze tam nie je ani zmienka o adrese, nikde a to prave oni vyzaduju, zrejme. Takze v maili mi isto akurat tak odpisu, ze tam nie je adresa. Na karte vsak tiez adresu nepisu. Teraz neviem ci mi vobec vratia peniaze, a dost sa toho obavam lebo studujem a 63 eur ci kolko je celkom dost, keby mam o ne prist sad do kelu..ze som sa ja na toto dala. Pisala som im aj do online chatu a pracovnik, ze v pripade, ze udaje nebudu stacit, napisu mi to. No to je teda skvele len co je pravda. Tak som im napisala, ze ja nemam skratka ako im poslat aj adresu s transakciou a on ze sa na to pozrie a potom po nejakom dlhsom case odpisal ze to posunie dalej na international department. Takuto hlupost. Och...

Ahoj , aku mas banku , ty si musis vlastne spravit

Ahoj, zaplatila to sestra cez Unikredit, ja mam Tatru, ale zevraj je to jedno. Nakoniec sme im poslali screenshot z IB, kde nebolo ani jej meno a adresa, ako povodne chceli a kupodivu to stacilo..len to cakanie. 15-teho bola uz zasielka na Slovensku, ale az dnes na obed to poslali z colnice dalej. Tak uz netrpezlivo cakam a dufam to do piatka mam smile.