51

Re: Ovcie kiahne

RNG napísal(a):

Predavkovanie zinkom  nie je vec jednej dvojnasobnej davky, ale dlhodobeho brania privysokej davky. Takze sa neplas.

vdaka, to si ma upokojil:)



52

Re: Ovcie kiahne

OK



53

Re: Ovcie kiahne

Chcem sa opytat, ci je vyuzitie chapparalu a oregana podobne.Nemyslim teraz na kiahne, ale tak vseobecne v domacej lekarnicke proti virusom.chapparal som uz objednala, tak ci mam este aj oregano?dakujem



54

Re: Ovcie kiahne

Oregano je uzitocne[pri zapaloch hornych dychacich ciest, plesnioam a kvasnym infekciam, ako aj na odhlienovanie. Ja ho samozrejme drzim doma stale, dokonca aj dost casto pouzivam.
Chaparal pouzivam zriedkavejsie, ale virusy pracuju velmi rychlo, takze nie je mozne cakat, kym clovek dostane chaparal, musi ho mat doma po ruke.



55

Re: Ovcie kiahne

RNG napísal(a):

Oregano je uzitocne[pri zapaloch hornych dychacich ciest, plesnioam a kvasnym infekciam, ako aj na odhlienovanie. Ja ho samozrejme drzim doma stale, dokonca aj dost casto pouzivam.
Chaparal pouzivam zriedkavejsie, ale virusy pracuju velmi rychlo, takze nie je mozne cakat, kym clovek dostane chaparal, musi ho mat doma po ruke.


A na co ine je este ucinny chapparal?lebo kym dosiel, kiahne aj presli....



56

Re: Ovcie kiahne

Virusovych chorob dnes obieha hromada, a plno virusov clovek nosi v sebe, takze mat po ruke chaparal je velmi dobre.



57

Re: Ovcie kiahne

Myslela som tak, ze kedy konkretnejsie...ked oregano je na horne dychcie cesty, tak ze kedy mozno pouzit chaparral.



58

Re: Ovcie kiahne

Oregano je na horne dychacie, ale aj na kvasne a plesnove inferkcie v crevach a inde v tele.
Chaparal je na rozne virusove((EBV, VZV, HPV, CMV, a vsetky herpesy,hepatitidy  tiez virusy co sposobuju zapaly pluc a mozgovych blan,a virusy, co sposobuju chripky, zaludocne "chripky" najma velmi rozsireny norovirus a enterovirusy atd.
Norovirusy napr sposobili vyse polovice potravinovych nakaz v USA, tj viac, nez camphylobacter, escherichia coli a salmonely dokopy. Z tlaci si sa to dozvedela mozno ak spravu, kde museli lodne zajazdy/cruises prerusit pre epidemiu na palubach.

Naposledy upravil: RNG (2013-05-26 00:53:43)



59

Re: Ovcie kiahne

RNG napísal(a):

Oregano je na horne dychacie, ale aj na kvasne a plesnove inferkcie v crevach a inde v tele.
Chaparal je na rozne virusove((EBV, VZV, HPV, CMV, a vsetky herpesy,hepatitidy  tiez virusy co sposobuju zapaly pluc a mozgovych blan,a virusy, co sposobuju chripky, zaludocne "chripky" najma velmi rozsireny norovirus a enterovirusy atd.
Norovirusy napr sposobili vyse polovice potravinovych nakaz v USA, tj viac, nez camphylobacter, escherichia coli a salmonely dokopy. Z tlaci si sa to dozvedela mozno ak spravu, kde museli lodne zajazdy/cruises prerusit pre epidemiu na palubach.

len tak mi napadlo...ako sa diagnostikuje virusovy zapal pluc?predpokladam, ze klasicke medicina to lieci antibiotikami...
Mozem oregano vyliat z kapsule?Dieta mi ju neprehltne...
dakujem velmi pekne



60

Re: Ovcie kiahne

Oreganovy olej je silne korenie, takze pre to ho balia do malycyh enterickych kapsul. Tekuty olej dieta iste odmietne, lebo jem palivy.
Na vsetky mozne  rozne antiviralne pozri temu
http://rng.nazory.eu/rubriky/h/herpes
ATB na virusy vobec neposobi, naopak, znici probioticku floru, cim sa znicia aj probiotika, ktore vyrabaju antiviralne latky



61

Re: Ovcie kiahne

RNG napísal(a):

Oreganovy olej je silne korenie, takze pre to ho balia do malycyh enterickych kapsul. Tekuty olej dieta iste odmietne, lebo jem palivy.
Na vsetky mozne  rozne antiviralne pozri temu
http://rng.nazory.eu/rubriky/h/herpes
ATB na virusy vobec neposobi, naopak, znici probioticku floru, cim sa znicia aj probiotika, ktore vyrabaju antiviralne latky

ale keby som ho vyliala do niecoho velmi sladkeho napr., co prebije tu palivu chut ciastocne?napr. do bazoveho sirupu?
ja chapem ten princip virusov...len ma zaujima, ci mas vedomost, ako by postupovala klasicka medicina a ako sa to diagnostikuje, ci z krvi alebo ako?lebo si viem predstavit, ze ako nahle diagnotikuju zapal pluc, nasadia silnu zmes atb  aide mi v podstet o to, ako pacient moze zistit povodcu toho zapalu...asi nema sancu....



62

Re: Ovcie kiahne

Baza samotna je antiviralna.
Klasicka medicina zriedka zistuje virusy, obvykle robi diasgnozy len zo vzhladu, tj z priznakov a priznaky pri zapale pluc su rovnake, ked ho sposobia bakterie, mykoplazmy plesne , kvasne klu;ltury ako aspergilus pneumoniae alebo virusy. A lekar automaticky predpisuje atb, ako ho naucili v skole.
Bakterie, plesne a kvasne kultury sa daju laboratorne rozmnozit a potom mikroskopom urcit zo vzorky napr hlienu, ale virusy sa spravidla nedaju pestovat, tj laboratorne vyhodnotenia ich bezne nezistia.

Ja osobne postupujem inac, lebo snazim sa zobrat viacere antimikrobialne doplnky, tak aby som pokryl co najsirsiu paletu mikrobov, tj bakterie, mykoplazmy, L-formy a virusy vcitane. A co najskor, hned pri prvych priznakoch, nevyckavam, aby sa tieto nemali moznost premnozit a poskodit telo.
A ked su potlacene, tak ma viac nezaujima, co bol vlastny povod, ja nie som lekar, aby som pisal rozne diagnozy v cudzich jazykoch, ja len chcem byt zdravy, nic viac.
A prostriedky, co pouzivam musia byt neskodne, ziadne take, ze "tento je viac uzitocny nez skodlivy statisticky", co je dnes kriterium pre patentovane chemicke  lieky.
Oreganovy olej sa ti nepodari zamaskovat, tak ako sa neda zamaskovat stiplava paprika. Takze ustne ho velmi do dietata nedostanes, dospely sa prinuti to zobrat, ale dospely vie aj prehltnut tie male entericke kapsulky bez problemov. Oreganovy olej ale nie je antiviralny, ale je proti mnohym kvasnym a fungalnym infekciam, co vedia zit z hlienov.

Antiviralne pre deti su najma take, co nemaju zlu chut ako napr dobre rozmiesany citral, vitamin C, najma ester C, selen sa da vysypat do jedla, baza je celkom chutna vo forme lekvaru a syrupu, collostrum vo vacsich mnozstvach  sa tak isto da vysypat do jedla a napojov,caj z lapacha je tiez pitny,  aj Sangre se Grado sa da dat do napojov.

Naposledy upravil: RNG (2013-07-05 08:52:07)



63

Re: Ovcie kiahne

dcera (15 kg) ma od vcera vysoke teploty - 39,0 a ocakavam kiahne, kedze ich mali v skolke pred 2 tyzdnami.
doma mam len citricidal povodny, ester C a oreganovy olej. chcem ist este do lekarne a kupit zinkovu mast. mam jej ten citricidal a oreg. olej nasadit alebo ma skor inu vyuzitelnost? skusim este v lekarni zohnat
http://biocare.sk/eshop/produkt/betutabs
http://www.magister.sk/produkt/detail/p … ztok-30ml/
je to asi jedine co momentalne na sk zozeniem na kiahne?
este sa chem opytat ako je to nakazlive - myslim casovo. niekde som citala, ze 48 hod pred vysypom a po.
v nedelu a vcera sme totiz boli v kontakte s tehotnymi a jedna z nich este kiahne nemala... sad



64

Re: Ovcie kiahne

;pozri na temu Herpes co z toho mozes dostat napochytro.
http://rng.nazory.eu/rubriky/h/herpes
Ester C vo vysokych davkach je asi najlepsi pre male deti . Na 15 kg jej davaj 1/5 dospelej davky tj 200 mg esteru C kazdu hodinu. Da sa rozpustit vo vode a ochutit bez problemov.
Betutabs je vytazok z listov brezy, nie z brezovej kory, takze pochybujem, ze obsahuje dostatok betulinu ci betulinickej kyseliny. Asi najsilnejsi v nej je obsah salicinu, tj prirodnej latky proti horuckam. Ale iste pomoze a nezaskodi.
Skoda, ze nemas doma chaparal. 
Moze pomoct aj oralne zinok, selen a samozrejme jod, takze ten betadine by som rozhodne pouzil, aj ked obsah jodu v nom je ovela mensi, nez v jodovej tinkture.



65

Re: Ovcie kiahne

Mojej dcerke, ked bola prvacka na ZS, v jednu nedelu rano navreli uzlinky za usami, sli sme na pohotovost, aj ked nemala teploty, tam nas zvozili, ze s takymi somarinami sa na pohotovost nechodi (aj ked sa vtedy platilo). Dcerka cely tyzden chodila normalne do skoly, o tyzden sa cela vyhadzala, prisli teploty a medzicasom nakazila polku triedy...



66

Re: Ovcie kiahne

mam doma asi 2-3 rocny 5 percentny lugolov roztok. ten mozem pouzit? a ako?



67

Re: Ovcie kiahne

idem hned objednat http://www.iherb.com/Herb-Pharm-Chaparr … 6-ml/14118
mam doma este jedneho krpca. ako to mam potom davkovat?
dakujem



68

Re: Ovcie kiahne

Davka jodu je 2 az 6 miligramov pre dospeleho, v pripade choroby aj viacnasobok .
Chaparal sa davkuje pre dospeleho 2 x 1 gram, pre deti, pokial su to schopne prehltnut podla vahy prepocitane menej.
Mozes si urobit z neho aj vyluh, vo vodke napr a s tym striekat kiahne. Dostat ho aj od mensich vyrobcov, normalni velkovyrobcovia doplnkari maju strach, lebo nasa FDA sa to snazi znicit, hoci nemaju zatial ziadne dokazy o skodlivosti, lebo je to velmi uzitocne a silna konkurencia drahym a skodlivym, antiviralnym liekom.
http://www.amazon.com/s/?ie=UTF8&ke … rnpa1klj_b



69

Re: Ovcie kiahne

2-6 ml jodu pre dospeleho. tak z toho 5 percentneho lugolu jej v case choroby mozem dat kludne 1ml? ma 15 kg. to jej mam dat pit? alebo mam jej to este nejako zriedit a potierat?
dakujem za odpoved. s jodom nemam ziadne skusenosti...



70

Re: Ovcie kiahne

TaRa nie ml, ale miligramov jodu!!!  Ml vodneho roztoku je 1000 mg, 5% roztok ma teda v 1 ml 50 mg jodu!
Pre Boha , davaj pozor!
5 % lugol obsahuje v 1 kvapke (65mg) teda asi 3.25 mg jodu a dieta potrebuje 1/5 dospelej davky tj 1/5 z   ( dospela je  2 do 6 mg, maximnalne 12 mg, )
to je teda od pol do 4 kvapiek lugolu  denne max!!!
Mozes to nan dieta natierat, najlepsie pod pazuchu, lebo jodova chut je neprijemna a cez kozu sa to do tela dostane rovnako dobre.
Inac jod sa v tele skladuje a ked das na dieta aj vacsiu davku v jeden den  na rany, nepredavkujes ho za par dni, akurat sa mu v tele jod zvysi(nakladanie jodu do tela, pozri temu
http://rng.nazory.eu/rubriky/j/jod



71

Re: Ovcie kiahne

Dakujem za info.
zatial som nic nedala.
moja chyba v uvedeni jednotiek... wink



72

Re: Ovcie kiahne

OK, tak nezabudaj na dieta z toho Lugolu, vodneho roztoku  jodu pol az 4 kvapky maximum denne, . Ja si z detstva pamatam, ze mi mama casto jodom natierala oskrete kolena a iste pouzila aj ovela viac, ako par kvapiek.  Ale len parkrat po sebe, tj telo sa nemohlo presytit jodom.
To by na dopeleho bola davka dokopy kumulativne/nazhromazdene v kratkej dobe) vyse gramu jodu, samozrejme vo viazanej forme, napr na rastlinne oleje, inac je ustne  jedovaty aj v ovela mensich davkach.

Aby si to pochopila,, napr chlor ako plyn je jedovaty pre nas aj v malych davkach, ale NaCl, chlorid sodny, je pre nase telo nevyhnutny
Jod je tiez halogen, ako chlor fluor a brom a vo volnom stave je vo vacsich davkach jedovaty, ale viazany je neskodny a potrebny.

Fluor a brom ale ani viazane nie su pre telo potrebne.

Naposledy upravil: RNG (2013-12-27 21:56:52)



73

Re: Ovcie kiahne

Ahoj, Rng.
mame ovcie kiahne.
vies mi poradit davkovanie http://www.iherb.com/Herb-Pharm-Chaparr … 6-ml/14118
pre 9-10kg dieta?
dakujem

Naposledy upravil: TaRa (2014-03-03 08:00:25)



74

Re: Ovcie kiahne

Dospela davka su 2 x 1 gram byliny denne, kedze toto je 1:4, tak toho treba 10 gramov denne pre dospelu=70 kg osobu.
Vyrobca odporuca 3 x 40 kvapiek =120 kvapiek=120 x 35 mg= 4.2 gramu. To sa mi zda samozrejme malo. Treba toho vyse 2 x tolko.
Pre dieta je to samozrejme podla prepoctu asi 1/7 tej vyssej davky povedzme 3 x 10 kvapiek zhruba.



75

Re: Ovcie kiahne

dakujem.
a na potieranie vyrazok?



76

Re: Ovcie kiahne

Mozes to definitivne pouzit aj ako spray, odporucam zriedit vodou  na polovicu, alebo dokonca stvrtinu, kdeze to obsahuje vela alkoholu.



77

Re: Ovcie kiahne

tak kiahne uz mame za sebou a nam teda pomohla zvysena davka vit c ester a k tomu chaparall a dokonca vyborne zaberalo kupanie v kokosovom oleji s tobolkami chaparallu, ziadne zhnisane vyrazky, vsetko sa krasne vycistilo a prave tym premastenim sme boli  bez skrabania, kedze chrasty sa nezmrstovali zo suchoty

pravdepodobne to bola nejaka light forma, nemali sme ani teplotu  a bolo ich cca 50



78

Re: Ovcie kiahne

Nuz ked beries silne antiviralne, tak potlacis tie virusy natolko, ze sa telo ani nemusi branit horuckou. Tak je to idealne.
Neexistuju "lahke" virusy, vsetky su rovnake a tazky priebeh viralneho ochorenia znamena len nedostatocnu viralnu imunitu.



79

Re: Ovcie kiahne

napadlo ma este ci by prave chaparral nezabral aj na bradavice, teda ustne v spravnej davke a aj priamo na bradavicu zmiesany s kokosovym olejom , uz to testujem , bradavice su virusove, tak by to mohlo zabrat nie?

Naposledy upravil: lenkaple (2014-03-25 15:36:02)



80

Re: Ovcie kiahne

Samozrejme ze ano.



81

Re: Ovcie kiahne

kedysi mi kozny doktor poradil zasypat si mokvajuce a svrbiace vyrazky obycajnou maizenou z potravin. big_smile pomohlo. prestali svrbiet a rychlo sa vysusili.