51

Re: Cystická fibróza

Kazde collostrum je lepsie , nez ziadne.Ale barneys je dost drahe na moj vkus...
Klieny sa tvoria kazdemu za urcitych okolnosti a odhlienovase teda su pre kazdeho, nie len pre ludi nad 25 rokov,. Samozrejme davka musi byt prisposobena vahe
Erdosteine/erdomed je mucolyticum, tj riedi hlieny, a hoci je to chemikalia, maju nan nu relativne  dost malo skodlivych postrannych ucinkov
http://en.wikipedia.org/wiki/Erdosteine
Ja osobne ale skor odporucam NAC,a samozrejme serrapeptazu,  lebo su  to prirodne doplnky potravin a nie umele chemikalie.



52

Re: Cystická fibróza

my teraz berieme solmucol 200 4krat cize je to 800mg na den na 50kg vahy mojej dcery, nejako mam pocit ze nezabera ona musi jednoducho vykaslat jej to nejde niekedy ma aj suchy kasel s pocitom ze ma hlien ale nejako to nevie posunut dalej a vykaslat , pre nich je najdôlezitejsie aby to vykaslala lebo sa to tam hromadi a spôsobuje zapaly s tym ze ona ma este aj tie bronchiektazie, da sa nejako predchadzať tomu tie priedusky nehrubli ale sa rozsirovali, kedze lekari povedali ze to je nezvratne ak to raz zhrubne je konec a bude to hrubnut dalej. čo s tym???



53

Re: Cystická fibróza

Kazde neziaduce tkanivo sa da odbudovat v principe roznymi silnymi enzymami a za pomoci jodu a selenu, ktore su potrebne pri vyrobe nasich vlastnych enzymov
Ale v prvom rade treba adresovat pricinu, co to sposobuje, tj alebo alergiu na nieco(Ovzdusne alergie sa daju potlacit quercitinom, 3 x 500 mg) alebo mikroby, ktore mozu byt rozne. od bakterii, cez biofilmy, mykoplazmy, virusy atd.
Kedze mnohe z nich lekari nielenze nevedia adresovat, ale ani len zistit, tak zostava na tebe, aby si skusala rozne antomikrobialne, kym nezistis, co za tym je.
Pre zaciatok by som bral serrapeptazu, NAC a oreganovy olej a kvapkal si do nosa roztok citricidalu. A samozrejme zvysil viralnu imunitu.
Ak zistia lekari pozitivnu chlamidiu pneumoniae, tak na to pomaha z doplnkov najma extrakt z olivovych listov, kde odporucvena davka musi obsahovat 3 x 300 mg oleuropeinu , plus kvapkuy samento, coumanda a banderol, 2 x 10 kvapiek z kazdeho.To iste je na boreliozu a rozne vnutrobunecne parazity, ako mykoplazmy a L-formy.



54

Re: Cystická fibróza

no má zasa zapal pluc takze preto ten suchy kasel idem na tie doplnky pokial mi to pride volnopredajny wobenzyn je aky??? je to ine ako serapeptaza? ako jej pomoct teraz ked ma ten zapal pluc???



RNG napísal(a):

Kazde neziaduce tkanivo sa da odbudovat v principe roznymi silnymi enzymami a za pomoci jodu a selenu, ktore su potrebne pri vyrobe nasich vlastnych enzymov
Ale v prvom rade treba adresovat pricinu, co to sposobuje, tj alebo alergiu na nieco(Ovzdusne alergie sa daju potlacit quercitinom, 3 x 500 mg) alebo mikroby, ktore mozu byt rozne. od bakterii, cez biofilmy, mykoplazmy, virusy atd.
Kedze mnohe z nich lekari nielenze nevedia adresovat, ale ani len zistit, tak zostava na tebe, aby si skusala rozne antomikrobialne, kym nezistis, co za tym je.
Pre zaciatok by som bral serrapeptazu, NAC a oreganovy olej a kvapkal si do nosa roztok citricidalu. A samozrejme zvysil viralnu imunitu.
Ak zistia lekari pozitivnu chlamidiu pneumoniae, tak na to pomaha z doplnkov najma extrakt z olivovych listov, kde odporucvena davka musi obsahovat 3 x 300 mg oleuropeinu , plus kvapkuy samento, coumanda a banderol, 2 x 10 kvapiek z kazdeho.To iste je na boreliozu a rozne vnutrobunecne parazity, ako mykoplazmy a L-formy.



55

Re: Cystická fibróza

Wobenzuyme je slabu a vuse 45 rokov stary enzym, ktory je snad jediny co lekari poznaju.Serrapaptaza je samozrejme ovela silnejsie, najma co sa tyka odhlienovania a odmaskovania roznych maskovanych infekcii.
Zapal pluc moze byt z roznych dovodov, od virusov cez bakterie az po rozne mykoplazmicke a plesnove infekcie, co ziju z hlienov.  Takze pokial nevies,alebo lekari nezxistia,  o ktoru infekciu sa jedna adresoval by som najlepsie vsetky, tj citricidal, serrapeptaza, oreganovy olej , NAC a chaparral , pripadne aj extrakt z olivovych listov.
Nakoniec casto su to aj kombinacie, kde primarna/prva nakaza da moznost pri oslabeni tela aj druhym nakazam/sekundarnym. Tj nebojujes proti jedinemu mikrobu, ale viacerym roznym.



56

Re: Cystická fibróza

tak zistili jej upchatie bronchov hustym zuvačkovytym hlienom , ktorý sa jej tvori pri tejto diagnoze robili jej bronchoskopiu, doktorke som povedala tiez o serrapaptaze, pytala sa ma či existuje aj nejake študie o tom , neviem existuju ?????az tak dopodrobna som to nestudovala ak ano posli prosim link, a na dobre okysličenie krvi je čo dobre???



57

Re: Cystická fibróza

Na doplnky existuju hromady studii, nez ich lekari, ktorych sa drzim zacnu pouzivat. Tak isto vyrobcovia doplnkov zacnu tieto produkty masove ponukat, az ked su dokazatelne uzitocne. Ved nie su hlupi a nedali by do investicii ich vytazovania a zabezpeceniu ich zdrojov tolko kapitalu, keby za tym nevideli dlhorocne obraty.
Takzwe ja sa nedrzim jednotlivych vyskumnych sprav, ale ovela neskor z nich vyplyvajucich praxi lekarov a vyrobcov doplnkov.

Okyslicovanie krvi sa deje v plucach a ked mas malo kyslika,(merane dnes malou nasadkou na prst, normalne ma byt 96 az 99% krviniek nesucich kyslik=O2) tak si treba pluca v prvom rade odhlienit (serrapeptaza, NAC, oreganovy olej)a regenerovat(cordyceps sinensis, 2-5 gramov denne)\Cysticka fibroza znamena nielen hlieny v plucach ale aj cysty v tele, na co odporucam brat doplnky jodu, selenu a najma silne cistiace enzymy, ako entericky pokryty pancreatine.
Pokrok liecby mozes merat aj doma, pozri na rozne oxymetre ponukane na nete
https://www.google.com/#q=blood+oxygen+level+meters
Dnes su velmi lacne, ja som si davnejsie kupil jeden za ovela viac penazi, ked ich predavali najma pre letcov, aby si vedeli vo velkych vyskach kontrolovat mnozstvo kyslika v krvi a predist zandleniu z nedostatku. Dnes ich dostanes aj pod 20 dolarov.



58

Re: Cystická fibróza

No moja dcera ma najnovsie okrem candidy este aj aspergilus vyslo jej to z krvi na to tiez zaberie oreganovy olej alebo co mi doporucujes?



59

Re: Cystická fibróza

Aspergily su hnilobne kultury,rozkladne  plesne, takze na ne zaberie aj oreganovy olej aj citricidal vo vyssich koncentraciach. A samozrejme pravdepodobne aj enzym Candex, ktory napada vsetky celulozove a hemicelulozove strujktury, ako plesne a candidy.A asi aj kokosovy olej, ktory je vseobecne dobry na plesne a kvasne kultury.
Nezabudajte na mikrovlakniny a probiotika, tie vyrobia kopy roznych protilatok tj aj na kontrolu plesni a candid.

Naposledy upravil: RNG (2014-10-17 17:58:30)



60

Re: Cystická fibróza

a prosim ta čo by si skôr doporučoval na inhalovanie a zriedovanie hlienov http://www.adcc.sk/web/humanne-lieky/sp … 31074.html    ALEBO   http://www.adcc.sk/web/humanne-lieky/sp … 29976.html ????

ďakujem

my inhalujeme zatial ambrobene zriedene s Nacl nakolko acc strasne smrdi a ju to drazdilo



61

Re: Cystická fibróza

NAC sa neinhaluje ale berie ustne.
Neviem co mas za vyrobok, ale ja pouzivam NAC z firmy Swansom a to okrem velmi slabej aromu po sirovodiku, ked som 600 mg kapsulu rozpustil do 2 deci vody a pridal do nej ovocny koncentrat, tak to nielenze necitit, ale ani na mojom fajnovom jazycku som nepoznal prilis neprijemnu chut.
NAC ako forma aminokyseliny sa moze rozkladat, tj navlhnut  a produkovat sirovodik, ktory smrdi ako skazene vajcia.Tj mas pokazeny ACC. Farmacia si s takych malickosti samozrejme nic nerobi, ale v doplnkovom, priemysle si davaju na to pozor.



62

Re: Cystická fibróza

RNG na Slovensku deti s cystickou fibrozou inhaluju toto je to     ACC injekt sol inj 5x3 ml/300 mg   tu je linkhttp://www.adcc.sk/web/humanne-lieky/spc/acc-injekt-spc-29976.html inhaluju vacsinou toto acc a pulmozyne, a preto by som ta chcela velmi pekne poprosit niekde som tu citala ze mas kontakty na lekarov v usa, ci by si sa nemohol na to pozriet ako liečia oni deti s CF čo inhaluju napriklad co im pomaha aby si zriedovali tie hlieny plus nejake doplnky. USA je určite popredu v liečbe my sme iba v plienkach. Veľmi by si mi pomohol v tejto našej situacii popripade poslem mailovu adresu, kde mi mozes poslat nejake info, boli by sme ti velmi povďační.





RNG napísal(a):

NAC sa neinhaluje ale berie ustne.
Neviem co mas za vyrobok, ale ja pouzivam NAC z firmy Swansom a to okrem velmi slabej aromu po sirovodiku, ked som 600 mg kapsulu rozpustil do 2 deci vody a pridal do nej ovocny koncentrat, tak to nielenze necitit, ale ani na mojom fajnovom jazycku som nepoznal prilis neprijemnu chut.
NAC ako forma aminokyseliny sa moze rozkladat, tj navlhnut  a produkovat sirovodik, ktory smrdi ako skazene vajcia.Tj mas pokazeny ACC. Farmacia si s takych malickosti samozrejme nic nerobi, ale v doplnkovom, priemysle si davaju na to pozor.



63

Re: Cystická fibróza

Nuz ked chceas inhalovat roztok acc, mozes si ho aj pripravit cerstvy  sama doma, NAC je bezny potravinovy doplnok a cistu vodu tiez iste mas, moze byt aj destilovana.
Ale mam podozrenie, ze si to mylis, lebo uvedeny roztok v ampulkach je na injekcne podanie, nie na inhalaciu. A podla mna bezny potravinovy doplnok, co sa lahko zoberie a absorbuje ustne netreba davat injekcne. A nepotrebuje byt z lekarne, tj farmaceuticky vyrobok, ale staci ho brat od doplnkarov, co ho obvykle aj tak maju cistejsdi,. bez roznych pridanych e-=ciek.



64

Re: Cystická fibróza

ano ten injekcny roztok sa normalne otvorí je ho 3 ml vyleje sa do inhalatora a inhaluje sa tu to lekári predpisuju kazdemu s cf a čo vieš mi pomôcť s tym že mi nejako zistis ako je to v usa s liečením cf????



RNG napísal(a):

Nuz ked chceas inhalovat roztok acc, mozes si ho aj pripravit cerstvy  sama doma, NAC je bezny potravinovy doplnok a cistu vodu tiez iste mas, moze byt aj destilovana.
Ale mam podozrenie, ze si to mylis, lebo uvedeny roztok v ampulkach je na injekcne podanie, nie na inhalaciu. A podla mna bezny potravinovy doplnok, co sa lahko zoberie a absorbuje ustne netreba davat injekcne. A nepotrebuje byt z lekarne, tj farmaceuticky vyrobok, ale staci ho brat od doplnkarov, co ho obvykle aj tak maju cistejsdi,. bez roznych pridanych e-=ciek.



65

Re: Cystická fibróza

Farmacia aj lmnohi zle informovani ekari siria hromady lzivych sprav. Serrapeptaza je potravinovy doplnok, tj latka neskodna dospelym, detom a ani este nenarodenym detom. Kedze predstavuje serioznu konkurenciu farmaceutikam, farmacia sa ju snazi nejak ociernit.Ale nemaju na top ziadne dokazy, tak vyuzivaju na to rozne skorumpovasne zdravotne aj dokonca vladne zdroje.
Erdomed/erdostein je chemikalia na riedenie hlienov, nema ziadne ine ucinky na mikroby v hlienoch. preto odporucam skor NAC a serrapeptazu v kombinacii s oreganovym olejom.
http://www.nhs.uk/conditions/chronic-ob … eparation=

Naposledy upravil: RNG (2014-10-20 20:29:17)



66

Re: Cystická fibróza

dcera ma 50 kg vies mi prosim napisat davkovanie citricitalu aj uste aj do nosa pre nu, dalej oreganovy olej ake davky mam od firmy now kde je 55% carvacrol a dalej davkovanie olive leag extract od firmy swanson 75 mg oleuropein alebo 15%  , a treba odstup od niečoho napriklad probiotika colostrum oregano oil a ten extrakt z olivových listov???



67

Re: Cystická fibróza

Citricidal profesional(teda ten co obsahuje quaternialne zluceniny) roztok je na 70 kg osobu 35 kvapiek do litra vody. Ten isty roztok je aj na kvapkanie do nosa, ale ked to stipe prilis, tak si urb roztok 100 ml kokosoveho oleja so 4 kvapkami citricidalu, to je na nos jemnejsie a naviac to chrani sliznicu npred vyschnutim. Kokosak musi byt teply, zohrej ho v teplej vode. Dcerke na jej 50 kg mozes dat z tohop roztoku vypit len 3/4 litra
Oreganovy olej odporucam pre nu brat 3 x 2 kapsulky, ako dospely.
Olive leaf odporucam nie extrakt, ale silne kapsule
http://www.swansonvitamins.com/swanson- … mg-60-caps
naz zaciatku 3 x 2 kapsule, po par tyzdnoch staci brat 3 x 1 kapsulu udrzobne.
Ziadne s menovanyc sa medzi sebou nebiju, takze ich mozes brat akokolvek kombinovane a bez odstupov.
Jediny odstup odporucam aspon 3 hodony nebrat nic antimikrobialne pred spankom a na noc si dat probiotika s jablkom.



68

Re: Cystická fibróza

cize moze kludne aj ona 35 kvapiek na liter vody ale na den jej staci z tohto roztoku 3/4 litra??? a teda probiotikum sa moze kludne spolu s oreganovym olejom tam netreda ziadny odstup????


a ešte berieme toto http://www.eurovitae.eu/produkty/jodaqua

Naposledy upravil: bambulka1231 (2014-10-24 19:35:09)



69

Re: Cystická fibróza

Ano



70

Re: Cystická fibróza

a prosim ta neodpovedal si mi na predosle otazky ohladom zistenia liečby CF v USA, vieš mi to nejako vyzistiť kedze sa poznas s lekarmi čo im pomaha s čím maju oni skusenosti, bola by som ti velmi povďačná



71

Re: Cystická fibróza

Nuz lekari, co liecia pouzivanim potravinovych doplnkov sice maju svoje periodika, kam pisu svoje skusenosti a rady co pouzivat, ale neuverejnuju statistiky zo svojich klinik, takze ti nemozem na to presne odpovedat. Osobne sa s tymi lekarmi nepoznam a poznam ich len z ich periodik, ktore odoberam uz vyse 20 rokov a podla nich sa riadim.



72

Re: Cystická fibróza

môže uzivanie oreganove oleja kapsule alebo uzivanie extraktu z olivových listov spôsobit bledsiu stolicu zltu????



73

Re: Cystická fibróza

Mozu. Ale bleda stolica znamena malo vylucenej zlce obvykle.



74

Re: Cystická fibróza

Ako je možné že aj po vybrati atb do zily konkrétne vankomycin ma dcéra v spute stále zlatého dtafylokoka, ale že vraj je to slabý kmeň a nedá sa na neho urobiť citlivosť tak potom ako ho zničiť?



75

Re: Cystická fibróza

Zlatych stafylokokov je hropmada, nie vsetky su velmi skodlive a su vsade okolo nas.
http://en.wikipedia.org/wiki/Staphylococcus_aureus
Len niektore druhy, napr MRSA su velmi skodlive alebo ked sa stafylokok dostane do krvi.Stafylokoky sa daju znicit aj celkom malymi koncentraciamii citricidalu, od 2 do 6 ppm. Teda citricidalu, co obsahuje quaterniary amonium compounds a nie len polyfenoly.
Existuje aj verzia VRSA, tj vancomycin resistant , takze sa nediv, ze vancomycin nemusi zabrat.A ten je velmi drahy dnes a musi sa pichat do zil, zatial co za maly zlomok ceny mozes dostat neskodny potravinovy doplnok, citricidal profesional a pripadne na rozbitie privelkych kolonii, kde sa tieto bakterie spolocne chrania proti prieniku antimikrobialnych latok treba odmaskovat pouzitim NAC a serrapeptazy, aby jednotlive antimikrobialne vedeli do nicj ucinne preniknut.
Sputum pozitivne  znamena ze ma infekciu od prinosnych dutin az do pluc vsade.
Takze v prvom rade by som ju nicil kvapkami roztoku citricidalu do nosa a samozrejme aj pitim roztoku citricidalu, aby sa dostal do celeho tela a potlacil tuto infekciu, kdekolvek sa nachadza.
Ja osobne som ani nie zvedavy, o aky kmen sa jedna, ale skor ako ich vsetky znicit, pripadne aj ine mikroby, co sa tam nachadzaju, tj okrem probiotik, ktore citricidal znacne setri, na rozdiel od atb, co znicia aj uzitocne propbiotika a tym daju moznost /zelenu vsetkym tym, na ktore nie su ucinne.
A pouzit na to prostriedok, co je schvaleny ako potravinovy doplnok,. tj nema ziadne skodlive postranne ucinky.



76

Re: Cystická fibróza

ona ma aj plne dutiny ako vacsina deti s cf cize moze byt , ale zaujimave je ze z vyterov z nosa a hrdla nikdy nemala pozitivneho stafylkoka vzdy az z toho sputa. Tie dutiny jej chcu uvolnit len operativne co ja by som moc nesuhlasila inak sa to neda??? Rozumiem ked tam ma hlieny tak to asi treba ale to uspatie a odsavanie sa mi zda drasticke sad




RNG napísal(a):

Zlatych stafylokokov je hropmada, nie vsetky su velmi skodlive a su vsade okolo nas.
http://en.wikipedia.org/wiki/Staphylococcus_aureus
Len niektore druhy, napr MRSA su velmi skodlive alebo ked sa stafylokok dostane do krvi.Stafylokoky sa daju znicit aj celkom malymi koncentraciamii citricidalu, od 2 do 6 ppm. Teda citricidalu, co obsahuje quaterniary amonium compounds a nie len polyfenoly.
Existuje aj verzia VRSA, tj vancomycin resistant , takze sa nediv, ze vancomycin nemusi zabrat.A ten je velmi drahy dnes a musi sa pichat do zil, zatial co za maly zlomok ceny mozes dostat neskodny potravinovy doplnok, citricidal profesional a pripadne na rozbitie privelkych kolonii, kde sa tieto bakterie spolocne chrania proti prieniku antimikrobialnych latok treba odmaskovat pouzitim NAC a serrapeptazy, aby jednotlive antimikrobialne vedeli do nicj ucinne preniknut.
Sputum pozitivne  znamena ze ma infekciu od prinosnych dutin az do pluc vsade.
Takze v prvom rade by som ju nicil kvapkami roztoku citricidalu do nosa a samozrejme aj pitim roztoku citricidalu, aby sa dostal do celeho tela a potlacil tuto infekciu, kdekolvek sa nachadza.
Ja osobne som ani nie zvedavy, o aky kmen sa jedna, ale skor ako ich vsetky znicit, pripadne aj ine mikroby, co sa tam nachadzaju, tj okrem probiotik, ktore citricidal znacne setri, na rozdiel od atb, co znicia aj uzitocne propbiotika a tym daju moznost /zelenu vsetkym tym, na ktore nie su ucinne.
A pouzit na to prostriedok, co je schvaleny ako potravinovy doplnok,. tj nema ziadne skodlive postranne ucinky.



77

Re: Cystická fibróza

Velmi dolezite je vyhubit nakazu v dutinach, treba kvapkat ten citricidal v leze co najviac zaklonenou hlavou, aby sa to dostalo hlboko do dutin. Este by si mohla skusit aj kvapkat koloidne striebro, tak bude mat vacsi zaber proti mikrobom.
Mozes ho kupit napriklad tu v praktickom baleni:
http://www.koloidne.sk/Nosny-sprej-s-ko … om,19.html

ale odporucam skor toto balenie, pretoze ten sprej do nosa mal nejaky cudny davkovac, kupil som hned dva a obidva mali vadne davkovace, ale mozno mal len "stastie" smile
Pozri na toto: http://www.koloidne.sk/Ocne-usne-kvapky … om,20.html vyjde dokonca aj lacnejsie smile



78

Re: Cystická fibróza

Osobne skor odporucam citricidal v kokosovom oleji do nosa, kez koloidne striebro. To skor pouzivam ako postrek na oci primocnych nakazach, najma pri "syndrome sucheho oka".



79

Re: Cystická fibróza

moja prva otazka čo na polypy v dutinach???


moja druha otazka ake sa ti zda toto omega 3  http://www.naturamed.sk/produkty/omegamarine-forte/ z lososa???


dakujem za odpovede



80

Re: Cystická fibróza

Polypy sa obcas daju odstranit silnymi enzymami a niekedy len operacne.
Ale vznik polypov v nose moze byt reakcia na rozne infekcie, zamorenia a diokonca aj na alergiu z roztocov.
Ten norsky lososovy olej je OK,asi najkvalitnejsi na trhu, podobne aj Islandske,
ale ja som uz davnejsie presiel na antarkticky krill olej, kde su mastne kyseliny vo forme ovela lepsie absorbovatelnych a v tele pouzitelnych fosfolipidov.Okrem toho krill ma aj super antioxidant, astaxanthin a je podstatne menej zamoreny, ako oleje z dravych ryb.



81

Re: Cystická fibróza

a kde kupim ten krill olej o ktorom hovoris a dnes mi prisiel ten norsky no obsah ma sklamal je to zlozenie 60% rybaci olej 40% olej z lososa










RNG napísal(a):

Polypy sa obcas daju odstranit silnymi enzymami a niekedy len operacne.
Ale vznik polypov v nose moze byt reakcia na rozne infekcie, zamorenia a diokonca aj na alergiu z roztocov.
Ten norsky lososovy olej je OK,asi najkvalitnejsi na trhu, podobne aj Islandske,
ale ja som uz davnejsie presiel na antarkticky krill olej, kde su mastne kyseliny vo forme ovela lepsie absorbovatelnych a v tele pouzitelnych fosfolipidov.Okrem toho krill ma aj super antioxidant, astaxanthin a je podstatne menej zamoreny, ako oleje z dravych ryb.



82

Re: Cystická fibróza

Ja kupujem tento
http://krilloil.com/?gclid=CLGW7YidircCFTSVMgodXRgAKA

Inac co sa tyka toho pridavneho rybacieho oleja, obvykle je to z mensich rybiek, nie dravcov a tie su menej zamorene a maju aj vyssi obsah DHA nez olej z velkych dravych ryb.



83

Re: Cystická fibróza

Ešte mam otázku tej mojej dcére ma 51 kg bude stačiť keď bude užívať oreganovy okej (mam tie kapsule od f. Nie co si odporučil)  3x1 tabletku ?



84

Re: Cystická fibróza

3 x 2 kapsule  od Now Foods  je minimalna davka pre 70 kg osobu, tj podla toho na 51 kg nestacia 3 x 1 kapsula. Nemusis sa obavat predavkovania.



85

Re: Cystická fibróza

Porad mi prosim nieco na okyslicenie krvi z vysetrenia kvapky krvi nam povedali že ma krvinky zlepene. Čo je dobre užívať alebo robiť aby ta saturacia bola u nej vysssia? Dakujem



86

Re: Cystická fibróza

"Zlepene krvinky" to je pre mna este neznamy termin....
Ale na okysliceniem krvi treba adresovat najma cirkulaciu(tj riedenie krvi a rozbijanie krvnych zrazenin nattokinazou a serrapaptazou, co zaroven odhlienuje pluca),  a tiez regeneraciu poskodeneho plucneho tkaniva napr adaptogenom cordyceps.



87

Re: Cystická fibróza

Dobry este sa chcem spytat na tieto kvapky poznáte to http://www.kvapkymms.sk/  tiez sa o tom hovorí ako o velmi ucinnom lieku skoro proti vsetkemu.



88

Re: Cystická fibróza

Nuz oxidatory znicia vsetko, co je citlive na oxidaciu. Takze su uspesne potlacajuce rozne mikroby, parazity a dokonca zabijaju aj rakovinne bunky.
Ale jedna sa tu o chemikalie, nie potravinove doplnky, takze osobne by som to bral az ked mi potravinove doplnky zlyhaju alebo potrebujem rychlo nieco velmi ucinne.



89

Re: Cystická fibróza

Dobry den pozrete tento oreganovy olej ci je lepsi ten od f. now s 55% carv. alebo tento  ked obsahuje 27mg orega.oleja

http://www.ezoshop.sk/oleje/candicaps

dakujem za nazor



90

Re: Cystická fibróza

Cisty oreganovy olej moze mat ucinnej latky, tj carvacrolu od 50 do 85%.
V udanych slabych  kapsuliach je ho len 27 mg, s neznamym mnozstvom carvacrolu,
ale v kapsuliach z firmy NOW je ho 180 mg, so zarucenou davkou carvacrolu minimum 100 mg na kapsulu.



91

Re: Cystická fibróza

samozrejme plati vsetko co RNG uz viackrat spomenul...

+

skuste sa zamerat na zvysenie hladiny glutationu u svojej dcery. cysticka fibroza je asi prva dignoza s oficialne potvrdenym kompletnym zlyhanim glutationoveho manazmentu v tele. glutation je zakladnym antioxidantom v nasom tele a je mega-dolezity takmer na vsetko. porucha chloridovych kanalov nema za nasledok len zly transport soli do buniek tak ako sa davnejsie predpokladalo, ale pri tejto DNA mutacii nedochadza k spravnej tvorbe glutationu.

Glutation je velmi nestabilna molekula, preto nie je lahke ho len tak doplnit, preto kazdy sposob, ktory napomaha jeho tvorbe v tele (telo si ho vytvara samo, teda okrem CF pacientov), uzivat ho oralne vo forme tabliet, este lepsie v tekutej forme v liposomalnej uprave.... na odstranenie necistot v plucach pouzit buffered glutation na inhalacie spolu s destilovanou vodou... viaze na seba volne radikaly v plucach. napomaha k samocistioacej schopnosti pluc. buffrovana verzia alkalizuje pluca, co je v CF taktiez dolezite... vyhne sa tak travicej sustave kde sa velka cast glutationu znici. Liposomal pre CF je urcite najlepsia forma... nezabudat na pankreticke enzymi.

Najdite si na nete pribeh Valery Hudson... velmi povzbudive a naucne.... skuste pozriet na pracu Clarca Bishopa, tak isto urcite pomoze... vsetko su to ludia, ktorych mainstream medicina neuznava, ale maju obrovske pozit vysledky s CF. Valery Hudson ma 4 deti a z toho 3 s CF a su v poriadku. vsetko su to double deltaF508 - takze ziadne mierne mutacie. Ako nelekarka dokazala urobit seriozne klinicke studie s glutationom a ukazat, ze to funguje... samozrejme FDA to neuznala a doteraz neuznava.... aj ked na poslednom CF svetovom workshope uz prisnavaju lekari, ze tam bude asi problem s glutationom... takze potrva este 5-10 rokov, kym sa to mozno zaradi do liecebneho procesu... ale pri tejto diagnoze, nemaju rodicia deti s CF tolko casu sad

http://pubs.acs.org/subscribe/archive/m … ealth.html



92

Re: Cystická fibróza

linka na buffered glutation + vela informacii o CF od pana Bishopa:

http://uvicf.org/researchnewsite/glutat … tocol.html



93

Re: Cystická fibróza

podla mna vynikajuca kniha o prirodnych antibiotikach, dost silnych na super-bugs.

RNG, poznas tohto autra + aky mas nazor na tuto knihu:

http://www.amazon.com/Herbal-Antibiotic … 1603429875

jediny problem je, ze tie byliny sa velmi tazko zhanaju..



94

Re: Cystická fibróza

velmi dobry blog jednej australcanky s cystickou fibrozou, ktora pred niekolkymi rokmi mala uz len 50% funkcnu kapacitu pluc... glutationom sa dostala v 37 rokoch spat na 100%

http://www.cfandhealthy.com/



95

Re: Cystická fibróza

RNG tu casto odporuca quercetin - ten je dobry aj na CF

Quercetin is a flavonoid that has been shown to restore normal chloride transport across the CFTR channel and thus help thin the mucus. Zhang et al reported in the American Journal of Rhinology & Allergy (September 2011) that:

"Quercetin exhibits well-known antioxidant and anti-inflammatory activity and is now recognised as a potent activator of the cystic fibrosis transmembrane conductance regulator (CFTR) anion channel activity."   (Zhang S., Am.J.Rhinol.All. Sept 2011)



96

Re: Cystická fibróza

celkom pekna sumarizacia = navod co by nemalo chybat v CF jedalnicku

http://www.greenmedinfo.com/blog/43-nat … -fibrosis1



97

Re: Cystická fibróza

Quercitin posobi na membrany a ich priepustnost, preto ho vzdy odporucam pri alergiach ale zrejme sa zide aj pri cystickej fibroze.
Na zvysenie hladin glutathionu v bunkach posobi dobre vitsmin D-3, na tvorbu pomaha NAC, ALA ho pomaha regenerovat, a zdroje su najma surove potraviny, tepelnym spracovanim sa znizi.Najdes ho v surovom mlieku(nepasterizovane)v surovyc zeleninach, pomaha brat na jeho hladiny aj curcumin a milk thistle
Dostanes ho aj ako doplnok, pozri napr na
http://www.swansonvitamins.com/now-food … oCQXjw_wcB
to iste z iherb,
alebo cisty
http://www.iherb.com/Healthy-Origins-Se … l&ic=6



98

Re: Cystická fibróza

Dobryden velmi pekne dakujem za rady, ten quercetin kde objednam tiez na tych zahranicnych strankach, a chcela by som sa poradit alebo poprosit o nazor , uz sa mi zda tych doplnkov velmi vela co by mala uzivat podla mna je asi potrebne to nejako preriedit lebo takto mi to vychadza aj 50 tabliet denne. co je take najdôlezitejsie pre nu.
teraz berie solmucol(acetylcysteinum) denne 800 mg, colostrum, vitamin C ,omega 369, vitadek cf(multivitamin pre cf),oreganovy olej 55 %carvacrol, wobenzym, teraz by som jej chcela pridat kurkumin nakolkosom čitala nejake studie ze to pomaha pacientom s cf, neviem zatial som nenasla nejaky vhodny ak mate link mozete prilozit, potom ste tu pisali o quercetin dalej L-Glutathione sa mi tiez zda zaujimavy. a kopec inych doplnkov co mi poradil rng. Ja len ci to vsetko naraz bude vhodne ci nie je lepsie najskor niečo vyskusať, alebo neviem poradte.
co sa týka u nej travenia je zatial ok ma 13 rokov a ziadne problemy pribera travi jej mala by aj tak brat ten pancreatin??? ona skor ma plucne problemy bronchiektazie, caste zapaly a problemy s bakteriami ktoré sa na nu lepisa pri kazdom kontakte s nimi.



99

Re: Cystická fibróza

Dobryden velmi pekne dakujem za rady, ten quercetin kde objednam tiez na tych zahranicnych strankach, a chcela by som sa poradit alebo poprosit o nazor , uz sa mi zda tych doplnkov velmi vela co by mala uzivat podla mna je asi potrebne to nejako preriedit lebo takto mi to vychadza aj 50 tabliet denne. co je take najdôlezitejsie pre nu.
teraz berie solmucol(acetylcysteinum) denne 800 mg, colostrum, vitamin C ,omega 369, vitadek cf(multivitamin pre cf),oreganovy olej 55 %carvacrol, wobenzym, teraz by som jej chcela pridat kurkumin nakolkosom čitala nejake studie ze to pomaha pacientom s cf, neviem zatial som nenasla nejaky vhodny ak mate link mozete prilozit, potom ste tu pisali o quercetin dalej L-Glutathione sa mi tiez zda zaujimavy. a kopec inych doplnkov co mi poradil rng. Ja len ci to vsetko naraz bude vhodne ci nie je lepsie najskor niečo vyskusať, alebo neviem poradte.
co sa týka u nej travenia je zatial ok ma 13 rokov a ziadne problemy pribera travi jej mala by aj tak brat ten pancreatin??? ona skor ma plucne problemy bronchiektazie, caste zapaly a problemy s bakteriami ktoré sa na nu lepisa pri kazdom kontakte s nimi.



100

Re: Cystická fibróza

Curcuminoidy su protizapalove, tak isto aj boswelin a najma serrapeptaza v pripade ze sa potrebuje zaroven odhlienovat. To je ovela silnejsie na odhlienovanie, ako wobenzyme. Aj zmes pancreatickych enzymov, najma entericky pokrytych je ovela silnejsia, ako wobenzyme.A tiez ovela lacnejsia.