251

Re: Rakovina

Artemisinin sa viaze na zelezo, podobne ako lactoferrin. Tym zmeni bunky. Zdrave, pomale bunky sa vedia z toho regenerovat, rychle rakovinne ale nie, tj uhynu.



252

Re: Rakovina

Nuz je to mozne, ja sam som bol svedkom, ked lekar na nehojacu sa ranu mojej zene na nose povedal, ze je to rakovina, bez akychkolvek testov, a plasticky chirurg jej to odoperovaldobre hlboko  ako rakovinu, poslal do labaku a odtial za pol hodiny dosla sprava, ze sa jedna o zvredovatele tkanivo(ulcerated tissue), pocul som to na vlastne usi, a predsa lekar napisal do spravy ze odoperoval rakovinne tkanivo a previedol plasticku rekonstrukciu.
Leukemia sa tiez bezne nazyva rakovina krvi pricom mnohi lekari tvrdia, ze sa jedna o zaplesnenie kostnej drene atd.

Naposledy upravil: RNG (2014-03-11 23:17:07)



253

Re: Rakovina

Ahoj RNG, chcela by som sa poradit ako dalej postupovat v alternativnej liecbe.

V prispevku c. 132 spred roka som opisala maminu chorobu - adenokarcinom pluc, ktory jej bol operacne odstraneny.
Nasledne na to zmenila prisne stravovaci rezim, zacala brat na odporucanie alternativne doplnky.

Po pol rocnej kontrole a cistom naleze (privevok c. 203) na tvoju radu znizila davkovanie
graviola z 3x2 = 6g denne
pancreatin z 3x2 = 18g denne
betaglukan z 3x2 = 1,5g denne

tychto pripravkov na polovicu, cize na 3x1 tbl denne

ostatne brala nadalej podla odporucania v rovnakom mnozstve ako predtym
ostatne planuje brat rovnake davky (denne davky)
vit c 10-15g
vit d3 cca 6000 IU
chlorella 21tbl
L-lysine 2g
jod 3kv
cordyceps 2,250g
probiotika 1kasp
DIM 200mg
B17 cca 20-30 jadierok
citrusove pektiny a mikrovlakninu
selen 400mg
zinok 30mg

Pred cca mesiacom absolvovala dalsiu kontrolu po pol roku (rok od diagnostikovania choroby) opat s cistym nalezom smile
chceli by sme sa poradit, ako pokracovat s doplnkami, nadalej uzivat rovnake davky, alebo je opat mozno niektore pripravky znizit. Stravovanie udrzuje stale veganske bez cukru, bez konzervantov, bez chemie, vela cestvej surovej zeleniny a ovocia, zeleninove a ovocne stavy, Budwig aj Breuss.

A este jedna otazka, po kontrole jej dr. povedal, ze pluca ma uz krasne roztiahnute, ze sa cela ta dutina prazdna krasne vyplnila, ze necakal taky dobry pokrok, ale ze ma zuzenu priedusnicu (?) aj estestale zvykne aj po mensej namahe zadychat, na to jej predpisal ATROVEN N, zatial si ho dala len raz pred lekarom (chcel vidiet ci ho bude vediet pouzivat) ale doma ho nebrala, chcela by vediet ci existuje nejaka prirodna alternativa. Ak o niecom takom vies, dakujeme za kazdu radu.



254

Re: Rakovina

Ahoj RNG, chcela by som sa poradit ako dalej postupovat v alternativnej liecbe.

V prispevku c. 132 spred roka som opisala maminu chorobu - adenokarcinom pluc, ktory jej bol operacne odstraneny.
Nasledne na to zmenila prisne stravovaci rezim, zacala brat na odporucanie alternativne doplnky.

Po pol rocnej kontrole a cistom naleze (privevok c. 203) na tvoju radu znizila davkovanie
graviola z 3x2 = 6g denne
pancreatin z 3x2 = 18g denne
betaglukan z 3x2 = 1,5g denne

tychto pripravkov na polovicu, cize na 3x1 tbl denne

ostatne brala nadalej podla odporucania v rovnakom mnozstve ako predtym
ostatne planuje brat rovnake davky (denne davky)
vit c 10-15g
vit d3 cca 6000 IU
chlorella 21tbl
L-lysine 2g
jod 3kv
cordyceps 2,250g
probiotika 1kasp
DIM 200mg
B17 cca 20-30 jadierok
citrusove pektiny a mikrovlakninu
selen 400mg
zinok 30mg

Pred cca mesiacom absolvovala dalsiu kontrolu po pol roku (rok od diagnostikovania choroby) opat s cistym nalezom smile
chceli by sme sa poradit, ako pokracovat s doplnkami, nadalej uzivat rovnake davky, alebo je opat mozno niektore pripravky znizit. Stravovanie udrzuje stale veganske bez cukru, bez konzervantov, bez chemie, vela cestvej surovej zeleniny a ovocia, zeleninove a ovocne stavy, Budwig aj Breuss.

A este jedna otazka, po kontrole jej dr. povedal, ze pluca ma uz krasne roztiahnute, ze sa cela ta dutina prazdna krasne vyplnila, ze necakal taky dobry pokrok, ale ze ma zuzenu priedusnicu (?) aj estestale zvykne aj po mensej namahe zadychat, na to jej predpisal ATROVEN N, zatial si ho dala len raz pred lekarom (chcel vidiet ci ho bude vediet pouzivat) ale doma ho nebrala, chcela by vediet ci existuje nejaka prirodna alternativa. Ak o niecom takom vies, dakujeme za kazdu radu.



255

Re: Rakovina

Vyborne.  len nech este nejaky cas pokracuje.
Atroven nosny spray zastavuje vylucovanie hlienov, a davka je tak mala, ze to celkove telo velmi neovplyvni.
Zadychanie je z poskodenia pluc, tj znacna plocha  poskodenych pluc este stale nevie absorbovat kyslik v dostatocnom mnozstve.
Zvyste davku cordycepsu, a trpezlivost, ono sa to postupne dufam zregeneruje.
Pripadne nech pouziva serrapeptazu, ta odhlienuje pluca a riedi krv, tiez rozpusta fibriny na stenach ciev, cim zlepsi cirkulaciu a priestup kyslika do svalstva.

Naposledy upravil: RNG (2014-04-18 17:36:59)



256

Re: Rakovina

ahoj RNG.
1. chcem sa ta opytat, je v poriadku, ked sa onko pacientovi podava  infunze glukoza? je to predsa len cukor alebo je to kvazi ten dobry cukor, ktory sa moze? 

2. co hovoris na liecenie rakoviny pomocou javoroveho sirupu a sody bicarbony?



257

Re: Rakovina

Nuz pri infuziach mas vyber
1 len solny roztok
2.rozne mineralove roztoky
3 Glukoza ako vyziva
4 bielkovinne infuzie, ktore su dost drahe.
Ta metoda alkalizacie s javorovym, syrupom a sodou bikarbonou sice znie dobre, ale nemam sajnu, na kolko je ucinna.
Naproti tomu alkalizacia cezium chloridom( 2 x 1.5 gramu) je velmi ucinna a prakticky okamzita, vysledky vidiet za par dni. Pri bolestivych kostnych rakovinach bolest viacmenej zmizne do 48 hodin, co samo o sebe je uzasny uspech, inac ludia trpia a beru opiaty a ani tie im casto nepomozu.



258

Re: Rakovina

RNG a kde sa ta ten cezium chlorid zohnat?
Dakujem



259

Re: Rakovina

Niekto tu uz na fore uviedol, kde na Slovensku vie zohnat cezium chlorid, Vyhladaj si to



260

Re: Rakovina

Inac napr cez ebay je to
http://www.ebay.com/itm/Cesium-Chloride … 1284286951
Viacej hladaj cez www.google.com pod cesium chloride
Kto by to chcel dovazat vo velkom  a predavat rakovinnym pacientom za mierny baksis, moze sa pozriet napr na stranku

http://www.alibaba.com/trade/search?err … d=32150931

Naposledy upravil: RNG (2014-05-08 02:13:07)



261

Re: Rakovina

Zdravim ta RNG, chcel by som sa ta spytat ake doplnky su dolezite pri rakovine hrubeho creva?...ci na vsetky je to podobne?urcite je zaklad enzymy asi ten pancreatin potom betaglucan probiotika mikrovlakniny co si tu spominal pectin citrus a tie arabinogalaktany potom asi graviola ci lapacho caj ci obidve?ta graviola je lepsia ako caj ci tie pilulky?a potom cezium chlorid som cital ze je velmi ucinny.A MMS 1 a MMS2 sa da uzivat popritom ako?s nejakym odstupom ci to je jedno?...a co este okrem potom doplnkov ako je vitamin c ten ester potom vitamin d3 zinok selen.A na co je dobre ten l-lysine a DIM?A mohol by si mi napisat postupnost co ako...asi enzymy rano na prazdny zaludok a potom vecer 2x2 ci 3x2?a probiotika tiez tak?aj ostatne by si mohol napisat a tak...viem ze tie vitaminc a tie doplnkove mozem pocas jedla.Dakujem moc za odpoved



262

Re: Rakovina

a co hovoris na reishi kapsule?



263

Re: Rakovina

MMS/rozne oxidatory by som nekombinoval s antioxidantami ani graviolou, ani IV vitaminom C. Al to chces pouzit pouzi to par dni a potom prejdi na doplnky potravin. Ale odporucam brat enzymiyaj tak, hoci aspon  s 2 hodinovym odstupom.
Enzymy, najma entericky pokryte, jod a selen cistia telo
, graviola zabija rakovinne bunky, podobne aj cezium chlorid,
betaglukany podporia tvorenie novych NK buniek a zvysia ich aktivitu az 8 krat, a prave NK krvinky su tie co zabijaju rakovinne bunky=to je nasa normalna obrana proti nefunkcnym a bujnejucim bunkam, ktore sa v tele vytvaraju neprestajne a ked je ich malo, tak ich NK krvinky bez problemov zlikviduju.
Odmorovanie criev je tiez velmi dolezite, preto arabinogalactany a modified citrus pectines su tu dolezite.
Doplnky mozes brat akokolvek a kedykolvek, len nemiesaj probiotika s graviolou
DIM je dobry na rakoviny, ktore su hormonalne zavisle. Rakovina criev nie je.
L-lysine a vitamin C posilnuju kolagenovu strukturu v tele a tak nedovolia sa rakovinnym bunkam odstiepit a cestovat po tele=metastazovat.
Reisi je huba s obsahom betaglukanov. Nie privelkym, niekde okolo 10-15 % tj na odporucene davky betaglukanov(3 x 500 mg) by si jej musel zobrat hodne.
Aj tak betaglukany z kvasnic su mensie ciastocky a obvykle sa lepsie absorbuju

Naposledy upravil: RNG (2014-05-13 22:16:13)



264

Re: Rakovina

No ja som ti pisal nedavno v teme candida.A tam som ti pisal ze mi zistili pomocou diacomu premnozenu candidu a skrkavky v crevach a v zaludku.A ty ked si napisal ze v usa je to zakazane ze by is si to overil tak som siel na krv na parazity tam som to mal negativne.Gastroskopiu iba zapal zaludka a na kolonoskopii mi zistili nador hrubeho creva 3.stadiu.A popritom jak sa mi predtym zistila ta candida tak som si objednal oreganovy olej, kokosovy olej, gse, a mikrovlakniny jabkovy pectin, inulin, glucomannan a enzym candex.Co z toho mozem pouzit?A cize mi odporucas teda aby som zacal s MMS1 a aj MMS2 spolocne s DMSO?To DMSO je iba cez kozu?A az potom tie doplnky?A popritom MMS teda mozem uzivat enzymy jod selen betaglucan a aj probiotika vlakninu chlorid cezny vitamin d3, A,E a zinok,cezium chlorid mozem?a co este by si pridal?Napis mi postup co by si robil ty ci by si zacal s tym a MMS a po aku dlho dobu (a ci 1 zacat s jednou kvapkou) pritom denne davkovanie tych doplnkov co mozem a potom po douzivani MMS co by si tam este pridal a nejake zmeny davkovania.
A dalsia vec ze ci jedenia vela zeleniny ked su tam antioxidanty ci sa to nebude vylucovat s MMS.Asi to neni v takom mnozstve jak napr. vitamin C A co by si mi odporucil jest pocas uzivania MMS a potom.Ci mozem Budwig protocol a potom okrem zeleniny co ci orechy alebo tak.Dakujem za vsetky tie cenne rady.Dufam ze som to nenapisal komplikovane a ze sa v tom nezamotas smile



265

Re: Rakovina

A doplnujuca otazka ohladom stravy ci odporucas porpitom pit Breussovu stavu kde je repa a mkrva a je tam ze vraj dost cukru tak neviem ci je to dobre ked rakovine bunky maju radi cukor.Dakujem



266

Re: Rakovina

Breussova metoda tj hladovka so surovymi stavami je vec minulosti. Dnes sa da telo cistit ovela vyssimi davkami enzymov vpo forme koncentrovanych doplnkov, ,nez samo telo vytvara alebo mozes dostat z roznych zeleninovych stiav.
Osobne by som isiel na rakoviny najprv enzymami, graviolou chloridom cezia, betaglukanmi a roznym,i pomocnymi.

Ak si zacal s oxidatorom, tak pokracuj aspon 1-2 tyzdne a potom prejdi na odporucene.
Inac chlorid cezia, mikrovlakniny, silne enzymy, collostrum  a betaglukany mozes pouzivat s oxidatormi sucasne okamzite.
Antioxidanty, graviolu, velke davky vitaminu C, vitamin E a D-3 az po dokonceni oxidacnej kury. Podobne aj protiparaziticky protokol.
Pre istotu by som dal medzi enzymy ak oxidatormi pauzu aspon 2 hodiny, enzymy su totiz citlive na oxidaciu



267

Re: Rakovina

No este som nezacal s tymi oxidatormi.Vcera mi to doslo a studujem ze  co a ako.To DMSO sa dava iba cez pokozku inak?...no tak rozmyslam ze s tym pockam a zacnem s tymi doplnkami ale tie este nemam doma cize asi zacnem s hentim...len sa musim z toho vysomarit lebo ze vraj ked to clovek zle podava tak je to nebezpecne...ty vies presne spravne davkovanie to MMS1 MMS2?mam tu aj kyselinu citronovu praskovu a potrebujem ju zarobit na roztok s akym pomerom?...
No a silne enzymy myslis ake ten pancreatin?Mam doma zatial megazym forte plus a candex tak mozem zatial to pouzivat?Mam pouzivat 3x po dve tabletky ci staci 2x2?mikrovlaknina mi staci zatial to co som si objednal na tu candidu ten pectin inulin gluctomanan ci to NENI DOBRE?Ja len ci zatial to staci kym sidoobjednam ten citrus pectin a tie arabinogalaktany...a ten cezium chlorid sa teda fakt neda objednat cez ten ebay na slovensko?to mi hned napisu ze to nezoberu alebo to z ameriky niekto posle a az ked to sem dojde neprejde to colnou kontrolou?S co odporucas este napr. essiac caj alebo ten l-lysine?a tu graviolu si mam objednat pilulky co si tu daval link alebo lepsie caj(ked hej napis mi odkaz na to)...a teda stravu by som mal mat aku?LEN zelenina ci iba surova alebo aj tepelne upravena aj ci nieco ine ci maso ryby alebo tie orechy a oleje ake(pri MMS ZIADNE?) ...a niekde som cital ze cesnak a cibula obsahuju nejaku latku co vlastne podporuje rakovinove bunky...pocul si nieco o tom?



268

Re: Rakovina

Cibula a cesnak neobsahuju nic, co by podpporovalo rakoviny. Na internete sa siri hromada lzi zamerne.
Pouziovaj zatial co mas, nzajma te megazyme forte kym ti nedojde ten silny entericky pancreatin. Aj inulin a glucomannan su leposie, ako nic, ale najucinnejsi na cistenie tela je nejjemnejsi  tj modified citrus pectine  a arabinogalactans . Pectiny mas aj v jablkach a ked ich budes brat spolu s enzymom candex, tak ti ten candex rozseka tie pectiny na mensie,tak isto vyrabaju modifikovany citrusovy pektin z pektinov . Nakolko to je takto ucinne neviem, ale iste je to lepsie ako nic.
Ja nemam sajnu pre co by ti mali robit problemy colnici s tym cezium chloridom, nech ho objednas z akehokolvek miesta. Ved to nie je ani droga, ani zieravina ani jedovata latka.
Graviolu ako sypany caj neviem momentalne najst, ake v kapsuliach ju mas napr zo swansonvitamins.com   tak. ako som si ju posledne kupil aj ja, do zasoby .
Ak budes brat dostatok(vlastne prebytok) enzymov, nemusis sa velmi obavat o stravu, ale snaz sa ju mat smerom ku zeleninam, pouzivat kokosovy olej, hodne ovocia, hoci sa snaz jest nesladke, komplerne uhlohudraty(tj celozrnne produkty najma) a ked beries dost enzymov mozes aj trochu masa, huby orechy a olejnate semena, a ryby  bez obav.
Telo potrebuje byt silne a hladovky ho oslabuju.
A objednaj si aj berberine, ten naprava aj crevnu floru, aj je protirakovinny.
Nezabudaj na kvalitne probiotika, lebo rakoviny criev su obvykle sposobene zlou crevnou florou, ci uz niektorymi skodlivymi mikrobami, alebo parazitmi a ich vyluckami, ktore su karcinogenne.



269

Re: Rakovina

A jak mam uzivat ten megazyme forte 3x2 ci 2x2?A candex mam do toho tiez nejak zapojit?Ten si mam davat iba vecer spolu aj s megazyme forte ci ako?No tak budem brat zatial hentie vlakniny kym mi nedojdu co si objednam.A to MMS1 je dobre uzivat aj s MMS 2 ci ako?+to DMSO(ci s tym nemas skusenosti)-je to chemia tak ci to neni telu trosku skodlive?Lebo niekde som cital ze niektorim to iba zhorsilo stav.A to vlastne ani selen by som nemal uzivat popritom kedze aj to je antioxidant.....na tie vlakniny ten citrus pectin a to dalsie si daval niekde tu linky ze vsetko je dobre zo swansonvitamins tak to najdem spolu s tou graviolou...len ci mi neposlel kde sa da kupit kvalitny jod (ci moze byt lugolov roztok alebo ci je daco lepsie )a ten berberin odkial?a co hovoris na zeleny jacmen alebo spirulinu alebo chlorellu?co z toho je najlepsie ci ani jedno(lebo moc sa to tu nespominal v tychto diskusiach)...a ktore probiotika odporucas lebo slovenske su slabe...najlepsie na slovenskom a ceskom trhu su tieto ale neviem ci su dobre
http://www.damianvit.sk/kategoria/vsetk … v-kapsuli/
a betaglucany mam uzivat ako 3x2?...A este ku strave cize ked ovocie tak maliny ribezle cucoriedky a ked tak grapfruit citron?Cize mozem normalne cerstvy celozrnny chlieb ci su lepsie take razny jak je knackerbrot a podobne?Ja som posledny mesiac hlavne na zelenine a zhorsil sa mi ten stav ze som slabsi a tak.Cize asi fakt potrebuje telo viac tych zivin.Preto som vynechal aj ovocie lebo vsade je dost cukru.Aj tie jabka som nevedel ci mozem spolu s probiotikami kedze v jablkach je dost cukru.Diky moc za rady v tejto oblasti si fakt frajer.Tak dufam ze mi to nejak pomoze vsetko



270

Re: Rakovina

Oxidatory aj DMSO su samozrejme chemia, ale daju sa velmi dobre telesne znasat, az na skoro istu herxheimerovu uhynovu reakciu , ktora sa da zmiernit len ked zacnes od malych daviek a postupne ich podla tolerancie tela zvysujes. Samozrejme uhynute mikroby pomahaju enzymy z tela odstranovat o to rychlejsie, tj zmiernuju uhynovu reakciu.
Megazyme pouzivaj 3 x 2 a mozes k tomu pridat zaroven aj candex, ktory obsahuje len celulazu a hemicelulazu, ktorych je v pancreatine velmi malo.
Herxheimerovu reakciu mnohi chapu ako zhorsenie stavu, ale to je omyl.

Nesmies sa vyhladovat telo potrebuje vsetky ziviny na boj a regeneraciu, preto neuznavam dnes uz Breussovu metodu=viacmenej hladovku, lebo jej jediny ucinok bol ze telom vytvorene enzymy sa nespotrebovali na jedlo, ale na cistenie tela Ale telo vyraba len dost malo enzymov, preto maju mnohi tela zamorene a zvonku sa da dodat vo forme koncentrovanych doplnkov nepomerne viac,nez je telo schopne vyrobit
Berberin mas tak isto u Swansona, , ked uz tam budes objednavat.
Maju tam aj spirulinu Pacificu, to je najlepsia a najstravitelnejsia, aj najcistejsia, lebo je pestovana na Hawaii v ultracistej morskej vode, a nie v sladkovodnych plytkych bazenoch v zamorenej Cine
Ale mozes ju kupit aj z iherb.com kde dostasnes napr zdroj jodu, pod menom iosol. Al;ebo masivne narazove davky pod menom Iodoral. Kratkodobo pouzivane masivne davky rychlo telo nalozia jodom co pomaha pri roznych rakovinach. Na probiotika treba pouzit take, co su tepelne a kyselinovo odolne, inac ich nemusis dostat do criev za ziva. Pozri napr na
http://www.iherb.com/Healthy-Origins-Pr … l&ic=1 a najdes ich aj u Swansona.
Betaglukany pouzivaj 3 x 2 kapsule tychto
http://www.iherb.com/Now-Foods-Beta-Glu … l&ic=3
alebo 3 x 3 tablety  tychto
http://www.iherb.com/Solgar-Beta-1-3-Gl … l&ic=2
Z ovoci su najlepsie bobuloviny, ako cucoriedky, maliny, ribezle a podobne ale odporucam ich rozslahat kompletrne do peny na mixeri, cim sa uvolnia antioxidanty v semienkach, ktore su protirakovinne
Psenicky chloeb z bielej muky je najnevhodnejsi, dobry celozrnny razny kvaseny, ovsenny a podobne su ovela lepsie . Ovos dokonca obsahuje betaglukany(beta 1,4) ktore su tiez podporujuce obranu tela, hoci nie tak ucinne ako odporucene betaglukany(beta 1.3 na 1,6)
Na zvysenie kalorickeho prijmu jedz hodne kokosoveho oleja, je vysokokaloricky, protiplesnovy a protirakovinny.
V jablkach nie je az tolko cukru, ale obsahuju hromadu antioxidantov, najma v supke, preto je najlepsie ich tak isto rozmixovat az do penista, teda aspon supky. A jablka obsahuju mikrovlakninu pektiny, ktora je vyborna vyziva pre probiotika



271

Re: Rakovina

No jasne uz si to objednavam.Mam si k tomu objednat aj ten l-lysine a napr. colagen odnekial?
A este k tomu MMS teraz som cital na jednej stranke ze neni dobre k tomu uzivat betaglucan vitamin a,c,e tam boli spomenut...cize ten jod a selen probiotika mozem?A teraz tie probiotika si mam davat ako mnozstvo?1 tabletu rano jednu vecer ci vacsie davky?dosli mi tie z iherb tie odolne.A este to MMS nepouzivam lebo citam ze niekde to pisu troska inak a niekde inak.Niekde pisu ze sa pouziva 50% roztok kyseliny citronovej s MMS a niekde ze 10%.Ty vies presne dobre uzitie to MMS a aj MMS2...Ked vies mohol by si mi napisat alebo poslat nejaky dobry odkaz vierohodny



272

Re: Rakovina

A mam kamen v oblicke tak neviem ci je to dobre uzivat pre mna to MMS...a tu spirulinu tuto ci aj inu?
http://www.swansonvitamins.com/nutrex-h … g-400-tabs
a posles mi aj link na to ester C co si tu niekde pisal neviem ktore si ty odporucil nevedel som to najst...a co hovoris okrem toho berberinu na tu triphalu a curcuminoidy...aj ty by som si mal objednat?

Naposledy upravil: Stramak (2014-05-15 09:56:48)



273

Re: Rakovina

Oxidatory nemaju s kamenom v oblicke nic spolocne. kamen sa da rozpustit s 94% pravdepodobnostou pitim caju z chanca piedra za 2 mesiace. Kopcova lyzica , polievkoca, zavarit do pol litra vody, varit pomaly 10 minut, nechat luhovat prikryte aspom par hodinnajlepsie uvarit na vecer a pouzivat dalsi den), zliat, nefiltorvat, pripadne vypit aj cast usadeniny pre zvysenie ucinnosti.
Spirulinu odporucam praskovu, tablety maju pridane zbytocne e-cka a tabletovaci proces casto zdvihne teplotu  prilis a znici niektore ziviny Ja beriem tuto
http://www.iherb.com/Nutrex-Spirulina-P … l&ic=2
http://www.swansonvitamins.com/nutrex-h … 16-oz-pwdr

Betaglukan je polysacharid a nema nic spolocne s oxidaciou.Skor spirulina obsahuje rozne antioxidanty, co by mohli kolidovat s oxidatormi



274

Re: Rakovina

A co ten l-lysine a colagen triphala a curcuminoidy?No a tie probiotika jak by som mal uzivat ake mnozstvo a kedy.A ked zacnem s MMS ci to musim vysadit.Ci len ked zacnem s graviolou alebo sa daju probiotika brat aj s nou len zo znacnym odstupom?



275

Re: Rakovina

L-lysin  s vitaminom C posilnuju tvorbu kolagenovych vlakien a tym sa znemoznuje uvolnovanie rakovinnych buniek a tak tvorenie metastaz kdekade po tele.
Triphala je dobra na creva a je zasadita, tj pomocna na crevnu floru aj ciastocne  boj proti rakovinam.
Curcuminoidy su protizapalove ale aj antioxidanty aj ciastocne  protirakovinne.
Ked zacnes s oxidaciou, vsetko antioxidavne by si mal prestat brat.
Pretio ja nie som extra priatel oxidacnych metod, hoci su nesporne velmi ucinne casto.
Medzi graviolou a probiotikami musi byt aspon 3-4 hodiny pauza.



276

Re: Rakovina

No tak chcem si to teda uplne zhrnut a napis mi z tychto doplnkov co mozem pri oxidacii.TEda mozem enzymy,triphalu a betaglucan a mikrovlakniny.Ale ci mozem ten l-lysin graviolu probiotika? Niekde som cital ze aj pri uzivani mms moze clovek uzivat vitamin c a ine antioxidanty ale z odstupom 2 hodin alebo najlepsie na noc ked uz skoncil s mms.Lebo ze po dvoch hodinach v tele uz to neni.



277

Re: Rakovina

L-lysin ani, graviolu pravdepodobne nie, nie som si isty, a probiotika s poriadnym odstupom.
Kedze neviem ako dlho sa ti oxidanty v tele zdrzia, nevie povedat , aky by mal byt odstup medzi oxidantami a antioxidantami. Ale osobne si myslim, ze 12 az 24 hodin je hrubo dost.



278

Re: Rakovina

A ktory l-lysin mi odporucas...tento
http://www.iherb.com/Now-Foods-L-Lysine … l&ic=5
ci je lepsi v tobolkach?
A triphalu tiez.A ten berberin a jod je antioxidant ci nie? Diky moc

Naposledy upravil: Stramak (2014-05-16 12:40:09)



279

Re: Rakovina

L lysin HCl je kysly, takze ak ho beries v prasku, musis ho rozpustit a pit cez slamku, aby si si neposkodil zuby. Preto davam prednost kapsuliam, co je pohodlnejsie Triphala je tiez velmi horkokysla, tj lepsie ju brat v kapsuliach. Jod nie je antioxidant, o berberine neviem.



280

Re: Rakovina

Ok...a co RNG hovoris na ten betulin...narazil som na jednu cinsku instituciu co to predava a pytaju sa kolko mnozstva by som chcel.Tak som im nevedel povedat kolko...v akych davkach pri rakovine sa to uziva...a je to dobra vec na rak.hrubeho creva?a co hovoris na tu hyperthermiu?som pozeral ze vo frankfurte maju institut...som rozmyslal ze by som skusil to



281

Re: Rakovina

neviem ci nejaka zazracna pirulka existuje,
precital som dost knih, skus si kupit titul od TOMBAKa - Je mozne zit 150 let
tato ma najviac oslovila...
mas pravidelnu stolicu?
ako sa stravujes?
prijimas dostatok vlaknin?



282

Re: Rakovina

Betulin by som odporucal az 2 x 1 gram, teda ked ho chces z Ciny doviezt hodne. lebo malo ti nepredaju a postovne je znacne vysoke. Aklo sa vstrebava neviem, ale kedze je to emulzifikator tukov, odporucil by som ho brat s kokosakom pre lepsie vstrebanie. Vo vode totiz nie je prakticky vobec rozpustny.
Viac informacii nan nemam, zrejme ich mazu z internetu, naviac hromada patentov okolo toho znemoznuje vyrobu inde, okrem Ruska a Ciny, kde nedbaju na patentove prava velmi.
Inac 3 az 5% roztok v alkohole si mozes pripravit doma sam, ked najdes dostatok brezovych vrchnych bielych kor.



283

Re: Rakovina

http://vitaminy.doktorka.cz/spirulina-m … -pokusech/



284

Re: Rakovina

Je sice pravda, ze extrakt zo spiruliny je citotoxicky, len tam nie je uvedene, z kolko spiruliny ten extrakt bol robeny, Obavam sa , ze to boli velmi velke mnozstva a to co sa bezne radi na spirulinu je len max 10- 15 gramov denne.
Viac na spirulinu ako doplnok k jedlu pozri na
http://www.naturalnews.com/008421.html
Takze ako som povedal, spirulinu radim len ako doplnkovu pri  lieceni rakovin, nie ako hlavny prostriedok



285

Re: Rakovina

ahoj RNG.
chcela by som vediet tvoj nazor aky mas na infuzny roztok MABTHERA. svokre to idu davat po ukonceni chemo ako podpornu,udrziavaciu liecbu pocas 2-3 rokov kazde 3 mesiace. akoze na posilnenie imunity. pocula som, zevraj sa to musi podavat spolu s chemo trochu slabsou, lebo inak to nema vyznam. tak neviem co je na tom pravdy. .
co som citala, tak nevyzera to slavne, aj vedlajsie ucinky su dost znacne.neviem ci to bude lepsie ako cela chemo,ktoru teraz podstupila. vies mi o tomto liecive povedat tvoj nazor? dakujem.



286

Re: Rakovina

Nuz celkove na lieky, co su patentovane, tj synteticke chemikalie, co pred tym v prirode nikdy neboli mam nazor dost uceleny, lebo predstavuju pre telo spravidla vzdy zamorenie
Viac o tomto najdes na
http://www.cancerresearchuk.org/cancer- … /rituximab
  Hlaska, ze to podpori imunitu je cista loz, lebo to znizuje pocet bielych krviniek, co je jasne napisane v uvedenom clanku.

Ja osobne by som volil rozne protirakovinne z prirody, ved ich je roznych hromada. Ci uz cistiace/odmorujuce, alebo posilnujuce tvorbu a aktivitu bielych krviniek, alebo priamo citotoxicke, tj take co zabijaju rakovinne bunky alebo aspon im nedovolia metastazovat.
Su aj ine, celkove posilnujuce telesne funkcie, ale to su len pomocne.



287

Re: Rakovina

po anglicky neviem a prekladac neviem ako funguje-no co som trubka. ale vies mi aspon napisat,k comu je teda ta Mabhtera dobra akoze , preco sa pouziva ako udrziavacia liecba?
ja som nazoru ako ty, tiez by som v pripade rakoviny isla cestou alternativy, aj svokra ma doma vsetky doplnky na liecenie,program urobeny, ale nevysvetlis jej,veri lekarom. po liecbe chce potom uzivat tie doplnky, len ci nebude neskoro....
tak ta poprosim, napis mi co je ulohou toho lieciva.....na co je akoze dobre, kedze nepodporuje imunitu..ja som myslela, ze zvysuje biele krvinky, aj ked lepsie by jej imunitu zvysila graviola, ale neveri.



288

Re: Rakovina

Nuz teoria je, ze Mabthera, sa prilepi na bielkoviny typu XCD20, ktore sa nachadzaju na povrchu lymfom a a leukemickych buniek, a tak ich potom pecen rozozna a znici. Ci sa to zaklada naozaj na pravde, neviem. Ale to tvrdi farmacia.
Statisticky maju s tym ale dost chabe vysledky.
Graviola nezvysuje imunitu. je silne antimikrovialna, tj zabija mnohe mikroby, co prispievaju k rakovinam, a co je najhlavnejsie, , zabija priamo rakovinne bunky. Na zvysenie imunity tj najma poctu a aktiviry NK bielych krviniek, ktorych uloha je zabijat rakovinne bunky pomaha najviac brat stimulator aktivity a rastu NK buniek, betaglukany. davka 3 x 500 mg, pozri na
http://www.iherb.com/Now-Foods-Beta-Glu … &ic=13
tj davka z toho  je 3 x 2 kapsule.

Mnohi lekari spajaju leukemiu s plesnami v kostnej dreni, preto protiplesnove su tu tak isto dolezite, pozri na oreganovy olej, kokosovy olej a enzym Candex.

A samozrejme , kedze rakoviny sa tvoria v zamorenom tele, prvorada uloha je ho odmorit, napr silnymi entericky pokrytymi enzymami ako napr tento
http://www.iherb.com/Solgar-Pancreatin- … l&ic=1
davka 2 x 2 tablety s cimkolvek

Naposledy upravil: RNG (2014-07-24 18:00:47)



289

Re: Rakovina

Ahoj rng chcem ťa spýtať ktorý doplnok by so mal brat aby som nedostal rakovinu lebo teraz je už to ako chrípka
..poraď prosím



290

Re: Rakovina

Skor by si sa mal spytat, comu sa musis vyhybat, aby si nedostaval do tele rakovinotvorne latky. Tj vyhybaj sa priemyselne vyrobenym jedlam, vyprazanemu, konzervacnym prostriedkom a podla moznosti aj roznym chemickym liekom.
jedz hodne surovych zelenin a ovoci, aby si dostal z nich cistiace enzymy a antioxidanty.A jedz podla moznosti co najmenej cukrov a aj sacharidy len komplexne, ako napr celozrnne produkty. Oleje len panenske. Z casu na cas si precisti telo silnymi enzymami ako napr entericky pokryty pancreatin. A nezabudaj na bezne doplnky co odporucam kazdemu ako zinok, selen, jod , vitaminy C E D-3 a K-2, tiez mikrovlakniny a probiotika.

Naposledy upravil: RNG (2014-08-05 18:12:30)



291

Re: Rakovina

stramak,
vazne davaj bacha, ja som nevladal vyjst po schodoch k vytahu z vlastnej hluposti a hladovky...
rng ti napisal svatu pravdu: "Telo potrebuje byt silne a hladovky ho oslabuju."
stranka ktora mi pomohla zistovat ako som na tom s kaloriami behom dna: www.kaloricketabulky.cz
zaregistrujes sa a zdarma si vedeis dennik, funguje to....



292

Re: Rakovina

Kaloricke tabulky su len priblizne, je to spalne teplo v kalorimetri. Nase schopnosti stravit, absorbovat ziviny a vyroba energie z toho  znacne menia tie kalorie
Ale priblizne to plati, najma ked mas pestru a nie jednotvarnu stravu a dobre travenie.



293

Re: Rakovina

Dobrý večer rng,chcem vás poprosiť o radu pre moju mamu. Čítala som tu už veľa a mám z toho chaos. Mame((67 rokov)) bol už skoro pred dvoma rokmi odstránený nádor-hlava pakreacu,časť žalúdka a časť pečene. Metastázy nemala a chvalabohu dodnes sú výsledky v poriadku. Od lekárov dostala len enzými, ale tie sú v porovnaní s tými čo vy tu prezentujete slabé,no asi aj tak lepšie ako nič. Drží pancraticku dietu. Už dlhšiu dobu trpí reumou,má pohybové problémy,bolesti chrbtice a hlavne klbov. Chcela by som jej nejako pomôcť zbaviť sa bolesti a hlavne aby sa  ta rakovina neobjavila. Môže všetky tieto vami odporučane produkty(enzymy..ake?,selen,jod,graviola,semento,DIM...?.A čo ešte? tiež brať,ak jej chyba časť pancreasu,žaludka a pečeňe??...´Dakujem.



294

Re: Rakovina

Nuz enzymy na cistenie tela, napr entericky pancreatin,  odmoruju telo a tym znizuju tvorenie novych rakovinnych buniek.
Enzymy na travenie musi pouzivat samozrejme, lebo po operacii sa jej netvori iste dost kyselin(zaludok), enzymov(pankreas), takze ma oslabene travenie a absorbciu zivin.
Pecen sa da dobre zregenerovat protokolom dr Berksona.
Ostatne  spomenute proti rakovine moze pouzivat pre istotu tiez, lebo lekari nevidia metastaticke bunky, len nadory najmenej niekolko milimetrov velke a to su uz desiatky tisicov az statisice buniek velke.
Bolesti reumatickeho povodu su najma z premnozenych mykoplaziem, ja sam ako starsi clovek mam tiez "lamku" a branim sa branim extraktu z olivovych listov, a kvapkami samenta, coumandy a banderolu.
Samozrejme, aby sa tieto dostali do buniek, kde sa mykoplazmy maskuju, treba ich odmaskovat najma branim serrapeptazy, 3 x 120 000 IU
Bolesti mozu byt aj z poskodenia buniek zvysenou hladinou homocysteinu, takze radim brat aj vitaminy B, najlepsie stress B zmes, pripadne aj B-12 pod jazyk z casu na cas.



295

Re: Rakovina

Ďakujem,tak som niečo vybrala,chcem len vedieť či je to ok a davkovanie,ak môžem poprosiť,predsa mám len strach aby som jej nejako neublížila.

http://www.iherb.com/Solgar-Pancreatin- … l&ic=1

http://www.iherb.com/Doctor-s-Best-Best … l&ic=2

...môzu sa tieto enzymy brať naraz na lačno?..z každeho 2x?..a ten Pankreatin potom s každým jedlom?..kolko?

..ten protocol dr.berksona:400mcg selen, 600mg ALA, 900 mg sylimarin...nie je to veľa pre ňu (60kg)..ako sa to berie?..kura trva 3 týždne?

B-stress stači 1x1 ?

ma brať aj mikrovlakninu, granulat lecitinu, ?

poprosim vas link na jod a vitamin D-toho ma vždy malo,kt. je pre ňu vhodný a dávkovanie

..tie kvapky semento,coumanda,banderola...koľko a ako dlho to treba brať?

ma brať aj ester C?,,,alebo radšej v infuziach?
tento extrakt je ok?..davkovanie?

http://www.iherb.com/Doctor-s-Best-Best … l&ic=2

graviola..davkovanie?

DIM:  http://www.iherb.com/Doctor-s-Best-Best … l&ic=2

je tento dobry,alebo radšej kupiť s estrogenom?

..bol by vhodný aj curcumin?

..môže sa to vôbec všetko navzájom kombinovať?...mám len obavy,aby nenastalo u nej počas očisty pečene to vírenie..dá sa tomu predísť?...ako?

Ďakujem veľmi pekne za čas,ktorý tomu venujete,veľmi si to vážim. Ďakujem smile



296

Re: Rakovina

Oba tie enzymy su entericky pokryte, tj ich mozes kludne brat s jedlom. Z tej serrapeptazy staci brat 3 x 1 kapsulu(3 x 120 000 IU) z toho enterickeho pancreatinu 2 x 2 tabletky. Ale na travenie by mala brat aj kyseliny a iny pancreatin, co sa rozpusti uz v zaludku, tj nie entericky pokryty
http://www.iherb.com/Now-Foods-Pancreat … l&ic=1
davka 2 kapsule s jedlom
Ale s jedlom potrebuje aj trochu kyselin, pozri na
http://www.iherb.com/Doctor-s-Best-Beta … &ic=13
alebo
http://www.iherb.com/Now-Foods-Betaine- … l&ic=2
davka 1 az 2 kapsule s vacsim jedlom, podla potreby.
Protokol dr Berksona  sa berie aspon 3 tyzdne, ale pri poskodenej peceni ho odporucam aj ovela dlhsie.
Mikrovlakniny a probiotika odporucam brat kazdemu, samozrejme a cely zivot.
Jodu treba 2 az 6 mg v priemere denne, selenu 200 az 600 mikrogramov a nezalezi od zdroja, ci uz je to z jodovej tinktury transdermalne, z kelpu, z kvapiek jodisolu ustne, alebo z tabletiek, ako je napr iodoral, z ktorym sa da telo pomerne rychlo "nalozit" jodom.
Jod  vitamin D-3 a selen sa v tele skladuju dlhodobo, a pouzivaju podla potreby. Takze tam mozno zobrat aj znacne velke davky naraz, aby sa telo "nalozilo" a aby bola v krvi potom vyssia hladina.
Bezne odporucam 5000 IU vitaminu D-3 spolu s 200 mikrogramami vitaminu K-2, ale rozni brali kratkodobo (2-3 tyzdne)aj 10 nasobne davky D-3, aby si urychlene telo "nalozili" a tym zvysili hladinu v krvi co najskor.
Vitamin C sa v tele neskladuje a drzi sa vo forme kyseliny askorbovej len menej ako hodinu(polcas vylucenia) preto odporucam branie casto, a najlepsie vo forme ester C, ktory sa v tele zdrzi az 5 krat tak dlhio.
Ja osobne si pridavam ester C do mojej vody na pitie, najmenej 5 gramov  prasku denne, spolu so zmesou mimrovlaknin, aloe vera a ovocne koncentraty roznych stiav, na prichutenie, ale aj ako zdroj antioxidantov, najma visnovy koncentrat, cucoriedkovy alebo malinovy a z granatovych jablk, co obsahuju aj protirakovinnu elagicku kyselinu v semenach.
Infuzia vitaminu C(forma neutralna ako askorbat sodny a draselny) zacinaju byt citotoxicke zialbohu az v davkach 50 gramov denne,
Naproti tomu Graviola je citotoxicka znacne v davkach 3 x 2 gramy denne , s jedlom.
Dim potlaca estrogenicke hodnoty, a to je dovod preco je protirakovinny.
Privysoke hladiny estrogenu a estrogen napodobnujucich latok totiz su casto pricina mnohych rakovin.
Neviem o akom vireni hovoris, ale ked sa vylucuje viac zlce, co sylimarin sposobuje, tak ju treba aj so zamorenim v nej nasiaknut do mikrovlaknin a vyniest z tela, inac sa v crevach znovu vstreba do krvi .
Najucinnejsie absorbenty z mikrovlaknin su arabinogalactany a modified citrus pectines, co su ucinne aj proti rakovinam zaroven, lebo znacne odmoruju telo.

Nespomenula si betaglukany, tie tiez odporucam v davkach 3 x 500 mg, lebo podstatne zvysia po case aktivitu a pocet NK bielych krviniek, co je nasa hlavna telesna  obrana proti rakovinnym bunkam. Po case(20-30 dni) sa da davka znizit na udrzobnu, 3 x 250 mg.

Viem , je toho vela, ale rakovina vznika len v silne zamorenych telach s oslabenou cinnostou NK krviniek.

Vsetky, co som tu spomenul su priamo alebo nepriamo protirakovinne.

Naposledy upravil: RNG (2014-08-22 01:28:55)



297

Re: Rakovina

ĎAKUJEM...a to semento,coumandu a banderolu ako treba brať?

..pri tom prtokole dr. Berksona sa ten selen,sylimarin a ALA beru raz denne..večer?..alebo sa to dávkovanie rozloží na celý deň?

...na tie najucinnejsie absorbenty z mikrovlaknin su arabinogalactany a modified citrus pectines vás poprosím link,našla som len v tabletkovej forme...alebo sa to da kúpiť aj u nás?

..tuto jodovu tinkturu som našla..je to ok?..stačí jej 15 kvapiek tyžždenne?...alebo bude lepší ten iodoral?

...a čo ten curcumin?..ma dosť často vystreľovanie bolesti z chrbtice do nohy

´ˇĎAKUJEM



298

Re: Rakovina

http://shop.apotal.de/product/Mineralie … odId=26378

TO JE TA JODOVA TINKTURA smile



299

Re: Rakovina

Samento, coumanda a banderol su najma proti borelioze, chlamidiam a roznym l-formam a mykoplazmam. Davkovanie je 2 x 15 kvapiek z kazdeho.
Tie mikrovlakniny su najlacnejsie zo Swansomvitamins.com
http://www.swansonvitamins.com/swanson- … -8-oz-pwdr
http://www.swansonvitamins.com/swanson- … grams-pwdr

To nie je jodova tinktura, len roztok jodidu draselneho.
Pozri napr  tu
https://www.google.co.uk/?gws_rd=ssl#q= … +of+iodine
Ja pouzivam taku, co obsahuje 2% jodu a 2.5% KJ v 50% etylalkohole. To je presne ta ista, akou mi kedysi mama mazala odrane kolena a lakte za detstva. 15 kvapiek z nej ras do tyzdna pod pazuchu je minimalna davka pre kazdeho.
Dnes sa ju snazia nahradit ovela drahsim a slabsim roztokom povidonu jodu.

Ako som spomenul, rychle nakladanie tela jodom vyzaduje napr toto
http://www.iherb.com/Optimox-Corporatio … l&ic=1
kde uz musis zacat brat s tym aj vacsie davky selenu(400 az 600 mikrogramov) a zacat postupne, lebo jod je natolko antimikrobialny, ze moze vybit naraz privela mikrobov v tele a tak sposobit uhynovu/Herxheimer/Jarish reakciu
Takze zacinat pomaly s tym, inac moze byt ta reakcia dost neprijemna.Niekedy treba dokonca aj prestat na par dni a brat silne enzymy a mikrovlakniny, aby sa tie uhynute mikroby a ich obsah z tela co najskor odstranil a potom pokracovat s jodom a selenom
Nakoniec enzymy a mikrovlakniny  aj tak pri rakovinach odporucam brat na odmorenie tela.

Viac okolo toho mozes najst z optimox korporacie a nou uvedenej literature
http://www.optimox.com/pics/Iodine/opt_Iodoral.htm



300

Re: Rakovina

Zdravim RNG

Chcela by som sa spytat ako sa telo sprava pri odmorovani?..mama bola diagnozovna s rakovinou zaludka, ale chemo sme odmietli a nabehli na alternativnu liecbu podla tvojich rad na tomto forum. Zo zaciatku (8.7.2014) sme zacali s cagou, envymami, chlorelou, vit C infuzne, marhulove jadra, lanovy olej, chia seeds, cerstve stavy posledne dva tyzdne uz aj graviola, beta-glucans, vlakniny, b-complex, vit E, D3, selen, jod, kokosovy ako aj ine panenske oleje ako napr brokolicovy, cviklovy.

Robime aj bio kavove klystyry.

Problem je vsak ten ze mame odoperovali 2/3 zo zaludka a tak mame problemy brat veleke davky a posledne tri dni dost zvracia a je dost slaba, je jej zima a kruti sa jej hlava, obcas ju boli zaludok alebo pali zaha.

Tiez by som sa chcela spytat na Tvoj nazor na kozie mlieko (cerstvo nadojene od lokalneho
chovatela), vraj obsahuje veleke mnozstvo vit C ako aj ine veci kedze koza je vraj velmi prieberciva v bylinach ktore je.

Dakujem.

Naposledy upravil: AlaB (2014-08-22 18:00:52)