101

Re: chlorela vs spirulina

Dakujem za reakcu a radu, probiotika mame, mikrovlakniny som podla tvojej rady namiesala (cakanka+psyllium+inulin) len ohladom enzymov mam velke medzery. Tu uz potrebujem poradit ....  Dietatu budem davat dva dni toto a potom pomaly prejdem na oregano+extr. z olivovych listov. NAC uz ma tiez nasadeny a mam pocit ze suchy hrncovity kasel ustupuje, menej si stazuje na bolest na hrudi, teraz ju skor stekli pri hrtane a trochu nizsie a trocha pobolieva v krku. jej imunita musi byt teraz na bode 0, dufam ze nieco niekde znova neschytala, v pondelok ide po prazdninach znova do skoly, takze sa tesim smile Staci jej davat jedno probiotikum denne? Je zvyknuta na acidofilne mlieka, mozem jej to davat pri hnacke?

Na zaver by som chcela podakovat aj panovi RNG a aj panovi Pietrovi, ze mi vzdy odpisu a poradia, zacala som kludnejsie spavat, pretoze sa mozem o svojom probleme aspon s niekym podelit a velmi mi to pomohlo.Dakujem smile



102

Re: chlorela vs spirulina

Len jej davaj mikrovlakniny, probiotika a acidofilne mlieko jej nezaskodi, pokial nema alergiu na mlieko



103

Re: chlorela vs spirulina

Dobry den, potrebujem poradit. Dieta dostava  mikrovlakniny (inulin) + vlakninu, probiotika a prebiotika zacala som postupne s NAC+Extrakt z olivovych listov a oreganovy olej v kapupsuliach. + vitamin C. Berie to asi tyzden aj nieco. Zacala mi znova hrncovito a dusivo kaslat a kasle asi kazdyc 5-10 minut  + nadcha. (stale smrka) Je to v poriadku? Moze to byt nejaka reakcia? Mam prestat s podavanim pripravkov? Bojim sa, ze sa zase mohli mykoplazmy vratit. AK by som znova isla k detskej lekarke, bojim sa ze zase predpise ATB (v poradi uz deviate a to by ma asi nepotesilo) Nepomohlo by inhalovanie zovretej slanej vody? Teploty nema a v noci je bez kaslu. Ozaj este jej davam Nasivin na sopliky. Prosim poradte co dalej? Dakujem



104

Re: chlorela vs spirulina

Ziadna reakcia s toho po tyzdni nemoze byt. Herxheimerova je skoro okamzite, ale rychlo prestane. NAC vyvola stekutenie hlienov a tie potom vychadzaju z pluc, oreganovy olej v nich zabija mikroby. Dieta ma zrejme nakazu v prinosnycy dutinach, ktora sa odtial dostava dole, tj na mandle, do hrdla, priedusiek pluc a niekedy v spanku pri kasli aj do stredneho ucha cez Eustachovu trubicu.
Nakazy v prinosnycy dutinacj vyzaduju kvapky, napr roztoku citricidalu, lebo nic ustne brane, snad okrem prchaveho oreganoveho oleja sa do tych dutin nemoze dostat v dostatocnom mnozstve.
Boj s mykopazmami je dlhodoba zalezitost a ATB nie su nan riesenie.
Na to je oleuropein z olivovych listov, a kvapky samento, coumanda a banderol. A samozrejme odmaskovace ako NAC a serrapeptaza.
Pre nasu obranu robi asi najviac zdrava probioticka crevna flora. A pre to atb, co ju nicia nam zriedka pomozu s infekciami hornych dychacich ciest.

Naposledy upravil: RNG (2015-03-19 00:01:55)



105

Re: chlorela vs spirulina

Mojko napísal(a):

Zacala mi znova hrncovito a dusivo kaslat a kasle asi kazdyc 5-10 minut  + nadcha. (stale smrka) Je to v poriadku? Moze to byt nejaka reakcia?

Mojko, nema nahodou tvoja dcerka prejavy alergie? Pretoze uz v podstate zacala sezona alergii.

Naposledy upravil: Pietro (2015-03-19 14:09:01)



106

Re: chlorela vs spirulina

Nuz to je definitivne platna otazka, lebo koniec epidemie nakaz a pelovych a plesnovych alergii sa prekryvaju.
Na vzdusne alergie odporucam quercitin, dospela davcka je 3 x 600 mg.
Hlieny vytvarane telom na odtlacenie alergrenov zo sliznic mozu byt nasledovne okupovane mikrobami, co v nich a z nich ziju a teda drazdit na kasel.



107

Re: chlorela vs spirulina

Dakujem za radu. Na vlastnu ziadost som navstivila mimo pneumologa aj alergologa. Pri testoch zistili alergiu na 3 veci. Najväcsia reakcia bola na lipnicovite rastliny, ma tiez malu reakciu na  plesen a roztoce. Nasledna vymena matracov, co najmenej kobercov a kontrola bytu ohladom plesni. Dieta bralo 2 mesiace cezeru a montelukast. Dnes som bola preventivne u detskej aby si ju aspon pocuvla, ci su pluca ciste. Pokracujem v NAC, kalciovom sirupe, prebiotika a probiotika, vela tekutin a vitamin C a teraz ma tretiu davku broncho vaxonu. Od dnes by mala znova brat cezeru vraj niekolko mesiacov  a mam davat sirup - antitusikum. Zatial neviem ake, doma mam Stopkasel. Zatial bez teploty. Aby som sa uistila a predisla navratu mykoplaziem, mozem pokracovat v Oreganovom olejia  a extraktu z oliv. listov? Nie je toho vela?  aby som nieco neprekombinovala. O tyzden sme objednany na detsku gastroenterologiu, kvoli dennodennym bolestiam brucha a hlavy. Hlava je vraj v poriadku, ak bude aj brusko a creva OK, tak potom skusim psychologa. AK by boli bolesti brucha a hlavy a zavrate psychickeho povodu, su nejake prirodne pripravky na tento úcel? (dievca v puberte 12 rokov, dost precitlivele) Teraz idem pozriet na Quercitin. Mam jej davat do nosa sprej Citricidal?

Naposledy upravil: Mojko (2015-03-20 19:06:23)



108

Re: chlorela vs spirulina

Este som zabudla znova podakovat panovi RNG a panovi Pietrovi, ste užasni ludia a velmi ste mi pomohli po psychickej stranke. spolu s pripravkami pre dieta som si objednala Chlorellu+Spirulinu, s dietatom si davam rano vlakninu a na ranajky ovsene vlocky. Po asi desiatich rokoch mi ide konecne vaha dole a bez diet. Este raz vdaka.



109

Re: chlorela vs spirulina

Neboj sa privela doplnkov, ak su aj nepotrebne momentalne, nemozu uskodit nikde inde, nez na penazenke.



110

Re: chlorela vs spirulina

RNG napísal(a):

Neboj sa privela doplnkov, ak su aj nepotrebne momentalne, nemozu uskodit nikde inde, nez na penazenke.

To ste krasne povedali, penazenku a hodnotu pripravkov uz neriesim. Clovek si uvedomi hodnotu zdravia až ked sa nieco stane. Moje hodnoty sa za posledny polrok uplne zmenili. Zdravie a rodina su na prvych miestach v mojom zivote. Prajem krasny zbytok dna. Simona



111

Re: chlorela vs spirulina

OK. Ja to tak robim uz vyse 20 rokov a na doplnky, kedze mam hromadu zdravotnych problemov od cukrovky az po pokrocily vek, spotrebujem skoro tolko ako na potraviny.
Ale menej, nez ludia v mojom veku na rozne lieky a lekarov



112

Re: chlorela vs spirulina

RNG napísal(a):

OK. Ja to tak robim uz vyse 20 rokov a na doplnky, kedze mam hromadu zdravotnych problemov od cukrovky az po pokrocily vek, spotrebujem skoro tolko ako na potraviny.
Ale menej, nez ludia v mojom veku na rozne lieky a lekarov

... a ešte stihate pomahat ostatnym ludom v ich zdravotnych problemoch a davate cenne rady ako sa zorientovat v mnozstve informacii, ktore ponachadzali na internete. (mne ste tiez pomohli) Ja vam sice neviem poradit a ani nijako pomoct, jedine co by som vedela, je popriat veeeeela zdravia a aby tych zdravotnych problemov skor ubudalo ako pribudalo.



113

Re: chlorela vs spirulina

Nuz mam dost nudnu pracu, kde velmi nevyuzivam svoju mozgovu kapacitu, tak si hladam inu napln, pre zmenu.
A kedze som mal hodne "neriesitelnych" zdravotnych problemov,. zacal som sa o tuto temu zaujimat, z dovodov pudu sebazachovy.
A nasiel som bohate pole, dobre zakryvane medickym priemyslom, a tak som presedlal na rady inych lekarov, alternativnych, co su vcasto dokonca obvinovani zo sarlatanstva, ale maju v skutocnosti ovela lepsie uspechy pri lieceni.
A tu sa s tym delim aj z inymi ludmi, krajanmi, kedze na slovensku je takycy lekarov este prakticky velmi malo, ked vobec.



114

Re: chlorela vs spirulina

chcem sa opytat ci zeleny jacmen posoby ako spirulina alebo chlorela , ci ma tiez jacmen nejake omega 3 a ze co je podla teba lepsie ? dalej ma zaujma cital som ze jedavas Chia semiacka , vies mi povedat ci su vsetky rovnako alebo jedavas nejake konkretne , ak hej posli link , a ze preco su chia prave take zdrave , dakujem .



115

Re: chlorela vs spirulina

Omega 3 je vsade, ale nie v mnozstvach co nase telo potrebuje. Pomer omega 3 ku omega 6 pre ludske telo momentalne vyskumnici odhaduju na 1:2, az 1:3, a dnesne potraviny, obilniny, masa a podobne maju pomer az 1:28, tj mame tych omega 3 nedostatok, a telo si ich nevie vyrobit.
Rozne potraviny najdes zhruba na tomto zozname
http://ndb.nal.usda.gov/ndb/search/list
Samozrejme tam najdes len hrube zlozenia, ale aj to ti povie, ako kvalitne su chia semienka.Vysoky obsah mineralov, bielkovin a roznych olejov, nizky glycemicky index Dobre su aj tabulky
http://nutritiondata.self.com/
farebne a graficke



116

Re: chlorela vs spirulina

RNG napísal(a):

Omega 3 je vsade, ale nie v mnozstvach co nase telo potrebuje. Pomer omega 3 ku omega 6 pre ludske telo momentalne vyskumnici odhaduju na 1:2, az 1:3, a dnesne potraviny, obilniny, masa a podobne maju pomer az 1:28, tj mame tych omega 3 nedostatok, a telo si ich nevie vyrobit.
Rozne potraviny najdes zhruba na tomto zozname
http://ndb.nal.usda.gov/ndb/search/list
Samozrejme tam najdes len hrube zlozenia, ale aj to ti povie, ako kvalitne su chia semienka.Vysoky obsah mineralov, bielkovin a roznych olejov, nizky glycemicky index Dobre su aj tabulky
http://nutritiondata.self.com/
farebne a graficke

wow vidim , chia na 30g 11g vlakniny 4,5g omega 3 ved to je zazracna potravina potom nie ? aka je max jednorazova davka ?
cital som ze znizuju tlak ?

vedel by si poslat link na nejaku spirulinu prosim co je kvalitna a aj cenovo normalna , praskova



117

Re: chlorela vs spirulina

yop chia su super, ja chcem tiez ist skusit .... pozeram aj na iherbe su good vseljaky vyber, tie od Nutivy vyzeraju celkom fajn co poviete?
http://www.iherb.com/Nutiva-Organic-Chi … l&ic=3
ci mate nejake lepsie vyhliadnute? smile

Spirulinu praskovu doporucuje RNG tuto
http://www.iherb.com/Nutrex-Spirulina-P … l&ic=2
ja som ju dnes prave objednaval len v tabletovej forme.



118

Re: chlorela vs spirulina

letto napísal(a):

yop chia su super, ja chcem tiez ist skusit .... pozeram aj na iherbe su good vseljaky vyber, tie od Nutivy vyzeraju celkom fajn co poviete?
http://www.iherb.com/Nutiva-Organic-Chi … l&ic=3
ci mate nejake lepsie vyhliadnute? smile

Spirulinu praskovu doporucuje RNG tuto
http://www.iherb.com/Nutrex-Spirulina-P … l&ic=2
ja som ju dnes prave objednaval len v tabletovej forme.

no tie chia by som radcej zo slovenska kupoval , tak ma zaujma ze ci treba nieco pozerat pri vybere ( spracovanie , povod )
lebo aj na SK sa dost predava tak naco to objednavat big_smile



119

Re: chlorela vs spirulina

ja uz som si zvykol tak nejak na iherb a na ich vysoku kvalitu a nizsie ceny ako tu ze mi pride podradne nakupovat nieco na SVK big_smile ... vsetko co kupis na SVK kupis na iherbe lacnejsie a este aj vacsiu gramaz a kvalitu tak... why not? big_smile

Ale hej uvidime co povie RNG na chia semiacka na co treba pozerat pri vybere a ze to je mozno zbytocne z iherbu sem teperiť smile

Naposledy upravil: letto (2015-08-10 21:04:11)



120

Re: chlorela vs spirulina

Chia je sice doslova superjedlo, ale aj tak je besne draha. Kedze ma extremne nizky glycemicky index, tak je vhodna najma pre mna, cukrovkara DM-2 a zena mi ju obcas prida do polievok na zahustenie,. Obsahuje vysoke percento mikrovlaknin, omega 3 olejov, bielkovin a mineralov. Viac z tabuliek
http://nutritiondata.self.com/facts/nut … cts/3061/2



121

Re: chlorela vs spirulina

RNG napísal(a):

Chia je sice doslova superjedlo, ale aj tak je besne draha. Kedze ma extremne nizky glycemicky index, tak je vhodna najma pre mna, cukrovkara DM-2 a zena mi ju obcas prida do polievok na zahustenie,. Obsahuje vysoke percento mikrovlaknin, omega 3 olejov, bielkovin a mineralov. Viac z tabuliek
http://nutritiondata.self.com/facts/nut … cts/3061/2

takze neni nic take naco sa pozerat vyrobca alebo krajina povodu .



122

Re: chlorela vs spirulina

Pokial viem, zatial sa chia pestuje len v Juznej Amerike,  povacsine v Peru a Chile
Spracuje sa po zbere omytim vrstvy horkych alkaloidov na jej povrchu



123

Re: chlorela vs spirulina

Ok takze netreba nejake specialne chia rozlisovat hej? staci kupit nejaku normalnu z kvalitneho shopu a vybavene....



124

Re: chlorela vs spirulina

Presne tak. Nakoniec je to len potravina, hoci pre nas este stale exoticka zatial.



125

Re: chlorela vs spirulina

ok Ďakujem pekne & kvalitný deň prajem smile



126

Re: chlorela vs spirulina

Podobne.



127

Re: chlorela vs spirulina

kedze tie chia obsahuju aj omega3 atd kopu roznych vitamínov ... asi najidealnejsi sposob konzumacie su bez tepelnej upravy hej? smile



128

Re: chlorela vs spirulina

Filtrovanie vody nezaruci jej dekontaminovanie a zialbohu spodna voda je dnes znacne zamorena, je vyse 65 000 patentovanych chemikalii, z ktorych sa nesleduje ani len 100. Reklamam vyrobcov a predajcov zasadne neverim, lebo ich ciel je povedat cokolvek na to, aby predali svoje produkty.
Ale hlbokomorska voda pri Hawaii je minoriadne cista, a je to voda, co tam prisla za vyse 100 rokov podmorskymi prudami  z polarnych oblasti, kde sa ochladila a pomorila davno pred nasim sucasnym zamorenim patentovanymi chemikaliami, vcitane samozrejme farmaceutik A to je neodskriepitelny fakt.



129

Re: chlorela vs spirulina

Zdravím všetkých, RNG chcem sa spýtať aký mate názor na toto
http://www.nutraceutica.sk/sk/nutaceuti … rellu.aspx

Ďalej som čítal že (viem že to tu nepatrí no nebudem všade písat par riadkov nech to nehladáte) mladý jačmen alebo zelený jačmen znižuje kyselinu v žaludku je to pravda?? chcem si totiž kupit aspon jedno balenie na skušku preto sa pýtam.

Ešte ma zaujíma mam doma spirulinu uživam ju asi 3 den po 5 gramov a dnes som mal zelenu stolicu a pachla fakt divne môže to byt zo spiuliny?? A posledna otázka, spirulína je vraj bohatá na bielkoviny je dobre teda užívať ju ak človek ma zniženu tvorbu enzýmov alebo celkovo oslabený žaludok? ďakujem



130

Re: chlorela vs spirulina

Nuz na kazdy doplnok sa daju umelo vyrobit nejake takzvane  "skodlive ucinky"
Ale tvrdit, ze chlorella znizuje imunitu pri roznych chorobach a rakovinach je poriadna kravina. Samozrejme u ludi s poruchou vylucovania zeleza tento silny zdroj zeleza je neziaduci.
Vsetky zasadite produkty, tj najma zeleniny znizuju hladinu kyseliny v zaludku. Ale znizuje ju aj napr voda tym, ze ju rozriedi...
Kedze spirulina je bohaty zdroj bielkovinnych latok, treba mat o to viac kyselin a enzymov, aby si ju vedel stravit. To iste, ako ked clovek zje viac masa alebo vajec.



131

Re: chlorela vs spirulina

aha chápem  dakujem



132

Re: chlorela vs spirulina

OK



133

Re: chlorela vs spirulina

Dobrý večer, mám spirulinu pacifica prášok z iherb, mám ju asi rok / možno aj viac/ otvorenú, ale mám ju v chladničke, myslíte, že ju môžem ešte užívať? Nejako som na nu pozabudla.



134

Re: chlorela vs spirulina

Samozrejme ze mozes, pokial nie je plesniva. To by ale zmenila farbu.



135

Re: chlorela vs spirulina

Farbu má tmavo zelenú, ale vôní ako hríby. Je to OK?



136

Re: chlorela vs spirulina

Pravdepodobne to je dobre.
Nuch je velmi individualny a teda dost nespolahlivy



137

Re: chlorela vs spirulina

Čítala som,, že ak voní po hríboch, už je tam pleseň. Bojím sa či to možem piť.



138

Re: chlorela vs spirulina

Nuz tak to vyhod. Plesen moze vznikat len ked sa tam dostane vlhkost