401

Re: candida v crevach

ahoj RNG, ok, chapem. tak ci tak - menstruacia sa uz dostavila aj bez don quai. Len som pila alchemylku a rebricek a prihodila som si tabletky liv 52 na pecen.

mam vsak pocit, ze toho teraz beriem strasne vela. Chcem sa opytat:

1.aky mas nazor na msm? Pridala som aj toto vcera + vit C a prisli hned hnacky. Musela som znizit aj davky ostatnych doplnkov, lebo moje telo nezvlada. Uplne som teraz vysadila citricidal napriklad.

2. da sa proti candide a parazitom bojovat aj s nizsimi davkami doplnkov (oregano, citricidal, lapacho, neem, pau d arco)? Mozno by to len trvalo dlhsie. Stale este aj pokracujem s kurou H.Clark - uz druhy mesiac palina, klincek a orech vo vysokych davkach. Ked toto vsetko beriem tak je toho strasne vela.

3. niekde sa pise, ze vsetky tieto veci by sa nemali kombinovat ale skor striedat. Aby si tie parazity na ne nezvykli. Co si o tom myslis?



402

Re: candida v crevach

Alchemika aj rebricek su vyborne prohormonalne
1. Hnacky mozu byt zo vselicoho, ale4 mozu byt aj z noveho pridaneho doplnku. Najma vacsie davky vitaminu C potrebuju nejaky cas, aby si na ne telo zvyklo. Totiz je to kyselina v podstate a okyslenie creva nemaju radi. Ale da sa na to postupne zvyknut.
2. samozrejme treba pocuvat na reakcie tela a pripadne davky tomu prisposobit.
3. niekde sa pise vselico, netreba dat vela na rady od jpp(jedna pani povedala) ale skor od lekarov co maju s doplnkami dlhorocne skusenosti. Nuz dr Hulda Clark tomu zasvetila velku vacsinu svojho profesialneho zivota a bola s tym natolko uspesna, ze ju farmacia neprestajnymi utokmi vystvala do zahraniciam A tam v tom pokracovala az do svojej smrti. Cest jej pamiatke.



403

Re: candida v crevach

ok, hnacky boli asi fakt z toho vitaminu C, lebo dnes som znizila davku z 2000 mg na 1000 mg a ziadna hnacka nebola.

Uz druhy mesiac odparazitujem ale stale mi nie je lepsie. Velmi sa vyhadzujem na tvari. Neviem, ci je to akne alebo co to je ale moja pokozka brutalne trpi. chvilu som si myslela, ze je to na ustupe ale momentalne sa to praveze zhorsuje.

Beriem toto:

rano:
4 cajove lyz oresiaku, 5,4 g paliny a 5,4 g klinceka
cez den
6 g pau d arco, 6 kapsul oreganoveho oleja (co si mi doporucil), 12 kapsul extraktu z oliv listov (co si mi doporucil), msm cca 2 g + 1000 mg vit C, chlorelu a zeleny jacmen
na noc
probiotikum s jablkom

okrem toho beriem 2 krat za den triphalu a dnes som si kupila allicin a zaradujem ho v davke  1080 mg na den

neviem si vysvetlit tie vyrazky a stale mam aj nafuknute brucho. Nevies poradit, co by som mala robit inak pripadne ci robim nieco zle?



404

Re: candida v crevach

Nafuknute brucho znamena zle travenie, Travenie je vec dostatku kyselin, enzymov, mikrovlaknin a priobiotik Ked nemas dostatok enzymov ani len na travenie, tak sa ti ich prebytky nemoZu vstrebat do krvi a cistit telo. Takze mas telo zamorene a telo sa snazi vsemozne odmorit, tj aj vyhadzovanim neziaducuch latok cez kozu. Mozes mat aj zlu crevnu floru, kde miesto uzitocnycy probiotik mas rozne skodlive mikroby. Aj to prispieva k zamoreniu, samozrejme.



405

Re: candida v crevach

chcem sa spýtat tunak  všetkých čo vedia že maju candidu jak ste prišly na to že ju mete robily vam doktory nejaké vyteri alebo braly krv?? prosím odpíšte chcem sa dat vyšetriť takže potebujem vedieť viacej dakujem



406

Re: candida v crevach

Dobry den chcela by som sa opytat drzim kvasinkovu dietu asi tak teraz tyzden aj pol za mnou. A chcela by som sa opytat  ovocie, ako cierne ribezle a grep keď si obač dám treba zacat od zaciatku alebo to nevadi. A aky je cas na drzanie tejto diety, ked sa chcem toho zbavit.mam aj oslabenu imunitu a sem tam aj nedostatok zeleza. Najprv zacali zenske problemy a teraz aj na kozi a na kozi nevedia presne ci to je mykoza mam kremy ale neustupuje to nejak len trosku.a okrem toho sa mi objavila sucha koza na rukach, ktora sa sem jeden den aj supala.neviete mi poradit?kupila som si oreganovy olej, mam aj rakitnikovu olej,este aj kokosovy olej.okrem toho uzivam vitam E,C a zinok. Dostala som od koznej zenaro ale to asi vysadim som ospala z neho. mozete mi poradit?do kedy asi tak drzat tuto dietu alebo ako dalej postupovat po dvoch tyzdnoch.jem zeleninu, maso, syr,rybu.a co som si dala par krat ovocie ale malo.



407

Re: candida v crevach

2-3 tyzdne prisnej proticandivovej diety by ju mali znacne potlacit, takze potom treba len davat pozor na privela cukru a vyrobkov z bielych muk, ktorymi si mozes znova tu candidu vypestovat. Mykozy vyrazky a ine kozne problemy su casto zo zleho travvenia, a zamorenia tela, kde sa telo snazi vyhodit neziaduce latky aj cez kozu, cim sa koza narusi a mozu sa tam usadit rozne mikroby co nedovolia to porusenie vyhojit.
Telo sa da precisti enzymami, absorbciou pripadne pri zamoreni tazkymi kovami aj chelaciou.

Zle travenie a absorbcia vedu k stovkam roznych zdravotnych problemov, vcitane aj tych, co sama pozorujes.
Ttravenie je vec dostatku kyselin enzymov mikrovlaknin a probiotik



408

Re: candida v crevach

Rng, pau d arco si mi poradil 6 g na den. Moja hmotnost je ale 54 kg. Nestacilo by brat menej? Mam z toho dost hnacky.



409

Re: candida v crevach

Aj polovica je lepsia ako nic. Hnacky mozu byt len docasne, ako sucast Herxheimerovej reakcie.

Obvykle radim ludom na vsetky nove jedla ci doplnky  zacinat s mensimi davkami a postupne stupnovat do tolerancie tela.

A po case, ked prestanu mozne herxheimerove reakcie a telo si na doplnok zvykne, tak mozes ist na vyssie/ucinnejsie  davky.



410

Re: candida v crevach

Rng, este sa chcem opytat:

1. vratil sa mi cca po 2 rokoch ocny jacmen. Suvisi to podla Teba s odparazitovanim? davam si na to koloidne striebro.

2. mam posledne trochu problemy s ocami - zahmlieva sa mi videnie tiez a svrbia ma oci. mam znizit davky ci pokracovat podla Teba?

3. poznas Humaworm? ak ano, co si o nom myslis?

4. aky vidis realny cas potrebny na odparazitovanie?

Naposledy upravil: Tyka (2015-06-29 06:42:51)



411

Re: candida v crevach

1. jacmen je obvykle sposobeny , ked ti z koze bezna bakteria, niektory zo stafylokokov sa dostane cez prasklinu v kozi dovnutra.Roztok citricidalu zvonka pripadne aj zvnutra by to mal vyriesit
2. praskliny sa vytvaraju najma pri brhleni  oci co do nic zarovern nanesie rozne nakazy z nesterilnych prstov A;le mozno mas syndrom suchych oci, co je sosobeny premnozenymi virusami b tele, tj snaz sa brat nejake z antiviralnych. Na samotne slzne zlazy pomaha si kvapkat koloidne striebro do oci.
Ucinok poznas, ked sa ti zacnu tvorit ranajsie karpy. To znamena, ze pocas noci sa slzami oci ocistili a sterilizovali.



412

Re: candida v crevach

no neviem. problemy s ocami som zacala mat odkedy odparazitujem a je to vzdy v zavislosti od vysky davky doplnkov. cim vyssie davky, tym vacsie problemy.

1. prosim Ta, nemam doma citricidal ale mam olej z grapefruitovych jadier. 60% extrakt a 40% glycerin. To asi nemozem pouzit, co? Na flasticke pisu, ze treba chranit oci....

2. aky je podla Teba realny cas za ktory sa da odparazitovat? ja taham uz nieco cez 2 mesiace.



413

Re: candida v crevach

1. pouzit to mozes, 35 kvapiek do litra vody alebo 4 kvapky do deci vody. Upozornenie na oci je pre to, ze koncentrovany do oci by ich iste poskodil, ale rozriedeny je bezpecny aj do oci, aj do usi, nosa aj na rozne vyplachy. Problem je, ze ked to neobsahuje quaternialne zluceniny, tak to ma dost maly zaber.
2 mesiace je dost na odparazitovanie, ked to robis presne podla navodu dr Huldy Clark Co sa neznici za 40 dni, a pripadne s dvojnasobnymi davkami, na to treba nieco ine, ako napr presne urceny na toho parazita liek alebo pokusit sa ho znicit zaperom.
Neviem , odkial si dostala tie tvoje uvedene davky a rozvrh brania, ale tu mas od dr Huldy Clark rozvrh a prostriedky
http://www.jukl.sk/protiparazitalny-balicek/d-70717/

NAKONIEC, NEVIEM ANI AKE PARAZITY MAS...



414

Re: candida v crevach

Takze na diagnostikovanu canditu albincans mi lekar odporucil liecit potravinvymi doplnkami a odporucil mi jednu nemenovanu predajnu doplnkov predajnu doplnkov (neviem tu mozem davat nazvy predajni).Ak bude mat niekto zaujem poskytnenm mailom
Takze podla neho som si kupil
1.liquid chlorophyll - davkovanie 2x 2 cajove lyzicky denne
2.oreganovy olej (obsal carvacrolu 3.5% ) davkovanie 2x denne 4 kvapky
3.probiotika Ac Zymes (Lactobacillus acidophilus  2 bilions ) 1x denne vecer s jablkom
4.vela cesnaku
povedal mi ze jest mozem vsetko iba mam obmezit sladkosti. Ja  napriek tomu 2. den drzim prisnu  protikanditovu dietu ziadne jednoduche cukry,muky ani celozrne pecivo.
otazky
1.Cital som v tejto teme ze potrebujem este kokosovy olej(ako zistim ucinnost kokosoveho oleja?)
2.porebujem aj oreganovovy olej lebo nieje olej s 3.5% carvacrolu malo-mam popridade brat vacsie davky?
3.roztok Gse mozem ho zohnat aj no Slovensku?
4.Co candex je potrebne ho brat?
5.Z mikrovlaknin kollko druhou mam brat stacia 2 a 3?
Dalsia otazke ci sa da vsetko v dobrej kvalite zohnat na slovensku kedze to chcem zacat uzivat cim skor.
Budem rad ak sa niekto vyjadri ku kvalite uvedenych dopln
kov.
V Dalsom prispevku sa budem pytat na blizsie info o strave  v protiplesnovej diete.



415

Re: candida v crevach

Strava
1.mozem jest
maso,ryby,vajcia,sunka,mandle,lieskove orechy,vlaske orechy,tekvicove semiacka,slnecnicove semiacka,lanove semiacka tvaroh,ovocie(maliny,cernice,ceresne,cucoriedky,jablka)
Otazky:
1. Mozem jest tvrdy syr eidam?
2. Co biely jogurt?Kolko max?
3. Mozem jest denne aj 300-400 g tvarhu?
4. Mozem jest aj prazene arasiady?alebo iba obycajne?
5. S ovocia  mozem vsetko okrem banonanov a hrozna?
6.Zo zeleniny vsetko okrem (melona a mrkvy)?
7.Grilovacie klobasy,sunky alebo parky mozem? (som niekde na tejto stanke cital ze aj sunky sa pridavaju sacharidy)
8.Ake su dalsie zdroje tukov?
Vdaka



416

Re: candida v crevach

Efelix napísal(a):

Strava
1.mozem jest
maso,ryby,vajcia,sunka,mandle,lieskove orechy,vlaske orechy,tekvicove semiacka,slnecnicove semiacka,lanove semiacka tvaroh,ovocie(maliny,cernice,ceresne,cucoriedky,jablka)
Otazky:
1. Mozem jest tvrdy syr eidam?
2. Co biely jogurt?Kolko max?
3. Mozem jest denne aj 300-400 g tvarhu?
4. Mozem jest aj prazene arasiady?alebo iba obycajne?
5. S ovocia  mozem vsetko okrem banonanov a hrozna?
6.Zo zeleniny vsetko okrem (melona a mrkvy)?
7.Grilovacie klobasy,sunky alebo parky mozem? (som niekde na tejto stanke cital ze aj sunky sa pridavaju sacharidy)
8.Ake su dalsie zdroje tukov?
Vdaka

1. syry vynechaj uplne
2. aj ten vydrz bez neho
3. vyhybaj sa mliecnym vyrobkam , bielkoviny simozes doplnit aj inac
4. arasidy su neni zdrave a prazene nemaju ziadne potrebne ziviny , zahrad to tekvicovimi alebo mandlami
5. jedz max 30g sacharidov denne orporucam Jablko + visne alebo cucorienky
6. ani kukuricu v konzerve nemozes , melon neviem to je vecsinou len voda ale kludne sa mu vyhybaj
7. nie nemozes obsahuju aj pridane sacharidy
8. proti kandide potrebujes Kokosvy olej , tekvicove semiacka , mandle , olivy su tiez fajn , vajecne zltka su dobre , kesu , ( vlaske orechy su zle tie su sladke ) a velmi dobre su Lanove semienka rozmixovane ktore mozes uchovavat v chladnicke

Odporucam ti pridat aj protiparazitovu kuru ktoru najdes v prislusnej teme na siroke spektrum parazitov a na candidu Candex . Tiez je dobre pridat oreganovy olej od now foods a citricidal

Dalej Candida nema rada Cesnak a cibulu . Pokial budes jest bielkovinove jedlo jedz snim aj zeleninu a tuky mozes

Mikrovlakniny a probiotika su samozrejmost



417

Re: candida v crevach

ZlatyStaf. napísal(a):

1. syry vynechaj uplne
2. aj ten vydrz bez neho
3. vyhybaj sa mliecnym vyrobkam , bielkoviny simozes doplnit aj inac
4. arasidy su neni zdrave a prazene nemaju ziadne potrebne ziviny , zahrad to tekvicovimi alebo mandlami
5. jedz max 30g sacharidov denne orporucam Jablko + visne alebo cucorienky
6. ani kukuricu v konzerve nemozes , melon neviem to je vecsinou len voda ale kludne sa mu vyhybaj
7. nie nemozes obsahuju aj pridane sacharidy
8. proti kandide potrebujes Kokosvy olej , tekvicove semiacka , mandle , olivy su tiez fajn , vajecne zltka su dobre , kesu , ( vlaske orechy su zle tie su sladke ) a velmi dobre su Lanove semienka rozmixovane ktore mozes uchovavat v chladnicke

Odporucam ti pridat aj protiparazitovu kuru ktoru najdes v prislusnej teme na siroke spektrum parazitov a na candidu Candex . Tiez je dobre pridat oreganovy olej od now foods a citricidal

Dalej Candida nema rada Cesnak a cibulu . Pokial budes jest bielkovinove jedlo jedz snim aj zeleninu a tuky mozes

Mikrovlakniny a probiotika su samozrejmost

1. Syry som som zatial nejedol
2.jogurt tiez nie
3.Mlecnym vyrobkom sa vyhybam, len som nasiel v tejto teme ako niekto mal trave tvaroh v jedalnicku (kvoli tomu ze je  z vraj skysnuteho  mlieka nepodporuje plesne)
4.pytal som sa lebo som ich videl odporucana v protiplesnovej diete- tak neviem no
5.Visne+cucoriedky v pohode jablko max. jedno?
6.kukuricu nebudem jest ok...
7.vcera som preve  mal grilovane klobasy ok tie uz radsej nebudem...aj udenu sunku nemozem
8. Ako spoznam kvalitny kokosovy olej?...chcem ho cim skor brat takze by som ho chcel zohnat zo slovenska
9.Probiotika zatial mam + mikrovlakniny kupim
Dalsia vec vlaske orechy vobec niesu sladke obsahuju ba 2.6 g cukru na 100 g to neni vela vid link. https://www.google.sk/search?q=vla%C5%A … sCh0gfQrJ# Takze ich mozem?



418

Re: candida v crevach

Efelix napísal(a):
ZlatyStaf. napísal(a):

1. syry vynechaj uplne
2. aj ten vydrz bez neho
3. vyhybaj sa mliecnym vyrobkam , bielkoviny simozes doplnit aj inac
4. arasidy su neni zdrave a prazene nemaju ziadne potrebne ziviny , zahrad to tekvicovimi alebo mandlami
5. jedz max 30g sacharidov denne orporucam Jablko + visne alebo cucorienky
6. ani kukuricu v konzerve nemozes , melon neviem to je vecsinou len voda ale kludne sa mu vyhybaj
7. nie nemozes obsahuju aj pridane sacharidy
8. proti kandide potrebujes Kokosvy olej , tekvicove semiacka , mandle , olivy su tiez fajn , vajecne zltka su dobre , kesu , ( vlaske orechy su zle tie su sladke ) a velmi dobre su Lanove semienka rozmixovane ktore mozes uchovavat v chladnicke

Odporucam ti pridat aj protiparazitovu kuru ktoru najdes v prislusnej teme na siroke spektrum parazitov a na candidu Candex . Tiez je dobre pridat oreganovy olej od now foods a citricidal

Dalej Candida nema rada Cesnak a cibulu . Pokial budes jest bielkovinove jedlo jedz snim aj zeleninu a tuky mozes

Mikrovlakniny a probiotika su samozrejmost

1. Syry som som zatial nejedol
2.jogurt tiez nie
3.Mlecnym vyrobkom sa vyhybam, len som nasiel v tejto teme ako niekto mal trave tvaroh v jedalnicku (kvoli tomu ze je  z vraj skysnuteho  mlieka nepodporuje plesne)
4.pytal som sa lebo som ich videl odporucana v protiplesnovej diete- tak neviem no
5.Visne+cucoriedky v pohode jablko max. jedno?
6.kukuricu nebudem jest ok...
7.vcera som preve  mal grilovane klobasy ok tie uz radsej nebudem...aj udenu sunku nemozem
8. Ako spoznam kvalitny kokosovy olej?...chcem ho cim skor brat takze by som ho chcel zohnat zo slovenska
9.Probiotika zatial mam + mikrovlakniny kupim
Dalsia vec vlaske orechy vobec niesu sladke obsahuju ba 2.6 g cukru na 100 g to neni vela vid link. https://www.google.sk/search?q=vla%C5%A … sCh0gfQrJ# Takze ich mozem?

jablko ma tak 20g sacharidov k tomu ked das trochu visni tak mas uz 30 , sacharidy si mozes pridavat pocitovo najlepsie je ist tyzden bez tyzden 30g a potom si to kludne navysovat .

Kokosovy musi byt extra panensky .

Ranajky 3 vajicka , brokolica , uhorka , 1tsp kokosoveho 1tsp olivoveho , 10g lanovych semien , cesnak
Desiata 1 jablko a trochu ceresni + probiotika
Vlaknina
Obed 150g lososa , brokolica , uhorka , salat , 30g tekvicovych , 30g mandli ,
Vecera 50g tresky ryby , 3 vajicka , brokolica , uhorka , 1tsp kokosoveho , 10g lanovych semien

Takto nejako to mam ja , bielkoviny obmienam , masu sa vyhybam , zeleninu tiez , tuky tiez

Naposledy upravil: ZlatyStaf. (2015-07-15 15:41:58)



419

Re: candida v crevach

RNG aky a od coho si treba davat rozostup s citricidalom , berem candex , oreganovy olej , NAC , Vitaminy a mineraly a budem od pozajtra aj protiparazitovu kuru . dakujem


a alpha galactosidase sa da zohnaj aj v nejakom doplnku samostatne ? je to enzym na travenie sacharidov a zeleniny ?

Naposledy upravil: ZlatyStaf. (2015-07-15 19:41:15)



420

Re: candida v crevach

ZlatyStaf. napísal(a):

RNG aky a od coho si treba davat rozostup s citricidalom , berem candex , oreganovy olej , NAC , Vitaminy a mineraly a budem od pozajtra aj protiparazitovu kuru . dakujem


a alpha galactosidase sa da zohnaj aj v nejakom doplnku samostatne ? je to enzym na travenie sacharidov a zeleniny ?

ak budes robit protiparazitnu kuru, odporucam Ti objednat si ju z firmy Jukl a robit ju v tomto davkovani http://www.drclark.net/en/cleanses/adva … icot-seeds s malou obmenou - 2 cajove lyzicky oresaku kazdy den kde pisu, ze nebrat. Spominal ju tu uz niekto na fore a je skutocne dobra. Mne nizke davky nezabrali, preto som sla do tohoto. Robim ju uz druhy mesiac a zaznamenavam kontinualne zlepsovanie a zaroven aj radikalny ustup candidy... Proticandidovu dietu uz nerobim (nerobila mi dobre) ale mozem Ti dat dalsiu radu - ak budes jest to spominane ovocie, jedz ho nalacno a minimalne hodinu az dve po nom nic nejedz. Inak kesu su podla mna dost sladke orechy... zostala by som pri mandliach, ktore su ako jedine zasadotvorne. generelne si treba uvedomit, ze orechy casto obsahuju plesne. arasidy su kompletne zla volba. Arasidy vlastne ani nie su orechy...



421

Re: candida v crevach

OK. Inac casto sa pise, ze udeniny a grilovane maso nie je dobre pri candidovej diete, co nie je pravda. Nie je to najzdravsie, udeniny obsahuju dechty, co nie su velmi pre nas zdrave, ale nie je to nic, co by podporovalo candidu.

Naposledy upravil: RNG (2015-07-16 02:27:01)



422

Re: candida v crevach

RNG napísal(a):

OK. Inac casto sa pise, ze udeniny a grilovane maso nie je dobre pri candidovej diete, co nie je pravda. Nie je to najzdravsie, udeniny obsahuju dechty, co nie su velmi pre nas zdrave, ale nie je to nic, co by podporovalo candidu.

a ako to je s tym ovocim , niekto hovori ano niekto nie proti kandide a parazitom , a preco som pocul ze ovocie sa lepsie vyuzije vecer po 17:00 hodine ze rano neni dobre



423

Re: candida v crevach

Mozte mi este odpovedat na otazky o doplnkoch na canditu v pripevku 414?Vdaka



424

Re: candida v crevach

efelix, drz sa proticandidovej ako som to popisal
http://rng.nazory.eu/rubriky/c/candida
Na oreganovy olej 3.5% carvacrolu a tak malicka davka su na smiech. Odporucam najma tento
http://www.iherb.com/Now-Foods-Oregano- … l&ic=1
davka 3 x 2 kapsule plus.
Na znacke kokosaku nezalezi, kazdy z nich obsahuje zhruba roznake zlozenie olejov, samozrejme kvalitnejsie a chut prijemejsie su drahsie, predavane pod mazvom panenske/virgin
Miesto GSE dnes pozeraj na citricidal, najdes ho napr vo firme Hoogle,alebo Biozdravie.sk a  musi mat uvedene, ze obsahuje quaternialne zluceniny, ine su malo ucinne. Roztok z tohoto je 35 kvapiek na liter vody, pit po malych glgoch pocas celeho dna.
Na noc odporucam kvalitne probiotika s jablkom, ako napr tieto, co su tepelne a kyselinovo odolne, aby sa dostali do criev este zive
http://www.iherb.com/Healthy-Origins-Pr … l&ic=1
Na mikrovlakniny je dobry Swansonvitamins.com, ale aj doma vo firme Vemica dostanes produkty s vlakninou, najma psylium inulin, a ovsennu vlakninu, co radim kazdemu si doplnovat kazdodenne cely zivot.



425

Re: candida v crevach

Tyka napísal(a):
ZlatyStaf. napísal(a):

RNG aky a od coho si treba davat rozostup s citricidalom , berem candex , oreganovy olej , NAC , Vitaminy a mineraly a budem od pozajtra aj protiparazitovu kuru . dakujem


a alpha galactosidase sa da zohnaj aj v nejakom doplnku samostatne ? je to enzym na travenie sacharidov a zeleniny ?

ak budes robit protiparazitnu kuru, odporucam Ti objednat si ju z firmy Jukl a robit ju v tomto davkovani http://www.drclark.net/en/cleanses/adva … icot-seeds s malou obmenou - 2 cajove lyzicky oresaku kazdy den kde pisu, ze nebrat. Spominal ju tu uz niekto na fore a je skutocne dobra. Mne nizke davky nezabrali, preto som sla do tohoto. Robim ju uz druhy mesiac a zaznamenavam kontinualne zlepsovanie a zaroven aj radikalny ustup candidy... Proticandidovu dietu uz nerobim (nerobila mi dobre) ale mozem Ti dat dalsiu radu - ak budes jest to spominane ovocie, jedz ho nalacno a minimalne hodinu az dve po nom nic nejedz. Inak kesu su podla mna dost sladke orechy... zostala by som pri mandliach, ktore su ako jedine zasadotvorne. generelne si treba uvedomit, ze orechy casto obsahuju plesne. arasidy su kompletne zla volba. Arasidy vlastne ani nie su orechy...

Rng aky mas nazor na to davkovanie je ovela vecsie ako to normalne ved ten balicek mi vydrzi s tym davkovanim 7 dni big_smile to mam dat 100e mesacne na 4 balicky ? yikes



426

Re: candida v crevach

ZlatyStaf. napísal(a):

Rng aky mas nazor na to davkovanie je ovela vecsie ako to normalne ved ten balicek mi vydrzi s tym davkovanim 7 dni big_smile to mam dat 100e mesacne na 4 balicky ? yikes

Ja mam uz ten sinlejsi protiparazitalny protokol, ktory pouzivala Dr. Clarkova pri rakovinach, uz za sebou. Na tej kure som bol skoro mesiac.

Ale nemusis kupovat tie balicky, mozes kazdy ten produkt kupit zvlast, ako som to ja kupil smile A to 100 EUR ma to urcite nestalo smile



427

Re: candida v crevach

Pietro napísal(a):
ZlatyStaf. napísal(a):

Rng aky mas nazor na to davkovanie je ovela vecsie ako to normalne ved ten balicek mi vydrzi s tym davkovanim 7 dni big_smile to mam dat 100e mesacne na 4 balicky ? yikes

Ja mam uz ten sinlejsi protiparazitalny protokol, ktory pouzivala Dr. Clarkova pri rakovinach, uz za sebou. Na tej kure som bol skoro mesiac.

Ale nemusis kupovat tie balicky, mozes kazdy ten produkt kupit zvlast, ako som to ja kupil smile A to 100 EUR ma to urcite nestalo smile

a z ktorej stranky si to objednaval samostatne ?



428

Re: candida v crevach

Ja som kupil tieto konkretne:
Tinktura z orecha cierneho: http://www.jukl.sk/orech-cierny-d1-ores … y/d-70666/ davkoval som to 2x2 ČL denne, t.j. rano a vecer.
Mlete klinceky som chcel najprv kupit tieto: http://www.jukl.sk/orech-cierny-d1-ores … y/d-70666/ , ale nakoniec som sa rozhodol pre tieto, lebo ma vysli lacnejsie a su v kapsulach, tie sa lepsie prehltaju: http://www.iherb.com/Kroeger-Herb-Co-Fr … l&ic=2 dal som si rano nalacno az 11 kapsul
Palina prava: http://www.jukl.sk/fyrosan-palina-prava … k/d-70718/ z toho 10 tabliet rano nalacno som si dal.

Vsetky tie davky uvedenych produktov som si dal do pol hodiny s nejakym odstupom, najorv som si dal oresak, potom cca o 15 minut klinceky a asi o 10 minut palinu.



429

Re: candida v crevach

Pietro napísal(a):

Ja som kupil tieto konkretne:
Tinktura z orecha cierneho: http://www.jukl.sk/orech-cierny-d1-ores … y/d-70666/ davkoval som to 2x2 ČL denne, t.j. rano a vecer.
Mlete klinceky som chcel najprv kupit tieto: http://www.jukl.sk/orech-cierny-d1-ores … y/d-70666/ , ale nakoniec som sa rozhodol pre tieto, lebo ma vysli lacnejsie a su v kapsulach, tie sa lepsie prehltaju: http://www.iherb.com/Kroeger-Herb-Co-Fr … l&ic=2 dal som si rano nalacno az 11 kapsul
Palina prava: http://www.jukl.sk/fyrosan-palina-prava … k/d-70718/ z toho 10 tabliet rano nalacno som si dal.

Vsetky tie davky uvedenych produktov som si dal do pol hodiny s nejakym odstupom, najorv som si dal oresak, potom cca o 15 minut klinceky a asi o 10 minut palinu.

preco je normalne uvedene ze palina sa dava vecer a nalacno rano sa nebere nic ...a poslal si dva krat orech posli ten klincek prvy z kade si ho chcel

a co ten caj , ten neni taky potrebny ci ?

Naposledy upravil: ZlatyStaf. (2015-07-17 12:52:54)



430

Re: candida v crevach

Tento som mal na mysli: http://www.jukl.sk/fyrosan-klincek-hrebicek/d-70719/

Ten caj som uz k tomu nedokupoval.



431

Re: candida v crevach

Pietro napísal(a):

Tento som mal na mysli: http://www.jukl.sk/fyrosan-klincek-hrebicek/d-70719/

Ten caj som uz k tomu nedokupoval.

ok a aj ti to pomohlo ten mesiac ? kvoli comu si to isiel ci len tak preventivne ?



432

Re: candida v crevach

Ja mam uz takmer 20 rokov obsedantno-kompulzivnu poruchu, je to psychicka choroba, ktoru mozu sposobovat aj parazity, tak skusam vselico, aby som sa vyliecil, a kedze mi ten zakladny protiparazitalny protokol trochu pomohol, tak som skusil ten silnejsi, ale nejake vyrazne zlepsenie som nespozoroval, tak asi pricina parazity to nebudu, ale na nieco som uz natrafil, ze co to moze sposobovat, takze idem dalej.

Aj ked mi na moj problem nepomohol ten protokol, s kludom mozem povedat, ze mi vobec neuskodil smile



433

Re: candida v crevach

Pietro napísal(a):

Ja mam uz takmer 20 rokov obsedantno-kompulzivnu poruchu, je to psychicka choroba, ktoru mozu sposobovat aj parazity, tak skusam vselico, aby som sa vyliecil, a kedze mi ten zakladny protiparazitalny protokol trochu pomohol, tak som skusil ten silnejsi, ale nejake vyrazne zlepsenie som nespozoroval, tak asi pricina parazity to nebudu, ale na nieco som uz natrafil, ze co to moze sposobovat, takze idem dalej.

Aj ked mi na moj problem nepomohol ten protokol, s kludom mozem povedat, ze mi vobec neuskodil smile

Dobre a isiel si aj nejaku dietu ked si to bral ? mal si sacharidy ci v protiparazitovej netreba len protikandidovej ?



434

Re: candida v crevach

Ja som jedol normalne, cize nemal som nejaku specialnu dietu popritom. Ale este pred tym som absolvoval 2-krat tu prisnu protiplenosvu dietu, samozrejme som aj pouzival vsetky doplnky co k tomu treba. Presnejsie to bolo minuly rok tak niekedy v zime a potom tento rok niekedy v marci. A tu protiparazitalnu som absolvoval asi o cca 3 mesiace neskor, takze nebolo to hned po sebe.

Ale po tej protiparazitalnej kure som si precistil pecen protokolom Dr. Berksona, asi priblizne jeden mesiac u mna ta kura trvala.



435

Re: candida v crevach

Pietro napísal(a):

Ja som jedol normalne, cize nemal som nejaku specialnu dietu popritom. Ale este pred tym som absolvoval 2-krat tu prisnu protiplenosvu dietu, samozrejme som aj pouzival vsetky doplnky co k tomu treba. Presnejsie to bolo minuly rok tak niekedy v zime a potom tento rok niekedy v marci. A tu protiparazitalnu som absolvoval asi o cca 3 mesiace neskor, takze nebolo to hned po sebe.

Ale po tej protiparazitalnej kure som si precistil pecen protokolom Dr. Berksona, asi priblizne jeden mesiac u mna ta kura trvala.

v protiplesnovej sa beru ake doplnky ? a co si to neskombinoval do jedneho protiplesnova aj protiparazitova ? ci sa to neodporuca ?



436

Re: candida v crevach

Vtedy som este nerozmyslal o tom, ze si dam protiparazitalnu kuru, a kedze som mal a este stale mam taky silny biely az zltkasty povlak na jazyku, tak som si myslel, ze mam jednoznacne premnozene plesne minimalne v crevach.

Pri tej protiplesnovej kure je velmi dolezity oreganovy olej, potom kokosovy olej aspon 3 PL denne, co ti nahradi chybajuce sacharidy. Potom som este pouzival extrakt z olivovych listov, citricidal, berberine a samozrejme mikrovalkniny, probiotika, kyseliny a enzymy.

Pri tej druhej som este skusil pridat taky specialny prostriedok vola sa Kolorex, je to vlastne vytazok s novozelanskej rastliny Horopito, kde je vytazena ucinna latka Polygodial, ktora sa da este aktivovat, cize zvysit este jej ucinnost anizovymi semienkami, takze este to som dokupil a pridal som este k tomu olej z ciernej rasce.

Jaj teraz som si spomenul, ze som slubil aj napisat vlastnu skusenost s tym Kolorexom a anizovymi semienkami, ok, potom napisem do prislusnej temy.

Ale aspon v skratke priblizim, neviem to nejako zhodnotit, lebo kedze RNG este nevie ake su tie ucinne davky, takze to davkovanie som len tak tipol, ale bolo vysie ako odporuca vyrobca. Neviem ci mi to nejako pomohlo, lebo som nevidel nejaky vyrazny rozdiel, ale mozno nemam ani nejako moc premnozenu kandidu... neviem presne povedat, mozno aj ta davka bola prislaba, tazko povedat...

Naposledy upravil: Pietro (2015-07-18 08:26:43)



437

Re: candida v crevach

Pietro napísal(a):

Vtedy som este nerozmyslal o tom, ze si dam protiplesnovu kuru, a kedze som mal a este stale mam taky silny biely az zltkasty povlak na jazyku, tak som si myslel, ze mam jednoznacne premnozene plesne minimalne v crevach.

Pri tej protiplesnovej kure je velmi dolezity oreganovy olej, potom kokosovy olej aspon 3 PL denne, co ti nahradi chybajuce sacharidy. Potom som este pouzival extrakt z olivovych listov, citricidal, berberine a samozrejme mikrovalkniny, probiotika, kyseliny a enzymy.

Pri tej druhej som este skusil pridat taky specialny prostriedok vola sa Kolorex, je to vlastne vytazok s novozelanskej rastliny Horopito, kde je vytazena ucinna latka Polygodial, ktora sa da este aktivovat, cize zvysit este jej ucinnost anizovymi semienkami, takze este to som dokupil a pridal som este k tomu olej z ciernej rasce.

Jaj teraz som si spomenul, ze som slubil aj napisat vlastnu skusenost s tym Kolorexom a anizovymi semienkami, ok, potom napisem do prislusnej temy.

Ale aspon v skratke priblizim, neviem to nejako zhodnotit, lebo kedze RNG este nevie ake su tie ucinne davky, takze to davkovanie som len tak tipol, ale bolo vysie ako odporuca vyrobca. Neviem ci mi to nejako pomohlo, lebo som nevidel nejaky vyrazny rozdiel, ale mozno nemam ani nejako moc premnozenu kandidu... neviem presne povedat, mozno aj ta davka bola prislaba, tazko povedat...

takze ak to chapem protiplesnovu si isiel aj dietu bez sacharidov ale potom ked si mal protiparazitovu tam si uz dietu nemal a jedol si aj sacharidy ?
Ja teraz berem protiparazitalny balicek
Citricidal
Oreganovy olej
NAC
A vela vitaminov a mineralov no neviem ci mam v tele to alebo mam problem s pecenou ...



438

Re: candida v crevach

Ano presne tak, ked som siel proti plesniam, tak som mal aj tu dietu prisnu, ziadne sacharidy.

Pri protiparazitalnej som uz som prijimal aj sacharidy, ale snazim sa uz jest len celozrnne produkty, t.j. komplexne sacharidy. Bielej muke a vyrobkom z nej sa uz vyhybam, ak sa da.

A este som zabudol aj NAC som pouzival, ale aj ine doplnky, ktore bezne pouzivam.

Naposledy upravil: Pietro (2015-07-17 17:29:01)



439

Re: candida v crevach

Vdaka za spomenutie protiplesnovej rastliny  Horopito (polygodial, kolorex). S nou zialbohu nemam ziadnu skusenost, hoci viacere moje lekarske zdroje ju spominali.

Rozne koreniny ako aj aniz aj cierna razca/cernucha/black seed/nigella sativa, klinceky, cierne korenie, citronova trava a podobne su silne antimikroboalne, tj aj protiplesnove. Koreniny sa odjakziva pouzivali nielen na prichutenie, ale  zaroven aj predlzenie trvanlivosti potravin=antimikrobialne.



440

Re: candida v crevach

ZlatyStaf. napísal(a):
Pietro napísal(a):

Vtedy som este nerozmyslal o tom, ze si dam protiplesnovu kuru, a kedze som mal a este stale mam taky silny biely az zltkasty povlak na jazyku, tak som si myslel, ze mam jednoznacne premnozene plesne minimalne v crevach.

Pri tej protiplesnovej kure je velmi dolezity oreganovy olej, potom kokosovy olej aspon 3 PL denne, co ti nahradi chybajuce sacharidy. Potom som este pouzival extrakt z olivovych listov, citricidal, berberine a samozrejme mikrovalkniny, probiotika, kyseliny a enzymy.

Pri tej druhej som este skusil pridat taky specialny prostriedok vola sa Kolorex, je to vlastne vytazok s novozelanskej rastliny Horopito, kde je vytazena ucinna latka Polygodial, ktora sa da este aktivovat, cize zvysit este jej ucinnost anizovymi semienkami, takze este to som dokupil a pridal som este k tomu olej z ciernej rasce.

Jaj teraz som si spomenul, ze som slubil aj napisat vlastnu skusenost s tym Kolorexom a anizovymi semienkami, ok, potom napisem do prislusnej temy.

Ale aspon v skratke priblizim, neviem to nejako zhodnotit, lebo kedze RNG este nevie ake su tie ucinne davky, takze to davkovanie som len tak tipol, ale bolo vysie ako odporuca vyrobca. Neviem ci mi to nejako pomohlo, lebo som nevidel nejaky vyrazny rozdiel, ale mozno nemam ani nejako moc premnozenu kandidu... neviem presne povedat, mozno aj ta davka bola prislaba, tazko povedat...

takze ak to chapem protiplesnovu si isiel aj dietu bez sacharidov ale potom ked si mal protiparazitovu tam si uz dietu nemal a jedol si aj sacharidy ?
Ja teraz berem protiparazitalny balicek
Citricidal
Oreganovy olej
NAC
A vela vitaminov a mineralov no neviem ci mam v tele to alebo mam problem s pecenou ...


ak Ti mozem odporucit, vyhni sa na protiparazitnej kure sacharidom aj lepku. Parazity lubia cukor. No a co sa pecene tyka, ja som si okrem toho prihodila pocas tejto kury aj kurkumu a pripravok LIV 52 - aby som podporila aj pecen.



441

Re: candida v crevach

Tyka napísal(a):
ZlatyStaf. napísal(a):
Pietro napísal(a):

Vtedy som este nerozmyslal o tom, ze si dam protiplesnovu kuru, a kedze som mal a este stale mam taky silny biely az zltkasty povlak na jazyku, tak som si myslel, ze mam jednoznacne premnozene plesne minimalne v crevach.

Pri tej protiplesnovej kure je velmi dolezity oreganovy olej, potom kokosovy olej aspon 3 PL denne, co ti nahradi chybajuce sacharidy. Potom som este pouzival extrakt z olivovych listov, citricidal, berberine a samozrejme mikrovalkniny, probiotika, kyseliny a enzymy.

Pri tej druhej som este skusil pridat taky specialny prostriedok vola sa Kolorex, je to vlastne vytazok s novozelanskej rastliny Horopito, kde je vytazena ucinna latka Polygodial, ktora sa da este aktivovat, cize zvysit este jej ucinnost anizovymi semienkami, takze este to som dokupil a pridal som este k tomu olej z ciernej rasce.

Jaj teraz som si spomenul, ze som slubil aj napisat vlastnu skusenost s tym Kolorexom a anizovymi semienkami, ok, potom napisem do prislusnej temy.

Ale aspon v skratke priblizim, neviem to nejako zhodnotit, lebo kedze RNG este nevie ake su tie ucinne davky, takze to davkovanie som len tak tipol, ale bolo vysie ako odporuca vyrobca. Neviem ci mi to nejako pomohlo, lebo som nevidel nejaky vyrazny rozdiel, ale mozno nemam ani nejako moc premnozenu kandidu... neviem presne povedat, mozno aj ta davka bola prislaba, tazko povedat...

takze ak to chapem protiplesnovu si isiel aj dietu bez sacharidov ale potom ked si mal protiparazitovu tam si uz dietu nemal a jedol si aj sacharidy ?
Ja teraz berem protiparazitalny balicek
Citricidal
Oreganovy olej
NAC
A vela vitaminov a mineralov no neviem ci mam v tele to alebo mam problem s pecenou ...


ak Ti mozem odporucit, vyhni sa na protiparazitnej kure sacharidom aj lepku. Parazity lubia cukor. No a co sa pecene tyka, ja som si okrem toho prihodila pocas tejto kury aj kurkumu a pripravok LIV 52 - aby som podporila aj pecen.

vyhybam len ja stale neviem ci ju mam a neviem ci zo stolice to vysetria dvokladne , neviem kolko dni mam ist na 0-30g sacharidov vlastne len zo zeleniny a kedy mozem pridat napr pohanku trochu



442

Re: candida v crevach

Ta prisna protiplesnova dieta by mala trvat najmenej 2-3 tyzdne. Ja napriklad som ju mal, tu poslednu co som absolvoval, az vyse jedneho mesiaca.



443

Re: candida v crevach

Pietro napísal(a):

Ta prisna protiplesnova dieta by mala trvat najmenej 2-3 tyzdne. Ja napriklad som ju mal, tu poslednu co som absolvoval, az vyse jedneho mesiaca.

mne to problem nerobi , ved aj tak po 6+ tyzdnoch sa telo nastavy na tukovy metabolizmus a vie fungovat este lepsie ako na sacharidoch .

momentalne idem cca 75g bielkovin a okolo 150-200g tukov denne takze kalorii mam dost . len vies je to take drzat dietu a dufam ze nieco nicis ked to ani nemas smile



444

Re: candida v crevach

Jasne chapem, ani ja som nevedel, ze mam na 100% premnozenu kandinu, len som to usudzoval z toho, ze som mal este stale mam silny povlak na jazyku a kedze kandida moze sposobovat aj OCD, tak preto som si myslel, ze to bude ta kandida resp. plesne premnozene. Ale aj napriek tomu som isiel do toho, inak by som to asi nezistil. Takze mozno asi nemam premnozenu kandidu alebo ten jazyk nemam asi z toho, ale asi z niecoho ineho. Vies totizto az 95% povlakov na jazyku sposobuju plesne.



445

Re: candida v crevach

Pietro napísal(a):

Jasne chapem, ani ja som nevedel, ze mam na 100% premnozenu kandinu, len som to usudzoval z toho, ze som mal este stale mam silny povlak na jazyku a kedze kandida moze sposobovat aj OCD, tak preto som si myslel, ze to bude ta kandida resp. plesne premnozene. Ale aj napriek tomu som isiel do toho, inak by som to asi nezistil. Takze mozno asi nemam premnozenu kandidu alebo ten jazyk nemam asi z toho, ale asi z niecoho ineho. Vies totizto az 95% povlakov na jazyku sposobuju plesne.

hej hej no umna sa jedna skor o unavu a pocis depresii a stresu , inac povlak mam minimalny skoro vobec by som povedal . tiez to skusam "naslepo" v podstate , a uz ked sa telo dostane do tukoveho metabolizmu tak tam uz aj zostanem nejaky mesiacik navyse big_smile



446

Re: candida v crevach

rozmyslam nad jednou vecou.. mozog slape na glukozu , ked cely den robim hlavou a este aj chcem cvicit atd tak proste podla mna bez tych cukrov/sacharidov to nejde...    teda samozrejme netreba jest tie najjednoduhsie cukry ale sacharidy kvalitne podla mna treba sak by som umrel.... pak dojdem domov o 6vecer a zozerem 3kavenky lebo som deficitny a odrovnany bez glukozy smile ... a neviem ci ketoza ze slape clovek na tuku je az taka vyhra teda ako sa spomina vsade.....    Poznam ludi co su na paleo strave a cvicia a idu na tukoch su seljaky bledy slaby divni .... nvm mno.... ma tu niekto dobre skusenosti so slapanim na tuku ?  a pritom akcny zivot cvicenie plus praca hlavou celodenna?    Rad si necham poradit smile

biely jazyk hejj je bud kandida alebo plesne alebo kvasinky na 100% ....  treba znizit prijem cukru jednoducheho alebo je dobre jest cukior/sacharidy alebo ovocie len rano na ranajky resp doobeda a pak uz by som slapal na tom tuku mozno... takto by to malo fungovat lepsie podla mna.. resp tak aj fungujem .. na ranajky sacharidky kvalitne aj nejake tie cukry fruktoza ale od obeda hore uz nic take moc.. sem tam len horka cokolada alebo teda ked uz telo si vypyta energiu tak ryza kvalitna s horkou cokoladou ...    lebo poznam sa dost dlho som fungoval ze vecer som si sadol pri pc a padla kludne cela milka a kavenky:D ... zlate casy...hehe

Naposledy upravil: letto (2015-07-20 15:03:29)



447

Re: candida v crevach

letto napísal(a):

rozmyslam nad jednou vecou.. mozog slape na glukozu , ked cely den robim hlavou a este aj chcem cvicit atd tak proste podla mna bez tych cukrov/sacharidov to nejde...    teda samozrejme netreba jest tie najjednoduhsie cukry ale sacharidy kvalitne podla mna treba sak by som umrel.... pak dojdem domov o 6vecer a zozerem 3kavenky lebo som deficitny a odrovnany bez glukozy smile ... a neviem ci ketoza ze slape clovek na tuku je az taka vyhra teda ako sa spomina vsade.....    Poznam ludi co su na paleo strave a cvicia a idu na tukoch su seljaky bledy slaby divni .... nvm mno.... ma tu niekto dobre skusenosti so slapanim na tuku ?  a pritom akcny zivot cvicenie plus praca hlavou celodenna?    Rad si necham poradit smile

biely jazyk hejj je bud kandida alebo plesne alebo kvasinky na 100% ....  treba znizit prijem cukru jednoducheho alebo je dobre jest cukior/sacharidy alebo ovocie len rano na ranajky resp doobeda a pak uz by som slapal na tom tuku mozno... takto by to malo fungovat lepsie podla mna.. resp tak aj fungujem .. na ranajky sacharidky kvalitne aj nejake tie cukry fruktoza ale od obeda hore uz nic take moc.. sem tam len horka cokolada alebo teda ked uz telo si vypyta energiu tak ryza kvalitna s horkou cokoladou ...    lebo poznam sa dost dlho som fungoval ze vecer som si sadol pri pc a padla kludne cela milka a kavenky:D ... zlate casy...hehe

no pokial mas candidu alebo nieco ine tak sacharidy nemozes vobec , po druhe telo sa na keto adaptuje az o 6+  tyzdnov az potom zacne vyuzivat tuky ako energiu samozrejme ze tukov treba prijmat vela kludne aj 3 nasobok vlastnej vahy .
Samozrejme ze cukor je cukor prve dni ale ked si telo zvykne nebudes mat chut na cukor ani pocit hladu kedze bude telo ako energiu brat tukove zasoby . ja mam 3x jedlo za den momentalne 25g bielkovin 70g tukov na jedno jedlo + zelenina cca 5-10g sacharidov na jedno jedlo .



448

Re: candida v crevach

oki daj vediet ako sa Ti to uchytilo, kolko uz tak slapes si pisal ?



449

Re: candida v crevach

letto napísal(a):

oki daj vediet ako sa Ti to uchytilo, kolko uz tak slapes si pisal ?

zatial cca vyse tyzdna mozno 10 dni .



450

Re: candida v crevach

a cvicis ? energia pohoda?