501

Re: candida v crevach

Mozes mat reakciu na mliecne bielkoviny, ale zrejme nie prilis silnu, lebo si tych mliecnych zjedol dost Ale moze by to byt aj HIT na udeniny a syr. Uvidis, ked ti spravia testy



502

Re: candida v crevach

V sprave od Gastroenterologa   z 10.7.2015 mam napisane:
Bol som na endoskopii.Aj na odberoch krvi.
Citujem
"Imunihistochem vyš. sliznice v norme
antimilk,antilaktoza,DAO-negativne"
1.Moze sa HIT vyvinut za pol roka?
2.Co okrem HIT a reakcie na arasidy si mam dat vysetrit?
3.Moze reakcia byt iba z nedostatku kyselin+ enzymov?
Teraz idem k alergologicke

Naposledy upravil: Efelix (2015-11-26 20:33:48)



503

Re: candida v crevach

1. nepravdepodobne
2. nepotrebujes si nic dat vusetrit, skus arasidy od ineho vyrobcu a ked budes mat ten isty problem, tak sa arasidom vyhybaj.
3. nepravdepodobne



504

Re: candida v crevach

1. nepravdepodobne
2. nepotrebujes si nic dat vusetrit, skus arasidy od ineho vyrobcu a ked budes mat ten isty problem, tak sa arasidom vyhybaj.
3. nepravdepodobne
Ale kyseliny mozes stratit 1-az 3 dennou zaludocnou chripkou, co sa prejavi len hnackou a mierne zvysenou teplotou.



505

Re: candida v crevach

Zdravím RNG. Je dobré pri candide brať probiotiká??? Myslím že áno. Niekde si písal že niekoľko 100 mg sacharidov neškodí... Objednal som si podla tvojho odporucania probiotica z iherbHealthy Origins 30 bilion... ale kým mi pridu z USA tak som si zohnal zo SK Probi 8 caps (finclub) s inulínom. Takže nevadí ten inulín ked je sladký??? pre candidu??? Píšu že sú kyselinoodolné. Prosím ťa odpíš mi na moje otázky.
ĎAKUJEM.

Naposledy upravil: milanko81 (2015-12-01 10:21:10)



506

Re: candida v crevach

Rng,  prosim ta,  je mozne ze sa mi mikrovlakniny pokazia, ked ich mam zmiesane vo vode? V cca 20 stupnovej teplote?  Musim davat aj citricidal? Dakujem



507

Re: candida v crevach

Vsetko na svete sa moze pokazit, pokial to nekonzervujes napr citricidalom alebo aspon nechladis..



508

Re: candida v crevach

Ok, dakujem... Dam aj citricidal do tej zmesy.



509

Re: candida v crevach

.



510

Re: candida v crevach

Zdravím RNG. Je dobré pri candide brať probiotiká??? Myslím že áno. Niekde si písal že niekoľko 100 mg sacharidov neškodí... Objednal som si podla tvojho odporucania probiotica z iherbHealthy Origins 30 bilion... ale kým mi pridu z USA tak som si zohnal zo SK Probi 8 caps (finclub) s inulínom. Takže nevadí ten inulín ked je sladký??? pre candidu??? Píšu že sú kyselinoodolné. Prosím ťa odpíš mi na moje otázky.
ĎAKUJEM.



511

Re: candida v crevach

Inulin je dobra potrava pre probiotika a len chut je sladka, to ale nie je cukor, tj candida to nevie pouzit.Osobne odporucam denne po 2 az 3 gramy z kazdeho(inulin, psylium, arabinogalactany, glucomanan pektiny)
Nizkosacharidova dieta znamena 50 gramov sacharidov a menej. Sacharidom sa uplne neda vyhnut, lebo prakticky kazde jedlo obsahuje aspon trochu sacharidiv, aj maso, vajcia, ryby, orechu a olejnate semena, aj zeleniny a samozrejme ovocia.



512

Re: candida v crevach

RNG prosím ťa napíš svoj názor s ohľadom na candidu (po diete) spojenej s :
1. na vypitie 1 resp. 2 pohárikov domácich slivovíc bez predtým pridaného cukru (t.j. pravý domáci destilát)
2. po proticandidovej diete hmotnosť išla dole ako začať s pridávaním príloh napr. celozrné pečivo, ryža, zemiaky, knedľa...
3. je lepšia ryža alebo zemiaky?
4. keďže si písal že zemiaky nie, že sa škrob mení na cukor je možné tepelnou úpravou zrušiť škrob??? resp. čo také halušky s tvarohom???
5. skús stručný jedálniček R,O,V
6. Doplnky ako kokosový olej a oregánový olej je dobré pred, po, resp. v akej časovom slede popri jedle???
7. Aké doplnky stravy sú dobré užívať dlhodobo (niekde si spomínal jód ako sa dá kúpiť???)
ĎAKUJEM (všetky otázky mierim na vyvážený zdravotný štýl a hlavne spojením candidy...)



513

Re: candida v crevach

Alkohol nie je dobra vyziva pre candidu, preto nesladky je OK.
2. na proticandidovej diete, ked nemas dost kyselin a extra enzymy sa moze chudnut, ale s dodatkom sa nemusi
3 Ani ryza ani zemieky pri proticandidovej
5,maso, ryby, zeleniny, orechy, vajcia, oleje, najma kokosak,ktory nahradzuje cukry a sachridy co sa tyka vyroby energie
6 to je jedno, podla toho, ako ti to znesie zaludok.
7 bezne odporucam zinok selen jod, vitaminy C E D-3 K-2 mikrovlakniny a probiotika kazdemu doplnat.
Jod dostat v roznych formach, od tabliet, cez tinktury a vodle roztoky(Lugoly) az po prirodne zdroje vo forme kelpov.
Dolezite je kolko tam jodu vlastne je, aby si clovek mohol brat v priemere dostatok.Aj forma je dolezital tj ci sa jedna o molekularny/cisty jod, alebo jeho, rozne zluceniny, najma KJ, ktorej treba ovela viac, ako jodu,, lebo sa z tela rychle vylucuje



514

Re: candida v crevach

Rng,  kolko litrov vody vypijes za den,  ty osobne?

Staci,  ked clovek vypije tie 3 litre teraz v zime,  kde je zapocitana aj voda,  do ktorej davam vlakniny?

Dakujem.



515

Re: candida v crevach

Asi 2.5 az 3 litre litra denne, odhadujem.Vcitane mlieka a polievok.
3 litre su dostatocne



516

Re: candida v crevach

Dobry den, kedze som denny pouzivatel domaceho mliecneho kefiru, chcem sa spytat, ci tento je taktiez nutne vylucit zo stravy? Pokial viem, tak mlieko vobec nie je vhodne pri takejto diete, no kefirove zrna by mali zbavit mlieka laktozy a pridat probioticke bakterie ktore by mali len a len zvyhodnit pouzivanie mliecneho kefiru pri protikandidovej diete, alebo sa mylim?
Pekny den.



517

Re: candida v crevach

Kefir je OK pri proticandidiovej diete.



518

Re: candida v crevach

RNG napísal(a):

1. nepravdepodobne
2. nepotrebujes si nic dat vusetrit, skus arasidy od ineho vyrobcu a ked budes mat ten isty problem, tak sa arasidom vyhybaj.
3. nepravdepodobne
Ale kyseliny mozes stratit 1-az 3 dennou zaludocnou chripkou, co sa prejavi len hnackou a mierne zvysenou teplotou.

U alergoligicky som nebol.
2.
Predtym som jedol https://www.google.sk/search?q=arasidy& … Tm6-HRM%3A ...cize neluskane,neprazene arasidy.Uz  ich obal z vonku bol mierne "plesnivy".

Skusil som arasidy balene od priemyselneho vyrobcu a zjedol som ich cca 200 g naraz a reakciu som nemal.


Reakcia, ktoru som popisoval vysie bola pravdepodobne z objedenia  (NARAZ som zjedol cca 200 g arsidov+100g vlasskych orechov+150g morcacieho masa + zelenina po celodennom HLADE.)

Zaver:
Velka chyba priproticanditovej diete je OBJEDANIE a DISCIPLINA.
Ludia davajte si na to pozor ja som kvoli tymto hlupym chybam stratil POL ROKA!

Naposledy upravil: Efelix (2015-12-13 12:54:16)



519

Re: candida v crevach

1.Mozem jest maslo: a,zivocisne? aj vo velkom mnozstve-potrebujem vela pestrych tukov.
                                b,rastinne?



520

Re: candida v crevach

Co s plesnami na penise?
Ake bylinky,maste,oleje,kupele,kremy,caje?
Mozte mi napisat davkovanie ?



521

Re: candida v crevach

Pri doterajsej proticanditovej diete (s chybami) som jedol vysoky pocet bielkovin denne aj 2-3 g bielkovin na kg hmotnosti?
Moze to znehodnocovat dietu?



522

Re: candida v crevach

Bielkoviny nevie candida stravit, tj bielkovinami ju nepodporujes.



523

Re: candida v crevach

RNG,kokosovy cukor  a sladke zemiaky mozem?



524

Re: candida v crevach

Ziadne cukry ani skroboviny, ako sladke zenieky.