451

Re: candida v crevach

Inak da sa zit aj cely zivot bez sacharidov resp. byt na bezsacharidovej diete cely zivot. Pretoze pecen vie premenit bielkoviny na glukozu, tomu sa hovori neoglukogeneza. Vsak aj tak Eskimaci su cely zivot na bezsacharidovej strave, ved jedia len mäso a tuk, sice sa nedozivaju vysokeho veku, ale da sa tak zit. Nuz ale samozrejeme nie je to extra zdrave, pretoze je to zataz na pecen, preto treba mat stravu co najpestrejsiu.

Ale ved tato dieta nie je celozivotna, je to rychla a nekompromisna vojna proti kandinde, ktora by mala trvat len par tyzdnov, takze to nie az tak dlho.



452

Re: candida v crevach

Pietro napísal(a):

Inak da sa zit aj cely zivot bez sacharidov resp. byt na bezsacharidovej diete cely zivot. Pretoze pecen vie premenit bielkoviny na glukozu, tomu sa hovori neoglukogeneza. Vsak aj tak Eskimaci su cely zivot na bezsacharidovej strave, ved jedia len mäso a tuk, sice sa nedozivaju vysokeho veku, ale da sa tak zit. Nuz ale samozrejeme nie je to extra zdrave, pretoze je to zataz na pecen, preto treba mat stravu co najpestrejsiu.

Ale ved tato dieta nie je celozivotna, je to rychla a nekompromisna vojna proti kandinde, ktora by mala trvat len par tyzdnov, takze to nie az tak dlho.

paleo dieta je celkovo zdrava a cukre zdrave niesu bohuzial ziadne , ked sa telo nauci na tukovy metabolizmus to je 6-8 tyzdnov tak bere energiu z tukov , proces premeny bielkovin na tuk je len ked neni energia takze keby si na sacharidoch a zrazu ich das prec tak telo premeni bielkoviny , ale pokial mas tuky a telo s nimi pracuje tak ti bielkoviny na energiu nevyuzije kedze aj tuky sa premenia na energiu .



453

Re: candida v crevach

s tym ze paleo je zdrava dieta sa ja absolutne nestotoznujem smile ... ziadna dieta nie je zdrava... nic nie je lepsie ako pestra vyvazena strava + nejaky ten obcasny pôstik

a istotne bez cukrov/sacharidov fungovat dlhu dobu nie je teda tiez zdrave....  zataz na pecen



454

Re: candida v crevach

Detto.



455

Re: candida v crevach

Zdravim, Takmer 3tyzdne uz drzim protikanditovu dietu.No vsetky produkty (citricidal,kvalitne probiotika,psylium,kokosovy a oreganovy olej izivam len nieco vyse tyzna).Moj problem je ze uz tyzden mam hnacky.Mozu byt z z burkych orieskov arasidov?Niekedy som ich zjedol aj 100gdenne.Jem len maso vajicka tvaroh,vela zeleniny najme dusenej,arasidy,tekvicove semienka,slnecnicove semienka,trochu syra a sunky.Popripade moze byt hnacky reakcia na detox?.Neznizuje sa nimi ucinok diety?
Este otazka,citricidal pijem spolu so psyliom v litri vody?Moze sa to takto brat?



456

Re: candida v crevach

Hnacka znamena, ze mas v crrevach nespravnu floru, tj este stale tam mas rozxne neziaduce mi,roby. Moze to byt pre to, ze nemas dost kyselin a enzymov na taku tazkostravitelnu dietu a tak sa ti ppno bielkovin dostane do criev, kde hniju, tj podporuje to rozne hnilobne mikroby, aj ked nie candidu.
Detox criev asi netrva dlhsie nez 1-2 tyzdne, detox tela ale moze trvat aj dlhe mesiace.Ale ten nie je spravidla sprevadzany hnackami.

Burske oriesky mozu obsahovat plesnovy toxin, aflatoxin, najma ked boli nespravne susene. A ten je znacne jedovaty  na creva aj pecen
Citricidal  mozes brat s cimkolvek, okrem probiotik.



457

Re: candida v crevach

chcem sa vás spýtat tých čo maju candidu ako ste prišli na to že ju máte, a vyliečili (potlačily) ste ju niekto? ďakujem



458

Re: candida v crevach

menma1 napísal(a):

chcem sa vás spýtat tých čo maju candidu ako ste prišli na to že ju máte, a vyliečili (potlačily) ste ju niekto? ďakujem

Ja som mal priznaky tak som to zacal riesit a myslim si ze som ju aj mal ale vyhubil som ju , zistit sa to da zo stolice a uz su aj testy takzvane hydrogenovy test , to sa robi z dychu , a urcito ake parazity a bakterie su v crevach .

Inac ked si nastudujes temy " candida " dozvies sa ake doplnky treba brat a hlavne aky jedalnicek a jedla treba .



459

Re: candida v crevach

čo sa týka jedalnička, jedla a doplnkov tak to viem sam som to skušal na 3 týždne tu dietu + tie doplnky no nejak som necítil rozidel ked som ju mal  možno minimalne ale fakt skoro žiadne zlepšenie  1-2 dni som mal hnačku (skorej z jedla moj nazor) tiež som začal s tim niečo robit kvoli príznakom lenže priznakov je asi milion a to potom može mat skoro každý mal som napriklad biely jazyk (aj mam no nie moc) a neda sa toho zbavit zapach z ust bolest uši  svrbenie uši.. bolesti v penise problemy z trávenim  a vela dalšieho no dieta a doplnky akoby som ani neužival ak ju mam teda.. preto sa pýtam či sa to neda nejak zistit aj inak nie len z príznakov napríklad nejaký odber alebo výter neviem no



460

Re: candida v crevach

menma1 napísal(a):

čo sa týka jedalnička, jedla a doplnkov tak to viem sam som to skušal na 3 týždne tu dietu + tie doplnky no nejak som necítil rozidel ked som ju mal  možno minimalne ale fakt skoro žiadne zlepšenie  1-2 dni som mal hnačku (skorej z jedla moj nazor) tiež som začal s tim niečo robit kvoli príznakom lenže priznakov je asi milion a to potom može mat skoro každý mal som napriklad biely jazyk (aj mam no nie moc) a neda sa toho zbavit zapach z ust bolest uši  svrbenie uši.. bolesti v penise problemy z trávenim  a vela dalšieho no dieta a doplnky akoby som ani neužival ak ju mam teda.. preto sa pýtam či sa to neda nejak zistit aj inak nie len z príznakov napríklad nejaký odber alebo výter neviem no

hovorim zo stolice a zda sa mi ze aj tym hydrogenovim testom z dychu , je to vsetko pod nazvom gastrovysetrenie , ten dychovy nemaju asi este vsetky nemocnice .



461

Re: candida v crevach

Nuz kedze candidu v roznycy mnozstvach na v hrubom creve vlastne kazdy, tak treba proti nej systematicky bojovat  cely zivot nasadzovanim probiotik, branim mikrovlaknin na ich podporu a obmedzit rozne cukry a sacharidy, ktore podporuju candidy.



462

Re: candida v crevach

Takze po 4 tyzdnoch pomaly koncim s dietou.Budem pokracovat s branim mikrovlaknin a probiotik + kokosoveho oleja...Hnacky mi presli,no dufam ze mi nezhnehodnotili dietu.
Mam par otazok...
Ostal mi citridal mam ho este brat?
1.Po diete mi trochu zozltli zuby?Z coho to moze byt?Nejaky pripravok alebo doplnok na odstranenie povlaku?Alebo sa to casom upravi?
2.Ostali mi dlazdicove nechty na rukach z coho to moze byt?
3.Mam biely povlak na jazyku+ mechuriky v ustej dutine?Ma to suvis s tym ze sa mi rezu zuby mudrosti...?
Strava po candite
4.Kolko mozem jest sacharidov  na kg hmotnosti tyzden po diete ?
5.Chcel by som sa viac venovat sportovaniu,behu,plavaniu posilnovaniu a chcel by som konzuvat vacsie mnozstvo stravy cize aj sacharidov (nie jednoduchych) mohol by som ich konzumovat aj 4g-5g  na kg hmotnosti,kedze chcem pribrat naspat nejake kg naspat po zdravotnych problemoch?
6.Da sa to vykompenzovat tolko sacharidov branim mikrovlaknin probiotik, kokosoveho  ojela + jedenim vela zelenin?
7.Komplexne sacharidy ktore nepodporuju az tak canditu su celzrne pecivo,biela ryza,cestoviny,zemiaky,kukurica,ryzove chlebiky,celozrna muka?
Pripadne mozem zalozit novu temu ktore sa venuje k zdravemu jedalnicku ktory je tak velmi potrebny...
Vdaka



463

Re: candida v crevach

1. to sa vybieli po case samo Pomoze na to jest jahody a tret si to vnutornou stranou bananovej supky.
Citricidal si odloz na dobu, ked dostanes nejaku kvapockovu infekciu, na kvapky do nosa, pripadne oci. ja pouzivam citricidal dost casto, lebo nachytam casto infekcie od mojich zlatych vnucat, co sa so mnou o vsetko chcu podelit. Takze pri najmensom priznaklu si kvapkam do nosa roztok, skor nez sa to vyvinie do choroby.
2. ?
3.Moze. Ale pre istotu by som pouzival oreganovy olej
4 ja osobne som za mac 25% kalorii zo sacharidov, najma z komplexnych, nie jednoduchych cukrov.
5. zalezi od spalovanie tj intenzity cvicenia.
6.Kokosovy olej ti moze nahradit cast sacharidov , rozne ine oleje a masti(panenske, tj neznicene priemyselnym spracovanim) ti tak isto daju energiu,mikrovlaknuiny a probiptika nemaju nic spolocne s vyrobou energie.
Vsetky menovane su podpora  aj candidy, ale ked je v nich dost mikrovlaknin , tak zaroven podporis aj probiotika.  Otazka je len pomer cukrov a sacharidov k mikrovlakninam. Biela ryza obsahuje nola(O) mikrovlaknin,  a tak isto cestoviny, pokial su robene z bielych muk, tj muk bez mikrovlaknin. Takze opatrene s tym, ked nechces podporit spat candidu.



464

Re: candida v crevach

Dobry den prajem, RNG

chcel by som sa informovat ohladom tohto produktu: http://www.hoogle.sk/GSE-maximum-29-5ml-d844.htm

pisu ze to ma 60% a podla odfotenej etikety by to mal byt citricidal, je ale skoro 2x silnejsi ako ten klasicky. mozem ho kupit a pouzivat v polovicnych davkach?

dakujem!



465

Re: candida v crevach

Ked to nema uvedene , ze obsahuje quaternialne zluceniny, tak ich asi nema. Slovo citricidal sa dnes bezne zneuziva na ine zlozenia, nez je povodne z roku 1982.



466

Re: candida v crevach

Praveze ma, na zadnej strane je to napisane (podla etikety): natural quaternary compound synthesised from the seed and pulp of grapefruit

opytam sa priamo, mate nejake info, odkial sa da ozajstny ucinny citricidal kupit prosim? mam uz dva od Nutribiotic z iHerb, ale na moje sklamanie je to len GSE

Naposledy upravil: m3tr (2015-08-16 10:20:55)



467

Re: candida v crevach

s3030150 napísal(a):

Praveze ma, na zadnej strane je to napisane (podla etikety): natural quaternary compound synthesised from the seed and pulp of grapefruit

opytam sa priamo, mate nejake info, odkial sa da ozajstny ucinny citricidal kupit prosim? mam uz dva od Nutribiotic z iHerb, ale na moje sklamanie je to len GSE

ja mam tento GSE maximum a je dobry , poriadne horky , shity vecsinou byvaju kysle . Mal som aj iny predtym ten original a tento maximum mi pride uplne rovnaky , mas v zadu napisane ze to obsahuje tu latku smile



468

Re: candida v crevach

Nuz ja som robil test ucinnosti s Maximum GSE a podla toho popisu a obrazku to sedi. A testom vobec nepresiel, vyslo mi ze je asi 4-krat tak slabsi ako Citricidal Professional.

Aj som napisal info o tom teste na forum, viac na: http://rng.jecool.net/viewtopic.php?pid=53802#p53802



469

Re: candida v crevach

diky Pietro, poradis kde kupit ucinny? resp. aspon naviest, kde a co hladat? vyzera to tak ze Nutribiotic to uz nerobi ...



470

Re: candida v crevach

Pietro napísal(a):

Nuz ja som robil test ucinnosti s Maximum GSE a podla toho popisu a obrazku to sedi. A testom vobec nepresiel, vyslo mi ze je asi 4-krat tak slabsi ako Citricidal Professional.

Aj som napisal info o tom teste na forum, viac na: http://rng.jecool.net/viewtopic.php?pid=53802#p53802

ja so mtest nerobil , tak potom tento http://biozdravie.sk/obchod/citricidal/ … oncentrat/
tento som mal ako prvy a pomohol dobre



471

Re: candida v crevach

s3030150 napísal(a):

diky Pietro, poradis kde kupit ucinny? resp. aspon naviest, kde a co hladat? vyzera to tak ze Nutribiotic to uz nerobi ...

Jediny, ktory mam overeny, ze je pravy, t.j. obsahuje kvaternialne zluceniny je Citricidal Professional, s nim som robil davnejsie test ucinnosti, pozri tu: http://rng.jecool.net/viewtopic.php?pid=42226#p42226

Takze podla toho obrazku by to mal byt aj ten co uviedol ZlatyStaf.

Hoogle ho asi momentalne nema skladom.



472

Re: candida v crevach

Pietro napísal(a):
s3030150 napísal(a):

diky Pietro, poradis kde kupit ucinny? resp. aspon naviest, kde a co hladat? vyzera to tak ze Nutribiotic to uz nerobi ...

Jediny, ktory mam overeny, ze je pravy, t.j. obsahuje kvaternialne zluceniny je Citricidal Professional, s nim som robil davnejsie test ucinnosti, pozri tu: http://rng.jecool.net/viewtopic.php?pid=42226#p42226

Takze podla toho obrazku by to mal byt aj ten co uviedol ZlatyStaf.

Hoogle ho asi momentalne nema skladom.

http://www.a-herb.com/search-engine.htm … ledatjak=2

A-Herb je inac nova stranka je to vlastne hoogle a hoogle asi o chvilu nebdue co som sa bavil s tou pani co to organizuje a odpvoeda na maile



473

Re: candida v crevach

Jaj vlastne hej, aj som zabudol, ze hoogle bude mat novu stranku, pred par dnami mi to pripomenul pouzivatel letto smile

Ale tam som vobec nenasiel Citricidal Professional, snad ho zaradia do ponuky.



474

Re: candida v crevach

treba ho len poslat linkom tam tej slecne a staci povedat ze henten je best a ked ho objednaju tak ludia im to budu kupovat  a ona ho rada zaradí do objednávok smile smile .. ja tak isto cez nu arabinogalaktany riesim, aloe freeze dried atd..



475

Re: candida v crevach

kto vyraba ten Professional a ako vyzera balenie? idem jej pisat ci to vie dodat smile napiste aj vy, mozno nieco nazbiera smile

maju na sklade toto: http://biozdravie.sk/obchod/citricidal/ … oncentrat/

a pani z obchodu mi napisala ze ma na etikete tu formulku "synthesized' from grapefruit. The polyphenolic compounds of grapefruit (bioflavonoids)...", ale ze je to tam velmi malymi pismenami.

bud je to nejaka starsia sarza, alebo neviem odkial to zobrali, ked to ma nazov Citricidal a nie GSE. Co som cital, tak Nutribiotic uz Citricidal ako nazov produktu nerobi



476

Re: candida v crevach

Objednal som Citricidal od biozdravie.sk, uvidime co to bude



477

Re: candida v crevach

OK



478

Re: candida v crevach

no, dosiel. po nakvapkani do cistej vody sa voda zapeni a pri pouziti sirupu (cierne ribezle) aj zmeni farbu. a je o dost horkejsi a hustejsi, az taky tahavy. dnes este spravim test s drozdim, ale vyzera to dobre!

Naposledy upravil: m3tr (2015-08-24 17:04:45)



479

Re: candida v crevach

Skusil som ten test s drozdim takto:

1CL cukru na cca deci vlaznej vody, do toho som hodil drozdie, kusok, ten som rozmiesal. Jeden pohar bez gse, druhy novy Nutribiotic GSE 3kvapky a treti Nutribiotic Citricidal 3kv.

Vysledok: bez gse kvasilo, videl som po 15 min. bublinky a na povrchu sa tvorila taka mazlava vrstva, povlak. gSE: trochu menej kvasenia, Citricidal: bez bubliniek, cista hladina bez povlaku

Si myslim ze je to uz ok



480

Re: candida v crevach

Bodaj by to tak bolo a NutriBiotic predsa len predaval permanentne aj ten pravy citricidal.



481

Re: candida v crevach

s3030150 napísal(a):

Skusil som ten test s drozdim takto:

1CL cukru na cca deci vlaznej vody, do toho som hodil drozdie, kusok, ten som rozmiesal. Jeden pohar bez gse, druhy novy Nutribiotic GSE 3kvapky a treti Nutribiotic Citricidal 3kv.

Vysledok: bez gse kvasilo, videl som po 15 min. bublinky a na povrchu sa tvorila taka mazlava vrstva, povlak. gSE: trochu menej kvasenia, Citricidal: bez bubliniek, cista hladina bez povlaku

Si myslim ze je to uz ok

Vdaka za tuto informaciu, takze aj Biozdravie.sk predava taky isty citricidal ako Hoogle.sk, takze ten obrazok co tam maju, tak sedi s tym produktom smile



482

Re: candida v crevach

.



483

Re: candida v crevach

ahojte.. poprosim vas o radu lebo mam trosku zmatok v niektorych veciach.. po dlhom odhodlavani a urcitych ukazovateloch horsieho zdr. stavu som sa rozhodol dodrziavat dietu proti candide.. povolene a nepovolene jedla a pod. mam uz nastudovane.. skor by ma zaujimalo ake doplnky pocas tejto diety uzivat ? myslel som, ze by bolo vhodne si objednat Oregano oil vo forme capsul- ktora znacka ??, GSE a Enzymi.. tu vsak neviem, ktore a ako ich uzivat.. mam ich pri candide a diete uzivat na travenie - cize s jedlom ? alebo skor na lacno ako detox ? mam v kosiku hodeny zatial Pancreatin.. ktore este mam uzivat ?? betain hcl, probiotika a mikrovalkniny uz mam doma a uzivam... dakujem



484

Re: candida v crevach

http://www.iherb.com/Now-Foods-Oregano- … l&ic=1
Nie GSE, co teraz uz neobsahuje pravy citricidal ale pozri na tento
http://biozdravie.sk/obchod/citricidal/ … oncentrat/
kde jasne uvadzaju, ze obsahuje quaternialne zluceniny, nie len polyfenoly z grapefruitovych semien
Nezabudaj na kokosovy olej co je proti candide a zaroven ti nahradi energiu, co stracas tym, ze nejes sacharidy a cukry.
Na znacke pancreatinu nezalezi,. len na jeho aktivite=ucinku. Ja pouzivam tento
http://www.iherb.com/Jarrow-Formulas-Ja … l&ic=1
kde mas zlozku aj proti naduvaniu zo strukovin a zelenin



485

Re: candida v crevach

dakujem pekne.. a okrem toho pankreatinu este ake eznzymi by som mal uzivat ?? a je lepsie ich pri candide uzivat na lacno ako detox alebo pocas jedla na travenie ? alebo aj aj ?? to by som ich musel potom jest neskutocne vela..



486

Re: candida v crevach

Nuz je aj specificky enzym, silny, co rozklada bunecne steny candid(celulasa a hemicelulasa), predava sa pod menom Candex.
Ale obvykle staci drzat bezsacharidovu dietu, jest kokosovy olej , brat oreganovy olej a samozrejme hodne mikrovlaknin a na noc probiotika.



487

Re: candida v crevach

A ako postupovať ked mam ku tomu aj uplne oslabenú imunitu.. Alergie a nejaky zápal v črevách.. Myslim ze len proti candidovou diétou sa to nespraví.. Aky mas nazor ?



488

Re: candida v crevach

Zapaly v crevach su sposobene roznymi skodlivymi mikrobami, najma je to candida, ale mozu to byt aj tisice inych. Na napravu spravnej crevnej flory, uzitocnej pre nas tj probiotickej treba brat mikrovlakniny a probioptika, dlhopdobo, vlastne cely zivot. A ked sa ti vytvori dobra probioticka flora v crevach aj tvoja imunita sa zvysi aspon na 3 nasobok.



489

Re: candida v crevach

Ok, ale daju sa tie zápaly nejako riesit ? Co tak triphala alebo aloe vera gél ? Vies mi odporučiť aj nejake kontaktné značky ?



490

Re: candida v crevach

Nuz ked chces nieco urobit so zapalovymi procesmi, tak ti moze pomoct najma curcumin, boswelin alebo berberine.
http://www.iherb.com/Doctor-s-Best-Curc … l&ic=6
http://www.swansonvitamins.com/swanson- … mg-60-caps
Triphala je vyborna na creva, ale u niektorych vyvola hnacku, takze sa ju odvazim odporucit len opatrne.
http://www.iherb.com/Paradise-Herbs-Org … &ic=10
Aloe vera je hojiva, ale jej ucinok sa prejavi az po dlhom brani. A nie je antimikrobialna, ako je napr berberine alebo ciastocne curcumine
Akonahle ti probiotika vytlacia ine mikroby v crevach , tak samozrejme zapaly prestanu.



491

Re: candida v crevach

dakujem a probiotika myslis ze su stale dobre tieto ? http://www.iherb.com/Jarrow-Formulas-Ja … -Caps/7006  dufam ze sa cestou nejak neovpyvni ich kvalita.. najma co sa teploty tyka a pod.



492

Re: candida v crevach

Tie su dobre probiotika, su entericky pokryte a netreba ich, chladit. Ale teraz ked su take horucavy, tak ja nekupujem probiotika, ja ich kupujem pocas chadnejsich rocnych obdobi.

Inak maju aj mensie balenie: http://www.iherb.com/Jarrow-Formulas-Ja … &ic=40

Alebo este tieto su dobre probiotika: http://www.iherb.com/Healthy-Origins-Pr … l&ic=3

Naposledy upravil: Pietro (2015-09-02 18:52:29)



493

Re: candida v crevach

Aj teploodplne maju limit teploty do 25 stupnov az 28 stupnov celzia. Balicek na slnku sa moze rozohriat aj cez 50 stupnov Celzia. Takze idealny cas na posielanie probiotik je zima a aj ked su teploodoplne, tak ich odporucam rozdelit na viac davok a chladit. Vzdy vbrat len jedno balenie(5-10 kusov ) nechat rozohriat na izbovu teplotu a az potom len balicek otvorit.



494

Re: candida v crevach

dakujem pietro a rng.. este taka otazka, je vhodne na zapal v crevach pouzivat DGL ? mam doma lekoricu resp. koren sladkeho drievka, ktory si pravidelne mixujem a po lyzicke uzivam 2-3x za den. je to adekvatne tomu dgl ? inak co ta jeho sladka chut ? nevadi candide ?

a aky mate nazor na domaci kefir, ktory sa robi z tibetskej huby ? kazdy vecer 0,5L



495

Re: candida v crevach

Sladke drievko/lecorice obsahuje aj drazdivy glycerhyzin, preto odporucam DGL, odkial je glycerhyzin vynaty. DGL je vseobecne adaptogen, tj uzitocny na vselico v tele. Osobne ho odporucam najma na problemuy so zaludkom, kde to posilnue zaludocne steny  zvysuje vylucovanie ochranneho zaludocneho mazu.
Sladka chut sladkeho drievka nie je z cukrov.
kefir je dobry napoj.

Naposledy upravil: RNG (2015-09-03 17:41:00)



496

Re: candida v crevach

Momentalne drzim proticandidovu tuto dietu dost striktne uz 5. den. Pride mi to vsak dost narocne. Od kedy som na candida diete mam pocit ze stav sa este zhorsil, nafukovanie nemam ale citim kazdy pohyb criev, mam vzdy rano hancku, je mi casto nevolno, nemam chut na jedlo, citim velmi neprijemnu chut v ustach a zapach urcite. je to bezne ? chcel by som sa este opytat ci mozem ku tejto diete zaradit aj nejake vyrobky ako mozzarela, bryndza alebo ich nejest vobec ? samozrejme uzivam kokosovy olej 3x denne, probiotika, vlakninu-psyllium.. cakam kym mi pride oregano oil, citricidal, curcumin, enzymi- panceratin. je to zatial spravny postup ? dakujem



497

Re: candida v crevach

Candida nielenze vyrqaba rozne skodliviny, ale ich aj obsahuje, tj ked ju nicis, tak sa tie skodliviny vo vyssich davkach dostavaju do criev.Je to vlastne   uhynova/Herxheimerova reakcia, co sa casom zoslabuje, ked vyhubis dost tych mikrobov. Bezsacharidova dieta moze byt pre niekoho prilis narocna na travenie, preto tam odporucam extra doplnok enzymov a pripadne aj kyselin.



498

Re: candida v crevach

Zdravim.
Takze strucne to zhrniem  ako to je s mojou canditou.
1.candita zistena v july.
2.mesiac som drzal dietu + doplnky - oznamill som to lekarovi nakolko aj on mi "odporucil " doplnky vyzivy aj ked ovela menej ucinne ako nainternete
3.mesiac som jedol  "normalnu" stravu.
4.v septebri kontrolne vysetrenie-candita zistena
5.gastorolog mi povedal ze mam brat fluconazol
6.od polovice septembra drzim PRISNU dietu 9 tyzdnov (obcas som zjedol viac ovocia)+bral som iba fluconazol
7.prvych 7 tyzdnov diety som bral iba fluconazol + obcas probiotika + obcas mirovlakniny.
Vysledok po 9 tyzdnoch diety canditu stale mam,lebo mam biely jazyk + plesne na penise + lupiny + zle travenie.
btw.
Tento tyzden po zjedeni  cca 100 g arasidov som mal alergicku reakciu.Skriabanie v hrdle,zhorsene dychanie+palenie zahy.
Mozte mi vysletlit a co ide?Arasidy boli pravdepodobne nakezene plesnami.Alebo ide histaminovu alergiu?
NEBRAL SOM ENZYMI ANI KYSELINY!
Takze zozeniem si kyseliny+ enzymy + probiotika + mikrovlakniny (mam zakladne) + antimikrobakterialne latky +citricidal+oregano+kokosovy olej mam doma obycajny a  dam si posledne 3 tyzdne diety.
Otazky
1.RNG aka je sanca ze sa Candita neda vyliecit?Mal si taku skusenost?

2.Tento tyzden po zjedeni  cca 100 g arasidov som mal alergicku reakciu.Skriabanie v hrdle,zhorsene dychanie+palenie zahy.
Mozes mi vysletlit a co ide?.Ide o histaminovu alergiu?Alebo alergiu na orechy?Chcem ist cim skor k alergologicke tak naco si mam spravit testy?

3.Ake su najvhodnejsie kyseliny(Lysin,Betain HCl s pepsinom...atd) a enzymy(pankreatin,Super enzymes) pri zlom traveni?Mozem ich brat naraz s jedlom?.Napr dam si obed + kusok vody + enzymi+ kyseliny?

Naposledy upravil: Efelix (2015-11-25 09:05:58)



499

Re: candida v crevach

Reakciu na arasidy ma znacne percento ludi, A to aj na neplesnive arasidy, samozrejme plesnive skodia kazdemu, lebo plesen obsahuje aflatoxiny, co su pre telo dokonca nervove jedy a karcinogeny.Kedze v USA na stastie kontroluju arasidy na aflatoxiny, my sa tu nemusime toho bat, ale aj tak sa znacna cast ludi arasidom tu vyhyba. Ked budes brat a podporovat mikrovlakninami probiotika a vyhybat sa cukrom a jemnym bielym mukam, tak candidu postuone z criev vytlacis.
Zialbohu nasa bezna dieta ma privela cukrov a produktov z jemnych bielych muk. Nuz zialbohu to podporuje candidu a tak ju znacna cast ludi ma premnozenu. A skodi im velmi. Preto treba v zasade zmenit stravu, spat ku povodnej, chudobnu na cukry a jemne muky a bohatu na vlakniny, najma mikrovlakniny.
3. presne tak, podl;a,potreby. A aby si nemusel brat privela kyselin, je dobre s jedlom nepit, aby si si kyseliny nerozriedil prilis co sposobi ze zaludok nie je dost kysly na zabitie mikrobov a aj na traviaci proces. Pit az 2-4 hodiny po jedle a to najlepsie cistu vodu a hodne, aby si to natravene a sterilizovane jedlo kyselinami splachol do criev.
Inac tie Super Enzymi nie su az tak "super", ber radsej silny pancreatin a kyseliny osobitne.



500

Re: candida v crevach

Ok,dakujem.Dnes vecer som sa prejedol(zjedol som tvaroh+cca100gjablka+banan+syr+ sunku l-viem hlupa kombinacia :)a o par hodin hodin som sa zobudil na slabsiu alergicku reakciu (soplenie+skrabanie v krku)-zjedol som vacsie mnozstvo bielkovin cca45g+  NEBRAL SOM KYSELINY ANI ENZYMI(teraz ich nemam doma)
Idem k alergologicke na co si mam dat spravit testy?Intolerancia bielkovin alebo HIT alebo co to moze byt?
Vdaka