201

Re: zasa ucho...

Rozumiem, v rodine mame lekarov aj znamych  z ktorych poniektori pracuju na orl klinike a nikto mi nrvedel pomoct iba potlacit stav. Vsetci to od za iatku pripisovali kr. Chrbtici, ale po mri uz zase nevedeli z coho to mam. Ja som od zaciatku vedela , ze sa mi to spustila z nachy, ktora presla do zahlienenia a cely problem sa vtedy spustil ved o par dni mi uz zalahlo na jednom uchu a zacal mi tinitus....este sa chcem opytat, ci si mam kupovat samento una degato? Alebo staci ak budem brat na viralňu imunitu preparaty? A aky mate nazor na akupunkturu.ja ju uz mam za sebou , ale nejake zlepsenie vidilptelne som nepostrehla



202

Re: zasa ucho...

Na tinitus radim sa zbavit najprv nakaz v prinosnych dutinach(roztok citricidalu) a zaroven pouzivat dlhodobo NAC a oreganovy olej, kapsule.
Samozrejme samento alebo prima una de gato, co je to iste mozu pomoct.



203

Re: zasa ucho...

Dakujem vam velmi pekne za rady a pomoc pri lieceni. Este by ma zaujimalo ci poznate preparaty firmy diochi konkretne baktevir, ci je vhodny pripravok na odhlieneni resp.pomoc pri moznom prechladeni nadche zahlieneni chripke albo aj pomoc pri mojom probleme odhlienit  vnutorne ucho a tym aj eustachovu trubicu. Dakujem



204

Re: zasa ucho...

uz podla popisu ten vyrobok je len blizsie neurcena zmes tinktur roznych liecivych bylin, takze je mozno napomocny ale rozhodne nie extra silny. Co ja odporucam su obvykle ovela silnejsie a ucinnejsie produkty

Zahlienenia su z roznych dovodov, nielen virusy maju na tom podiel, tj aj keby to bolo antiviralne, ako napr je citral a baza, tak toho tam nie je v 20 kvapkach nijak dost.
A na ine mikroby tam nie je nic naozaj ucinne.
Vseobecne rozne tinktury odporucam len velmi zriedkavo a aj vtedy musia mat urceny presny obsah v mg ucinnych latok, nielen neznamy bylinny vyluh s neznamym mnozstvom ucinnych latok z tych roznych  bylin.

Naposledy upravil: RNG (2013-08-25 21:00:49)



205

Re: zasa ucho...

Dakujem este raz zacinam s liecbou , dufam ze pomoze verim, ze ano.... Priebezne sa budem ozyvat a informovat ako postupujem. Este raz vam vdaka. Silvia



206

Re: zasa ucho...

OK



207

Re: zasa ucho...

Dobry den RNG...syndrom suchych oci mam aj ja už roky o tom viem,teraz viem , že to ma cele suvis s mojim stavom to slo postupne z roka na rok a raz v riadnom zapale to prepuklo.... žial keby som to vedela skor nedopadla by som mozno takto, Kdezto moja ocna lekarka povedala, to nic nie je staci visin.... zaujima ma ake kolonoidne stgriebro si teda mam kupit a co mozem striekat aj do oci... v lekarni mi totiz povedali ,že maju len na dezinfekciu ran., teda neviem , co si mozem a mam kupit.vsetky protukty mam na ceste aj na zvysovanie viralnej imunity, akurat, oregano oil to mam tak to beriem... + colostrum, dalej rybi olej, vitamin c acerola ceresna, oresak cierny americky ,pyridoxyn,  este vas chcem poprosit ci mi viete poslat link, kde si mam kupit nejaku vybornu zmes mikrovlaknin,,,, dakujem



208

Re: zasa ucho...

este mi poradte ,tento je vhodny?  http://www.needs.com/product/bio_chem_R … m_Research



209

Re: zasa ucho...

este vas chcem poprosit  na viralnu imunitu :  citral(10 kvapiek denne),, berberine(2 x 500 mg denne) a Sangre de Grado(2 x 15 kvapiek denne)
Sangre de Grado/dracia krv, ako to mame najst na nete sme nasli vselico ,ale ptorebujem konkretny produkt ,aby som neobjednala hlupost.Dakujem Silvia



210

Re: zasa ucho...

Slivocka, koloidne striebro vo vacsine Europskych krajin minuly rok stiahli s predaja na vnutorne pouzitie, lebo jednoducho vyhlasili, ze sa to na vnutorne pouzitie nehodi. Samozrejme to je loz. Pozri na
http://rng.nazory.eu/rubriky/k/koloidne-striebro

Zmesy mikrovlaknin asi nedostanes, ale jednotlive dostanes a mozes si zmes zamiesat sama. Ja kupujem mikrovlakniny zo  www.svansonvitamins.com  a sice praskovy arabinogalactan, inulin, glucomannan a modified citrus pectin.
Inulin a psylium dostanes aj doma od firmy Vemica.

To je ten spravny citricidal, profesional. Roztok z neho je 35 kvapiek na liter vody.

Citral priamo nenajdes, ale Lemon grass oil na az 80% citralu a ten dostanes z roznych zdrojov.
http://www.swansonvitamins.com/now-food … -oz-liquid  sa zda vhodny aj na vnutorne pouzitie, lebo je "steam distilled=nie chemicky vytazovany ale destilaciou.
Samozrejme treba ho jedly, tj nie pre aromoterapiu, chemicky vytazeny. Ja som si ho rozriedil 2 x 1 cistym(96%) alkoholom a davam si z neho asi 15 kvapiek do pol lita vody, do ktorej davam aj 2-3 lyzicky zmesi mikrovlaknim a lyzicku esteru C a prichutim to koncentratom ovocnej stavy, nesladenej(visnova, z ciernych ribezli, z granatovych jablk alebo cranberry=brusnicova)
Poztok treba velmi dobre pretrepat a pijem to po cely den, niekedy vypijem az 2 take flasky.

Co sa tyka Sangre de Grado , swansonvitamins ma az 2 rozne znacky, obe su dobre, samozrejme
Berberine taktiez kupujem zo Swansonvitamins, silny antiviralny chaparal tiez.

Pozor, Swanson na na Slovensko dost drahe postovne, ale zase ma produkty ovela lacnejsie a niektore s velmi vysokymi obsahmi ucinnych latok .
Pre Slovakov je vyhodnejsie kupovat mensie objednavky z iherb.com, ale tam niektore veci nemaju v tych obsahoch, hoci vyber roznych znaciek je tam velmi siroky.



211

Re: zasa ucho...

Dakujem, selen a zinok a boswelin s curcumoidmy mozem objednat zo swansonu?



212

Re: zasa ucho...

Chaparal. Ktory   Z tychto 3 produkktov http://www.swansonvitamins.com/q?kw=Chaparal     Dalej berberine ktory http://www.swansonvitamins.com/q?kw=Berberine ? Dakujem



213

Re: zasa ucho...

Boswelia je aj od now aj swansonu , ktory je lepsi



214

Re: zasa ucho...

Na znackach nezalezi , len na forme, obsahu a cene.
Ja kupujem cisty chaparal v kapsuliach, tabletky sa nemusia poriadne rozpustit, nepotrebujem zbytocne tabletujuce E-cka do tela a kapsule sa aj lepsie hltaju.
Ja kupujem berberine samozrejme od Swansonu, lebo zijem v USA a tunajsie miestne postovne zo Swansona je lacne
Na Boswellin odporucam momentalne toto s hodne vysokym obsahom
http://www.iherb.com/Now-Foods-Boswelli … Caps/30568

Naposledy upravil: RNG (2013-08-31 21:19:31)



215

Re: zasa ucho...

dobry vecer, dosla mi serapapptaza zabudla som davkovanie, vies mi ho poslat ,prosim. dik. objednavam este dalsie rpodukty, zatial beriem oregano oil vitamim c a zujem zazvor , mam pocit že sa po kroku posuvam k lepsiemu, zazvor zujem ako zuvacku sanzim sa to vydrzat bojujem. už som si tolko naobjednavala z USA produktov, ze uz sama neviem co mam kobinovat co mam ako brat co este nebrat, uz som z toho blbec/ ako dobre , že ty tam prave zijes, mas vyhodu aspon v tom/ mozno aj lekarov tam mate inych = zodpovednejsich ako tu u nas.... nakupila som si aj po 4 balenia  / je to na cesste/ pre istotu, ak by ma nieco v priebehu roka postihlo nech to mam tu po ruke. cize teraz ked mi pride nac , tak budem brat s oregano oil / 3x2 tabl/ aj nac ú davkovanie som zabudlla= napis mi pls, a citricidal  35 kvapiek do litra vody a ten liter vody za den vypijem a aj 3X 2 kvapky do kazdej nosovej dierky v zaklone , ako dlho??/ bude to velmi boliet/ nemozem byt z toho chora,alebo že by sa mi poskodila eustachova trubica??? vnutorne alebo stredne ucho??? je to odskusane?? potom ked mi pride D 3 , samento , jod, selen zinok, chaparal,  san de grado , boswelin,  ester c,  co s tym hned co mam k tomu brat,? alebo co mam brat hned a co potom ,na udržiavanie. viem ,ze sa opakujem otravujem ale vecne to tu hladam ... prepac. Silvia



216

Re: zasa ucho...

Potravinove doplnky su schvalene na volny trh lekarmi a podmienka na to je, ze nesmeju mat ziadne skodlive ucinky
V nose sa da nakaza vynicit za niekolko dni, v usiach zialbohu to moze trvat mnoho tyzdnov.
Bolest pri kvapkani do nosa z celnych dutin je sice prekvapivo silna, ale trva len par sekund. Nic sa tam neposkodi, to je len pocit vyvolany velkym rozdielom koncentracie kvapiek a telesnych tekutin=osmoticky sok. To iste ti sposobi aj cista voda.
NAC davkovanie je 2 x 600 mg



217

Re: zasa ucho...

dakujem ale potebujem davkovanie na dosla mi serapapptaza zabudla som davkovanie, a samento dik



218

Re: zasa ucho...

dosla mi tato je dobra mozem ju uzivat ? ak ano ake davkovanie?? neviem ci som objednala dobru serapaptazu http://www.enerex.ca/sk/products/serrapeptase



219

Re: zasa ucho...

Vybrala si si dobru, ale drahu/ Davkovanie je az 3 x 120 000 IU na intenzivne cistenie tela
Ja pouzivam tuto
http://www.swansonvitamins.com/doctors- … 0-veg-caps



220

Re: zasa ucho...

a mozem si davkovat už 3 x denne, alebo mam cakat na citricidal? momentalne beriem oregano oil, vitamiy c, probiotika, vilcacoru /cakam na samento / tak zatial beriem toto, a mam k tomu pridat aj serepaptazu??



221

Re: zasa ucho...

gse  roztok z i herb j ektory dobry chcela by som pre dceru  7 rocnu v pripade choroby na kvapkanie do nosa,alebo jej mozem podat citricidal ked mi dojde 35 kvapiek do litra vody ak ano ake davkovanie pre dieta?



222

Re: zasa ucho...

GSE dnes nie je ziadne dobre, pozri na temu citricidal.
35 kvapiek 60% citricidalu, profesional, do litra vody je dospela davka na pitie, Pre deti s mensou vahou ti ten liter vydrzi na viac dni, rozdel to podla pomeru vahy dieta k dospelej vahe. Kvapky toho isteho roztoku mozes pouzivat do nosa, do oci, do usi , na vyplachy a podobne



223

Re: zasa ucho...

Dakujem, co  sa tyka  liecby zatial cakam na nac a citricidal a dalsie . Momentalne beriem oregano oil, vitamin c, rybi olej, colostrum, vilcacoru / cakam na samento/ mozem k tomu pridat aj serepaptazu ak ano ake davkovanie?



224

Re: zasa ucho...

Davkovanie na serrapeptazu je az 3 x 120 000 IU



225

Re: zasa ucho...

este sa cchem opýtat, dcera je zahlienena, kasle lebo jej stekaju po zadnej stene hliene sfarbene nie cire do hrdla dole, dnes sice ideme k lekarke,ale ta rovno da  ATB, je nejaka ina moznost odhlienena. Nejaky vhodny odhlienovac pre nu?Ma 7 rokov. Dakujem za rychlu odpoved. Silvia



226

Re: zasa ucho...

Oreganovy olej a NAC odhlienuju dobre a rychlo. Nakaza v prinosnych dutinach sa da obvykle vyhubit kvapkami roztoku citricidalu.



227

Re: zasa ucho...

Ok kolko mam dat svojej dcere ked ma sedem rokov



228

Re: zasa ucho...

Obvykle sem uvadzam dospelu davku, co je zhruba na 70 kg a treba to vzdy prepocitavat na ine vahy(tj nie podla veku ale podla vahy)
NAC sa davkuje lahko, dospela davka je 2 x 600 az 1200 mg, a dobre sa rozpusta vo vode, tj sa da davkovat pitim mensich mnozstiev "citronovoj vody" ako to nazyvam mojej tiez  7 rocnej vnucke. Pije to postupne, cez slamku.
Roztok citricidalu profesional z firmy BioChem research je 35 kvapiek na liter vody, co da spravnu koncentraciu aj na kvapkanie do nosa, oci a usi, a zaroven je to davka denna pre dospelu osobu, takze pre deti to treba rozdelit na viac davok, podla vahy. Odhadujem podla veku asi 4 -5 davok dennych, ktore treba pit po malych glgoch pocas celeho dna.



229

Re: zasa ucho...

Citricidal pitim aj nakazu v prinosovych dutinach likviduje ? Kvapkanim do nosa moze odstranit neprijemne sumenie a hucanie? Mas skusenosti aj so zanedbanym tinitusom? To znamena praskanie  rpiprehltani sumenie a zalamhovanie dajme tomu 5 mesiacov dozadu?



230

Re: zasa ucho...

Este ma zaujima ked lijem ten roztok citricidalu kedy mam uzit probiotika vece rano alebo na obed? Znici mi to crevnu floru?



231

Re: zasa ucho...

Na likvidovanie nakazy v nose treba do nosa kvapkat.
Na zanedbany tinitus treba najprv znicit mikroby v prinosnych dutinach, a potom dlhodobo brat NAC a oreganovy olej, lebo do priestorov v strednom uchu sa nieco velmi tazko prebojuje, a zda sa, ze aromaticky/prchavy oreganovy olej sa dostane vsade, lebo sa odparuje aj z koze, aj zo sliznic a tak sa dostane aj do hlienov, kde potlaci v nich zijuce nakazy.
Citricidal pity po malickych glgoch cely den neznici crevnu floru. Ale dopil by som povedzme do 6 hodiny vecer a o 9 si mozes dat probiotika s jablkom.



232

Re: zasa ucho...

Rozumiem , ale nerozumiem tomu pisete na zanedbany tinnitus treba znicit mikroby v prinosovych dutinach  ato znici pravd nac a oreganovy olej + citricidal kvapkanim do nosa a pitim ? Alebo priamo ktory?dakujem za odpoved



233

Re: zasa ucho...

Zialbohu dychame stale a kvapockova infekcia je vzduy pritomna okolo nas, najma v davoch(kina, divadla, verejna doprava, skoly...) Takze je provorade si znicit infekciu v prinosnych dutinach kvapkami roztoku citricidalu.
Na infekciu v strednom uchu to ale nie je zialbohu dost, na to treba roztok citricidalu aj pit, plus brat NAC a kapsule oreganoveho oleja, lebo do dutin vnutorneho ucha je velmi tazko nieco dopravit a infekcie tam sa casto schovaju za maskovanie(biofimy, L-formy...) preto samotny citricidal nestaci.



234

Re: zasa ucho...

Ok dakujem ja len dufam ze mi nezalahne pri kvapkani len toho sa bojim lebo ciitim , ze som na dobrej ceste k vylieceniu sice pomaly , ale krok po kroku do zvladnem. Dorazil mi dnnes nac od dr. Best cize 2 x 600 staci  dsvkovanie? Ake davkovanie by malo byt pre dieta citricidalu pitie + kvapky  do nosa 7 rokov bude mat 8 v decembri a 25 kil. Dakujem za trpzlivost



235

Re: zasa ucho...

Mozem dcere dat ajj proobiotika , ktore ste mi odporucili 30 billion cfu s ? Staci ak ho obe budeme brat po 1 kapsule?
Mozem citricidal dcere ochutit? Moze sa brat citricidal  nac a oregano oil ,aj pri Atb ? Stale ma nieco nappadne tak pisem po kuskoch ospravedlnujem sa za to. Dakujem za trpezliovst



236

Re: zasa ucho...

Nezabudaj, ze tych 30 miliard je len malicka nasada, ktora sa musi v crevach rozmnozit za pomoci zmesi mikrovkaknin vyse 1000 krat aby to obsadilo/kolonizovalo creva a vytlacilo ine neuzitocne a skodlive mikroby odtial.
Citricidal sa da miesat s prakticky vsetkym, da sa ciastocne zamaskovat ovocnymi stavami, ale nie celkom. Ta horkost nakoniec prerazi.
Samozrrejme mozes menovane pouzivat aj s atb, ale ja osobne atb neodporucam, lebo v tomto pripade narobia viac skody, ako uzitku.
Pozri na    http://rng.nazory.eu/rubriky/i/infekcie
kde rozni lekari vysvetluju, preco atb nie su na mnohe nakazy ucinne, dokonca mnohe nakazy podporia.



237

Re: zasa ucho...

Este ma napadlo ak roztok konoidne striebro je vhodny na kvapknie do nosa?tu na sk v lekarni viem kupit iba roztok na rany na osetrenie a poradit mi nevedia.



238

Re: zasa ucho...

Uživatel
Prítomný
Registrovaný: 2013-08-11
Príspevky: 84
Este ma napadlo ak roztok konoidne striebro je vhodny na kvapknie do nosa?tu na sk v lekarni viem kupit iba roztok na rany na osetrenie a poradit mi nevedia. Tiez ma zaujima ci moze spolu kombinovat a teda brat citricidal, nac 2x600,oregano oil 3x2,samento 3x 15 kv, colostrum 2x1 , serepaptazu 3x120 000 ui, vitamin acerola ceresna3x1 ? Neni toho vela????



239

Re: zasa ucho...

Koloidne striebro je vhodne aj ako kvapky do nosa, oci usi a podobne. Farmacii sa podarilo dosiahnut vo viacerych europskych statoch zakazat predavat koloidne striebro na vnutorne pouzitie,m hoci nem,ali ziadny dovod na to, okrem toho, ze je to konkurencia antibiotikam. Totiz ich dovodenie, ze to nie je potravinovy doplnok im v Europe v mnohych krajinach preslo. V USA musis dokazat skodlivost, inac to zostava ako potravinovy doplnok, aj ked to nie je kategoria vyziva.
Ja beriem ovela viac, ked na mna nieco lezie, podla potreby. Plus moje cukrovkarske a bezne ako selen, zinok jod, vitaminy C E D-3 probiotika a mikrovlakniny a obcas aj ine, podla potreby. Nikdy by som si predtym nepomyslel ze budem brat tolko kapsuli denne, ale co mam robit, pomaha mi to a bez toho by som tu mozno uz ani nebol



240

Re: zasa ucho...

Ahoj RNG.

Chcem ta poprosit o radu. Na silvestra som strielal z plynovej pistole raze 9mm, bolo to v panelaku na balkone, nemal som chranice sluchu a vtedy som si to ani moc neuvedomoval, az po strelbe som zistil ze mi piska v pravom uchu a mam v nom zalahnute.

Teraz su tomu uz 3 dni, to piskanie odznelo, ale zalahnute mam v uchu este stale, aj ked onieco menej.
Moja otazka je, ci je sanca ze mi to prejde?
A ake doplnky mam brat na regeneraciu tohto ucha?

Dakujem.

Naposledy upravil: pivkes (2015-01-03 14:24:08)



241

Re: zasa ucho...

Poskodenie tych drobnych vlaskov sa regeneruje velmi pravdepodobne casom.
Zalahnutie moze byt ale vec hlienov a infekcie v strednom uchu, na co odporucam brat serrapaptazu a oreganovy olej.



242

Re: zasa ucho...

RNG ahoj, mojej 67 rocnej manzelke zvoni, huci v lavom uchu, na ucho horsie pocuje. Lekar jej zistil 27% stratu sluchu, predpisal strojcek a lieky CAVINTON FORTE na precistenie mozgovych ciev. Strojcek jej robi zle a lieky tiez nepomohli a tak ju idem zacat liecit a idem objednat z iherb,com oreganovy olej, N.A.C. ( resp. serapeptazu) a neviem odkial citricidal, ale chcem len tie, ktore maju „silu“ (dostatok liecivej latky). Porad mi prosim a uved link, ktore objednat



243

Re: zasa ucho...

Tu
http://www.hoogle.sk/CITRICIDAL-bio-che … l-d539.htm
alebo
http://biozdravie.sk/obchod/citricidal/ … oncentrat/



244

Re: zasa ucho...

Detto.



245

Re: zasa ucho...

Dobry den pan rng.
Pan rng, uz niekolko rokov ma trapia bolesti praveho ucha. Opakovane s tym chodim k lekarovi, podstupila som uz aj magneticku rezonanciu, pretoze tie bolesti boli dost silne a samozrejme ma nebolelo len ucho, ale bolest mi striekala do hlavy, oka, zubov, na magnetickej mi nebolo zistene nic a lekar mi vzdy len povie, ze tie bolesti mam preto, ze mam bubienok, ako vo ,,zveraku" hm, ale tato odpoved mi nestaci, bolest sa vzdy vracia, trva niekolko dni, potrapi ma a opat odide.. pre mna je nepochopitelne, ze mi nevedia pomoct a ze ani presne nevedia, co to sposobuje.. Pan rng, mohla by som si kvapkat do ucha citricidal?



246

Re: zasa ucho...

Vonkasia usnica nie je prepojena na stredne ucho. Mas nakazu v strednom uchu na co je ucinna serrapeptaza na odmaskovanie/odhienenie a oreganovy olej v kapsuliach  ako ma firma NOW



247

Re: zasa ucho...

Dakujem.
Serrapeptasu uzivam 3 x jednu kapsulu, oregano od NOW ale uzivam len 2 x jedna kapsula, co je malo, viem, mala by som uzivat 3 x po 2 kapsule, ale to ja nemozem, inac by to slo von, skusala som uzivat aj Betaine HCL s pepsinom, ale ani s pomocou tohto nemozem uzivat viac ako tie 2 kapsule oregana hmm



248

Re: zasa ucho...

Zober si betain HCl , dve kapsle,  a po hodine oreganovy olej s jedlom.



249

Re: zasa ucho...

Dakujem, vyskusam, dam vediet smile



250

Re: zasa ucho...

.