51

Re: zasa ucho...

Inac pri uncarii je dobre ju kupovat s reputabilneho zdroja na juhoamericke rastliny, lebo je nielen uncaria tometodsa, ale aj uncaria quaianesis, verlmi podobne ale so znacne rozdielnym obsahom a ucinna cast rastliny(liana) je tenka vrstva vnutornej kory. Ako som povedal, oplati sa to kupovat z reputabilnych zdrojov co maju zarucenu lepsiu kvalitu, nie len celu drvenu koru.
Inac aj v Britanii je odbocka firmy Rain-tree, sice dost draha, ale miestna, takze postovne ta nezabije
http://www.raintree-health.co.uk/
Vilcacoru tam najdes pod Cat's Claw v Bulk herbs



52

Re: zasa ucho...

v Holland Barette som kupila Cat`s claw 300 mg kapsule..Dakujem RNG,robim co mozem ,mozno ze aj viac...

Naposledy upravil: Sisa (2010-11-04 01:32:11)



53

Re: zasa ucho...

Nikto nepovedal, ze liecenie sa doplnkami je jednoducha vec. Je to cele pole, aspon tak obsiahle, ako kompletne vysokoskolske studium mediciny alebo farmacie.
Ale zialbohu sa dosial nevyucuje ako samostatny odbor, len rozni lekari a nutropati maju obcas kurzy na to, ktore sa sustredia obvykle na malu cast celeho pola.
Nie je to jednoduche aj z hladiska, ze clovek je obklopeny lekarmi organizovanej mediciny, ktori sa snazia vsetky tieto poznatky diskreditovat a vlastne nie je nikto, na koho sa clovek moze obratit, len literatura malej skupiny alternativnych lekarov, ku ktorym sa clovek prakticky ani nemoze dostat.
Dufam, ze v buducnosti sa zjavi coraz viac lekarov, ktori budu mat v tom aj znalosti aj budu ochotni tymito prostriedkami aj liecit nielen seba,potajomky, ale aj svojich pacientov. Na to Amen.

Naposledy upravil: RNG (2010-11-04 05:10:47)



54

Re: zasa ucho...

To Samento by sa nedalo kvapnut do ucha?:-(

Naposledy upravil: Sisa (2010-11-04 13:01:04)



55

Re: zasa ucho...

Mozno, nevidim dovod, preco nie.
Nie je to nic agresivne,samozrejme tak ako sa to pije rozriedene, tak by som to rozriedil ako kvapky do nosa a usi. Vidis, to ma ani nenapadlo!



56

Re: zasa ucho...

Ale ci nieco neuskodi ten alkohol co ten extract obsahuje...?



57

Re: zasa ucho...

Samento ani Prima una de gato neobsahuju alkohol
Inac vsetky tie bububu na alkoholicke vytazky su na smiech, ved kolko alkoholu clovek dostane v par kvapkach vytazku?
To ma zopar zrelych sliviek ovela viac.
Alkohol v malych davkach neskodi, dokonca je uzitocny na cistenie ciev.
Urcite mnozstvo alkoholu sa vytvori aj v nasich crevach cinnostou  niektorych probiotik



58

Re: zasa ucho...

Doslo mi konecne Samento drops a kokosovy olej...Napis mi prosim ta ako to mam zriedit do toho ucha...lebo ten kokosovy olej je tuhy...je to extra virgin,ale netusim ako mu to budem kvapkat do ucha.....Dakujem!!!Totiz chcem mu dat do ucha ten kokosovy olej s citricidalom ale ako z toho kokosaku urobit kvapalinu?Ja ho mam prvy krat a vobec netusim ci je dobry...

Naposledy upravil: Sisa (2010-11-08 16:37:37)



59

Re: zasa ucho...

Kokosak ma bod topenia 26 stupnov celzia. Takze ho posad do teplej vody a roztopi sa. V tropoch ho poznaju len tekuty, lebo maju priemernu dennu teplotu vyse 26 stupnov celzia.
V tele a na tele zostava tekuty(telesna teplota je vyse 36 stupnov)
Kokosak ma byt vonavy a chutny pre tych co maju radi kokosovu chut.
Lacny, parou cisteny vytlaceny z kopry nema ziadnu chut ani aromu, a ma vysoky dymny bod, tj da sa pouzivat na vysokotepelne upravu jedla(co ale neodporucam, lebo tym sa nicia nielen hodnoty ale vytvaraju skodliviny ako denaturovane bielkoviny, oxidovane tuky a dokonca dechty=spalenina)



60

Re: zasa ucho...

a ako sa da udrziavat v tekutom stave v malej flasticke pripraveny s citricidalom na priame kvapkanie do ucha?Zohriat,kvapnut do neho citricidal a zakazdym ked budem chciet kvapnut do ucha treba zohrievat?Alebo mozem drzat flasticku na radiatore?
A asi kolko krat za den by som mu mala kvapkat do ucha,staci tri krat po dve -tri kvapky?Zarobila som to trochu silnejsie.dala som na 20ml dve kvapky,kvapla som mu do ucha...nestazoval sa tak asi to nestipalo....

Naposledy upravil: Sisa (2010-11-08 19:31:46)



61

Re: zasa ucho...

Prosim neexperimentovat prilis, 2 kvapky na 20 ml je koncentracia 100 kvapiek na liter tj vyse 1500 ppm.Pozri sa na tabulky na citricidal.
Vyssie by som rozhodne nesiel, leda ak na plesne na nohach, kde su koza a nechty hrube a necitlive



62

Re: zasa ucho...

nasla som flasticku 45 ml a dala som jednu kvapku GSE,moze to tak byt,bude to ucinne?Ja uz by som mu dala neviem co do toho ucha,len aby mu to uz konecne preslo...sme z toho uz obidvaja zufali...dokonca maly si cistil ucho aby som to nevidela a aby som si myslela ze uz mu to preslo,tak by bol rad aby som sa uz netrapila kvoli tomu...
neviem najst tu tabulku na GSE,kde to mam hladat?

Naposledy upravil: Sisa (2010-11-08 22:05:05)



63

Re: zasa ucho...

Pozri na stranke www.rng.nazory.eu, kde najdes plno roznych tem, vcitane infekcii.
http://rng.nazory.eu/citricidal



64

Re: zasa ucho...

No asi budem objednavat dalsi,lebo decka si ho natieraju na zemlu s dzemom....:-)(kokosovy olej)

Naposledy upravil: Sisa (2010-11-08 22:54:07)



65

Re: zasa ucho...

Hahaha,Ja veru pouzijem rozne 1 az 2 4 ozs flasky pre mna a moju zenu.
Pouzivam ho aj do mojho kremu, pozri temu prirodna kozmetika.
Kedze som zacal pokasliavat(nachytam to od kazdeho, co ma len trochu nejake nachladenie, tentokrat od moje zlatej vnucky, co mala plny nos)skusil som ci sa viem predavkovat carvacrolom, beriem uz treti den davky 3x600 mg carvacrolu (3x6 kapsul produktu firmy NOW, pod menom oregano oil , ktore obsahuju 100 mg carvacrolu na kapsulu) a necitim ziadne problemy, takze zrejme nie je tak lahko sa predavkovat, a mozno aj vyssie davky mozu pomoct potlacit silne kvasne a plesnove zamorenie tela.
Zvedavost mi nedala....

Naposledy upravil: RNG (2010-11-08 23:02:05)



66

Re: zasa ucho...

fiha ... si dobry ... akurat podla mna mozu byt z toho traviace problemy ... ale ked ani to nespominas, tak si tuhy koren...
Mna prekvapila napriklad info u Green Tea extract, ze uzivat max. 1 denne a naozaj si dat pozor aby to nebolo na prazdny zaludok.
Podobne pisu u vela doplnkov, ale tu je to napisane mimoriadne vyrazne a inym stylom ako u podobnych produktov napriklad aj od tej istej znacky... divne  ... ale nepocul som este o predavkovani zelenym cajom, katechynmi ...



67

Re: zasa ucho...

Ja davam synovi tri krat denne 2 kapsulky oreg .oleja ,jedna ma 180 mg a 55%carvacrolu ale nepostrehla som ze by mal oreganovy dych.Schvalne som jednu kapsulu prehryzla ci je to naozaj silne,no ale to som nemala,lebo som myslela ze mi zhoria usta...uz som mu skusala davat aj tri naraz...nechcem to prechvalit...ale ten vytok je uz znacne mensi...ale aj tak neprestal uplne...to ma stve najviac...Uz isiel spat a pred spanim som mu dala kvapky (kokosovy olej+GSE)do ucha,do nosa GSE,Samento- 4 kvapky,cordyceps,(dnes som mu dala spolu 3 kapsule) a prosim pana boha aby mu to preslo uplne...



68

Re: zasa ucho...

Nuz veriaci ludia vedia, ze Boh je milosrdny a dal do prirody plno uzitocnych veci pre ludi a to aj pred prichodom vedy.
Ateisti zase veria, ze pri evolucii  nevhodne alternativy v prirode zanikli a postupne sa zaviedla rovnovaha,,ktora donedavna panovala, az sme ju my, ludia, hrubo porusili.
Trpezlivost, uz sa to blizi ku koncu, sama vidis, ze to zabera.
Dieta to malo zrejme pridlho a zahryzlo sa to don poriadne, takze to nie je vec niekolkych dni, ale aspon tyzden-dva silneho antimikrobialneho naporu s mnohymi prostriedkami, kym sa ukazu vysledky. Vnutorne ucho a prinosne dutiny su specialne slabo pristupne pre hojive akcie.



69

Re: zasa ucho...

Uz mu davam 25 kvapiek Samenta denne ,nema ziadnu reakciu..asi preto ze uz dlhu dobu berie vela antimikrobialnych doplnkov.Mozem mu to este zvysit na 30?Este stale ma vytok,sice menej ale pretrvava to.

A dnes mi dosiel aj ten praskovy extrakt z chagy...to mozu aj deti?Ak ano v akom mnozstve?Zacala som mu davat aj curcumin aj Beta Glucans,davam mu tri krat denne 1 kapsulu(250mg agaricus blazei,50%polysacharidy),kolko toho curcuminu mu mozem dat denne?

Naposledy upravil: Sisa (2010-11-12 21:56:49)



70

Re: zasa ucho...

Chaga je huba, extrakt z nej je maximalne 2-3 krat tak koncentrovany ako sama huba. Huba totiz obsahuje velke mnozstva ucinnych latok takze pri koncentrovani nie velmi co vyhodit.
Kludne mu mozes dat 2-3 gramy.
Inac myslim si, ze mu davas uz dost velke davky, to musi za par dni rozhodne zabrat.
Ak mal hnisave lozisko vo vnutornom uchu(vytekanie hnisu) to este urcity cas potrva, nez sa to zahoji, predstav si hnisavu vyrazku na kozi, aj ked ju vycistis, to neznamena ze to bude okamzite zahojene.A vovnutri sa to ani neda vycistit, musis pockat, kym sa to samo vycisti.
Neviem, ci potrebuje curcumi, ved nema horucku ani nejakyu velky zapal, rozhodne mu ale neuskodi2x1 kapsula.



71

Re: zasa ucho...

A co Astragalus,mohol by byt ucinny na taku vleklu infekciu..?Uz asi v zivote ho nepustim do bazena bez nejakych dobrych zatok do usi...co ma to tentoraz stoji nervov,neprajem nikomu :-((



72

Re: zasa ucho...

Astragalus je adaptogen , odporucam ho ako prostriedok na posilnenie tela celkove a obcas aj pri viralnych infekciach, lebo je o daco ucinnejsi, ako echinacea a da sa brat na rozdiel od echinacey bez obmedzenia dlho.



73

Re: zasa ucho...

Uz som z toho fakt unavena..uz sa mi minuly aj zasoby oreganoveho oleja,objednala som sice dalsi ale to pride asi za tyzden.Davam mu Samento 3x30,betaglucans3x500mg.enzymy,curcumin,Cordyceps 3x1000,moze to tak zostat ci mam nieco zysit ci znizit?



74

Re: zasa ucho...

ja by som este skusil primiesat drobnu davku jodovej tinktury do tych kvapiek . . . uz v detstve som pozoroval,
ako jod (Joidsolova tenka ampulka) pomaha potlacit zapal, ked som si roztrhol koleno az po kost a podobne...
Ale skor by som to skusil s elementarnym jodom, nez s jodidom draselnym, nakolko sa jod dostane v neviazanej forme dalej .... co na to hovoris, RNG ?



75

Re: zasa ucho...

Nuz ja si mazem telo jodom pravidelne, cez kozu prestupuje vyborne a dokonca v posklednom case som si ho zacal zamerne mazat na miesta, kde mam bolest svalov alebo klbov. Reku tam je asi nejaka mikrobialna cinnost a cim blizsie k tomu je vysoka koncentracia jodu, tym je to ucinnejsie v boji proti roznym mikrobom.

A znova tu zopakujem zakladne, co odporucam kazdemu
         selen, zinok jod, vitaminy C, E, D-3 a probiotika



76

Re: zasa ucho...

Tie davky su vporiadku?(vyssie)



77

Re: zasa ucho...

Davky mas v poriadku.Bol by v tom pes, keby mu take davky nakoniec nezaucinkovali! Ale hnisajuca rana sa nemoze zahojit zom dna na den, takze trpezlivost. Chyba je, ze ste to nezachytili ovela skorej, skor nez sa mu to rozliezlo po vnutornom uchu a prasklo bubienok. Cim neskorsie sa nieco zachyti, tym to trva dlhsie odstranit. Ako by som ludovo povedal "zazralo sa to do neho"



78

Re: zasa ucho...

Ten vytok je uz ovela mensi...aj farbu to ma taku zltkastu(nesmrdi)...lekar tvrdil ze to nie je nebezpecne,co ma dost prekvapilo...a povedal ze moze s tym chodit do skoly, aj chodil s tym dost dlho..ale ja som ho teraz nechala doma,uz dlhsie...on by uz rad isiel do skoly ale ja myslim ze ho pustim az ked bude uplne vporiadku.Predsa rano byva chladno ,oni vybiehaju von aj bez ciapky,moze si len pohorsit...



79

Re: zasa ucho...

Bledozlty vytok je plazma(sukrvica) s usnym mazom tj este to nie je zahojene ale uz sa to nekazi.



80

Re: zasa ucho...

RNG prosim ta ako mozem tomu mojmu synovi este pomoct,strasia ho s operaciou...doktor mu dal do ucha Sofradex na mesiac ako som ti uz pisala...ja mu davam oregano oil tbl,GSE tbl,Monolaurin 4mg tri krat denne.Syn sa mi zacal stazovat ze mu zacalo v uchu pukat a aj akesi piskanie pocul,aj mu zalahlo a zasa odlahlo...on si mysli ze je to ozdravovaci proces,ale ja som sa docitala ze pri otvorenom bubienku a kvapkani Sofradexu moze dojst k ototoxicite a moze aj ohluchnut...Velmi sa o neho bojim,vysadim ten Sofradex a zacnem kvapkat len kokosak s GSE?A co ked sa mu vrati ten hnisavy smrdiaci vyrok?Och...taka som bezradna..netusim co ma vuchu...



81

Re: zasa ucho...

Neboj sa toho sofradexu prilis. Kludne ho mozes kombinovat s GSE, tj raz nakvapkas sofradex a za par hodin citricidal v kokosovom oleji. Tak sa zabezpecis z oboch stran. Ten zapal musi zmiznut za tyzden-dva, potom mozes pokracovat bezpecne a bez obav len kokosakom s citricidalom



82

Re: zasa ucho...

A co to nahle pukanie a zaliehanie ucha?Doteraz to nemal...prelakla som sa



83

Re: zasa ucho...

Pukanie je vtedy, ked sa to zacne uvolnovat.
Zrejme dosial to mal stale zalahnute.
Inac zalahnute v usiach je bezna zalezitost, obvykle je to ale len tlak vzduchu nevyrovnany cez Eustachovu trubicu, nie hlieny a maz  alebo dokonca hnis,ako je to v pripade zapalov.



84

Re: zasa ucho...

Dnes mi prisiel ten vytazok z hub: Madre Labs, MushRex Plus Mushroom Complex with Immune Assist, 120 Vcaps
Je tam to davkovanie podla teba ucinne rano 2kps a po obede 2kps,bude to dostacujuce?Dakujem...



85

Re: zasa ucho...

Zda sa OK



86

Re: zasa ucho...

Moze Artemisinin posobit aj na cholesteatom v uchu?



87

Re: zasa ucho...

Iste, len ti neviem povedat, v akej koncentracii a experimentacia s artemisininom a DMSO je velmi nebezpecna. Ja som si tak "vypaloval" squamozne fliacky na kozi, s nie celkom uspesnou aplikaciou, lebo to cele opuchlo za par dni a hoci sa to zmensilo, neustupilo to uplne. Ale keby som nebol prestal, narobili by sa mi otvorene rany, a tak daleko som s tym nechcel ist.



88

Re: zasa ucho...

Ja som mala na mysli Artemisinin kapsule...bez DMSO,ktore sa uzivaju...



89

Re: zasa ucho...

Artemisinin treba pouzivat na prazdny zaludok alebo s jedlom , co neobsahuje zelezo(mliecne napr) Akcia artemisininu je viazanie sa na zelezo a tym poskodenie bunecnych procesov. Nase vlastne bunky sa z tohop vedia spamatat(regeneracia) ale rychlo rastuce rakovinne sa nespamataju a tak isto rozne mikrobialne nemaju system regeneracie, tj uhynu.
Davka je 2x100 mg
Artemisia absynthia(palina prava/wormwood) sa pouziva aj v protiparazitickych protokoloch, niektore primitivne parazity tiez nemaju system regeneracie



90

Re: zasa ucho...

artemisin by sa nemal uzivat dlhsie ako 2 tyzdne.

RNG, mam otazocku k roznym doplnkom na vylepsenie imunity: k hubam ako su v roznych mushroom blend (cordyceps, shiitake, maitake, reishi, agaricus blazei atd.),  potom astragalus a echinaea. Ako dlho sa mozu tieto doplnky nepretrzite uzivat? treba davat nejake prestavky medzitym? prip. aspon znizit na cas davku, ako...? dakujem, z.



91

Re: zasa ucho...

Jedine echinacea sa nesmie pouzivat dlhsie nez 3 tyzdne, lebo mnohi ludia maju s nej po case alergicku reakciu.Ostatne mozes pouzivat aj roky nepretrzite.
A na "predavkovanie " tychto ostatnych neviem, povedat nic, lebo nikde ho nespominaju. Takze asi je tak vysoko, ze tolko nikto nezoberie.



92

Re: zasa ucho...

dik. a este - co sa tyka vplyvu na organizmus a posilnenie imunity. pracuju vsetky spomenute (cordyceps, shiitake, maitake, reishi, agaricus blazei, astragalus aj echinacea) rovnakym sposobom? alebo su medzi nimi rozdiely a teda aj rozdiely v aplikovani pri roznych chorobach?



93

Re: zasa ucho...

Co akom pracuje sa este len pomaly dozvedame.
U hub su to hlavne betaglulany, ale aj rozne mastne kyseliny a ine latky, najma v cordyceps je ich objavena hromada.Astagalus(koren) ma zase rozne astragalosidy(polysacharidy) a rozne ine latky posilnujuce imunitu a regeneraciu po poskodeni.
Ja osobne odporucam astragalus najma na viralne choroby ako adaptogen a na rekovalescenciu/regeneraciu  po ozarovani.Samozrejme inych pouziti je hromada, je to stara cinska bylina pouzivana tisicrocia(Huang  qii))
Cordyceps je odporucany na imunitu a regeneraciu pluc, okrem ineho. Tiez sa jedna o starodavnu cinsku ucinnu bylinu( lepsie povedane mikrohuba)
Ked mam poradit, tak ja by som bral viacero adaptogenov naraz nie len jeden, nech sa ich ucinok znasobi



94

Re: zasa ucho...

vdaka. budem teda konkretena. syn 3 r. - kazde prechladnutie chyti aj priedusky, zacala som mu davat 2x dene cordyceps (1 cap. 750 mg denne) - je to mnozstvo ok?
teraz sa zda, ze ma aj pelovu alergiu, tak som pridala bromelain quercetin c vitamin. zatial nevidim zlepsenie, resp. kolise to pocas dna. boswelin mam objednany (ako si mi poradil), cakam kym pride.
planujem vyskusat este celu zmes hub, nielen cordyceps. zato som sa pytala. alebo mam u neho vyskusat ten astragalus?



95

Re: zasa ucho...

Astragalus odporucam miesto echinacey ako jeden z antiviralnych na zvysenie imunity.
V noci spim na bruchu, aby sa mi hlieny nedostali do pluc a tam rozkladali a drazdili na kasel.
Ale na hlieny specificky je najucinnejsi oreganovy olej. Momentalne aj ja kaslem, pouzivam oreganovy olej, GSE ,astragalus a monolaurin.
Tiez samozrejme quercitin, lebo tak z pelovych a plesnovych(vytrusy) alergii cele tie sezonne kasle zacinaju a potom sa hlieny zacnu rozkladat a su z toho vazne zapaly.



96

Re: zasa ucho...

ok. a ten cordyceps 750 na den je na 15 kg v poriadku? nestacilo by menej?



97

Re: zasa ucho...

Neboj sa predavkovania. Je to nakoniec len huba.



98

Re: zasa ucho...

v tomto pripade sa az tak nebojim. ale neviem, ci plati - cim viac tym lepsie. ak by stacilo menej pri rovnakom ucinku na imunitu, naco donho cpat viac...



99

Re: zasa ucho...

Vsetky tie davkovania su len priblizne, ja zdoraznujem hlavne minimalne davky od kial zacinaju ucinky. A to je na dospeleho okolo 2 gramov cordycepsu(tj nie exteaktu, lebo ten sa extrahuje do vyssich koncentracii roznych latok, co cordyceps obsahuje. Extrakty su spravidla silnejsie, ale niekedy neextrahuju vsetko potrebne , takze extrakt obcas nema taky ucinok, ako samotna bylina.



100

Re: zasa ucho...

velmi dakujem za vase odpovede.