51

Re: travenie, candida, cievy

Tak malicke davky manitolu a sorbitolu neznamenaju nic.
Oba su cukrove alkoholy a nachadzaju sa v prirode v mnohych jedlach. V malych davkach su neskodne, aj ked su dnes pre trh tieto vyrabane z cukrov.



52

Re: travenie, candida, cievy

Ok, dakujem.

A ktej mojej stati o nejakej moznej poruche metabolizmu cukrov alebo poskodenia tela z cukrov alebo ja neviem co, sa vies vyjadrit? Viem, ze sa takto neda vediet, co mi je.. ale skratka ci nemas nejaky poznatok o niecom takomto. Dakujem



53

Re: travenie, candida, cievy

Nuz ked si si namerala 12 cukor po jedle, tak mas pociatky cukrovky. Aspon podla mojich skusenosti, co som si to roky nevsimal, az mi vystupil cukor aj ranajsi mimo normalnych hranic.\
Takze menej cukrov a sacharidov, jedla s nizkym glycemickym indexom, cvicit a vyhybat sa vsetkym znicenym tukom tj len panenske alebo nasytene ako kokosak, pripadne panensky olivovy, co je nononenasyteny.



54

Re: travenie, candida, cievy

A je dobre si to dat u lekarov nejako zistit, absolvovat napr. glukozovy test (co ma vlastne nelaka, lebo jednak super strava pre kandidu, ktoru sa snazim vyhubit, jednak vobec taka davka cukru, vsak to je des) alebo nejaky test s normalnym jedlom.. alebo si to mam este nejako odsledovat casom? Alebo vobec neriesit a len sa proste snazit zdravo zit?



55

Re: travenie, candida, cievy

Len lekari potrebuju robit rozne testy na svoje diagnozy,
co ty potrebujes je zdravo sa stravovat a snazit o neznicenie si schopnosti prieniku cukrov do buniek a tiez vyroby inzulinu.
A pripadne odcvicit zvyseny cukor, co je dobre aj pre cirkulaciu krvi aj lymfy, aj pre svalstvo a slachy.



56

Re: travenie, candida, cievy

Tak uvidime, co sa mi podari stravou dokazat.. ono, cudne je, ze vsetky priznaky cukrovky mam, len nie zvyseny cukor nalacno. Teda okrem ineho mam problem s travenim, trpnutim noh a bolestami noh, nehojace modriny, urazy nanohe (zakopla som o dvere a uz tyzden to vyzera stale rovnako), bolesti oci a proste vsetko mozne.

No ale k tomu traveniu.. ked citam o tej moznej cukrovke a jej moznych dalsich poskodzovaniach, tak gastropareza na mna sedi uplne. Presne to je to, co ma niekolko mesiacov trapi, moj zaludok proste nepracuje, fyzicky. Ked si dam kyseliny, enzymy, tak niekedy mam pocit, ze je to lepsie, ale nedokazem stravit takmer ziadne jedlo bez toho. Moj zaludok sa proste fakt ani nehne. No pri gastropareze podla toho, co citam, odporucaju znizit prijem vlakniny, co je opak toho, co teraz robim. Co si o tom myslis? A mas nejake info o moznosti pomoci v tomto pripade? Lekari predpisuju len lieky na nevolnost, motilitu a pod., co je akoze liecba.. da sa to ale nejako naozaj vyliecit? Je pravda, ze som isty cas brala costi a vtedy mi bolo vyborne, vsetko fungovalo, mohla som jest. Ale tak chemii sa chcem vyhnut. 
Najvacsi problem pre mna je, ze ja sa snazim jest, davam si velke davky kyselin a enzymov, aby som mohla nieco zjest, aj tak je to malo oproti tomu, co som jedavala kedysi. A ja stale chudnem. Uz vyzeram velmi biedne, trcia mi rebra, kosti, chrbtica.. proste des sad zo dna na den som slabsia. Ale nech robim co robim, neviem si pomoct. Beriem uz tolko doplnkov a ide to stale dolu vodou sad

Naposledy upravil: schnauzee (2015-03-15 01:30:27)



57

Re: travenie, candida, cievy

Gastroparesis sa tu neda vylucit inac, nez testami.
http://en.wikipedia.org/wiki/Gastroparesis
Zaludok co ma malo kyselin ale zadrzuje jedlo co najdlhsie, aby sa mali sancu vytvorit kyseliny a spravne obsah natravit. Tj nemusis mat oslabenie zaludocnych svalov vobec, lebo nedostatok kyselin sa moze aj takto velmi podobne prejavit.
Mnozstvo vylucenych kyselin sa da presne zmerat tymto testom
http://www.phcapsule.com/
ktory je sice stary uz 40 rokov, ale gastro enteorologovia ho povacsine vobec nepoznaju. Je to naschval potlacane, aby mohli robit rozne ine "diagnozy" a aby nedajboze nevyliecili ludi a tym stratili zakaznikov.



58

Re: travenie, candida, cievy

Dakujem opat velmi pekne za odpoved. Nuz, mozem snivat o takom teste kyslosti zaludka.. ja mam na jednej strane plne zuby lekarov, lebo vsak vieme, ako tou nich funguje sad na druhej strane ked mam problemy a neprechadzaju, tak aspon na diagnostiku sa ich snazim vyuzit... ale este aj to je problem. A clovek este aj voci celej rodine stoji ako blazon, lebo nepocuvam lekarov, dopujem sa pripravkami, ktore vobec lekari neodporucaju a pod... Som rada, ze aspon tu najde clovek podobnych ludi smile dakujem



59

Re: travenie, candida, cievy

Nuz ja sa drzim lekarov, len inej triedy.
Takych co sa napriek odporu medickeho monopolu snazia liecit najma neskodnymi potravinovymi doplnkami.
A je za tym aj logika, aj lepsie vysledky.



60

Re: travenie, candida, cievy

Jasne, takych by som aj ja najradsej, len neviem najst sad



61

Re: travenie, candida, cievy

Zialbohu, aj ked ich viem najst, nemozem si ich financne dovolit. Ale aspon z ich periodik a knih som sa mohol poucit, ako postupovat .



62

Re: travenie, candida, cievy

RNG, prosim ta, da sa vitamin K2 doplnit aj nejakym inym doplnkom, ako K2(MK7)? Beriem od firmy NOW, teda, pokusala som sa brat, ale zakazdym po zobrati mam crevne problemy. Skusala som to viackrat, s odstupmi niekolko dni a vzdy prave po zobrati tohto vitaminu ma viac potrapili creva. Neviem, ci to moze byt tym, ze mam HIT a K2 je z fermentovanej soje... zas taka davka by v tej tobolke byt nemala, tak nerozumiem. Beriem napr. aj nattokinazu a ta je tiez zo soje, neviem, ci tiez fermentovanej a ta mi taku sarapatu nerobi.

Tiez sa chcem opytat na branie tej nattokinazy a spol. Teraz robim tak, ze beriem rano 2x 120000 IU serrapeptazy a na obed a vecer 2X2000 nattokinazy. Nasadila som to, lebo mi trpli ruky, nohy. Trpnutie sa vsak stale zhorsovalo, hlavne nohy, jednu nohu mam dost bolavu, rano po zobudeni uplne meravu. Ked ju rozchodim, tak sa da, ale len kratke vzdialenosti, akonahle idem von a mam chodit, po chvili je to velmi neprijemne, bolestive. Zatial netusim, ci to moze byt nejaky tromb, nohami inak neopucha. Beriem teda preventivne spominane, no napriek tomu sa to zhorsovalo. Idem skusit navysit davky. Ale otazka znie, kedy to brat? Doteraz som bralapred jedlom, po betaine, aby som to brala na kysly zaludok, ale zas teraz citam, ze ak sa vezmu pred jedlom, nemusia byt tak ucinne.. takze brat mimo jedla, aj ked nebude zarucena uplna kyslost zaludka? Zas brat betain len kvoli doplnku, po ktorom nejde ziadne jedlo, sa mi zda zbytocne, teda neviem, ale tych betainov vezmem za den dost, kedze inak mi to, zial, vobec netravi sad

A este jedna taka otazocka.. na jednom prste na ruke som malabolestivy vyrastok, po vysetreniach sa lekari zhodli, ze to bude nejaky fibrom, ktory vychadza zo slachy, bolo to v mieste ako je klb na prste spajajuci sa s dlanou. Ze je to bud z pretazenia, urazu alebo boh vie z coho, no hlavne ze to nezmizne same, treba operovat, ak by mi to velmi zavadzalo. Mne to par mesiacov velmi zavadzalo, bolelo to pri akomkolvek dotyku. No teraz to tam uz nemam, zmizlo to. Tak len zo zaujimavosti by som chcela vediet, ci to mohlo zmiznut aj kvoli doplkom, ktore beriem, hlavne teda cistiace enzymi.
Dakujem opat za odpoved.



63

Re: travenie, candida, cievy

Pes vie, z coho mas alergiu v tom K-2. Skus inu znacku alebo ber K-4
Ked mas pofdozrenie z krvnych zrazenin, daj si urobit vysetrenie krvi na koagulaciu. Mozno potrwebujes ovela viac nattokinazy, aspon docasne, kym, si neprecistis cievy od zrazenin a fibrinov.
Bolesti mozu byt aj nervoveho povodu, kde myelin je napadany virusami, co mame v tele vzdy.
Moze to byt aj zo zapalov sposobenych napr mykoplazmami. To mam aj ja, ako stary clovek a kedysi sa to nazyvalo "lamka" neskor reuma a teraz je to artritis a osteoartritis.
Aj ine mikroby tio mozuy spodobovat, pozri na boreliozu a chlamidie pneumoniae.
Toto vsetko sa da ale patrivcne adresovat, na stastie, neskodnymi doplnkami. Zialbohu na kazde treba ine...
Vyrastky na klboch a opuchliny lekari casto menuju ako nasledky osteoartritidy, al3e su to najpravdepobobnejsie nasledky premnozenycy mykoplazmickych infekcii v tele.
Ja na to pouzivam extrakt z olivovych listov(3 x 300 mg oleuropeinu) a kvapky samento, coumanda a banderol.
Zvonka pouzuivam DMSO, najnovsie s doplnkom menovanych kvapiek plus kvapky citriocidalu.



64

Re: travenie, candida, cievy

A K-4 je ine, ako klasicke K? Lebo to klasicke K sa nezvykne odporucat. Aj K2 MK-7 som nasla len zo tri dalsie znacky, aj to okrem jednej ostatne obsahuju nieco, co nemozem, swanson ma napr. zas vceli vosk sad no nic, nieco vyskusam este. Akurat k tomu K4 treba ake davkovanie? Lebo tam su pripravky o sile 5mg.

Bolesti, trpnutiea spol. veru ani ja vobec netusim, z coho su, tu nattokinazu som dala skor zo strachu. Pred tromatyzdnami mi brali na hematologii krv na rozne veci, tak snad aj na zrazanlivost, o tyzden idem po vysledky. Dva dni pred odberom som nebrala serrapeptazu, inak predtym ano.. a nattokinazu som nasadila az neskor. Na neurologii ma vpodstate odflakli, lebo dojcim a tym to haslo, podla neurologicky to je dovod, preco mam problemy.. co je bohapusta blbost, ale niektori lekari nemaju ani sajnu ani zaujem vediet nieco o dojceni, takze marna snaha.
Takze asi idealne by bolo dat si vysetrit mykoplazmy, boreliu, chlamidie, nech viem, co mam adresovat, ak jeto nieco z toho? Nuz, len moja obvodna je tak skupa na vsetko, ma problem robit akekolvek vysetrenia ci ma niekam poslat. Ono mne ide len cisto o diagnozu, potom si to chcem riesit sama, co teda lekarom nevravim, ale nemam zaujem o ich chemiu, samozrejme. Len proste neviem ako zistit, co mi je a co mi pomoze.
Ten vyrastok, co som mala, teda by mohol byt tiez z mykoplaziem? Hm, ze by som sa mala ubrat tymto smerom? Mam liecit nieco, co ani neviem, ci mam? Inak ten vyrastok mi zmizol asi po mesiaci brania doplnkov, beriem enzymy, kyseliny, cistiace enzymi a protikvasinkove veci (citricidal, candex, kokos. olej) a vit c, d a spol., co vsade odporucas, az na ten k2 kvoli spominanym problemom. A mam nakupenych par dalsich doplnkov, ale uz mi ide na nervy to postupne zavadzanie kvoli pripadnym reakciam.



65

Re: travenie, candida, cievy

Rastlinna forma je K-=1. Ine, napr tie co telo nemusi premienat  su K-2.
Z K-2 je nqaucinnejsie forma MK7, ktoru dnes izoluju z natto kvasenia(bacilus subtilus natto)
Zialbohu doplnky maju aj zvysky z izolacie/vyroby a tiez pridavne e-cka, co mozu niekomu vyvolat alergie.  Tam nepomoze nic ine, nez skusit ineho vyrobcu alebo volit celkom iny vyrobok, co to nahradi.
Na HIT vyrabaju v Rakusku dobry enzym, Histame, a lacnejsie nez rozne krvne skusky na to je zobrat tento enzym s jedlom, co tio pred tym robilo alergie (bolest zaludka, bolest hlavy, vyrazky...)
NuZ pri kojeni dieta telo intenzivne rabuje o ziviny, preto je casto odporucane aspon na ten cas brat nejake doplnky, najma mineraly na kosti(proti tetanii a osteoporoze)  Oleje obsahujuce EPA a najma DHA(na vyvoj nervovej sustavy dietata, a samozrejme aj matky, lebo telo orabovane o toto moze mat samozrejme neurologicke problemy, a depresie), radim 2-3 gramy kvalitneho krill oleja.

Trpezlivost je matka mudrosti. Mensia reakcia je menej skodliva ako masivna alergia.
Skoda, ze si to neskusala pred tehotenstvom a nechala si si telo poriadne vysilit, ako vacsina zien a potom sa divia, ze maju rozne problemy, postpartum.



66

Re: travenie, candida, cievy

Tak som pozerala iny vit. K2 a co hovoris na tento? http://www.iherb.com/Carlson-Labs-Vitam … sules/6116

Co sa kojenia tyka,ja som bola cely cas ok, hodnoty vsetkeho ukazkove, este lepsie, ako predtym.. ale akonahle prisli traviace problemy,zacalo sa to zosypavat. Napriek tomu mam krvny obraz na mineraly a pod. ok, takze ja fakt neviem, kde je problem.. ci len ta candida alebo tam budu ozaj nejake mykoplazmy a spol, ako pises... fakt netusim.

K tej candide, uz som 2 tyzdne drzala extra prisnu dietu, bez akehokolvek ovocia dokonca, sacharidy ziadne a brala vsetky doplnky, co su na liecbu tu spominane.. a po tomto case som zas pridala jedno kysle jablko denne, teda navecr sprobiotikami a zas sa mi stav zhorsil, po tom jablku strasny hlad, bolesti hlavy, zly spanok a celkovo nedobre. Je mozne, ze to ma na svedomi candida a tie dva krute tyzdne nestacili? Len jedno jablko denne som pridala, nic viac sad vsak uz som zufala z toho, co jest.



67

Re: travenie, candida, cievy

OK, len je to MK-4. Preto hoci je ho velmi vela(5 mg) nemozes od neho ocakavat akciu, ako od MK-7. Ale kedze je to ovela vyssia davka, vyse 10 nasobok, tak to bude velmi pravdepodobne dobre.
Zle travenie znici zdravie stovkami zdravotnych problemov. Candida albicans sa niekedy neda za 2 tyzdne uplne vyhubit . Niekto na to potrebuje dlhsie.
Bolesti hlavy ale mozu byt aj z inych problemov, ako nedostatok vody(dehydratacia) spomalena motilita(jedla sa zdrzuju v crevach pridlho a mikroby v nich sa prilis premnozia),nizka hladina cukru v krvi,  nedostatok kyselin a enzymov,  a samozrejme to moze znamenat zly spanok.

Naposledy upravil: RNG (2015-03-27 00:50:38)



68

Re: travenie, candida, cievy

Dakujem, skusila som objednat teda najprv este inu znacku MK7, dokonca pisu, ze neobsahuje soju, netusim, ako je to mozne, ale to je jedno v podstate, skusim, ak nesadne ani to, tak vezmem MK4.
Je mi uz, zial, uplne jasne, ze moje travenie je v dezolatnom stave, neviem, ci vobec mam dufat, ze sa to bude dat este napravit. Myslim, ze najvacsiu skodu u mna robi prave candida, produkuje rozne toxiny, ktore sa potom siria telom a vyvolavaju dalsie a dalsie problemy. Ja viem, ze za dva tyzdnesa neda znicit, ale islo mi len o to, ze dva tyzdne som dalaozaj prisnu dietu, ale potom som postupne chcela nieco pridat, aspon trosku, no bez uspechu sad Dokonca ked zjem viacmandli ci lieskovcov, pridu moje "zle stavy". Ono to nie je len obycajna bolest hlavy, ale kadejake trpnutie, motanie a skratka vela veci. Zacala som citat knihu Syndrom travenia apsychologie a tam presne pisu o tomto, ako ma candida na svedomi aj neurologicke a rozneine problemy. Nerobi mi problem drzat dietu v tom zmysle, ze jem malo potravin. Robi mi problem v tom, ze som stale hladna, ze neviem sa nasytit a strasne chudnem. Uz som vychudnuta na kost a ked to maist takto dalej... a aj co spominas premnozenie mikrobov v crevach z jedla, ktore tam stoji dlho.. tak to je prave tiez problem, lebo ak zjem malo, som hladna, ak dost, tak to tam stoji a stoji. Pardon za vystazovanie, trochu som sa odventilovala smile

Este sa opytam k tomu chudnutiu.. schudla som uz 15 kil, je to fakt vela, ubudlo mi aj zo svalov, v moci mam vecne plno ketonov. Zacali ma bolievat nohy, chodidla, chodza je pre mna peklo. Zistili sme, ze mi padla klenba nanohach, pozdlznaaj priecna. Je mozne, ze je to len tym, ze mi tak odchadzaju svaly? A je mozne, ze tie svalyodchadzaju len kvoli zlej vyzive alebo mam patrat aj po nejakej poruche? Na neurologii som bola, ako som spominala, ale dokopy nic nezistene, reflexy boli fajn, eeg fajn, viac lekarku nezaujimalo a aj sama povedala, ze onanevie co by mi malo byt. K tym noham podotykam, ze vzdy som mala klenby ukazkove, vzdy som mala dostatocne posilnenu klenbu, okrem ineho som zastancom chodze naboso, no proste toto bolo to posledne, co by som bola u seba cakala.. a zrazu mam problemy uz aj tu a pri chodzi fakt velke bolesti sad

Aeste jedna otazocka, ci si nahodou niekedy nepocul nieco o sprejoch Lavylites. Velmi intenzivne mi to ponuka jedna zena, ktora nimi lieci ludi, ze ma vyborne vysledky. Jedna sa o vytazky bylin v spreji, obsahuje nejake nanocastice, co maju prenikat do tela, strieka sa s tym clovek aj to pije. Pravdupovediac, mna to nejak nenadchlo, som dost skepticka.. jednak neuvadzaju sa tam ziadne zlozenia konkretne, len ze obsahuje dane byliny, ale coho kolko.. a neviem, mne to pride take samanske.. ale pre istotu sa pytam, ci si uz o nich nahodou nepocul smile



69

Re: travenie, candida, cievy

Adresuj napravu travenia, lebo z latok , co telo z jedla absorbuje su  vsetky procesy v tele, ci uz vyrobas energie, regenetracia, imunita atd. A bez toho samozrejme telo pracovat nemoze poriadne a tak spejes k stovkam zdravotnych problemov, co celkove postupne znicia a skratia zivot.
Castou dobreho travenia je aj dobra probioticka flora v crevach a  nie creva napaqdnute roznymi skodlivymi mikrobami. Candisda si dokonca navrta diery do criev na svoje prichytky a tak sa do tela absorbuju privelke cvastice co pri nedostatku enzymov telo nevie rozlozit a tieto zamoruju telo(leaky gut syndrome) co samnozrejme vedie k alergiem alebo aj horsie. Takze okrem kyselin a enzymov na travenie musis brat aj entericky pokryte enzymy na precistenie tela od tycto zamoreni.
Zabudni na rozne reklamy na nanocastice a podobne, to co nie je dokazane a prijate celkove  lekarmi alternativnej medivciny je experimentacia na ludoch za cielom zarobkov a dufam sa necitis ako experimentalna mys.... To uz skorej verim samanom, lebo tito vedia ovplyvnovat volu a vola/viera ma podtastnu rolu v lieceni a zdravi.



70

Re: travenie, candida, cievy

Ano, travenie adresujem, uz vyse mesiaca beriem kyseliny, enzymi, probiotika, mikrovlakniny, zinok, selen, c, D... atd, skratka vsetko mozne, co som sa tu naucila, napriek tomu zatial ziadne zlepsenie.. resp. ked aj par dni je lepsie, tak sa to potom zas pokasle. Stravu mam upravenu, jem v podstate len zeleninu, maso, obcas nejake orechy a olejnate semena. Aj entericky pokryte enzymi beriem, uz som aj zo swansonu objednala, lebo to vyjde lacnejsie, ako z iherbu. Aj moc mi po nich pachne, presne ten pach, co z nich citim, tak citim z mocu smile
Tie spreje s nanocasticami ani nejdem riesit, len pre istotu som sa spytala, ci nemas info, inak som to videla dost blede, neverim hocicomu, pride mi to ako zdieranie ludi v nudzi. Takze si mi to vpodstate len potvrdil.



71

Re: travenie, candida, cievy

Nuz cukor 12 2 hodiny po jedle , to je vela. Nabiehas na cukrovku DM-2,ale telo to vie zatial vyrovnat za viacero hodin  vylucenim extra inzulinu.
Pozor  vitamin B-12 je v mikrogramov a nanajvys 10 mg, nie v gramoch.
Tie sladidla nie su ziadny problem, kdeze je ich tam len miligramy. Problem su ale vyrobky z bielych muk, vysoke glycemicke indexy a znicene , tj nepanenske oleje vo vsetkom. To su tie, co tuhnu(vysychave) aj na stenach buniek , ktore sa potom nevedia "orvorit" (tj vybudovat cez ne glukozove mostiky) a tak zostava v krvi privela cukru a telo musi vylucit extra inzulin aby presdsa len pretlacilo cukor do buniek. To po case ale vycerpa pankreas a ked jeho vyroba extra inzulinu prestane, tak nastupi plna DM2 s vysokymi hladinami cukru cely cas.
To je samozrejme uz ale neskoro, predcukrovkovy stav treba adresovat preventivne co najskor, pokial este nie je pankreas zniceny co sa tyka vyroby inzulinu.



72

Re: travenie, candida, cievy

Rng ako brat alkalife je entericky takze tipujem ze s jedlom ale bojim sa ze sa mi rozpusti v zaludku a poskodi travenie potravi . Mam sa bat ci nemusim ked mam veceru bielkoviny , zelenina a tuky a pred tym 3tbl betainu hcl . mozem kludne s vecerou dat Alkalife ?



73

Re: travenie, candida, cievy

ZlatyStaf. napísal(a):

Rng ako brat alkalife je entericky takze tipujem ze s jedlom ale bojim sa ze sa mi rozpusti v zaludku a poskodi travenie potravi . Mam sa bat ci nemusim ked mam veceru bielkoviny , zelenina a tuky a pred tym 3tbl betainu hcl . mozem kludne s vecerou dat Alkalife ?

Ziadny problem. Ak mas obavy, tak daj si ten Alkalife az o 15 minut po uzit betainov HCl.



74

Re: travenie, candida, cievy

Detto



75

Re: travenie, candida, cievy

aj si merias ten moc zlatystaf aky mas kysly ?  smile



76

Re: travenie, candida, cievy

letto napísal(a):

aj si merias ten moc zlatystaf aky mas kysly ?  smile

Nie dnes si idem kupit az papieriky na meranie , este ma zaujma otazka na RNGho alebo aj teba

Na slepo som dal protikandidovu dietu uz neviem co mam robit , robil som len test zo slinami a mam biely jazyk , ale co ma zaujma .

TO STOLICE sa da vysetrit kandida spolahlivo ci ten test neni spolahlivy tak isto ine parazity zo stolice ?

A este ma zaujma ake enzymi produkuje pecen , pred 3-4 mesiacmi som mal pecenove zvysene a aj bilirubin , takze umna je to bud parazit v cele alebo nejako poskodena pecen . Buduci tyzden pojdem na krv a aj na vysetrenie stolice len ma zaujma ci je to spolahlive .

Naposledy upravil: ZlatyStaf. (2015-07-17 11:01:32)



77

Re: travenie, candida, cievy

netusim hentie testy ako su spolahlive.. ale teraz som mal zapal silny dost slepeho creva a pocas tych dni som si vsimal ze mam dost hnusny biely jazyk, je to pravdepodobne zamorene crevo toxiny patogeny atd a preto tam vznikne zápal....ale vybral som kopu enzymov kyselin , cucruminov, Ccke, aloe vera a mikrovlaknin a teraz uz sa citim odost lepsie a aj ten jazyk uz mam skoro normal....  takze biely jazyk istotne symbolizuje nejaky bragjel v crevach.. neviem ci prave kandinu ale pravdepodobne aj tú.. ale planujem si kupit pre istotu citricidal a sem tam popijat... a cukry nebudem moc silit uz... jedine tak trocha rano v ovoci domacom..

ohladom tych testov by TI mohol odpovedat pan RNG  smile



78

Re: travenie, candida, cievy

letto napísal(a):

netusim hentie testy ako su spolahlive.. ale teraz som mal zapal silny dost slepeho creva a pocas tych dni som si vsimal ze mam dost hnusny biely jazyk, je to pravdepodobne zamorene crevo toxiny patogeny atd a preto tam vznikne zápal....ale vybral som kopu enzymov kyselin , cucruminov, Ccke, aloe vera a mikrovlaknin a teraz uz sa citim odost lepsie a aj ten jazyk uz mam skoro normal....  takze biely jazyk istotne symbolizuje nejaky bragjel v crevach.. neviem ci prave kandinu ale pravdepodobne aj tú.. ale planujem si kupit pre istotu citricidal a sem tam popijat... a cukry nebudem moc silit uz... jedine tak trocha rano v ovoci domacom..

ohladom tych testov by TI mohol odpovedat pan RNG  smile

Ako sa ti prejavuje zapal slepeho creva bolelo ta niekde alebo ako ti to zistili ? ja som si creva nedavno cistil a berem kyseliny aj pankreatin + entericky pankreatin citricidal oreganovy olej NAC minerali vitamin protizapalovu kuru .



79

Re: travenie, candida, cievy

v oblasti slepeho creva dost neprijemne pobolievanie a tahanie aj pri chodzi a lezani atd... a pak aj vcrevach vselikde.... zvysene hodnoty zapalove z krvnych testov atd.. proste keby si nezadelim dietku a doplnky ocistne vsetky uz som asi pod nozom smile ...    skusam jednu vec teraz .. ze ked idem jest najprv si dam enzymy a pak po 30-40minutach kyseliny...  chcem proste presne sa naucit a odsledovat postupnosti kedy je to idealne a kedy tieto doplnky na travenie a simulaciu zaludka maju najlepsiu ucinnost a neblokuju sa navzajom..... docital som sa ze enzymy resp pankreatin sa zastavuje jeho ucinnost resp blokuje ked sa berie spolu s betainom naraz.... ale je potrebne to poskusat a odsledovat najprv ci to je tak alebo nie je.... takze az chces skusit skus aj Ty a daj vediet smile   .. vsetci co sme zavisli na tychto veciach traviacich by sme sa mohli spojit a poskusat to.. lebo v podstate ved stale skusame a tápame co je good...   

ta teoria by mala fungovat tak ze das si enzymy pred jedlom alebo na zaciatku jedla... jes .. dojes a pak si das betain az cca 45 min po jedle... ten doklepne travenie bielkovin a osetri potravu na virusy a bakterie rozne .. a pak to ide takto do criev... ale vravim.. treba to skúsit a sledovat sa a dat spatnú väzbu.

Naposledy upravil: letto (2015-07-17 11:45:23)



80

Re: travenie, candida, cievy

letto napísal(a):

v oblasti slepeho creva dost neprijemne pobolievanie a tahanie aj pri chodzi a lezani atd... a pak aj vcrevach vselikde.... zvysene hodnoty zapalove z krvnych testov atd.. proste keby si nezadelim dietku a doplnky ocistne vsetky uz som asi pod nozom smile ...    skusam jednu vec teraz .. ze ked idem jest najprv si dam enzymy a pak po 30-40minutach kyseliny...  chcem proste presne sa naucit a odsledovat postupnosti kedy je to idealne a kedy tieto doplnky na travenie a simulaciu zaludka maju najlepsiu ucinnost a neblokuju sa navzajom..... docital som sa ze enzymy resp pankreatin sa zastavuje jeho ucinnost resp blokuje ked sa berie spolu s betainom naraz.... ale je potrebne to poskusat a odsledovat najprv ci to je tak alebo nie je.... takze az chces skusit skus aj Ty a daj vediet smile   .. vsetci co sme zavisli na tychto veciach traviacich by sme sa mohli spojit a poskusat to.. lebo v podstate ved stale skusame a tápame co je good...   

ta teoria by mala fungovat tak ze das si enzymy pred jedlom alebo na zaciatku jedla... jes .. dojes a pak si das betain az cca 45 min po jedle... ten doklepne travenie bielkovin a osetri potravu na virusy a bakterie rozne .. a pak to ide takto do criev... ale vravim.. treba to skúsit a sledovat sa a dat spatnú väzbu.

no nato by sa mohol vyjadrit rng , ja momentalne riesim este stale moje problemi zdravotne ktore nemam doriesene a neviem ani co presne riesit ... big_smile takze uvidime co ukaze cas a krve testy buduci tyzden .



81

Re: travenie, candida, cievy

btw mam pocit ze ked jem chilli (asi kazdy den si ju davam do jedla ) tak nemam vobec biele povlaky na jazyku.... je mozne ze kandida a jej podobne bordelne kraviny v crevach nema rada stiplave prostredie smile .... Ty pouzivas aj chilli resp davas si ho ak sa smiem spytat? smile



82

Re: travenie, candida, cievy

letto napísal(a):

btw mam pocit ze ked jem chilli (asi kazdy den si ju davam do jedla ) tak nemam vobec biele povlaky na jazyku.... je mozne ze kandida a jej podobne bordelne kraviny v crevach nema rada stiplave prostredie smile .... Ty pouzivas aj chilli resp davas si ho ak sa smiem spytat? smile

iba chilli korenie a jem cesnak + mam candex ale candidu nemam potvrdenu idem buduci tyzden na tie testy stolice . od kedy drzim dietu tak ma stale taka/picha v lavom boku ...



83

Re: travenie, candida, cievy

hm moze to byt pozapchvane crevo.. na stolicu chodis pravidelne?   ... ja ako som sa poriadne vyprazdnil tak aj bolesti resp pichanie poboleivanie a tahanie ustupilo velmi rychlo.... (ale musel som pojest kopu enzymov aj enterickych aj normalnych ) ,  ale vseobecne TI mozem poradit ze ak mas oslabene travenie nejedz tolko vecí ako si pisal ze 5vajec na ranajky atd... aj ked si das tie enzymy atd betain , tak nie celkom na 100% sa to pretrávi vzdy a pak sa mozes celkom pekne pozapchávať ked to pár krát neustriehnes resp neodhadnes......je mozne ze si jedol viac a to sa ti tam veruze potom na pár dni moze pekne pozapchavat ...... a pak tam sa moze kandida premnozovat alebo dalsie veci ktorym sa dobre darí v bordelnom prostredí ..... v podstate aj tento moj zapal slepeho creva a ostatných miest v crevach bol z toho ze som tam mal stolicu pozapchvanu a to tam hnije kvasi a toxiny pusta a crevo sa zapali z toho....  a ked si to crevo nevyprazdnis a ten bordel je stale v tom creve tak crevo nema priestor kedy ten zapal vyliecit... podla mna toto je cele tak co sa tyka slepeho creva aj zapalu v crevach.. jednoduche logicke

podla mna aj to chilli ma dost antisepticke antibakterialne ucinky aj na zaludok, creva, hrtan, jazyk, atd.... aké si dávas? smile
ja mam take supy celkom tekute vytazky od tejto firmy... a su perfektne do vsetkeho.
http://www.chillis.sk/nakup-cez-internet1/21

Naposledy upravil: letto (2015-07-17 13:04:10)



84

Re: travenie, candida, cievy

letto napísal(a):

hm moze to byt pozapchvane crevo.. na stolicu chodis pravidelne?   ... ja ako som sa poriadne vyprazdnil tak aj bolesti resp pichanie poboleivanie a tahanie ustupilo velmi rychlo.... (ale musel som pojest kopu enzymov aj enterickych aj normalnych ) ,  ale vseobecne TI mozem poradit ze ak mas oslabene travenie nejedz tolko vecí ako si pisal ze 5vajec na ranajky atd... aj ked si das tie enzymy atd betain , tak nie celkom na 100% sa to pretrávi vzdy a pak sa mozes celkom pekne pozapchávať ked to pár krát neustriehnes resp neodhadnes......je mozne ze si jedol viac a to sa ti tam veruze potom na pár dni moze pekne pozapchavat ...... a pak tam sa moze kandida premnozovat alebo dalsie veci ktorym sa dobre darí v bordelnom prostredí ..... v podstate aj tento moj zapal slepeho creva a ostatných miest v crevach bol z toho ze som tam mal stolicu pozapchvanu a to tam hnije kvasi a toxiny pusta a crevo sa zapali z toho....  a ked si to crevo nevyprazdnis a ten bordel je stale v tom creve tak crevo nema priestor kedy ten zapal vyliecit... podla mna toto je cele tak co sa tyka slepeho creva aj zapalu v crevach.. jednoduche logicke

podla mna aj to chilli ma dost antisepticke antibakterialne ucinky aj na zaludok, creva, hrtan, jazyk, atd.... aké si dávas? smile
ja mam take supy celkom tekute vytazky od tejto firmy... a su perfektne do vsetkeho.
http://www.chillis.sk/nakup-cez-internet1/21

pred 2 dnami som si robil sanku to je ocista creva , mal som to uz tak ze zomna tiekla len voda a tahalo ma to aj predtym aj potom tak neviem no . a jedavam 5 vajicok ale mam 3 jedla za den , len bielkoviny zelenina a tuky .



85

Re: travenie, candida, cievy

ako dlho Ta to picha v tom lavom boku ?



86

Re: travenie, candida, cievy

letto napísal(a):

ako dlho Ta to picha v tom lavom boku ?

od kedy mam protikandidovu dietu , idem bez sacharidov a spomalilo mi to metabolizmus aj creva .
cca tyzden



87

Re: travenie, candida, cievy

hm to je zaujimave .. ja zas mam rychly metabolizmus a snazim sa ho brzdit kopou zdravych tukov smile

myslis ze sa da spomalit creva ?  bezsacharidovou dietou ?

ale mikrovlakniny si davas nie?   skusal si aj hybat resp nejake lahke cvicenia na rozhybanie a perilstatiku criev?  ja sa to snazim kazdy den robit.

Naposledy upravil: letto (2015-07-17 15:00:46)



88

Re: travenie, candida, cievy

letto napísal(a):

hm to je zaujimave .. ja zas mam rychly metabolizmus a snazim sa ho brzdit kopou zdravych tukov smile

myslis ze sa da spomalit creva ?  bezsacharidovou dietou ?

ale mikrovlakniny si davas nie?   skusal si aj hybat resp nejake lahke cvicenia na rozhybanie a perilstatiku criev?  ja sa to snazim kazdy den robit.

ano mikrovlakniny berem a berem aj dost zeleniny , a cvicim 15x za mesiac v posilnovni .



89

Re: travenie, candida, cievy

Bielkoviny su dost tazko stravitelne, a kedze prite diete je dost velky prijem bielkovin, tak sa moze docasne spomalit chod v crevach. Skusi si dat 1 alebo 2 lyzice olivoveho oleja denne, a kokosovy olej pouzivas pravidelne aspo 3 PL lyzice???

Ale moze to byt tym, ze mas malo kyselin alebo enzymov, men sa to stalo nieco podobne pri prvej protiplenovej diete, som uz ma zhorsene vyprazdnovanie, tak ku koncu diety, tak som potom uz ukocil dietu kvoli tomu, a potom bolo vsetko v pohode.

Pri tej druhej som pridal viac enzymov a uz som nemal ntake problemy pocas diety.

Tak mozno musis pridat kyseliny aleob tie enzymi.



90

Re: travenie, candida, cievy

Pietro napísal(a):

Bielkoviny su dost tazko stravitelne, a kedze prite diete je dost velky prijem bielkovin, tak sa moze docasne spomalit chod v crevach. Skusi si dat 1 alebo 2 lyzice olivoveho oleja denne, a kokosovy olej pouzivas pravidelne aspo 3 PL lyzice???

Ale moze to byt tym, ze mas malo kyselin alebo enzymov, men sa to stalo nieco podobne pri prvej protiplenovej diete, som uz ma zhorsene vyprazdnovanie, tak ku koncu diety, tak som potom uz ukocil dietu kvoli tomu, a potom bolo vsetko v pohode.

Pri tej druhej som pridal viac enzymov a uz som nemal ntake problemy pocas diety.

Tak mozno musis pridat kyseliny aleob tie enzymi.

no s jedlom berem 3 kyseliny 2 pankreatiny + entericky pankreatin mam .

ale v prvom rade potrebujem od rngho alebo niekoho vediet ci existuje vysetrenie kde mi zistia ci mam parazity alebo plesne alebo kandidu , myslel som ze zo stolice sa to da .



91

Re: travenie, candida, cievy

Parazity su vseliake, nie len crevne, ale aj krvne, svalove, organove a pod. Na tie nie su ziadne testy, len branie vzoriek z tela/biopsie a to rozhodne neodporucam. Mozes skusit brat 20 denny protiparaziticky protokol dr Huldy Clark, co pomoce vyse 80% ludom potlacit parazity Najdes ho aj v domacej firme JUKL ako mrptiparazitalny balicek, 3 zlozkovy s presnym rozvrhom co a kedy brat.



92

Re: travenie, candida, cievy

Berem . Rng vies mi povedat ci sa nejako zistit zo stolice kandida ? alebo je to nepresny test ?

zaujma ma ze ako ludia dospeli k tomu ze maju kandidu z akych testov

a este ze ci aj ostatne parazity sa zivia z cukrov alebo len candida ?

Naposledy upravil: ZlatyStaf. (2015-07-17 20:34:11)



93

Re: travenie, candida, cievy

Viaceri ludia ma informovali tu na fore, ze dostat volne testy na candidu zo stolice.
Candida sa zivi najma zo sacharidov,tie potreebuje nevyhnutne pre svoj zivot,  ale aj z inych zivin.
Parazity potrebuju znacne  pestru stravu. Preto sa nedaju vlastne vyhladovat



94

Re: travenie, candida, cievy

RNG napísal(a):

Viaceri ludia ma informovali tu na fore, ze dostat volne testy na candidu zo stolice.
Candida sa zivi najma zo sacharidov,tie potreebuje nevyhnutne pre svoj zivot,  ale aj z inych zivin.
Parazity potrebuju znacne  pestru stravu. Preto sa nedaju vlastne vyhladovat

ake su to volne ? lahko zohnatelne ?



95

Re: travenie, candida, cievy

nedaju sa vyhladovat? ja som myslel ze 2tyzdnova protikandidova kura kedy sa nejedia cukry a sacharidy sluzi na vyhladovanie tejto spinky nie? smile



96

Re: travenie, candida, cievy

Nabeh na cukrovku ma hromada ludi, z roznycy dovodov. Dlhy cas to maskuje pancreas vylucovanim extra inzulinu, az ked sa doslova "zoderie" a prestane vylucovat tie vysoke davky, tak cukor v krvi prudko stupne.
Moj nazor na to je velmi rozdielny, podla mna sa nejedna o ziadnu inzulinovy rezistanciu, ale o to, ze jeme plno zniocenych olejov, "zdravych zeleninovycy bezcholesterolovych" ktore sa zabuduju do bunecnych blan(lipidy) a oxiduju a polymerizuju=strednu a tak sa cez ne na signal inzulinu nemoze vybudovat glukozovy mostik Takze problem su znicene polynenasytene rastlinne oleje, co su zodpovedne napr aj za hrozne stupanie acni  Tam sa tiez jedna o tvrdnuce oleje, co zapchaju mazove kanaliky a tak sa sebum zhromaszhuje a vytvori podkozne hrcky, co sa casto z mikrobov co prejdu cez kanalik zahnisaju.
To malicko sladidiel nic neznamena. Ani ja som s nimi nie nadseny, ale vacsina ludi ma rada sladke a cukor tam nemozu davat
Ak ti to velmi vadi tak toto je napr sladene steviou a je tam lepsia forma, methylcobalamin, tiez B-6 a B-9
http://www.iherb.com/Superior-Source-Me … l&ic=5



97

Re: travenie, candida, cievy

letto napísal(a):

nedaju sa vyhladovat? ja som myslel ze 2tyzdnova protikandidova kura kedy sa nejedia cukry a sacharidy sluzi na vyhladovanie tejto spinky nie? smile

letto, RNG myslel, ze parazity sa v podstate nedaju vyhladovat, a candida nie je parazit ale mikrob.



98

Re: travenie, candida, cievy

ako jasné, chápem to správne tak ze parazity ako kandida sa nedaju vyhladovat az do uplnej eliminacie hej?  proste ze kazdy mame v sebe nejaku tu kandidu ale jediny rozdiel medzi nami vsetkymi je ten,  kto tu kandidu ako ,,živí'' a ako sa mu rozmnozuje hej ?



99

Re: travenie, candida, cievy

Neviem ako by som ti to vysvetlil. Ale parazity a mikroby su dve odlisne veci.

Mikroby mas napriklad plesne, virusy, bakterie, mykoplazmy, L-formy atd.

A parazity su zas ine organizmy.

Cize kandida nie je parazit, ale mikrob.

Preto ked chces vyhubit parazity musis pouzit proti nim protiprazitalne protriedky a zas ak chces bojovat proti mikrobom, tak pouzijes antimikrobilane prostiedky.

Ale v podstate ked sa na to budeme pozerat z ineho hladiska, tak v postate su to vsetky "parazity" pretoze parazituju v nasom tele, takze aj tak to mozeme chapat. smile

Takze na zaver chcem len povedat, ze parazity su parazity a mikroby su mikroby, je to rozdiel smile smile



100

Re: travenie, candida, cievy

Nuz rozdiel medzi drobnymi samostatne zijucimi parazitmi a mikrobami je casto dost maly. Su napr jednobunecne parazity, vodne nakazy, co su len o trochu vacsie, ako bakterie.
Ale vacsina parazitov su velke , mnohobunecne, ako napr ploche cervy/helmity, z ktorych najmensie su vlasovce zijuce v tkanive tela a najvacsie az niekolko metrov su pasomnice.
Takze zaverom, mikroby mozu byt parazity, ale parazity nemusia byt mikroby.