101

Re: Deti a časte nádchy - v kolektíve

To mas dost, len neviem v akych mnozstvach.
Mozes mu pridat napr monolaurin, ten je tez uciny na plesne, nielen virusy.

Naposledy upravil: RNG (2016-02-19 18:45:49)



102

Re: Deti a časte nádchy - v kolektíve

Blanka napísal(a):

Dakujem pekne, aj ked nie som si ista, že to je len mandla....mam pocit akoby mal opuchnuté sliznice a aj preto sa mu tazsie dýcha. Existuje niečo na odpuchnutie slizníc?
Zatiaľ mu dávam roztok citricidal+kokosový olej do nošteka.
A vnútorne Astragalus, NAC, Quercetin+Bromelain, Olivové listy, Chagu, Citricidal....neviem či ešte niečo pridať?

Ako hlieny zatiaľ má minimálne, ked tak len biele - asi vdaka citricidalu v nose.

Dakujem pekne


Tak po 2 dnoch liečby, sme mali aj vydatnejšie sopliky, teraz už zase minimálne ale stále chrčí a počuť akoby mal sople, ale nič mu z nosa nejde. Ale akoby nám to prešlo na hrdlo/hlasivky. Do rána malý zachripol. Na bolesť sa nesťažuje. A vratila sa HNACKA. Zároveň nám Dr. odporúča vybratie nosnej mandle, už ju má zväčšenu vyše roka.
Čo nám odporúčate? Na hrdlo som dala kalciový sirup. A ešte som pridala koloidné striebro do nasa, uší aj úst.
( ešte raz rozpakujem čo používame, pre istotu, ak miešam niečo, čo by som nemala:
- 6:00 1,5g colostrum
- 6:20 200mg NAC so selenom+500mg Cordyceps+esterC +zinok
- 6:40 s jedlom Olivové listy cca50uq účinnej látky + Astragalus 500mg + lyžička kokosového oleja
- Caj počas dna cca v 600ml - Chaga 2g, Citricidal 9kv, céčko, quercetín500mg+bromalaín 250mg, NAC 400mg, Beta glukán 500mg
- 18:00 Cordyceps 500mg
- Večer s jedlom Olivové listy cca 50ug učinnej látky)

Samozrejme nošte odsávam striekam Sterimar, po 10 min. Koloidné striebro, po 10 min. 3 kv. roztok citricidal+kokosák. - takto to zopakujem 4x denne

A čo s tou mandľou? Mam mu ju dať vybrať? Pomože to? Problém je, že možno sa mu do prínosových dutín nedostane ani roztok citricidalu, kedze je tam tá veľká mandľa. Potom malému sople zatekajú, alebo sa hromadia v dutinách a už je zle.
Ešte ma napadlo používanie orálnych probiotík:
http://eu.iherb.com/Nature-s-Plus-Sourc … mals/21491

pomohly by aj v prínosových dutinách proti nákazam?

Dakujem veľmi pekne za cenné rady

Naposledy upravil: Blanka (2016-02-22 18:54:11)



103

Re: Deti a časte nádchy - v kolektíve

Nakazy nosnych mandiel su z nakaz v prinosnych dutinach, kde ich treba vyhubit kvapkami roztoku citricidalu a oreganoveho oleja v kapsuliach.
Tj nakazy mandiel nie su primarne, ale sekundarne.
Bez mandiel to natecie rovno do priedusiek a pluc, co je podstatne horsie



104

Re: Deti a časte nádchy - v kolektíve

Take ak tomu sprave rozumiem, neustále sa zvacsujuca a zmensujuca mandla je reakciou na stále existujúce nákazy v dutinách? Teda aj ked sa mi zdá, že dieťa je zdravé, stále môže mať nákazy v dutinách?
Malému sople stále zatekajú do priedušiek, aj ked má veľkú mandľu. Každá nádcha končí kašľom, zápalom priedušiek, zúžením priedušiek.....
Potrebuje teda vyhubiť nákazy v prínosových dutinách:
1, roztok citricidal+kokosový olej stále používame. Môžem skúsiť vyššiu koncentráciu roztoku? teraz mám 4kv/100ml oleja, tak skúsim 6kv/100ml?  Má to zmysel?
2, Oreganový olej do neho v kapsulke nedostanem. Aké sú iné možnosti? Inahalovať? či podávať iné formy?
3, Môžem používať súčasne aj koloidné striebro do nosa?
4,Boli by v tomto prípade účinné orálne probiotiká?
http://eu.iherb.com/Nature-s-Plus-Sourc … mals/21491
5, dostali by sa uvedené roztoky do dutín aj cez ucho???

Chcela by som nasadiť všetký dostupné zbrane, aby sme sa zbavili nákazy a bol pokoj smile

Dakujem pekne za názory

Naposledy upravil: Blanka (2016-02-23 13:29:37)



105

Re: Deti a časte nádchy - v kolektíve

Kto ti povedal, ze nemoze mat stale nakazy?  Hlienove nakazy nie su prudke, telo sa ich snazi riesit vylucovanim hlienov so samozrejme im dava naviac potravu. Takze idu do nekonecna.
Oralne probiotika mozu byt len ucinne.
Ale bez oreganoveho oleja zabit hlienove nakazy ne dost otazne. A samozrejme bez NAC a serrpapeptazy na to nie ne sanca.
Oreganovy olej sa da inhalovat cas papierovu trubku par kvapiek a dlho inhalovat. Podporit probioticku kulturu moze znacne pomoct, lebo tam sa vyrabaju rozne materaly proti kvasnym a hlienovym infekciam.
Skus vacsie davky colostra, 2 x lyzicku prasku zamiesat do jedla aj napojov.

Naposledy upravil: RNG (2016-02-23 19:20:57)



106

Re: Deti a časte nádchy - v kolektíve

Dakujem, NAC uzivame, postaci inhalacia cca 5-10min 1x denne? Neviem, ci mi maly vydrzi, takto by som mu to dala v spanku.
Kolko kvapiek na trubku pouzit?

Dakujem velmi krasne



107

Re: Deti a časte nádchy - v kolektíve

Zacni  s jednou kvapkou a mozna stupnuj  Radsej menej a dlho.



108

Re: Deti a časte nádchy - v kolektíve

Dobry, rozhodla som sa urobiť malému test v laboratóriu na chlamydie pneu.. Telefonovala som s riaditeľom, ktorý mi odporučil urobiť výter a z neho DNA PCR test, kedze máme momentálne sople. Tiež som sa pýtala na užívanie koloidného striebra a iných antimikr. záležitosti pred odberom, odporučil mi ich nepoužívať cca od večera. Aký je váš názor?
1, Ako dlho by som mu nemala dávať citricidal, koloidné Ag, olivové listy či iné veci pred odberom, aby sa neznehodnotili výsledky?
2, Môžem mu dať večer oralne probiotika?
3, Prípadne, na čo iné by bolo vhodné urobiť testy ( opakované nádchy, kašle, zápaly priedušiek, hnačky, afty....a hlavne dlhé trvanie klasických nákaz - cca 2-3 týždne sople a kašle)

Už týden malého liečim, začalo sa to klasickou nádchou ( začala som davať roztok citricidalu do nosa, NAC, Citricidal, Olivové listy, Querc+bromel, Astragalus, Chagu, Cordyceps, Colostrum - všetko vo veľkých dávkach, podľa odporúčaní) v nádeji, že do 2 dní je po nákaze. Neskôr začal mať zatiahnuté hrdlo, mierny kašeľ. Stále akoby zväčšená mandla alebo opuchnuté sliznice, či zastavené hlieny - ťažko išli von. Dnes je týžden, a zlepšenie nevidím. Pridala som aj koloidné striebro - bez zmeny. Dnes snáď začal viac sopliť - žlté hlieny, akoby sa uvolnili. Tak už netuším čo s ním mám robiť. Preto chcem isť na tie odbery, mimo doktorky, na vlastnú žiadosť.
Dnes som objednala Semento, dúfam že čím skôr príde....neviem čo to môže byť, ale u nás liečenie trvá stále tak hrozne dlho, a aj pri podávaní doplnkov či liekov, ťažko niečo zaberá.

Dakujem pekne za názor a rady

Naposledy upravil: Blanka (2016-02-24 15:30:39)



109

Re: Deti a časte nádchy - v kolektíve

1. staci 2 dni pred odberom,ked ma chlamide pneunoniae,  tak by sa aspom na 70% mali ukazat.
Pevne dufam, ze tuto nakazu nema, lebo inac je to patalia.
Probiotika mozes dat zakazdym



110

Re: Deti a časte nádchy - v kolektíve

Tak 16 hodin pred odberom vysadenie nevhodnych nebude stacit?



111

Re: Deti a časte nádchy - v kolektíve

Pravdepodobne



112

Re: Deti a časte nádchy - v kolektíve

Dakujem pekne,

tak dnes sme boli v Laboratoriu, priamo u primára. Pozrel malého, nahmatal mu zdurene uzliny v hrdle pozrel mandle a usúdil, že sa jedná o klasickú virózu, že nemá žiadne prejavy chlamidie penumo., tak ani odbery nerobil.
Odporučil nám len Céčko, a Bkomplex kvôli aftám v puse.
Aký je tvoj názor na B komplex? Resp. hlavne ktoré vitamíny skupiny B je vhodné použiť v prípade Aft a na zvýšenie imunity?  ( a pisal ste, že kvaskovy chlieb s celozrnnej muky obsahuje hodne vitaminov B, taky robievam, je niektore Bečko, ktore by tento chlieb neobsahoval a môze teda malému chybať?)
čo poviete na toto?
http://www.jamieson.sk/produkty/vitamin … s-flavour/

Mam ale pocit, že malému choroba postupne ustupuje, nos sa začal uvoľnovať, a hlieny pekne vychádzajú. Myslím, že je to hlavne tým, že som zmenila kvapkátko (pipetku) za sprej do nosa a tiež zvýšila koncentráciu citricidalu. A striktne dbám na tom, aby si potiahol nosom strektnuté kvapky.
Dnes som aj kupila oreganový olej - taký slabší, a začala ho vyparovať normálne v hrcni na sporáku a potom v aroma lampe v izbe, kde malý spal. Dúfam, že to postačí na vyhubenie svinstiev smile

Naposledy upravil: Blanka (2016-02-25 13:53:21)



113

Re: Deti a časte nádchy - v kolektíve

Nahmatanie uzlin je to povazovane  za nastro  miesto komplexnej diagnozy???
Nuz co, kto vie rozoznat media tisickamy rozlicnych moznych  mikrobov, ten musi byt "super kapacita" , ked ani mnohymi laboratornymi testami sa na ne casto neda dojst....
Dychat treba z papierovej trubky dost silnu koncentraciu a dostastocne dlho na ucinok.
Citricidal treba kvapkat v leze, z lavoi zaklonenou co najviac dozady, abysa to dostalo aj do celnych dutin, inac sa to tam bude zdrzovat do nekonecna.
Ja som vnucence zavesil na nohy a rychlo im to kvapol do nosa skor , nez zacali protestovat.