151

Re: Deti a potravinové doplnky.

Prave naopak, to sa vsetko vzajomne v ucinku podporuje. Mas specialny talent, ked to vies do deti dostat.



152

Re: Deti a potravinové doplnky.

dakujem smile



153

Re: Deti a potravinové doplnky.

Dobry den RNG
mam 3-rocneho syna. Vzdy ked je niekto naokolo chory, hned to dostane on. Hned sa zacne zahlienovat a potom to prejde do naozaj skaredeho kasla. Potom to konci u lekara a antibiotik, co ma uz dost deprimuje, hlavne ked viem, ze tie antiobika mu v konecnom dosledku tu imunitu este viac nicia. Uz dlhodobo sa mu snazim zvysovat imunitu, ale neviem ci uspesne...
Davam mu colostrum:
https://www.swansonvitamins.com/symbiot … 120-chwbls jednu tabletku rano jednu vecer.
Zralociu pecen od finnclubu:
http://eshop.finclub.sk/vyzivove-doplnk … omare-caps jednu rano a jednu vecer.
dalej inulin a pribiotika denne.
Na odhlienenie do neho NAC neviem nijako dostat a aj citricidal je problem.
Cital som teraz dost o AHCC, chcel by som sa spytat na vas nazor, ci je to vhodne brat pre deti na posilnenie imunity.
Dakujem



154

Re: Deti a potravinové doplnky.

NAC sa lahkom rozpusta vo vode, chuti citronovo, takze pripadne este aj zamaskovane ovocnou stavou sa do deti da dostat. Tiez sa do deti da dostat napr betaglukany zamiesane do jedla, co je podobne AHCC, ale lacnejsie
Citricidal roztok treba kvapkat do nosa, tak to najlepsie znici rozne nakazy, co sa v tele zdrzuju z kvapockovych nakaz zo vzduchu usadene dlhodobo  v prinosnych dutinach, kam sa inac prakticky nic ustne brane nedostane.
Pokial dieta nie je kojenec, moze dostavat tie iste doplnky ako dospely, samozrejme v davkach prepocitanych na jeho vahu.



155

Re: Deti a potravinové doplnky.

Dobrý den, chcem sa opýtať, že odkedy môžu deti oreganový olej a GSE a tiež aké je dávkovanie. A hlavne sa chcem opýtať, malá ma 10 mesiacov z pôrodnice si odniesla Stafilococ aureus a tiež myslím, že hemofila ale neviem teraz konkrétne. dá sa to nejako odstrániť? dakujem.



156

Re: Deti a potravinové doplnky.

Oreganovy olej je silne protiplesnovy, ale kedze je to korenina, pre male deti to nie je vhodne, lebo pali
GSE je dnes viacmenej nanic, pozeraj len na citricidal, profesional. Je tu na to cela tema.



157

Re: Deti a potravinové doplnky.

Takže je to vhodné až pre starších, a u deti od ktorého roku? dakujem



158

Re: Deti a potravinové doplnky.

Ked uz deti nie su len kojene, a maju aj prijem normalnej potravy, tak potrebuju tie iste doplnky ako dospeli, samozrejme v mensich davkach, lebo bojujes proti tym istym mikrobom, ako u dospelych. Problem je niekedy to do nich dostat, alebo zmensit davku, lebo niektore su navrhnute pre dospelych a nedaju sa otvarat a rozdelit na mensie davky.



159

Re: Deti a potravinové doplnky.

aha dakujem krásne zatial



160

Re: Deti a potravinové doplnky.

OK



161

Re: Deti a potravinové doplnky.

Dobrg vecer mozem sa este spytat na uzivanie zinku pre 17 kg dieta. Zaujima ma ci mu mozem dat tiez celu kapsulu raz za 4 dni pretoze je tiez gelova podobne ako pri vitamine E alebo nebude vadit ked ju prepolim a budem davat kazdy druhy den pol kapsuly?dakujem



162

Re: Deti a potravinové doplnky.

Ak vie dieta prehltnut kapsulu, tak najdi malicke, s mensim obsahom zinku a nemusis nic prepolovat. Alebo ju rozrez a pridaj do jedla, Podobne plati aj na vitaminy C E a D-3.



163

Re: Deti a potravinové doplnky.

Dobry vecer,chcem sa opytat,aky mate nazor na tieto probiotika

http://www.iherb.com/Nature-s-Way-Prima … 75-g/10270

http://www.iherb.com/Nature-s-Way-Prima … Caps/14553

tie praskove chcem pre pol rocneho syna a tie druhe pre starsie deti.Su dobre ,alebo mi pripadne viete odporucit nejake ine silnejsie pre deti?

tiez sa chcem opytat na nejake vitaminy,alebo co je vhodne mat po ruke,aj by mi deti ochoreli,kedze teraz je take jesenne obdobie.doma mam stare GSE a oregano olej

dakujem



164

Re: Deti a potravinové doplnky.

Probioticka crevna flora je pre deti od kojencov vys rovnaka, ako u dospelych, preto potrebuju rovnake probiotika ako dospeli Aj najsilnejsie probiotika sa musia v crevach rozmnozit najmenej 1000 krat, takze brat tzv "detske" je hlupost.
Ked roztvoris normalne probioticke kapsule tak ich mozes zamiesat detom do jedla.
nekupuj take, co nie su oznacene ako tepelne a kyselinovo stabilne. Dobre je napr toto
http://www.iherb.com/Jarrow-Formulas-Ja … psules/124 A nezabudaj na doplnok zmesi mikrovlaknin, bez nich sa nemozu probiotika rozmnozit dostatocne, aby obsadili cele creva .

Naposledy upravil: RNG (2013-10-27 16:06:55)



165

Re: Deti a potravinové doplnky.

Dobrý deň,

chcem sa opýtať či môžem tento krill olej dávať aj 2 ročnému dieťaťu, keď by som rozrezala kapsulu a pridala do jedla a aké je dávkovanie pre dieťa?
http://www.iherb.com/Source-Naturals-Ar … gels/11576

Ď.



166

Re: Deti a potravinové doplnky.

Davky pre deti su prepocitane z daviek pre dospelych v pomere vah. A dospela davka je 1 az 2 gramy denne.



167

Re: Deti a potravinové doplnky.

laurinka napísal(a):

Dobrý deň,

chcem sa opýtať či môžem tento krill olej dávať aj 2 ročnému dieťaťu, keď by som rozrezala kapsulu a pridala do jedla a aké je dávkovanie pre dieťa?
http://www.iherb.com/Source-Naturals-Ar … gels/11576

Ď.

ja presne tento davam, 6rocna prehltne,  4rocna pocmula a vycuca vnutro, potom prazdnu cistu tobolku vypluje.

Naposledy upravil: ovekyska (2013-10-27 04:50:07)



168

Re: Deti a potravinové doplnky.

Dobry den, poradte prosim, Dr.predpisala nasej 5mesacnej dcerke atb Zinnat, na zaklade zvyseneho CRP testu, mala ho 60. Nechcem jej davat atb, ake mam ine moznosti pri tak malom babu? Kojim ju, este neje inu stravu. Dakujem velmi pekne



169

Re: Deti a potravinové doplnky.

Ber ty sama citricidal, do mlieka sa nieco z toho dostane.



170

Re: Deti a potravinové doplnky.

Dakujem, kupila som tento
http://www.hoogle.sk/usa-outlet/eshop/4 … erka-118ml
je dobry? ma na flasticke napisane Kvapky obsahujú ako aktívnu látku 33% Citricidalu. Je to patentovaná zložka – výťažok zo zrniečok, dužiny a bielych membrán (priehradok) grapefruitu.
na chut je horky, tak snad je ucinny, ked ste tu viedli taku rozsiahlu diskusiu o tomto gse..
mozem aj oreganovy olej aj ked kojim? kupila som v tobolkach, ale je na nom ze neuzivat pocas dojcenia...

mala ma uz par dni vysoke teploty, doteraz sme ich nezrazali, ale v noci mala 40st, tak uz som sa zlakla a dala paralen sirup...neviem ci robim dobre ale bojim sa, aby som vlastnym pricinenim jej nejako neublizila..
dakujem vopred

a este sa spytam, ked mi ochorie 3rocna dcerka a budem jej chciet dat GSE, tak ake davkovanie¿ Mozem jej ho nakvapkat aj do caju alebo dzusu?

Naposledy upravil: jahodka75 (2013-10-29 12:53:12)



171

Re: Deti a potravinové doplnky.

Zialbohu ten produkt z NutriBiotic neobsahuje ziadny citricidal,to je podvodne tvrdenie,  ale len vytazok z grapefruitovych semienok. nakoniec ked tu flasku dostanes, nic okolo chemickej premeny z polyfenolov na quaterniove zluceniny na nej nebude napisane. Ani slovo "citricidal"
Citricidal je patentovane chemicky zmeneny vytazok z grapefruitovych semienok, kde polyfenoly su zmenejne na ovela ucinnejsie quaterniove zluceniny.
Nuz ale aj vytazok zo semienok je trochu antimikrobialny, aj ked nie zdaleka tak, ako citricidal.



172

Re: Deti a potravinové doplnky.

fuha, tak zbytocna kupa? na flaske je napisane ze ma 33 pcnt citricidalu.
objednala som si aj original citricidal 60 percentny, ten sa ako riedi? na pitie... rovnako pre dospeleho ako aj pre 3rocne dieta¿
dakujem este raz, prajem vsetko dobre



173

Re: Deti a potravinové doplnky.

Ak mas to stastie, ze mas este stary GSE, tj vyrobeny pred septembrom 2012,tak tam citricidal je. A produkt je horky ako blen. Ale je to dost nepravdepodobne uz dnes.



174

Re: Deti a potravinové doplnky.

Mohli by ste mi poradiť, čo mám dávať svojim dvom synom: 5,5 a 8 rokov, sú obaja veľmi zlí jedáci, majú obľúbených pár jedál, ktoré točíme dookola, odmietajú zeleninu, ovocie(jeden zje len zelený hrášok a druhý len jablko, inak nič), zato sladkostí by pojedli na kilá..., čo sa týka chorobnosti, najčastejšie majú problém s hornými dýchacími cestami - plný nos a následné zatekanie hlienov do hrdla, z toho vyplývajúci riadny kašeľ, starší sem tam aj zápal ucha- toto by som už po preštudovaní vašich rád ako tak vedela riešiť (koloidné striebro, NAC, oreganový olej), ale
chcem sa spýtať skôr na nejaké komplexy vhodné pre deti: vitamínové, minerálové (lebo toho im tá ich ochudobnená strava určite dosť nedáva), príp. niečoho na podporu celkovej imunity - mohli by ste dať nejaký link...
Vďaka!



175

Re: Deti a potravinové doplnky.

Nuz budes muset zmenit nejak vychovne metody, lebo to co sa vsetko v rozmanitom jedle nachadza sa neda pilulkami vydoplnkovat, zialbohu. na cas nejake mineralove zmesy pomozu, ale skor by som isiel na zeleniniovo ovocne mixy, v roznych formach, pripadne osladene dostatocne , aspon na zaciatku aby si to do nich dostala nejak.Ako sladidlo mozes pouzit aj vytazky zo stevie, co do tela neda ziadny cukor, alebo erythritol, ktory sa v tele dlho nezdrzi, co pouzvam aj ja, ako cukrovkar.
Na horne dychacie cesty okrem uvedenych treba aj kvapky ropztoku citricidalu, lebo deti dostanu pri vzajomnom styku casto rozne kvapockove infekcie a tie sa daju riesit najlepsie okamzite , skor nez ochoreju vaznejsie kvapkami roztoku citricidalu do nosa.

Naposledy upravil: RNG (2013-11-04 00:07:50)



176

Re: Deti a potravinové doplnky.

Dobrý deň RNG, môžem synovi pri kašli dávať tento NAC: http://www.iherb.com/Doctor-s-Best-Best … p;flt=0000 ? Nie je to pre deti silné?
Má 4,5 roka a 23 kíl.
Ďakujem pekne!



177

Re: Deti a potravinové doplnky.

Dobry den,moje obe deti (2 roky ,4 roky),maju silny kasel.Obom davam oregano olej 2 krat denne v kapsuliach.Chcem sa opytat,je tento doplnok vhodny a bezpecny pre tak male deti? dnes syna prehnalo po cecku a strasne ho stipal konecnik,nepoze im oregano nejako podrazdit zaludok?



178

Re: Deti a potravinové doplnky.

Creva neznesu kysle latky, tj ani kyselinu askorbovu. H;lavne detom treba davat neutralne askorbaty, napr velmi ucinny  ester C.
Entericke kapsule sa rozpustaju az v crevach,. tj nemozu zaludok drazdit. A creva vydrzia pomerne vela, pokial to nie je nic kysle



179

Re: Deti a potravinové doplnky.

Dobrý deň RNG, môžem synovi pri kašli dávať tento NAC: http://www.iherb.com/Doctor-s-Best-Best … p;flt=0000 ? Nie je to pre deti silné?
Má 4,5 roka a 23 kíl.
Ďakujem pekne!



180

Re: Deti a potravinové doplnky.

Detom sa da dat pit roztok NAC, pit cez slamku akoze "citronovu vodu". Podla vahy moze dostat cez den az 600 mg vo viacerych davkach vody.



181

Re: Deti a potravinové doplnky.

Dobry den,
pri bakterialnej infekcii aby sme sa vyhli ATB sme davali dcerke - 5 mesacnej - pit vit C rozpusteny vo vode, ale vo forme kys.askorbovej nakolkosme rychlo neboli schopni ho v inej forme zohnat, bolo to strasne kysle, mohli sme jej tym nejako ublizit? crievkam...od malicka ma problem s nafukovanim, uz ma pol roka a stale sa v noci budi na prdy, kym ten vzduch nevytlaci ani nezaspi...
radite pouzivat vitamin C ako ester c, v akej forme najlepsie? praskovej? na iherb som nasla viacero produktov, neviem ktory si vybrat..
Druha otazka je na problem s vaginalnou mykozou u 3 rocnej dcerky, predpisali nam Macmiror krem ale chcela by som to riesit prirodnou cestou. mam uz zohnaty spravny citricidal...da sa pouzit aj na taketo problemy?
ak ano, v akom riedeni¿

dakujem velmi pekne za odpoved

Naposledy upravil: jahodka75 (2013-11-14 16:13:31)



182

Re: Deti a potravinové doplnky.

Praskova forma esteru C je aj najlacnejsie, aj najcistejsia.
Roztok citricidalu na vyplachy je taky isty, ako na pitie a kvapkanie do oci, nosa atd.
Je to 35 kvapiek na liter vody.
Vaginalna mykoza nie je len vaginalna infekcia, velka vacsina tychto infekcii zacina v crevach, kde sa daju potlacit nizkosacharidovou dietou, branim probiotik, mikrovlaknin  a pripadne aj doplnkov ako NAC a oreganovy olej, tiez kokosovy olej hojne v strave.
Ked infekciu potlacis v crevach a plne ich osadis probiotikami, tieto vyrobia dostatok protilatok na potlacenie kvasnych infekcii aj inde v tele.



183

Re: Deti a potravinové doplnky.

vdaka, este sa spytam, ten roztok citricidalu by som mohla malej osladit napr.medom, lebo same mi to nevypije pre tu horkost...nemate skusenosti s malymi detmi? stacia jej 2deci denne? ma 3 roky. a ten oreganovy olej moze? mam ho v kapsuliach, tam je ake davkovanie?



184

Re: Deti a potravinové doplnky.

Cokolvek sa ti podari dostat do dietata je velky uspech. Moja vnucka je schopna dostat len kvapky do nosa, roztok citricidalu sa nikdy neda dostatocne zamaskovat. Samozrejme na jej malu vahu 2 deci toho roztoku by bolo dost.
Tak isto oreganovy olej, kedze je to stiplava korenina, neodporucam ine branie, ako v enterickych kapsuliach, co do 3 rozneho dietata asi nedostanes.
NAC sa da rozpustit vo vode a chuti citronovito, takze to je mozne brat aj malym detom



185

Re: Deti a potravinové doplnky.

Dobrý deň,

chcem sa poradiť ohľadne dávkovania doplnkov pre 2 ročnú dcéru ( 12 kg):
jódovú tinktúru 2 kv. týždenne
selen - kde na jej váhu 12 kg som si vypočítala že by som jej dávala 2 krát týždenne 200 mcg kapsulu, či nie je problem taká veľká dávka v jeden deň, keď jej obsah kapsule vysypem do jedla alebo nápoja
a tak isto aj zinok 2 krát týždenne 30 mg
A čo sa týka vit. E môžem jej dávať napr. aj tento, ktorý sa lepšie dávkuje ako kapsule?
http://www.iherb.com/Now-Foods-E-Oil-Do … -30-ml/565

Ď.



186

Re: Deti a potravinové doplnky.

Selen jod aj zinok sa zdrzuju vo viacerych formach v tele dost dlho, takze sa nemusia brat kazdodenne, ale len v priemere. Ale nie som si isty, ci 2 x do tyzdna pokryje kazdodennuu hladinu, U jodu ano, ale u selenu, kto vie.



187

Re: Deti a potravinové doplnky.

tak mala mi tyzden pila kazdy den 2dcl cerstvej pomarancovej stavy s citricidalom, prvy den skomemntovala, ze nie je dobry ale zvykla si na tu chut a v pohode pila. staci to na tu kuru voci vaginalnej infekcii pit tyzden? davam aj probiotika..
inak ma len tak napadlo v suvislosti s tym pravym citricidalom - kedze tam dochadza k tej chemickej zmene- nie je to uz prirodny produkt, nevadi to??



188

Re: Deti a potravinové doplnky.

Jahodka, prirodny extrakt z grapefruitovych semien obsahuje polyfenoly, ktore su antimikrobialne ale len slabsie. Prave podstata patentu na citricidal bola ta chemicka premena na quaterniove zluceniny, co z neho narobila ten silny produkt. Nuz farmacia zneuzila, ze sa vlastne nejedna o prirodny produkt, hoci quaterniove zluceniny sa nachadzaju v malych mnozstvach aj v prirode, tak sa snazi citricidal zakazat. Dlho sa im to nedarilo, az nakoniec asi odkupili podplatili alebo vystrasili napr vyrobcu NutriBiotic,aj inych,  aby prestali povodny pravy citricidal pouzivat. Na nasu skodu, lebo citricidal, ako bol povodne patentovany je velmi ucinny a neskodny prostriedok, kde ani stonasobne davky odporucanych nesposobili ziadne vazne skody



189

Re: Deti a potravinové doplnky.

Viem, ze nemáte rád multivitamínové doplnky, ale ak chcem načas doplniť mojim prieberčivým deťom deftcit minerálov a vitamínov nemám inú možnosť: ktorý z týchto je lepší tento: http://www.iherb.com/Nature-s-Way-Alive … mies/43067 ; alebo tento: http://www.iherb.com/Nature-s-Plus-Sour … mals/40504 ; ide mi najmä o formy va kých tam tie minerály a vitamíny sú - či ich vôbec telo využije...???
alebo máte nejaký iný typ na multivitamím pre deti - prednostne vo forme gummy cukríkov???



190

Re: Deti a potravinové doplnky.

Nuz ten Animal Parade gold ma definitivne viac zloziek  a tiez aj nejake tie probiotika, tj ten by som definitivne uprednostnil.
Aj ked su niektore davky nizsie, nez by som si to predstavoval, je to ovela lepsie, ako nic



191

Re: Deti a potravinové doplnky.

RNG, je možné rozpustiť obsah kapsuly NAC v HORÚCOM čaji - neznehodnotí sa tým teplom???
A je možné to celé prisladiť medom alebo stéviou - aby sa to nejako nepobilo!?



192

Re: Deti a potravinové doplnky.

NAC je forma aminokyseliny, takze je dost tepelne odolna, rozhodne sa varom neznici.
A ani s medom, ani steviou sa rozhodne nepobije.



193

Re: Deti a potravinové doplnky.

Pozdravujem Vas RNG, chcem sa spytat, co hovorite na tento NAC :http://www.swanson.sk/p/374/nac-n-acetyl-cystein Zo Swansonu beriem extrakt z olivovych listov, tak som si chcela doobjednat aj NAC. Je tento kvalitny. Aky oreganovy olej v kapsulach by ste mi doporucil / co sa da zohnat na Slovensku prosim/. Dakujem za skoru odpoved:)



194

Re: Deti a potravinové doplnky.

Nuz Swansonvitamins v USA predava aj kvalitny oreganovy olej v zelatinovych tobolkach od firmy NOW. Neviem co maju na Slovensku
http://www.swansonvitamins.com/q?kw=oregano+oil+NOW
NAC pouzivam ten isty ale v prijatelnejsej cene
http://www.swansonvitamins.com/swanson- … g-100-caps



195

Re: Deti a potravinové doplnky.

Inak da sa kupit ten oreganovy olej od firmy NOW Foods aj na Slovensku, napr. tu: http://biocare.sk/eshop/produkt/oregano-olej

Ale tam je uz podstatne drahsi ako z i-herbu alebo zo Swansonu.



196

Re: Deti a potravinové doplnky.

Dovoz stoji peniaze, dovozcovia musia platit aj DPH aj clo a v podstate by mali mat aj kazdy dovozovy artikel schvaleny, co stoji kopu prenazi. ja som kedysi za to musel platit vyse5600 korun (Rozbor z urceneho laboratoria na Slovensku, schvalenie lekarov aj hygienickeho ustavu)
Takze ked za to nepytaju vyse dvojnasobok , tak nemozu nic zarobit.
Sukromne/osobne  dovazanie pre vlastnu spotrebu  neplati clo, a nepotrebuje ziadne schvalovanie.

Naposledy upravil: RNG (2014-05-09 00:01:51)



197

Re: Deti a potravinové doplnky.

RNG, ktoré z tých kvapiek, samento, banderol atď. príp. sangre de drago sú podľa vás chuťovo najprijateľnejšie pre deti...???



198

Re: Deti a potravinové doplnky.

Samento, banderol a coumanda sa davaju v tak malych mnozstvach, ze sa daju velmi lahko zamaskovat napr ovocnymi ci zeleninovymi stavami.



199

Re: Deti a potravinové doplnky.

Dobry vecer. Syn 2 rocny ma " nocne bolesti pri plnom mechuri" Teda ked sa vycika tak je vsetko v poriadku. Cez den bez problemov. Močový sediment - erytrocyty :  135 počet/ul [0-10] , US -leukocyty :  57 počet/ul [0-15] , US leukocyty zhluky : ojedinele ,US baktérie : ojedinele , US hlienové vlákna : ojedinele . chemicky - krv : interferencia ,  Moč chemicky - leukocyty : interferencia . Zjavne ma zapal ale ako urcime ci to nezasahuje aj oblicky? Boli nam predpisane antibiotika ktorym sa chceme vsemozne vyhnut. Co nam odporucate? Dakujem velmi pekne za radu.

Naposledy upravil: sisulienka (2015-04-13 19:49:28)



200

Re: Deti a potravinové doplnky.

Ma na vyber viacere, podl;a moznosti pouzivane dokopy. D-manoza v dospelycuy davkach 2 gramuy kazde 3 hodiny pomoze mnohe mikroby vyplavit z mocoveho traktu.
Roztok citricidalu(dospela davka 35 kvapiek do litra vody, pit po malycyglgoch cely den) tiez moze vybit rozne mikroby, najma stafylokoky a streptokoky, ale aj ine.
Tak isto napr na kvasne a plesnove infekcie je ucinny oreganovy olej, najlepsie v enterickych kapsuliach, ako je vyrobok firmy NOW. Uzitocne je aj berberine, davka 2 x 1 gram. Samozrejme treba brat aj ine, najma probiptika a mikrovlakniny, lebo tieto vyrabaju pre nas hrpamdy obrannycy latok.
Nakaza moze byt aj paraziticka, z vody, na co treba brat protiparaziticku zostavu/balicek, co predava napr firma JUKL.
To by zhruba adresovalo vsetko mozne a bez skodlivycy postrannycy ucinkov, nie ako atb, co mozu a nemusia zabrat na bakterie, ale su neuvinne na vsetko ostatne, dokonca rozne nakazy podporia tym, ze znicia ich protivnika, probiotika.