101

Re: Opakujúce sa kvasinky (gyn problem)

RNG, mohol by si mi odpovedať na otázky po bodoch, je to pre mňa prehľadnejšie keď je to takto-ĎAKUJEM indiga


1. písal si že mám použiť 5 kvapiek citricidalu, profesional. Ja mám GSE od firmy Nutribiotic. Z toho mám dať koľko 
    kvapiek na liter vody aby som dosiahla tebou radenú koncentráciu 100ppm?
2. napísal si :Inac nie je problem ich tam(probiotiká) po hodine-dvoch znova nasadit. Ako to spraviť?
3. Strieborná voda by na výplach ako fungovala? Tiež by vybila aj trochu dobrých baktérií?
4. Adresuje GSE a strieborná voda tie isté patogény alebo každý z nich je na niečo iné?
5. Malo by nejaký efekt(HPV vírus)otvoriť kapsulu Chaparalu, zarobiť do vody a aplikovať to dovnútra?
6. Môže mať dobrý efekt na rozmnoženie dobrej flóry, aplikovať si tam kefír(kúpený v obchode, nemám možnosť si ho
    vyrobiť)?



102

Re: Opakujúce sa kvasinky (gyn problem)

Ak mas GSE vyrobeny po septembri 2012, tak nepoznam ziadny ekvivalent, lebo formulacuia bola zmenena z citricidalu na obycajny vytazok z grapefruitovych jadierok. Predtym, to bol 33% citricidal, tj bolo treba 60 kvapiek na liter vody na koncenteacou zhruba 720 ppm, tj na 100 ppm 9 kvapiek  na liter vody.
2. nerozumiem otazke. Porbiotikam nasadit znamerna ich zobrat. Na creva su probioticke doplnky vo forme kapsuli, na vaginalne su tiez nejake kapsule.
3 .Stieborna voda vybije velmi vela roznych mikrobov, iste aj probiotika ale aj virusy.
4.strieborna voda povrchova ma zaber vacsi, ako cokolvek ine ale zialbohu na pitie je ucin a len c hrsle a zaludku a aj to len par sekund, lebo ju soli am kyseliny znicia. To ale staci na vyhubenie skodlivych mikrobov v zaludku pri otrave zaludka.
Samozrejmer ze bu to malo ucinok, indiani pili tradicne pri roznych chporobach caj zo chaparalu. Preto ho nevedeli v USA zakazat proponenti farmacie, ktorym velmi vadi, ze je to silna konkurencia ich patentovanym antiviralnym liekom
Yogurt a kefir si mozes doma vyrabat bez problemov, tak ako to ja robim uz vyse 10 rokov.
Taky je bez chemikalii, bez pridanych cukrov so zivymi kvasinkami a nie nijak omracenymi, ako maju produkty v obchode.
Naviac pouzivam mlieko krav, ktore sa volne pasu na trave, nie su "osetrovane" hormonami a antibiotikami, takze ich  mlieko je podstatne kvalitnejsie a nezamorene.
http://www.iherb.com/Yogourmet-Freeze-D … kets/11770
http://www.iherb.com/Yogourmet-Freeze-D … 1-oz/12071



103

Re: Opakujúce sa kvasinky (gyn problem)

Dobry den, poprosim Vas o radu. Mam gyenkologicky problem uz cca 3 roky a neviem sa ho zbavit. Vzdy po pohlavnom styku mam svrbenie, palenie a mnoho krat biely vytok. Stery potvrdili premnozene bakterie v posve a to streptococcus agalactiae a enterococcus feacalis. Kupila som si citricidal a z neho si robim vyplachy posvy v pripade nutnosti, popripade ho pijem. Preliecim sa, avsak po dalsom pohlavnom styku mam znova ten isty problem a takto stale dokola. Doktorka mi potvrdila, ze mam oslabenu vaginalnu sliznicu a tym padom pri styku dochadza k premnozeniu bakterii. Citala som Vase prispevky na dane premnozene bakterie, uzivat citricidal, probiotika. Ako by som mohla este posilnit vaginalnu sliznicu? A ako sa uplne zbavit danych bakterii nielen na tyzden a potom sa znova objavia?
Dakujem



104

Re: Opakujúce sa kvasinky (gyn problem)

Patner ma zrejme tie bakterie a znova a znova ta nakazuje. Musis preliecit aj jeho, aj ked sa to na nom viditelne nemusi prejavovat.
Pomaha brat nielen citircidal a oreganovy olej, ale aj serrapaptazu na odmaskovanie, kedze tieto infekcie sa zdrzuju dokopy a spolocne maskuju, takze na ich potlacenie ich treba najprv odmaskovat. Na urinarne infekcie moze byt ucinny aj berberine, 2 x 1 gram. A odporucam pouzivat mikrovlakniny a probiotika, lebo dobre osadenen creva produkuju az 70% vsetkych protilatok, ktorymi telo bojuje proti infekciam. Tj najlepsie posilnenie prirodzenej  imunity je posilnenie probiotickej flory v crevach.

Premnozenie bakterii moze nastat logicky len ked tam su  a nie ked tam nie su.



105

Re: Opakujúce sa kvasinky (gyn problem)

Mám objednane aj probiotika, ktore doporucujete. Tak isto aj oreganovy olej, NAC, objednam este serrapaptazu, berberine.
Partnera preliecim ako? Najlepsie citricidalovy oplach udu? Popripade pit citricidal? Alebo este nieco ine?

Co sa tyka posilnenia vaginalnej sliznice, co by som mohla spravit? Aj po menstruacii dochadza k slabemu krvacaniu zo sliznice (cira krv, ktora uz s menstruaciou nema nic spolocne) a to je sposobene tym, ze je velmi oslabena. A akonahle dojde k podrazdeniu sliznice pri pohlavnom styku, tak sa zacnu premnozovat aj bakterie ...

Naposledy upravil: ABCabc (2015-10-26 09:58:33)



106

Re: Opakujúce sa kvasinky (gyn problem)

Nakaza moze byt u partnera vnutri jeho mocoveho systemu, tj vonkajsie oplachy ti nepomozu velmi.
Na mechanicke posilnenie vaginalnej sliznice ti moze pomoct adaptogen Dong quai/angelika cinska, davka 2-3 gramy. Moze ti pomoct aj dlhodobo brane aloe vera, 1 gram praskoveho 2 krat denne.

Naposledy upravil: RNG (2015-10-26 20:51:15)



107

Re: Opakujúce sa kvasinky (gyn problem)

Dobry den,
moj problem stale pretrvava. Beriem oreganovy olej, probiotika (ktore odporucate) , dobrala som NAC, spravila som si dvojtyzdnovu proti kvasinkovu kuru, ktoru odporucate (jedla som same bielkoviny), dodnes nejem vobec sladke, maximalne ovocie a med. Douzivala som berberine, serapeptazu, pijem citricidal ... Je toho naozaj dost.
Avsak moj problem stale pretrvava. Po pohlavnom styku, dojde k opuchu sliznice, mam zdurene, opuchnute a bolestive podbrusko, nasledne na dalsi den uz aj vytok a rozsiahlu bakteriovu infekciu. Pri poslednom stere  mi boli potvrdene premnozene bakterie candida a enterococus feakalis.
Po prelieceni sa toto cele znova opakuje po dalsom pohlavnom styku.
Partner na vine nie je, bol na vysetreni u neho sa ziadne premnozene baktorie nepotvrdili.
Viete mi este nieco poradit?



108

Re: Opakujúce sa kvasinky (gyn problem)

Candida nie je bakteria, ale kvasna infekcia.
Enterokokus faecalis je casto infekcia z criev, odkial sa dostava posunom pradla do vaginalneho priestoru.Zialbou na nu nie je citricidal dost ucinny. Je malo ucinny aj na candidu.
Skus brat colostrum a monolaurin, to tiez mnohym pomohlo. A samozrejme berberine a serrapapeptazu. Enterococcus fekalis totoz tvori kolonie, ktore treba rozbit/odmaskovat na znicenie.



109

Re: Opakujúce sa kvasinky (gyn problem)

Kolostrum nemozem brat, pretoze mam laktozovu a lepkovu intoleranciu. Namieto toho uzivam probiotika,ktore odporucate.
Monolaurim si objednam.



110

Re: Opakujúce sa kvasinky (gyn problem)

Na mlieko existuju vyborne enzymy co dovolia pit mlieko aj ludom s intoleranciami. Zialbohu nie na lepok zatial
Pozri na
http://eu.iherb.com/Enzymedica-Lacto-90-Capsules/41875
1 kapsula tohoto ti dovoli vypit pohar mlieka bez propblemov z laktozou alebo kazeinom



111

Re: Opakujúce sa kvasinky (gyn problem)

dakujem za radu na enzymy na stravenie mlieka.
Na odmaskovanie feacalis a candidy som si davala podla Vasich rad serrapeptazu a dobrala som NAC (spolu s citricidalom, ktory som pila aj robila vyplachy, vyplachy boli aj koloidnym striebrom). Na urinarne veci berberine. Popri tom kvalitne probiotika a inulin . Avsak bez absolutnych vysledkov bohuzial.
Objednala som si Monolaurim teraz.



112

Re: Opakujúce sa kvasinky (gyn problem)

Vyplach ctricidalom(pravym) by mali byt ucinne, lebo podla tabuliek na citricidal sa tato bakreia nici uz 200 ppm poztokom a ten co odporucam je 700 PPM
http://rng.nazory.eu/rubriky/c/citricidal
Enterococcus fekalis je tam uvedeny pod starym nazvom,streptococcus fecalis.



113

Re: Opakujúce sa kvasinky (gyn problem)

prave som prisla od gynekologa a zasa mam premnozenu baktoriu streptococcus agalactiae. Mam ohromne bolesti ...



114

Re: Opakujúce sa kvasinky (gyn problem)

Strep agalactie sa da znicit roztokom citricidalu. Odporucam brat aj serrpapeptazu, lebo niektore agalacnie sa mozu naskovat.
Roztok co odporucam na vyplachy je az 700 ppm a na step, agalactie sa da znicit uz 60 ppm.
http://rng.nazory.eu/rubriky/c/citricidal



115

Re: Opakujúce sa kvasinky (gyn problem)

Hodnoty z tabulky hovoria o jednotke ppm (koncentracia v mg na kg vahy), no netusim, ako si to mam prepocitat.
Mam 55kg, kolko



116

Re: Opakujúce sa kvasinky (gyn problem)

1 ppm je jeden miligram na liter vody.
Roztok co odporucam je 35 kvapiek citricidalu na liter vody zo je zhruba 700 ppm. Tak nakazy ako strep agalactie to bez problemov zabije, aj ked sa to rozriedi  znacne.



117

Re: Opakujúce sa kvasinky (gyn problem)

Pitie (plus vyplachy) citricidalovej vody denne mi fakt pomaha. Konecne sa zacinam citim lepsie ... Vrela vdaka!

Momentalne teda pijem vodu citricidalovu v pomere 35kvapiek na liter, beriem berberine, serapeptazu, monolaurin, oreganovy olej, probiotika s vlakninou. Ako dlho by som mala pit citricidalovu vodu? A co mam robit, aby som sa uplne zbavila vsetkych troch bakterii (candida, str.feacalis a strep. agalacea) a predisla tomu, ze sa mi to zasa vrati? Pretoze preliecena som uz bola velakrat a vzdy sa mi to vratilo po pohlavnom styku ...



118

Re: Opakujúce sa kvasinky (gyn problem)

Podporuj si probiotika, tj ber ich pravidelne a podporuj mikrovlakninami, zmesou viacerych. Az ti vytlacia vsetky ine, tak budes mat na dlho pokoj.