51

Re: obsedantno kompulzívne poruchy OCD

L-DOPA sa vyraba enzymatickym procesom takym istym, ako prebieha v prirode. preto je bioidenticka, viacmenej.



52

Re: obsedantno kompulzívne poruchy OCD

Dakujem. Inak som si objednal 5-HTP a Thenanine. To 5-HTP odporucas 2x100 mg denne, moze sa aj viac toho 5-HTP uzivat, ak by vyssie davky lepsie ucinkovali?

Naposledy upravil: Pietro (2014-05-27 21:04:49)



53

Re: obsedantno kompulzívne poruchy OCD

Nuz ked to zdvojnasobnis asi sa nic nestane, len ti "schudne penazenka". Ale viac by som neodporucal, lebo je tam vzdy moznost prebytku serotoninu(serotonin syndrome)



54

Re: obsedantno kompulzívne poruchy OCD

OK. Este k tej L-Dope co si mi odporucil, kedze je synteticka resp. vyrabana sa synteticky, predsta to je umelina, nebude pre telo lepsia a prijatelnejsia ta prirodna L-Dopa?



55

Re: obsedantno kompulzívne poruchy OCD

Nevidim ziadny rozdiel medzi bioidentickymi materialmi



56

Re: obsedantno kompulzívne poruchy OCD

Aha, asi stale nejako tomu nechapem. Nemas nahodou po ruke nejake clanky, ktore su na internete, aky je rozdiel medzi syntetickymi, prirodnymi a bioidentickymi vyzivovymi doplnkami, aby som si to mohol nastudovat.



57

Re: obsedantno kompulzívne poruchy OCD

Doplnkov je vyse 20 000, vyrobni stovky a technologie su povacsine zatajovane. Ja sa riadim najma radami lekarov, co s roznymi doplnkami pracovali ci uz boli synteticke alebo prirodne vytazky. Niektore synteticke su dobre, bioidenticke, tj nedaju sa nijak rozoznat od prirodnych vytazkov, ine menej.
Doplnkovy priemysel ma vysoku snahu vyrabat len bioidenticke a absolutne neskodne, v com je zasadny rozdiel medzi nimi a farmaciou, ktora ma jediny ciel dokazat , ze uzitocne nasledky patentovanych liekov prevazuju skodlive.



58

Re: obsedantno kompulzívne poruchy OCD

Dakujem, ze si mi to trochu priblizil, uz asi zacinam tomu rozumiet, uz mi je to o nieco jasnejsie smile

Ale aby som sa drzal obsahu predmetu tejto temy, tak sa Ta chcem este opytat na SJW. Ked si dam tu narazovu davku (3 kapsule naraz), tak citim naozaj zlepsenie, ale este to nie je ono, takze mohol by som si tu davku daj aj viackrat za den, povedzme, tak 2-krat alebo 3-krat. Napriklad, dam si rano 3 kapsule a potom az niekedy poobede 3 kapsule a pripadne tak na vecer dalsie 3 kapsule. Samozrejme, tym myslim podla potreby, cize nemyslim to kazdy den takto uzivat, ale ked budem citit, ze by som to potreboval.

Naposledy upravil: Pietro (2014-05-28 21:25:42)



59

Re: obsedantno kompulzívne poruchy OCD

viac, ako 3 kapsule denne zo s[pominanej znacky(firma Paradise Herb) zialbohu nemozem odporucat za den, lebo ked ti to zadrzi privela serotoninu, dostanes serotoninovy syndrom
Rozmyslaj nad inymi doplnkami, na ine neurotransmitery,
ked tento ti tvoj problem nevyriesi.

Tvoj problem moze byt aj napr zamorenie(tazke kovy, najma ortut, neurotoxiny napr z candidy alebo pesticidov a herbicidov. To treba riesit odmorovanim ako chelacia, absorbcia



60

Re: obsedantno kompulzívne poruchy OCD

Vies, pytal som sa preto, lebo som sa docital na tejto stranke: http://rng.nazory.eu/rubriky/d/depresia
konkretne dole v tej diskusii, kde si napisal, citujem: "Ak budes mat cez den vacsi stres alebo rozne psychologicke tlaky, ber podla potreby niekolko kapsul St Johns Wort. Moja zena ich berie od 0 do az 9 denne podla potreby"

Ale neviem, aky SJW vtedy tvoja zena uzivala.



61

Re: obsedantno kompulzívne poruchy OCD

Zialbohu to je velmi stara informacia, naviac mylna. Neviem, ako to mam povedat spravcovi tej stranky, ale mal by to odtial vynat pre istotu, aby sa niekto neopalil  zbytocne.
Parkrat aj sice pouzila cez den 2 narazove davky, ale potom aspon 2-3 dni nepouzila nic.



62

Re: obsedantno kompulzívne poruchy OCD

OK, dakujem. Tak som vyskusal si dat za den 2 narazove davky (jedna rano a druha az niekedy poobede), ale nejako to nepomohlo, som myslel, ze to bude mat lepsi ucinok. Takze asi fakt je lepsie neuzivat viac ako jednu narazovu davku (3 kapsule) za den, viac by bolo uz asi naozaj kontraproduktivne. Ale rozmyslam aj nad tym, ako si mi povedal, ze ten moj psychicky problem moze vyplyvat z nejakeho zamorenia, napr. ta ortut, alebo nejake ine zamorenie.



63

Re: obsedantno kompulzívne poruchy OCD

NuZ neurotoxinov je hromada, od ortuti, cez kadmium a olovo az po rozne pesticidy, najma organofosfaty  a hromadu inych. Neurotoxicke su napr aj vylucky roznych parazitov a castej infekcie v crevach, candidy albicans.



64

Re: obsedantno kompulzívne poruchy OCD

Mozno by som mal v prvom rade zautocit na tie plesne, pretoze mi boli zistene, sice cez EAV diagnostiku, ale urcite ich mam a urcite su stale premnozene, pretoze ten povlak na jazyku tomu nasvedcuje. Ale ked som zacal uzivat antimikrobialne, tak sa mi to ciastocne zlepsilo (ale na jazyku je stale ten povlak), tak preto urcite treba este absolvovat tu protiplesnovu dietu, ale najprv sa musim zasobit hlavne oreganovym olejoom a inymi antimikrobialnymi, ktore odporucas a kruto a ucinne zautocit a znicit konecne tie plesne resp. minimalne ich potlacit na taku uroven aby boli pod kontrolou, t.j. aby neskodili.



65

Re: obsedantno kompulzívne poruchy OCD

OK



66

Re: obsedantno kompulzívne poruchy OCD

Tak, skusil som uzivat to 5-htp, uzival to to asi 3-4 dni, 2x100 mg denne, ale nespozoroval som nejake zlepsenie, tak mozem skonstatovat, ze so serotoninom nebudem mat problem?



67

Re: obsedantno kompulzívne poruchy OCD

Nuz to sa zda logicke. Takze patris medzi tych 20%, ktori to maju z inych dovodov , ako serotonin.



68

Re: obsedantno kompulzívne poruchy OCD

Ahoj, na stranke doktora Ray Saheliana som sa docital, ze aj Passiflora (Passion flower) je vhodna pri OCD a uzkostiach. On odporuca davkovanie susenej byliny 2 az 4 gramy 2-krat denne a vytazku odporuca 200 mg az 400 mg 1 az 2-krat denne. Vies mi prosim Ta povedat ake davkovanie odporucaju tvoji lekari. Vdaka.



69

Re: obsedantno kompulzívne poruchy OCD

To, iste. Nakoniec je to stary ucinny prostriedok z Ayurverdy, tj nic v zasade noveho



70

Re: obsedantno kompulzívne poruchy OCD

Dakujem. Inak ty RNG prekracujes tie odporucane denne davky, ktore odporucaju tvoji lekari, ked si ich preratas na svoju vahu, alebo ich pre istotu neprekracujes?



71

Re: obsedantno kompulzívne poruchy OCD

Samozrejme ich prisposobujem vahe a niekedy dokonca aj to prekrocim trosku, lebo som , najma ked na mna nieco lezie, dost netrpezlivy.



72

Re: obsedantno kompulzívne poruchy OCD

Cize ak si kupim tu Passiflotu, konkretne extrakt, tak tie davky su vlastne 2x400 mg ako som pisal a ked mi tato davka nahodou nebude ucinkovat, tak mozem napriklad zvysit ju na dvojnasobok, t.j. 2x800 mg?



73

Re: obsedantno kompulzívne poruchy OCD

Mozes, ale nemyslim si ze to budes potrebovat. Ak chces nieco silnejsie, radsej kombinuj viacere ukludnujuce, nez z jedneho brat ovela vyssiu davku..



74

Re: obsedantno kompulzívne poruchy OCD

Naozaj mas pravdu RNG. Asi bude lespie kombinovat tie ukludnovace ako brat len jeden a vysoke davky uzivat. Aj mne sa to zda rozumnejsie. Dakujem smile



75

Re: obsedantno kompulzívne poruchy OCD

OK. Totiz rozne prostriedky maju rozne ucinky v tele a viacere sa vzajomne doplnuju v ucinkoch.



76

Re: obsedantno kompulzívne poruchy OCD

Ahoj, tak vyskusal som ten theanine, ale ten mi az tak dobre nepomaha hlavne na tie uzkosti, co su tiez sucastou mojho OCD-cka. Tak som vyskusal tu Ashwagandhu a mam taky pocit, ze mi ovela lepsie pomaha ako ten theanine. A este planujem kupit Passifloru, aby som vyskusal ako mne bude pomahat.

A este sa chcem opytat, ako dlho sa moze uzivat Ashwagandha a Passiflora, mozu sa uzivat dlhodobo kazdy den? Pretoze Dr. Ray Sahelian neodporuca uzivat byliny pravidelne ale pre istou s prestavkymi, ale hovori, ze to je jeho osobny nazor. Takze teraz neviem.



77

Re: obsedantno kompulzívne poruchy OCD

Nuz vyrobca to tvrdi, nnfa je za tym a FDA neprotestuje.
Aj moje lekarske zdroje tvrdia, ze je to zhruba rovnako ucinne , aj ked nie celkom, ako prirodna L-DOPA.
Totiz prirodna nie je izolovana celkom(15%) ale su tam aj ine latky, co casto napomahaju ucinku.



78

Re: obsedantno kompulzívne poruchy OCD

RNG napísal(a):

Nuz vyrobca to tvrdi, nnfa je za tym a FDA neprotestuje.
Aj moje lekarske zdroje tvrdia, ze je to zhruba rovnako ucinne , aj ked nie celkom, ako prirodna L-DOPA.
Totiz prirodna nie je izolovana celkom(15%) ale su tam aj ine latky, co casto napomahaju ucinku.

Trosku som nepochopil tvoju odpoved...

Takze moze sa uzivat Ashwagandha a Passiflora dlhodobo kazdy den?



79

Re: obsedantno kompulzívne poruchy OCD

Mas pravdu, to patri do otazok na L-DOPU a parkinsonovu chorobu, neviem ako sa to sem dostalo.

Ashwagandha a passiflora sa mozu pouzivat kazdodenne bez problemov. Ayurveda ich pouziva mozno uz vyse 1000 rokov, takze pripadne mozne problemy by uz davno vedeli okolo nich.
Ray Sahelian je este opatrnejsi, ako som ja a to je uz co povedat.



80

Re: obsedantno kompulzívne poruchy OCD

Dakujem smile



81

Re: obsedantno kompulzívne poruchy OCD

OK



82

Re: obsedantno kompulzívne poruchy OCD

Ahoj RNG,

chcel by som vyskusat aj doplnok GABA ale aj samozrejme niacin (formu NO-flush, Inositol hexaniacinate), kedze GABA spolu s niacinom sa vie dostat cez mozgovu krvnu barieru a v mozgu potom posobi ukludnujuco.

Ty odporucas 2x500 mg GABA, ja som sa docital na stranke dr. Whitakera, kde odporuca 1-3x750 mg GABA za den.
Tu som sa to docital: http://www.drwhitaker.com/safe-natural- … nd-stress/ aj tu: http://www.drwhitaker.com/gaba-suppleme … es-anxiety je to spomenute tak na konci v obidvoch clankoch. Toto su vlastne novsie poznatky?



83

Re: obsedantno kompulzívne poruchy OCD

Ja som zobral stred, lebo dr Whittaker odporuca 1 az 3 x 750 mg za den.
Nie je to extra nic noveho, lebo uz aj zlucenina B-3 a GABA je na trhu aj v USA uz par rokov pod menom Picamilon.
Povodne to bol rusky poznatok uz starsi.



84

Re: obsedantno kompulzívne poruchy OCD

A toho Niacinu vo forme Inositol hexaniacinate treba 500 - 2000 mg za den?



85

Re: obsedantno kompulzívne poruchy OCD

Nuz je to individualne, ale cez 2000 mg by som sa osobne neodvazil ist.Aj to len v delenej davke.



86

Re: obsedantno kompulzívne poruchy OCD

Dobry den, tak ako vseci kolegovia/koleginky i mne bolo diagnozovane OCD. Liecim sa na to 3 roky (23) magrilanom 20mg a olanzapinom 1mg (to si rozlomim najmensiu 5mg na 4 male ciastky). Nemozem povedat zeby u mna boli nejake vedlajsie zle efekty (okrem unavy). Ale co je pre mna osobna zahada je ze tieto stavi prichadzaju obcasne, nieje to stali stav. 3-4 mesiace pohodicka (ano zatvaram otvaram dvere, ale pri 3 skontrolovani si poviem dost a je to) a potom odrazu koniec, pride uzkost, napetie, strach nutkave myslienky od vymyslu sveta ktore ma desiace (pritom den pred tym ked ma napadli, tak pohodicka, nic to so mnou nerobilo.

Preto uvazujem nad inym riesenim liecby, ano terajsie predpisane liekymi mi pomohli ked som uz nevedel kam z konopy. Ale predstava ze ich mam brat celi zivot (kedze OCD je boj na celi zivot) mi pride trochu out hlavne na pecen. Plus mam strach aby mi nevivolali dalsie psychycke problemi. Takze ake pripravky by ste mi odporucili, viem ze ste to pisali uz tolkym ludom ale ja som sa medzi tymi komentmy stratil a uz neviem teraz ktori by bol tak pre mna.

Dakujem smile



87

Re: obsedantno kompulzívne poruchy OCD

Za OCD mozu byt zodpovedne nedostatky/prebytky viacerych neurotransmiterov, aj ine pruiciny, najma prebytky cukrov, niektore alergeny ako napr farbiva, a samozrejme candida, co ma neurotoxicke vylucky. Magrilan parti medzi lieky s ucinkom SSRI(zvusuje hladiny serotoninu)
Olanzapine ma rozne ucinky na receptory a neutoransmitery, ale daju sa zhrnut pod kategoriu ukludniovac, cim zmierni  pri bipolarnej pporuchjue prilisnu cinnost(maniakatne) mozgu , pri ktporej sa spotrebuje privela neurotrasnsmiterov a potom nastane depresna nalad pre ich nedostatok.
Ukludnuje napr aj L-theanine(davka 2 x 400 mg), znizeny prijem cukrov a vseobecne prejst na nizkoglycemicke jedla/komplexne sacharidy.
Vytazok z st Johns wort, obsahujuci 3 mg hypericinu a 30 mg hyperforinu tiez  a ma ucinky SSRI, SNRI, aj na hladinu dopaminu a GABA v mozgu. ukludnuje Moja zena ho berie podla potreby(tj nie stale, lebo nie je navykovy) vo forme 3 kapsuli tohoto produktu, len raz za den, to staci na vyse 8 hodin ucinku
http://www.iherb.com/Paradise-Herbs-St- … l&ic=1
Zialbohu ine extrakty zo st John.s Wort su ovela menej ucinne, lebo neobsahuju potrebnu zlozku, hyperforin.
Ucinne su pre niekoho aj doplnky GABA a vitaminu B-3, tiez L-dopy a pre niekoho aj polotovar na serotonim, 5-HTP

Co zaberie tebe neviem povedat, ale najpravdepodobnejsi je ten vytazok z lubovnika/st Johns wort od firmy Paradise Herbs co ma tak siroky zaber na rozne neurotransmitery.

Naposledy upravil: RNG (2015-04-29 03:25:50)



88

Re: obsedantno kompulzívne poruchy OCD

Dakujem velmi pekne za richlu a zrozumitelnu odpoved smile to sa na forach casto nevidi smile

RNG napísal(a):

Za OCD mozu byt zodpovedne nedostatky/prebytky viacerych neurotransmiterov, aj ine pruiciny, najma prebytky cukrov, niektore alergeny ako napr farbiva, a samozrejme candida, co ma neurotoxicke vylucky. Magrilan parti medzi lieky s ucinkom SSRI(zvusuje hladiny serotoninu)
Olanzapine ma rozne ucinky na receptory a neutoransmitery, ale daju sa zhrnut pod kategoriu ukludniovac, cim zmierni  pri bipolarnej pporuchjue prilisnu cinnost(maniakatne) mozgu , pri ktporej sa spotrebuje privela neurotrasnsmiterov a potom nastane depresna nalad pre ich nedostatok.
Ukludnuje napr aj L-theanine(davka 2 x 400 mg), znizeny prijem cukrov a vseobecne prejst na nizkoglycemicke jedla/komplexne sacharidy.
Vytazok z st Johns wort, obsahujuci 3 mg hypericinu a 30 mg hyperforinu tiez  a ma ucinky SSRI, SNRI, aj na hladinu dopaminu a GABA v mozgu. ukludnuje Moja zena ho berie podla potreby(tj nie stale, lebo nie je navykovy) vo forme 3 kapsuli tohoto produktu, len raz za den, to staci na vyse 8 hodin ucinku
http://www.iherb.com/Paradise-Herbs-St- … l&ic=1
Zialbohu ine extrakty zo st John.s Wort su ovela menej ucinne, lebo neobsahuju potrebnu zlozku, hyperforin.
Ucinne su pre niekoho aj doplnky GABA a vitaminu B-3, tiez L-dopy a pre niekoho aj polotovar na serotonim, 5-HTP

Co zaberie tebe neviem povedat, ale najpravdepodobnejsi je ten vytazok z lubovnika/st Johns wort od firmy Paradise Herbs co ma tak siroky zaber na rozne neurotransmitery.



89

Re: obsedantno kompulzívne poruchy OCD

.



90

Re: obsedantno kompulzívne poruchy OCD

Ahoj RNG, chcel by som Ta poprosit o radu.

Pravdepodobne som mozno uz nasiel pricinu mojho OCD, na internete som vyhladal, ze to moze sposobovat aj streptokokova infekcia.

Potom som este hladal dalej a dozvedel som sa, ze streptokoky mozu (neviem ci len konkretny kmen, vola sa streptococcus pyogenes) sposobit syndrom PANDAS. Neviem ci si o tom uz pocul, ale v preklade to znamena "Pediatricke autoimunitne neuropsychicke ochorenie sposobene streptokokovymi infekciami".

Strucne to znamena, ze ta inkefcia sposobi zapal v mozgovej casti, nazyva sa bazalne ganglia, a tato cast mozgu v podstate riadi emocie, zvyky, spravanie, schopnost ucit sa, motoricke funkcie, a kedze je napadnuta a vznikaju tam rozne zapalove procesy, tak z toho sa potom takto choremu cloveku vytvaraju rozne bludne myslienky, rozne tyky, nutkave opakujuce sa cinnosti, t.j. ma to aj suvis s OCD, objavuju sa aj velmi silne uzkostne stavy....

Vies, ked si spomeniem ako som bol este dieta, tak mi vyberali nosne mandle, lebo som ich mal zvacsene, a to mohol prave sposobit ten streptokok resp. streptokoky, pamätam si, ze som mal v zivote aj zapal pluc, aj stretokoka som mal v hrdle a dlhe roky mam take podrazdene akokeby zapalene hrdlo a obcas sa tam vytvoria, take vriediky, proste nema ta sliznica v hrdle taky zdravy vzhlad, a to vsetko moze s tym suvisiet. Aj vsetky tie priznaky ohladne syndromu PANDAS sa s mojim problemom dost stotoznuju. Takze mozno toto je ten hlavny problem, hlavna pricina co mi sposobuje obsedantno-kompulzivnu poruchu.


Preto sa Ta chcem opytat, ake este antimikrobialne prostriedky by mohli pomoct, alebo ake su este prostriedky ucinne proti streptokokom? Citricidal uz pouzivam mozno aj viac ako dva tyzdne a citim zlepsenie ako som ho zacal pouzivat.

Este pouzivam extrakt z olivovych listov, berberine, asi aj opät nasadim oreganovy olej, NAC, mikrovlakniny, obcas probiotika.


Dam sem pre vsetkych do pozornosti, tie clanky kde uvadzaju moznu pricinu OCD, mozno to niekomu bude napomocne, kto ma tiez takyto problem ako ja.

RNG, ak mas cas a aj Ta to zaujima, tak tu su tie clanky, ked je spominany suvis ochorenia OCD so streptokokovymi infekciami:
http://articles.mercola.com/sites/artic … s-ocd.aspx
http://www.dailymail.co.uk/femail/artic … ssues.html

Potom nieco o syndrome PANDAS:
https://iocdf.org/pandas/
https://en.wikipedia.org/wiki/PANDAS

A tu som nasiel clanok v cestine, kde tiez spominaju pricinu syndromu PANDAS:
http://www.slobodavockovani.sk/news/nem … a-10-2013/

Vopred DAKUJEM za tvoju odpoved.

Naposledy upravil: Pietro (2015-07-23 20:21:26)



91

Re: obsedantno kompulzívne poruchy OCD

Strep.pyogenes sa da znict pitim roztoku citricidalu(tj tho praveho co obsahuje quaternialne zluceniny.  http://rng.nazory.eu/rubriky/c/citricidal
Kedze niekedy tvori kolonie, kde sa maskuje a spolocne brani, tiez biofilmy s podobnymi vlastnostami,
http://www.ncbi.nlm.nih.gov/pubmed/25717441
odporucam brat na odmaskovanie aj NAC alebo este lepsie serrapeptazu a tak strhnut maskovanie, co zabranuje ucinnemu prieniku antimikrobialnych latok do tychto kolonii.
Mnohe mikroby maju vylucky neurotoxicke. Preto si treba zvysovat imunitu a najma udrzovat dobru probioticku floru v crevach.

Opakujem, odporucam si doplnovat selen jod zinok, vitaminy C E D-3 K-2 mikrovlakniny a probiotika, nie len niekedy, ale cely zivot.



92

Re: obsedantno kompulzívne poruchy OCD

Dakujem RNG.

Ten citricidal pijem a mam konkretne ten, co som robil ten test ucinnosti, t.j. obsahuje tie kvaternialne zluceniny.

NAC pouzivam 2x1200 mg, ale teraz by mala uz prist objednavka zo Swansonu, tak som si este dokupil aj NAC a pre istotu serrapeptazu tuto silnu: http://www.swansonvitamins.com/doctors- … Size=DB135 tu budem davkovat, tak ako odporucas 3x1 kapsula denne a tym padom NAC potom budem uzvat 3x600 mg, to by asi malo stacit.

Este pouzivam protizapalovu Boswelliu: http://www.iherb.com/Now-Foods-Boswelli … l&ic=1 3x1 kapsula denne a este som pre istotu kupil aj protizapalove kurkuminoidy zo Swansonu: http://www.swansonvitamins.com/swanson- … ex-60-caps podla tvojho odporucania by to malo byt 3x2 kapsule za den.

Dalej mi este pride zo Swansonu extrakt z olivovych listov, berberine, Nutribiotic Maximun GSE => ale tento este musim otestovat ci je pravy, snad bude....

Tie menovane co si spomenul, ako jod, zinok, selen, vitamin D-3, C, E pouzivam pravidelne, este som zaradil aj ester C, ten K-2 nepouzivam momentalne vobec, ale rozmyslam nad jeho kupou. A samozrejme mikrovlakniny sa snazim doplnat kazdy den poctivo, a este tie probiotka musim castejsie pouzivat.


Takze ten citricidal (pravy) bude uplne stacit na vyhubenie streptokokov???? Alebo este treba nieco specialne pridat???



93

Re: obsedantno kompulzívne poruchy OCD

Citricidal  s odmaskovacom by to mal sam spravit. Teda ked sa jedna o streptokokov, kde koncentracia 60 ppm v mieste, kde sa streptokok nachadza ho znici.

Naposledy upravil: RNG (2015-07-24 19:25:14)



94

Re: obsedantno kompulzívne poruchy OCD

Vdaka. smile Vyskusam to uvidim ako to zaberie. Ked mi ta objednavka pride, tak potom este napisem do prislusnej temy ako dopadne ten test ucinnosti druheho citricidalu zo Swansonu, tak som zvedavy smile



95

Re: obsedantno kompulzívne poruchy OCD

Aj ja som zvedavy.

Naposledy upravil: RNG (2015-07-27 15:53:51)



96

Re: obsedantno kompulzívne poruchy OCD

Pietro, veľká vďaka za tvoj príspevok o pandas, mám 7-roč. syna, ktorý asi rok dozadu začal mať tiky( zvukové i mimické), liečba doplnením minerálov a omega3 pomohla iba čiastočne a stále to pretrváva...na základe tvojho príspevku a odkazov na články (kde saPANDAS spomína aj v súvislosti s tikmi)som mu dala zistiť ASLO a ejhle, má ho vyše tisíc (norma je do 200)...takže je tu možná súvislosť, ba myslím si, že vysoko pravdepodobná...takže ideme liečiť streptokoka...dúfam, že ešte nie je neskoro a dokážeme zvrátiť škody, ktoré napáchal...
RNG, myslím že citricidal, NAC, serapetáza, olive leaf, príp. aj chaparal by ho mali toho streptokoka zbaviť???
Má 22 kg, 7 rokov, polovičné dávky všetkého by mali stačiť?
Ako dlho by to mal všetko užívať  10 dní, 2 týždne, mesiac....???
Pridať aj oregano?
Ak mu streptokok napáchal škody v mozgu (bazálne gliá), pomôžu mu omega3 ? aká forma Krill, calamari - trochu sa ich bojím, čo ak je alergický na mäkkýše?
a samozrejnme probiotiká, a niečo na posilnenie imunity, momentálne mám doma iba kolostrum, ale asi objednám betaglukány . tieto: http://www.iherb.com/Now-Foods-Beta-Glu … &ic=13   ale momentálne ich nemajú sad

Naposledy upravil: selinka (2015-08-13 23:16:29)



97

Re: obsedantno kompulzívne poruchy OCD

Chaparal je len antiviralny.
Na mozog po zniceni streptokokov odporucam brat lecitin, kokosovy olej  a krill olej.
Alergie sa daju zistit len skuskoiu,  tj mala davka roznych jediel a doplnkov , ktoru, ked nie je ziadna reakcia mozes zvysit az na odporucene, prepocitane zhruba na jeho vahu.
Nuz nemaju tie betaglukany, ale maju viacero inych a ako vies na znacke nezalezil len na obsahu.
http://www.iherb.com/search?sug=beta%20 … rank=1#p=1



98

Re: obsedantno kompulzívne poruchy OCD

RNG napísal(a):

Chaparal je len antiviralny.
Na mozog po zniceni streptokokov odporucam brat lecitin, kokosovy olej  a krill olej.
Alergie sa daju zistit len skuskoiu,  tj mala davka roznych jediel a doplnkov , ktoru, ked nie je ziadna reakcia mozes zvysit az na odporucene, prepocitane zhruba na jeho vahu.
Nuz nemaju tie betaglukany, ale maju viacero inych a ako vies na znacke nezalezil len na obsahu.
http://www.iherb.com/search?sug=beta%20 … rank=1#p=1

OK, ešte prosím o radu, ako dlho to má všetko úžívať, aby sa ho zbavil...
mimochodom aj ja mám už dlho zvýšené aslo aj keď nie až také desné hodnoty ako on...mohol to nachytať aj odo mňa???
A sangre de drago by nám mohlo na niečo v tomto byť???

Naposledy upravil: selinka (2015-08-14 14:53:15)



99

Re: obsedantno kompulzívne poruchy OCD

Samozrejme streptokokove infekcie su lahko prenosne pri blizkom styku.
A zalezi od imunity, u koho sa to ako vyvinie.
Sangre de grado je antimikrobialna a protizapalova latka, obcas ju odporucam, ale nie ako hlavny antimikrobialny nastroj, len pomocne.
Dlzka pouzuivania je urcena tym, ako sa ti to ASLO znizi. Predpovede davat v tom je problematicke. Ale ked beries dost antimikrobialnych a odmaskovacov,, infekcia ako streptokok sa da znicit pomerne rychlo, za tyzden/dva.



100

Re: obsedantno kompulzívne poruchy OCD

RNG napísal(a):

Samozrejme streptokokove infekcie su lahko prenosne pri blizkom styku.
A zalezi od imunity, u koho sa to ako vyvinie.
Sangre de grado je antimikrobialna a protizapalova latka, obcas ju odporucam, ale nie ako hlavny antimikrobialny nastroj, len pomocne.
Dlzka pouzuivania je urcena tym, ako sa ti to ASLO znizi. Predpovede davat v tom je problematicke. Ale ked beries dost antimikrobialnych a odmaskovacov,, infekcia ako streptokok sa da znicit pomerne rychlo, za tyzden/dva

A ešte sa spýtam, mám podozrenie, že u mňa sa tie potvory skrývajú niekde v zuboch, lebo vždy, keď mám so zubami nejaké problémy, tak mi to aslo zas vybehne vyššie...dokážu všetky tie antimikrobialne účinne zasiahnuť aj tam....aj v mŕtvych zuboch- neviem, aké výrazné je tam prekrvenie?

Naposledy upravil: selinka (2015-08-14 21:53:08)