101

Re: Mykoplazmy pneumoniae

OK



102

Re: Mykoplazmy pneumoniae

Prosim Vas nevadi zmiesat a vypit samento banderol cumandu a lakato spolu a vypit na lacno?



103

Re: Mykoplazmy pneumoniae

Ja si davam do mojej vody na pitie aj kvapky samento coumanda a banderol.
Neviem co je "lakato"



104

Re: Mykoplazmy pneumoniae

http://www.nutramedix.ec/ns/lakato
ja som si do toho pridal este aj to lakato, tiez to podporuje boj proti mykoplazme a podobnym chorobam. trapim sa s tym uz hodne dlho

takze vy to zmiesate a vypijete vsetko naraz? bo inym sposobom pit je to zdlhave a neprakticke



105

Re: Mykoplazmy pneumoniae

Vdaka za uvedenie toho Lakata. Zda sa, ze je to velmi uzitocny prostriedok, ked tvrdia nan tak siriky antimikrobialny zaber, a dokonca aj protiparaziticky.Je to tak nove na trhu, ze som to este nestacil ani zaregistrivat. Vdaka, objednam si to aj ja, kedze bojujem s mykoplazmami, co mi sposobuju reumaticke bolesti a zapaly.



106

Re: Mykoplazmy pneumoniae

Za malo..vela stastia smile



107

Re: Mykoplazmy pneumoniae

OK



108

Re: Mykoplazmy pneumoniae

Dobry den RNG, chcela by so poprosit o radu. V januari mi zistili mycoplazmy penumoniae IGG 22,3,IGM26,7. Nasledne som dostala atypicku pneumoniu brala som 3 tyzdne klarytromicin. 2 mesiace po liecbe mam stale zyvsene teploty 37,1 uzliny na krku nezmzli, kontrolne testy na mycoplazmy vysli Igg 22,9 a Igm 20,1. Vedla hodnot je poznamka ref. medze do 8,5. Napriek tomu lekar mi uz ATB nedal, len vitaminy. Teraz ma uz treti den zacali boliet kolena, ramena, lakte, klby na prstoch.opuchol mi krk a hrdlo. Na ontrolne odbery mam ist az o mesiac, chcem sa spytat ci by so si v tejto situacii vedela pomoct aj inak ako ATB. Celkovy pocit mam akoby som bola stale chora. Ale ani to ani zvysene teloty nik nerisi. Budem vdacna za kazdu radu.dakujem



109

Re: Mykoplazmy pneumoniae

Na mykoplazmy treba brat extrakt Z olivovych listov, kde ucinna davka je 3x300mg oleuropeinu, pozri na tento silny vytazok kde je 150 mg oleuropeinu: http://www.swansonvitamins.com/swanson- … mg-60-caps , t.j. 3x2 kapsule denne. Potom su to kvapky Samento, Banderol, Coumanda, z kazdeho 2x15 kvapiek za den
http://www.iherb.com/NutraMedix-Samento … l&ic=1
http://www.iherb.com/NutraMedix-Bandero … l&ic=1
http://www.iherb.com/NutraMedix-Cumanda … l&ic=1
Kedze sa vedia tie potvori maskovat, tak treba nasadit aj odmaskovace ako NAC alebo serrapeptaza, davky su nasledovne:
NAC: 2x600 mg az 1200 mg a serrapeptaza 3x120 000 SPU denne
http://www.swansonvitamins.com/swanson- … g-100-caps
http://www.iherb.com/Doctor-s-Best-Best … l&ic=3

Napomocne su aj probiotika, ktore nam vytvaraju az 70% protilatok do celeho tela, pozri: http://www.iherb.com/Healthy-Origins-Pr … l&ic=3
Ale treba ich aj krmit, t.j. podporovat mikrovlakninami ako su ovsena vlaknina, inulin, psyllium, modifikovane citrusove pektiny, arabinoglalactany a glucomannan.



110

Re: Mykoplazmy pneumoniae

Netreba zabudnut, ze po antibiotikach je probioticka flora v crevach uplne znicena, tj na zvysenie obranyschopnosti tela je prvorada otazka tuto probiotiku floru co najskor obnovit.
Inac clovek dostane rozne sekundarne infekcie, ktore by telo so zdravou probuiotickou florou vedelo velmi pravdepodobne bez problemov potlacit.



111

Re: Mykoplazmy pneumoniae

Presunuté z nevhodnej témy sem. Odpoveď od RNG je v dolnej časti.

Dobry den, chcem reagovat v rubrike infekcnych chorob - konkretne mykoplazma pneumoniae. Nemozem, nakolko ked chcem vlozit text, pada mi cela stranka. Tu ten problem neni. Opytam sa tu. Liecim sa u lekara na mykoplazmu pneumoniae. Hodnoty IgA  IgM nemam. Mam iba IgG 250. Chcem sa poradit, ako vyriesit prisernu unavu.... Asi som liecena dla Wheldon protokolu. Uzivam kombinovane atb + doplnky: 3*500 vit C, 1*200 vit E, solmucol, Wobenzyn, pearls probiotika a caje (zihlava, praslicka, palina, datelina, mata, lapacho, lan, zazvor). Po druhom mesiaci pridany aj Q10. Teraz uzivam aj Entizol. Vynechala som pred startom liecby kofein, biely cukor. A samozrejme ziadny ani prilezitostny alkohol. Je mi uz ovela lepsie, nez pred liecbou. Len nemam ziadnu energiu. Strucne problemy: od detstva chudokrvnost, v 6-tich rokoch vyber krcnych mandli, potom stale zapaly dutin, potom zapaly priedusiek, gynekologicke zapaly, potom kvasinkove infekcie, astma (ktora uz neni 15rokov), 4roky liecba kortikosteroidom Medrol (systemovy), tak velky zapal slepeho creva, stale kozne problemy, hnisave vyrazky pri infekcii. Potom znovu anginy v jednej znovu narastlej mandli, tak bol klud a poslednych 5 rokov znovu infekcie dutin, Hcd, Dcd, potom krckov zubov, opuch krcnej uzliny a tak vredy na kozi a naposledy zase Hcd. Samovolne pustanie vodnateho sopla, ale len kvapka-dve z nosa pri zmene teploty. Aj v lete. Pri prechode z tepla do chladu. Teraz posledne dva roky priserna unava, uz aj v lete. Pridali sa bolesti klbov, svalov, zaskuby vo svaloch, vnutorny tras a chabost ruk, pocit na zvracanie, slabost, nervozita, podrazdenost, priserna zima, tras celeho tepla v zime pri vystupeni von z budovy a triaska hlavne v oblasti krku, potom sa pridalo aj silne svrnenie celeho tela. Telo uz nezvladalo ovulaciu a ani menstruaciu - totalna fyzicka vycerpanost. Pri ovulacii silne bolesti v oblasti vajecnikov, silne biele huste vytoky a bolest v podbrusku pri posadeni sa. U gynekologa vsetky vysledky a ultrazvuk v poriadku. Na ORL tiez, aj ked mi sli hnisave capy z mandle bez teplot, po vybrati ATB. Strata koncentracie, zapominanie, pred rokom aj ranne hnacky, kolonoskopia tiez ok. Velke tlaky vzadu do hlavy s potrebou prehltat. Degenerativna zmena na krcnej chrbtici. Bolesti ramien, uponov, svalov. 
Od kedy sa liecim uz zmizla zima, ale je pravda, ze sa aj oteplilo. Mozno ze vit C zmiernil uz endotoxin, neviem..Prvy mesiac som v kuse spala. Robili sa mi hnisave vrdedy na kozi (po jednom-dvoch). Teraz uz sa nerobia. Ale rany sa tazko skoro vobec nehoja. Nemam uz hnis. Ale akkekolvek drobne chrasty sa nehoji nic. Teraz po dvoch mesiacoch liecby uz v kuse nespim. Ale som stale unavena. Nemam ziadnu energiu. Rano po dvoch hodinach znovu zaspim a nemozem sa zobudit a prebrat. Reagujem na budik, koli liekom. Tazko sa mi prebera. Po troch hodinach bdeleho stavu, som unavena s pocitom spanku. Nervozna a podrazdena. Zlepsila sa mi koncentracia. Bolesti klbov su omnoho mensie. Teraz po zobudeni sa, uz som schopna vstat bez pumpovania ruk a cvicenia v posteli. Fyzicky vstavam lepsie, ale hlavou nie. Nemam uz tak caste zaskuby vo svaloch a na chrbte. Tie su prudsie po infrasaune a potom miznu a hlava sa lepsi. Teraz pri Entizole mam herx akurat zvysenu teplotu.
A zacina ma od polovice pulzu nutkat na moc aj v noci. (Co je dobre, vylucuju sa skodliviny mocom, stolicou a potom).
Potrebujem poradit, ako cim najskor dosiahnut energiu, co preto urobit, aby ju telo vyrabalo? Je mi ovela lepsie, ako pred liecbou. Miznu vsetky spominane veci hore. Az na tu energiu a unavu. A pridala sa rozladenost a nervozita. Je to prejav porfyrii? Ako to zistim? A ako podla vas este pri mojej liecbe pokracovat, co by ste k tomu pridali vy, aky doplnok?
Velmi pekne dakujem za odpoved.
Este pridavam, ze unavu mam cca 5 rokov. Tazku posledne dva roky. Zmenila som celu zivotospravu vcetne zamestnania. Nic mi nepomohlo. Nemam este ani 40 rokov. Teraz pri liecbe je uz ovela lepsie, len ta energia mi chyba. Dakujem a zaroven prosim o presunutie dotazu do spravnej sekcie, koli duplicite.

RNG odpovedá:
Wheldonov protokol je na chlamidiu pneumoniae, nie na mykoplamy.
Na tie odporucam NAC a dlhodobo brany extrakt z olivovych listov a pripadne aj Samento.
No a na komplikacie, tj sekundarne infekcie pri znizenej imunite pit roztok GSE a pripadne aj brat  berberine a betaglukany nejaky cas.
Dlhodobe brane atb znicia crevnu floru a tym daju moznost rozmnozeniu sa plesni, kvasnych infekcii a celkove mikrobom, na ktore su tie atb neucinne, a to je poriadna kopa.
Plesne, candida a ine mikroby vyrabaju toxiny=jedy, takze si neustale otravovana  a telo sa ich snazi zbavit aj cez kozu.
Samozrejme stratou probiotik znamena ze stracas vyse 70% imunity.
A samozrejme si stratila  aj cast travenia, lebo probiotika nam vyrabaju nielen obranne latky, ale pomahaju aj travit  takze to musis cim skor tym lepsie napravit nasadenim kvalitnych probiotik a branim kopy mikrovlaknin na podporu ich rozmnozovania.
Mikrovlakniny ako absorbenty vynesu aj cast toxinov z tela, najma ked si budes precistovat zamorenu pecen protokolom dr Berksona.
A odporucam pouzivat na odmorenie tela  aj entericky ochranene enzymy aspon nejaky cas

Paja píše:
Vdaka za odpoved. Mozes mi prosim napisat nazvy liekov/doplnkov, ktore kedy uzivat a aj ich davkovanie?  Nevladzem takto nevladne dalej....a co je dobre na to hojenie sa? Zaludok mam teraz ku podivu v poriadku. Neboli. Vylucujem v poriadku. A aj chut jest mam.

RNG píše:
http://www.swansonvitamins.com/swanson- … g-100-caps   davka 2 x 600 az 1200 mg
http://www.swansonvitamins.com/swanson- … mg-60-caps
Intenzivne 3 x 2 kaposule, udrzobne 2 x 1 kapsula dlhodobo
https://www.swansonvitamins.com/swanson … mg-60-caps davka 2 x 2 kapsule
https://www.swansonvitamins.com/now-foo … g-60-vcaps
davka 3 x 2 kapsule
http://www.iherb.com/Jarrow-Formulas-Ja … Caps/40610
davka 1 na noc s jablkom a samorejme jest hromadu mikrovloaknin,15 gramov denne zmesi ktore mozes dostat aj na Slovernsku napr z firmy Vemica(vyrobky s vlakninou, ako inulin, psylium, ovsenna vlaknina
Sucasnu verziu GSE nemozem odporucat, lebo ju firma NutriBiotic znehodnotila, ale este stale dostanes povodny citricidal professional , ktory je velmi horky a ucinny, roztok je liter vody za 35 kvapiek tohoto 60% citricidalu
http://www.healingedge.net/store/more_b … idall.html
http://www.amazon.com/Citricidal-Grapef … citricidal

Naposledy upravil: Paja (2015-11-08 23:48:06)



112

Re: Mykoplazmy pneumoniae

OK. Citatelia by sa mali drzat urcenych tem, lebo tak sa to zneprehladni a mozno niektore rady sa uplne stratia, na skodu citatelov.



113

Re: Mykoplazmy pneumoniae

Dobrý deň,
RNG prosím o radu .Po operácii žlčníka, čo je asi dva mesiace pretrvávajú u mňa hnačky dá sa povedať, že po akomkoľvek jedle, čo treba užívať ?
Ďakujem za rady.



114

Re: Mykoplazmy pneumoniae

Ospravedlňujem sa , vložila som príspevok do zlej témy.Pardón.



115

Re: Mykoplazmy pneumoniae

Pri operaciach pouzivaju vzdy antibiotika, krore znicia probioticku crevnu floru. Tj musis co najskor zacat brat zmesi mikrovklaknin a kvalitne probiotika Tieto ti popstupne vytlacia skodlive mikroby z criev, na ktore creva reaguju hnackami.
Ja som po operacii prve jedol jablka a vyhryzal bielu duzinu z pomarancov. Aspon nieco.
Lebo u nas v nemocniciach clovek  memoze nic ine brat, ako mu lekari predpisu. Az doma, kde som si okamzite nasadil probiotika a bral plno mikrovlaknin  som vysiel z hnaciek za tyzden.



116

Re: Mykoplazmy pneumoniae

Dobrý večer už som 2 krát posielala príspevok na otázku pre p.Rng ale neúspešne čosi sa mi nezobrazuje tak skúšam znova .ak sa podarí napíšem ešte raz .nechapem čo s tým je vôbec sa mi nedá poslať príspevok hneď mi všetko padne. Mám syna 12r.  50 kg na vozíku dg.Dmo ale mentálne je v poriadku chodí do školy.nikdy vážne chorí na respir.ochorenie nebol až v lete dostal zápal pľúc dôsledkom mykopl.pneu.Boli sme v nemocnici kde na ňom skúšali atb.zinat,cifin a zabral až klacid v kombinacii s meranemom infuzne.Celkovo bral antib.33 dni čo si myslím je dosť.Potom mal zle pecenove testy bral Lagosu čo mu pomohlo a skončili sme aj na imunoalergologii s injekciami immodin celkovo 13 ks a flixotide vstreky cez masku toho času už to neberie.No za viac ako mesiac sa mi nepozdáva píska mu na prieduskach pri smiechu,pri záťaži kašle aj ráno akoby vykaslieval a pred spaním kašle trocha tak sucho.Casto sa sťažuje na bolesť hrdla a  má aj biely jazyk občas ho bolia aj uši a asi pred týždňom som spozorovala na spodnej bielizni biele flaky akoby pri mykoze a pri sťahovaní predkozky ho to boli a na zaludi má biely povlak ale pri moceni sa nestazuje.Detska lek. mu robila teraz testy a vyšli tak že atb. netreba toho času že mykoplazma teraz aktívna neni Tie vysl.boli Igm negatívne ale názvom tej skratky si istá niesom v druhom riadku myslím bolo Igg 250 a v treťom Iga 290 ale názvy som možno splietla.Vysvetlila mi to takto že imunita bojuje a hodnoty klesli o dosť viac ako polovicu a že ju teší že tie protilátky je vyššie číslo než to druhe ale nevylučuje že nemôže sa ozvať a teraz mi kazala bronchipret sirup,morskú vodu a solmucol pastilky kedže teploty niesu tak nič .A nech bojuje imunita.Moc tomu neverím keď je okolo kopec ľudí s kadecim tak sa imunita oslabí a sme spať. Momentálne mu dávam dlhodobo imunoglukan synbio,vitamíny C D B.Uz som z toho zúfalá a chcela by som to vyskúšať prírodne doplnky a zbaviť sa toho aj keď viem že je to na dlho no neviem čo mu vybrať akými dávkami začať aby nedostal tu uhynovu reakciu a ako postupovať v dávkovani.Ja mám presne tie iste symptómy a okrem toho som mala aj chlamydie ale teraz aktívne nesú ale v krvi mi našli protilátky no mykoplazmu mám aktívnu a tiež vysoké čísla asi som sa narazila ešte aj v nemocnici. Mame ešte 2r 13 kg synčeka a ten má výsledky tiež robené nedávno negatívne on ju nemal vôbec aj keď v lete mal prvý krát laryngitidu sme skončili tiež v nemocnici ale teraz je dobre  užíva imunoglukan sirup , vitamíny C D prechodne cebion multi a probiotika infants dophilus.Ale prosila by som vás o radu čo robiť aby sa nenarazil a čím mu zvýšiť obranyschopnost.Manzelovi tiež nezistili nič.Prosim Vás o radu čo dávať a aké dávky začať deťom aj sebe a ako pokračovať v liečbe a aké probiotika by sme mohli všetci ktoré odporúčate. Dakujem



117

Re: Mykoplazmy pneumoniae

Na mykoplazmy pneumoniae, tiez na chlamidiu pneumoniae, boreliozy a rozne l-formy treba brat extrakt z olivovych listov, kvapky samento counanda a banderol a na odmaskovanie NAC a serrpapeptazu.
Reci, ze nieco nie je momentalne "aktivne" su vyhovorky lekarov, co nepoznaju naozaj ucinne lieky na potlacenie tychto  infekcii, tj vyliecenie z nich.
Uhynova reakcia nastane len vtedy, ked zacnes odrazu pouzivat vysoke davky antimikrobialnych doplnkov, a prakticky nenastane, ked ich zacnes pouzivat od malych davok a podla reakcie tela postupne zvysis. do odporucenych.
Kedze lieceni mykoplaziem borelioz, chlamidii je zdlhave, pravdepodobnost Herxheimerovej reakcie je tu velmi mala. na ine infekcie by som pouzival najma roztok citricidalu, oreganovy olej colostrum, monolaurin a podobne.
A odmaskovace ako NAC a serrpapeptazu, lebo rozne mikroby sa naucili maskovat vo vacsich skupinach a tak sa nedaju lahko  znicit bez odmaskovania.

Naposledy upravil: RNG (2016-01-04 22:59:03)



118

Re: Mykoplazmy pneumoniae

Ďakujem za odpoved.Len by som vás chcela ešte poprosiť o radu čo by ste mi odporučili dávať tomu mladsiemu synovi má 21 mesiacov a kapsuly mi ešte neprehltne na obranyschopnost.A ten citricidal na kvapkanie do nosa je asi zriadiť kokosovým olejom menej drazdive však? Možem im to dávať aj preventívne alebo len pri akútnych infekciach? A tiež má zaujíma vás názor na colostrum či ho dávať dlhodobo pravidelne alebo radšej len pri akútnom ochorení.dakujem za rady.Moja lekárka sa tým už netají že nevie čím nás liečiť lebo vidí že atb. neúčinkuju len znižujú imunitu a podporujú plesne to mi už povedala takze ďakujem Vám za všetky rady a som vďačná za každú.



119

Re: Mykoplazmy pneumoniae

Kokosak s par kvapkami citricidalu(4 kvapky na deci oleja) mu moaes kvapkat 2-3 krat denne, kokosak nahrej v teplej vode a dobre pto premiesaj.
Nac sa da brat ako vodny roztok, kde napr do dvoch deci das 600 mg NAC a mas "citornovu vodu, co sa da prisladit napr medom.
Inac pre tak male deti je asi najvhodnejsie colostrum, 1 lyzicka praskoveho do deci mlieka, rozmixovat.



120

Re: Mykoplazmy pneumoniae

Ok ďakujem.Vsetko som to objednala z hoogle.sk dúfam že je to poctivý obchod všetky produkty som obj. pre seba i toho staršieho.tie ktoré odporúčate ale k tomu praskovemu colostru od symbiotics sa neviem dopracovať ale idem ho ešte hľadať. Len to colostrum mu možem dávať pravidelne alebo len pri chorobe? A ešte mám 1 otázku obj.som probiotika Healty Origins 30 bil. ktoré  radite že sú dobre koľko mu možem dávať užívať denne má 13 kg.Ten menší nieje tak často chorí mykopl.ani chlamydie sa u neho nepotvrdili ale nevylučujem že sa nemôže nakaziť preto by som ho chcela aspoň takto chrániť kým je tak maly a my sa dávame dokopy,horšie to je s tým starším ako som písala vyššie od leta stále čosi tak dúfam že dačo už zaberie na tie potvory.



121

Re: Mykoplazmy pneumoniae

Kolostrum mu mozes davat kedykolvek, samozrejme pri chorobach je to viacmenej  nutnost. Celkove mnozstvo probiotik v dobre osadenych  crevach je az 100 000 miliard (bilions) tj ta malicka kapsulka sa musi rozmnozit az na 1 kg pre dospeleho, takze ta kapsulka je len malicka nasada, co sa musi rozmnozit aspon 1000 krat na ucinnost.
http://www.iherb.com/Symbiotics-Colostr … 595-g/4091



122

Re: Mykoplazmy pneumoniae

Dobry den pane, akurat som sa dostal k zdravotnej karte a teda aj vysledkom protilatok z krvi, protilatky IgA a tiez IgM su vraj v norme, no IgG je zvysene (2,6 oproti norme 0,9), znamena to, ze som prekonal mykoplazmy a momentalne ich nemam, alebo ako mam chapat to IgG?

Vdaka



123

Re: Mykoplazmy pneumoniae

Mykoplazmy nas neopustaju, len sa daju potlacit alebo im dovolit sa rozmozovat. Uplne porazenie je skor len sen, ako realita.



124

Re: Mykoplazmy pneumoniae

Dobrý večer p.Rng. Užívame doplnky podľa vášho odporúčania už 3 týždne a hlavne na synovi som si všimla že nemá už taký kašeľ ráno ani po fyzickej záťaži ako mal predtým aj keď občas odkasle ale je to minimum oproti tomu čo bolo.Problem má akurát s tými kvapkami užívat ,momentálne mu dávam 2x5 banderol,coumanda a samento a to vypije ale ak mu dám do vody viac trasie ho a nevypije mi nič. Dá sa dát ich aj do niečoho iného ako čistej vody aby nestratili účinok má 50kg tak podľa mojich výpočtov by ich mal mat 2x 10 či myslite že mu stačí toľko čo mu dávam doteraz aby s tým nemal problém? Okrem toho Nac užíva 2x600mg a extrakt z olivových listov 600mg denne rozdelený v 3 dávkach.Je to v pohode tieto dávky a čo si myslite ako dlho ich mu dávať takto pripadne kedy prejsť na udrzbove dávky po akom čase?samozrejme užíva kopec vitamínov a probiotika pravidelne.Zarazila má aj vaša odpoved vyššie že sa tá mykoplazma nedá poraziť? Ani pri užívaní všetkých týchto liekov sa jej nezbavíme len ju potlacame? Ďakujem za odpoved.



125

Re: Mykoplazmy pneumoniae

Prichuti sa da cokolvek, kludne mu to mozes davat do ovocnej stavy.
Neviem, co za extrakt z olivovych listov pouzivas, tj kolko ma obsah oleuropeinu, kde spominas 600 mg.
To co ja odporucam je 750 mg kapsula zo Swansomvitamins, co ma obsah 150 mg oleuropeinu. A intenzivna davka z nej je 3 x 300 mg oleuropeinu na 70 kg vahy, , tj 3 x 2 kapsule tohoto silneho, udrzobna dakka je 3 x 150 mg oleuropeinu.



126

Re: Mykoplazmy pneumoniae

Užívame tie silne od swansonu 750 mg čo spomínate len ja som to už písala v množstve dokopy na deň čistého oleuropeinu.To znamená že mu dávam denne 4 kapsuly rozdelené 1-2-1 denne spolu 600 mg oleuropein denne pri váhe 50 kg to stačí tie 4 kapsuly?A po akej dobe prejsť na udrzobne dávky?A čo si myslite dá sa pri dlhodobom užívaní týchto doplnkov vôbec zbaviť tej mykoplazmy? Dakujem



127

Re: Mykoplazmy pneumoniae

600 mg oleruropeinu staci na intenzvne davky, 300 mg staci na udrzbne davky.
Samozrejme to treba brat dlho aj na mykoplazmy aj a borelioze a najma na chlamidie pneumoniae. S trochou stastia sa z toho dostane.
A nezabudat na NAC a serrapeptazu, tie sa potrebne na odmaskovanie, kedze su to maskovane vnutrobunecne parazity.



128

Re: Mykoplazmy pneumoniae

Ok ďakujem. Mame nové výsledky IgM neg. IgA 75 a Igg 262. Tie IgA mal v lete 450 po 6 mesiacoch čiže v decembri minulý rok 250 a teraz po 3 týždňoch užívania tých doplnkov čo som spomínala vyššie s odstupom odberov 1 mesiac na IgA 75 čiže o 175 menej doktorka bola sama prekvapená. Môže tak krátke užívanie mat tak rýchly účinok? A ešte nechápem kedy brat intenzívne a kedy udrzobne dávky? Dakujem



129

Re: Mykoplazmy pneumoniae

Rozhodne to ma ucinky, aj ked vitazstvo este to nie je. Je to dlhy boj z mykopazmami