51

Re: Osteoporoza.

Ale samozrejme klbove doplnky pomozu, ale ked mas vybocene stavce alebo posunute disky, tak sa v prvom rade musi to natiahnut, aby sa tam ta vyziva vobec mohla dostat a aby sa to narovnalo.



52

Re: Osteoporoza.

http://www.iherb.com/Doctor-s-Best-Gluc … l&ic=1 Dobrý den,prosím vás o váš názor či by bol tento doplnok výživy vhodný na klby(chrbát) alebo poprosím od vás link ak viete o niečom vhodnejšom,ďakujem pekne.



53

Re: Osteoporoza.

To vyzera velmi dobre, nezabudni jest aj avokada, lebo klbovy maz zabrani vydieraniu klbov.



54

Re: Osteoporoza.

Ďakujem za odpoved,a mohla by som dávat aj dcérke 1 kapsulu denne alebo aspon každý druhý den?



55

Re: Osteoporoza.

SamoZrejme ze mozes. Deti tak isto potrebuju mineraly a vitaminy, ako dospeli, dokonca este viac. lebo sa este len vyvijaju a potrebuju materialy na rast.



56

Re: Osteoporoza.

Inak ten doplnok na klby je dostat podobny aj na Slovensku od firmy Jamieson: http://www.jamieson.sk/produkty/vitamin … oitin-msm/

Ale v lekarnach je ho dostat cca za 30 eur.



57

Re: Osteoporoza.

Tj je to znacne predrazene.



58

Re: Osteoporoza.

A neviete či dcérke bude stačit 1 kapsula denne Glucosamin chondroitin MSM?dcérka má 18kg.a môže to brat len dočasne alebo dlhodobo?Ďakujem.



59

Re: Osteoporoza.

Moze to brat hoci aj cely zivot, podla potreby.



60

Re: Osteoporoza.

Ďakujem,a na jej váhu 18kg stačí 1 kapsula denne?



61

Re: Osteoporoza.

Staci, lele ked ma klbove problemy daj jej ju dvakrat denne.



62

Re: Osteoporoza.

Ďakujem,ešte sa chcem spýtat na dcérku či je to v poriadku ked sa velmi potí na hlave,už bola aj 2 razy ostrihaná skoro do hola ked bola malá a nepomohlo,stačí ked sú teploty okolo 25 stupnov,oblečené sme rovnako,tričko s krátkym rukávom a tenké tepláky a dcérka má úplne mokrú hlavu až jej kvapky potu tečú po tvári a má mokré vlasy akoby bola v saune,nik z rodiny sa tak nepotí,ale mne sa to zdá až moc.Niekedy ani také teplo nieje a ona je taká spotená,môže to mat nejakú príčinu?a pomôže na to niečo?ďakujem.



63

Re: Osteoporoza.

Moze to byt odmorovanie, moze to byt stres, alebo jednoducho ma extra potne zlazy, ako ma napr aj moj syn, ktory ma vzdy vlhke ruky. Hyperhydroza nie je skodliva, len neprijemna



64

Re: Osteoporoza.

http://www.iherb.com/Doctor-s-Best-Quer … &ic=12 Dobrý den,chcem sa spýtat či je vhodný tento quercetin pre dcérku alergickú na roztoče,stále sa jej upcháva nos a často kýcha,bude jej stačit tento doplnok alebo by bolo ešte niečo vhodné?ďakujem.



65

Re: Osteoporoza.

Tento kvercetin mas lepsi, ak chces kupovat z iherbu: http://www.iherb.com/Now-Foods-Querceti … &ic=13
alebo tento na obsah este lepsi: http://www.iherb.com/Jarrow-Formulas-Qu … &ic=14

A na vzdusne alergie je este dobre uzivat protizapalovu boswellicku kyselinu, napr. tuto: http://www.iherb.com/Now-Foods-Boswelli … &ic=21

Viac sa docitas tu: http://rng.nazory.eu/rubriky/a/alergie



66

Re: Osteoporoza.

Na stastie roztoce sa daju vyhubit cistenim pradla , pranim v horucej vode, vysavanim placht a madracov, menenim podusiek kazde 2 roky. Roztocve ziju z odpadkov nasej koze, vlasov a podobne a casom sa ich pocet, mnozstvo ich vyluckov a pancierov v pradle, poduskach matracoch a kobercoch zvysuje Ked to doslednou hygienou proti roztocom podstatne znizis, aj alergie na ich bielkoviny mozu poklesnut na nebadatelnu hodnotu
Pozri napr tu
http://lancaster.unl.edu/pest/resources … s311.shtml



67

Re: Osteoporoza.

Praveže ja periem obliecky na 70 stupnov,matrac ma dcerka novy,aj paplon ma asi rok,aj matrac vysavam,nos vyplachujeme morskou vodou a lieky na alergiu jej vobec neucinkuju,mozno ma aj ešte nejaku inu alergiu o ktorej nevieme,len tie zachvaty kychania su az moc aj ten upchaty nos,uz neviem ako by som jej pomohla.



68

Re: Osteoporoza.

MoZno ma alergiu na plesnove spory, co sa tvoria na vlhkych stenach, okolo domu vo vlhkych kopach listov a podobne
V kazdom pripade ale quercitin, vitamin C a rozne enzymy tu pomahaju znacne.
Mnohe chemicke "liecive" kvapky do nosa pouzivane dlhsie  maju a nasledok zvysene vylucovanie hlienov a zapal sliznic.
Ak si myslis, ze je to nejaky alergen v dome, tak si kup vzdusny filter a postav ho do spalne blizo  postele, kde dcera spi.



69

Re: Osteoporoza.

A quercitin moze byt aj s bromelainom?



70

Re: Osteoporoza.

Tie dva sa vzajomne podporuju v cinnosti. Jeden je protizapalovy a druhy odmorujuci enzym



71

Re: Osteoporoza.

A mohol by byt quercetin a bromelain ten čo som uviedla v otázke vyššie číslo 64?



72

Re: Osteoporoza.

To je dobra znacka aj dobry obsah, dokonca aj spravna uvedena davka na dospelu vahu(70 kg) na ine to treba prepocitat aspon zhruba.

Naposledy upravil: RNG (2014-06-03 00:57:49)



73

Re: Osteoporoza.

Dakujem,a na váhu dcérky 18-19kg stačí 1 kapsula denne?



74

Re: Osteoporoza.

Takze tento kvercetin si chces kupit: http://www.iherb.com/Doctor-s-Best-Quer … &ic=12
Cize jedna kapsula obsahuje 250 mg kvercetinu a odporucana davka je od 2x500 mg do 3x500 mg pre 70 kg osobu.

Takze ked to preratam tie davky na vahu tvojej dcerky, tak denna davka sa pohybuje od cca 257 mg do 388 mg, t.j. 1-2 kapsule denne je akurat.



75

Re: Osteoporoza.

Pietro a nieje tam v jednej kapsule 500mg quercetinu?to bromelainu je 250 mg.



76

Re: Osteoporoza.

Davka je urcena na 2 kapsule



77

Re: Osteoporoza.

A možem jej davat tie 2 kapsule naraz alebo jednu rano a jednu večer?



78

Re: Osteoporoza.

taaja napísal(a):

A možem jej davat tie 2 kapsule naraz alebo jednu rano a jednu večer?

Vzdy je lepsie rozdelit tie davky. Kedze kvercetin ma polcas zivota v ludskom tele 11 az 26 hodin, takze z toho vyplyva, ze to staci rozdelit napr. na dve davky (2x1 kapsula denne), t.j jedna rano a druha vecer. A este len pripomeniem, ze zacni najprv 1 kapsulou za den a podla tolerancie tela potom zvys na 2 kapsule za den. Vzdy je lepsie zacinat nizsimi davky a potom postupne sa dopracovat k tym vyssim davkam.



79

Re: Osteoporoza.

OK!!!.
Som rad, ze si to niekto berie aj do pamati a pouziva aktivne tieto data. Ja tu iste nebudem vzdy a bolo by dobre, keby si viaceri z tohoto fora odniesli nieco aj permanentne do zivota a delili sa o svoje znalosti aj s ostatnymi. lebo zialbohu toto sa , tj tento odbor  alternativnej mediciny, zatial v skolach na Slovensku neuci a prave naopak sa ho snazia co najviac potlacit.



80

Re: Osteoporoza.

RNG a Pietro,ďakujem vám velmi pekne,ešte vás poprosím poradit dávkovanie pre dcérku (18kg) kyseliny a enzýmy ktoré nám odporučil RNG na stránke číslo 1  odpoved číslo 30,tam odporúčajú užívat s každým jedlom tak neviem ako jej to mám dávat a v akom množstve.Ďakujem.



81

Re: Osteoporoza.

Na 18 kg dieta je z uvedenych jedna kapsula s kazdeho viac ako dost.



82

Re: Osteoporoza.

Dakujem,takže dcérke budem dávat 1kapsulu kyselín a 1 kapsulu enzýmov po obede každý den.Ešte sa chcem spýtat pre seba,pred 4 rokmi som mala určenú osteopéniu a odvtedy som na dalšom vyšetrení nebola a všetky ženy v našej rodine aj mladšie majú osteoporozu,takže ak ju mám aj ja stačí mi užívat BONE STRENGHT čo užíva aj dcérka,plus vit.D-3 a K-2 len nie v tej sprayovej forme ako má dcérka ale v kapsuliach zvlášt D3 a zvlášt K-2.Stačilo by mi to?



83

Re: Osteoporoza.

Stacilo pravdepodobne.
Ale ako som povedal osteoporoza je casto sposobena alebo zlym travenim, alebo hormonalnymi kolisaniami, ktore sposobia zle hospodarenie s mineralmi
Najma u zien v prechode a po prechode je to markantne vidiet, preto im odporucam brat napr yam a  aspon docasne doplnky mineralov  na kosti a vitaminov D-3 a K-2, ktore su nevyhnutne na absorbciu a zabudovanie mineralov do kosti.



84

Re: Osteoporoza.

Ďakujem pekne,ešre sa chcem spýtat,ja dávam dcérke aj lyžicu za den makový olej z bieleho maku nakolko sa všade píše že obsahuje vela vápnika,ale tu niekde som čítala vašu odpoved na makový olej vraj vápnik neobsahuje,je to pravda?



85

Re: Osteoporoza.

Ciste oleje neobsahuju vapnik, ale mak samotny ano.
Inac rastlinne farbiva su carotenoidy, silne antioxidanty, Tj kupuj co najfarebnejsie produkty, tie ich obsahuju viacej



86

Re: Osteoporoza.

Ďakujem,takže makový olej jej nebudem dávat kedže neobsahuje vápnik,ešte jej sem tam dávam aj konopný olej ale nie kvôli vápniku ale preto že všade píšu tiež aký je zdravý,podla vás je zdravý?A ešte sa chcem spýtat na BONE STRENGTH tam je obsah vápnika 667mg v  jednej kapsule alebo je to až v 4 kapsuliach?

Naposledy upravil: taaja (2014-06-09 06:32:24)



87

Re: Osteoporoza.

Zdrave je vselico, pokial to chemicky a tepelne neznicia. A nase telo potrebuje hromady roznych latok/zivin, tj pestrost stravy je kluc k zdraviu. A vyhybanie sa priemyselne znicenym potravinam a samozrejme umelym neprirodzenym  chemikaliam.Vapnik je v makovom semene, mandliach , roznych zeleninach , ale samoztny vapnik nestaci na budovbanie kosti, musi to byt zmers roznych mineralov, tak ako sa nachadzaju v kostiach, plus vitaminy K-2 a D-3, bez ktorych ani absorbcia, ani zabudovanie do kosti nie je mozne.
Obsah bone strength je v 4 kapsuliach, pripadne si dodaj extra D-3 a K-2, lebo mnoho ludi, az 20% si nevie ani na slnku vytvorit dostatok vitaminu D-3, ktory je potrebny v tele na rozne procesy, tj nielen na budovanie kosti



88

Re: Osteoporoza.

Ďakujem,ano ja davam este extra D-3 aj K-2,len mám obavy nakolko dcérkina osteoporoza je až -3,8 či jej dávka 1az 2 kapsule Bone Strength denne je postačujúca lebo ja som myslela ze tých 667mg vápnika je v jednej kapsule.A bojim sa aby toho vápnika nemala málo nakolko ona je aj velmi slabý jedák.



89

Re: Osteoporoza.

Hlavny zdroj vapnika a inych zivin je normalne pestre jedlo, s dostatkom zelenin. Doplnok sa pouzica len vtedy, ked telo z toho nevie dost absorbovat a zabudovat, ako sa z da v tomto pripade.
Slaby jedak obvykle naznacuje, ze sa jej jedlo nepohybuje dost rychle v traviacom systeme (pomala motilita)a to znamena porusene travenie, tj nedostatok jedneho alebo viacerych z :kyseliny, enzymy, mikrovlakniny a probiotika
Obvykly dobry prechod jedla cez traviaci system je 16 az 24 hodin.
Rychlost sa da zistit napr z jasne viditelnych zvyskov, ako napr kukurica, kde sa niektore zrna daju v stolici jasne poznat.



90

Re: Osteoporoza.

Ďakujem,kyseliny a enzýmy idem dcérke objednat tie čo ste odporučil na strane 1 príspevok číslo 30,vlákninu jej idem tiež kúpit a probiotiká jej dávam BIOPRON 9,s probiotikami som robila aj test,kapsulu som vysypala do šálky mlieka a do 24hod.mlieko skyslo tak by hádam mohli byt dobré.A neviem či má pomalú motilitu,stolicu má večšinou každý den,a ked spapá kukuricu alebo mak tak to tam všetko vidno,to by malo byt dobré nie?Zeleninu a ovocie tiež moc neje ale aspon každý den vypije pohár smoothies do ktorých pridávam okrem zeleniny a ovocia bud sézam semiačko alebo lanove semiačko,a odvtedy ako to pije sa jej stolica upravila že ju máva pravidelnejšie a lepšej konzistencie,ale stále sa obávam že má málo vápnika,nebolo by dobré jej dávat ešte nejaký extra vápnik navyše +Bone Strength?Lebo na jej vek 6rokov by mala mat dennú spotrebu vápnika 800mg a v 2kapsuliach Bone Strength je vápnik okolo 330mg a zo stravy nakolko zle jedáva moc toho vápnika nemá.



91

Re: Osteoporoza.

Kukuricu mozno vidiet, lebo ju nevieme dokonale rozlozit, ale ine jedla by tam nemali byt vidiet, lebo to znamena, ze neboli rozlozene a stravene.
Rozmixovanie a mletie jedla napomoze traveniu, deti niekedy nepohryzu jedlo dostatocne a jeden z enzymov, pepsin napr sa vylucuje zo slinnych zliaz pri hryzeni a ked dlhsie hryzies jedlo vyluci sa ho viac.
Sezamove semiacka maju hodne oleja, to "vymasti" creva, lanove zase hodne mikrovlaknin a tiez nieco omega 3 oleja, tj oba su vyborne na travenie a celkove zdravie.
Si na dobrej ceste, len tak pokracuj dalej. Nezabudaj na mikrovlakniny nako psylium a inulin, tiez ovsennu vlakninu, to vsetko dostanes aj z domacej firmy Vemioca. Ina mikrovlakniny, ako modified citrus pectines, arabinogalactans a glucomannan ja osobne kupujem z firmy Swansonvitamins.com  kde ich maju najlacnejsie
A si zo vsetkych menovanych  plus ester C aloe vera prasku vyrabam zmes, ktoru pridavam do mojej vody na pitie, co nosim vzdy zo sebou, ochutene ovocnymi koncentrami.

Naposledy upravil: RNG (2014-06-10 21:49:31)



92

Re: Osteoporoza.

A čo je ester Ca? Ďakujem.



93

Re: Osteoporoza.

Ester C je forma vitaminu C, velkomolekularna, ktora sa v tele drzi 5 az 10 krat tak dlho, ako kyselina askorbova alebo rozne askorbaty Obvykle prichadza v zmesi s bioflavonoidmi, co este zvysuje jej ucinok v tele



94

Re: Osteoporoza.

Aha ďakujem,takže dcérke stačí ten vápnik (330mg) čo má dcérka v 2 kapsuliach Bone Strength denne?



95

Re: Osteoporoza.

Nuz na zaciatok, kedze ma vysoku osteoporozu  skus jej davat aj viac..
To iste s vitaminmi D-3 a K-2.  Az ked sa jej hustota kosti zvysi dostatocne, tj nebudu jej diagnozovat riedenie kosti(osteoporoza , osteopenia) tak to mozes znizit na 2 .



96

Re: Osteoporoza.

Ďakujem, a myslíte ked postupne prejdeme na dávku až 4 kapsule Bone Strength denne plus extra vit.D-3 a K-2 že to bude mat dcérka už dostatočnú dávku na jej osteoporozu?alebo bude treba ešte viac kapsúl užívat?A ešte sa chcem spýtat dcérka má tento vit.D-3a K-2 http://www.iherb.com/Now-Foods-Vitamin- … &ic=22 ale jej vadí streknutie do pusy,preto vás prosím o nejaký link na zvlášt vit.D-3 a K-2 v kapsulkách vhodný pre ňu lebo s prehltaním nemá problém,dokonca aj Bone Strength prehltne bez problému a to sú ozaj velké kapsule.Ďakujem pekne.

Naposledy upravil: taaja (2014-06-13 08:49:52)



97

Re: Osteoporoza.

OK, ked vie prehltat kapsule, tak pozri na malicke
http://www.iherb.com/Now-Foods-Vitamin- … l&ic=6
http://www.iherb.com/Now-Foods-MK-7-Vit … l&ic=1



98

Re: Osteoporoza.

Ďakujem pekne,a nebude to pre dcérku ten vitamin D-3  5000 IU denne vela?či to musí mat až tolko D-3 pri jej osteoporoze?



99

Re: Osteoporoza.

Vitamin D-3 sa skladuje v peceni a vydrzi tam az 3-4 mesiace, odkial ho pecen postupne uvolnuje do krvi. Takze sa nemusi brat kazdodenne, mozes jej dat taku davku kazdy druhy alebo treti den. Zo zaciatku ale kazdodenne, aby sa jej pecen  "nalozila " tymto vitaminom, tj aby jej v krvi stupol az na hladinu 65 do 85 nanogramov na mililiter, co dnes lekari povazuju za uzitocne a nie stare davky, co su 30 az 50 ng na mililiter, ktorych sa lekari tak spiatocnicky a krcovite drzia, zialbohu. Teda ked vobec meraju hladinu vitaminu D-3 v krvi....



100

Re: Osteoporoza.

A mohol by byt aj tento vit,D-3 http://www.iherb.com/Now-Foods-Vitamin- … ftgels/543 a dávala by som ho dcérke 1 kapsulu ráno a 1 kapsulu večer spolu s Bone Strength,lebo ked jej to budem dávat pravidelne denne tak na to nezabudnem.