1

Téma: Vakcinácia proti Hepatitíde a postvakcinačná neuritída

Dobrý deň
chcel by som sa informovať o prípadných ,,doplnkoch,,  resp. prípadných liekoch, ktoré by som mohol užívať a tiež by som chcel poznať aj Váš názor na môj zdravotný problém....
     Mám 37r, do začiatku roka 2013 som bol aktívny športovec, nefajčiar atd... Na jar 2013 som bol očkovaný proti Hepatitíde A,B, vakcínou Twinrix Adult. Asi mesiac po prvej vakcíne mi začalo pískanie v ušiach- vyšetrenie u ušného (prechladnutie) inak vraj všetko v poriadku, následne sa mi po tele začali vyhadzovať červené pupáky- vyšetrenie u kožného- suchá pokožka,inak v poriadku.  Postupne som začal pociťovať nočné bušenie srdca- palpitácie a problémy s krvným tlakom- kolísanie tlaku a nasledovala séria vyšetrení intertné,kardiológ- (holter,echo,ekg....), opakované odbery krvy, vyšetrené aj hormony na štítnu žľazu-všetko bez pozoruhodností. Začiakom leta 2013 ma začala silno pravidelne bolievať chrbtica medzi lopatkami k čomu sa začalo pridávať tŕpnutie prstov na ľavej ruke, stuhnutý zadok, pískanie v ušiach a zhoršené videnie (akoby spomalené zaostrovanie). Opakované vyšetrenia na neurológii a následne realizované MRI Th chrbtice so záverom Th4-Th9 a Th11-L1 nepravidelne rozšírený centrálny miešny kanálik do 2mm, mierna skolioza inak bez patologického nálezu.  K týmto problémom sa pridala bolesť na hrudníku a začalo mi  hučať v hlave, mal som stuhnutú šiju, pocit ako pri silnej horúčke, tŕpnutie tváre, okolia úst, pričom som však mal nízku telesnú telotu okolo 35°C- nikdy nie horúčky.Bolo mi vykonané bronchoskopické vyšetrenie s nálezom ľahkej bronchitídy a  kompletné infektologické vyšetrenie (borelie,parazity,virologia,zápalové markery- so záverom možné skoré štádium infekcie Chlamydia pneumoniae anti-CMV IgM hraničná hodnota. Vzhľadom na problémy so zrakom mi bolo robené  VEP vyšetrenie - popísaný axonálny typ lézie bilat s doporučením na CSL,EEG a MR mozgu= hospitalizácia v nemocnici , kde mi bolo spravené  MRI mozgu -bez patologického nálezu, EEG a EMG vyšetrenie v norme. Vyšetrenie likvoru= so záverom porušená hematolikvorová bariéra a neprít. intratekálna oligoklon.synt. IgG podľa Reibera, IgG index= 0,44, zistená proteino-cytologická disociácia (elevácia ALB a CB) Serologické vyšetrenie CLS negatívne. Z uvedeného a ohľadom na anamnézu bol tento môj zdravotný stav uzavretý  ako susp. postvakcinačná kraniálna neuritída s parciálnou atrofiou n. II. bilat., praec o. sin.... bola mi v nemocnici aplikovaná pulzná kortikoidná terapia metylprednisonom 1,5g a nastalo mierne zlepšenie bolestí chrbtice. Po prepustení z nemocnice pokračujem v nasadenej terapii proti chlamydiam ( Klacid 500mg 1tb denne/ 6 týždňov) , Magne B6 3x1tb, Isoprinosine 500mg 2x denne, Tebokan 40mg 2x denne, Nolpaza 40mg 1x denne, + Predison som užíval 80mg, teraz 60mg a postupne mám znižovať dávky po cca 6 týždňov.
     Zdravotné problémy však stále trvajú,  bolesti chrbtice, tŕpnutie prstov na ruke, tŕpnutie tváre , pískanie v ušiach pokračuje, tak ako aj zhoršené videnie+ asi nežiadúce účinky liekov sa pridala  nespavosť , celková únava a priberanie na hmotnosti ...
     Čo by ste mi Vy odporúčal po skončení aktuálnej liečby? (doplnky,vitamíny, posilnenie imunity?, alternatívna medicína, alebo ????? )  aký je Váš názor na toto moje  ,,ochorenie,, ?  Vopred ďakujem za odpoveď a Váš názor.

Naposledy upravil: onarb76 (2013-11-26 22:23:05)



2

Re: Vakcinácia proti Hepatitíde a postvakcinačná neuritída

Kred ti vakcina zamorila telo, samozrejme si ho treba odmorit. neviem, co ta vakcina obsahovala, ale mohla obsahovat ortut, tj neurotoxicky material, mohla obsahovat (iste) adjuvanty, mohla obsahovat dokonca aj rozne pre nas neprirodzene bielkoviny a GMO materialy, kedze dnesne viralne vakciny su skoro vsetky vyrabane z GMO manipulovanych materialov.
Kedze sa jedna o vakcinu na viralne choroby pecene, odporucam v prvom rade brat dlhsie protokol dr Berksona, tiez mikrovlakniny ako modifikovane citrusove pektiny a samozrejme odmorovanie od ortute(MSM, ALA, cilantro DMPS a podobne)
Samozrejme , ako kazdemu odporucam aj zinok, selen, jod vitaminy C E D-3, zmes mikrovlaknin a probiotika. To vsetko celkove zvysuje imunitu a regeneraciu tela.
Pripadne by som adresoval aj zvysenie viralnej imunity celkove,  a bral doplnky na obnovu poskodenych nervovych izolacii, myelinu, menovite 1 az 1.5 gramu DHA, ci uz z calamarinu, alebo este lepsie z krill oleja, kde je to vo forme ovela ucinnejsich fosfolipidov, tj 2 az 3 gramy krill oleja postacia.



3

Re: Vakcinácia proti Hepatitíde a postvakcinačná neuritída

Ďakujem za skorú odpoveď.



4

Re: Vakcinácia proti Hepatitíde a postvakcinačná neuritída

OK



5

Re: Vakcinácia proti Hepatitíde a postvakcinačná neuritída

Ahoj Braňo.Mohol by si sa mi ozvat,ze ako sa mas.....mam podobne problemy po ockovani twinrixom.Dakujem



6

Re: Vakcinácia proti Hepatitíde a postvakcinačná neuritída

Samozrejme len male percento ludi(na stastie) mas vazne reakcie po stepeni, ale ked to opakujes mnohokrat s roznymi vakcinami, tak sa to vazne nahromadi. A teda je potreba si telo odmorovat . Alebo sa vyhybat vakcinam, co maju pochybnu ucinnost a su z tych "skodlivejsich"
Kto sa chce v tom vaznejsie  hrabat, US vlada zacala davnejsie zachycovat nezavisle rozne skodlive nasledky vakcin davnejsie, samozrejme nemozeme ocakavat, ze je tam vsetko zachytene, najma sa snazia odskriepit velke nasledky ako cukrovka, zlyhanie pecene a smrt, ale nie vsetko sa im podari odskriepit, tj najdete dost tu na to, aby vam vas lekar nemohol tvrdit, ze ockovanie je neskodne.
http://www.medalerts.org/vaersdb/index.php



7

Re: Vakcinácia proti Hepatitíde a postvakcinačná neuritída

Dobrý deň
chcel by som sa informovať, pôvodný zdravotný problém (postvakcinačná kranialna neuritída - vid. hore)sa lekárom podarilo viac menej eliminovať skoro 12 mesačnou trojkombináciou antibiotik+ kortikoidy. Teraz je liečba skončená som na tom o 90% lepšie, ale na konci liečby som začal pokašliavať a pokašliavam doteraz (10 týždňov)+ bielo zelený povlak na jazyku. okrem toho pobolievanie v oblasti semenníkov a moč. mechúra (návšteva urologie,opakované sono všetkého- všetko je OK, ale stále pobolievanie pokračuje) Návšteva pľuciara, rengen v poriadku, CT pľúc v poriadku, odbery spúta (zistené klebsiella a ďalšie dve baktérie) preliečené 10 dní antibiotikami , ale tiež zistená Candida Krusei (rezistentná na flukonazol a itrakonazol, citlivá na vorikonazol a amfotericin B) vorikonazol aj amfotericin B mi ale žiadny doktor nechce predpísať ( sú drahé....). Okrem uvedeného mám po vakcinácii aj imonodeficit (1x za mesiac injekcia immodinu). Nasadil som teda protikvasinkovú dietu , jem zeleninu, kuracie a rybacie mäso, biele jogurty, acidofilné mlieko, kokosovú múčku, grapefruit). kúpil som si odporúčané oregano, gse,kokosový olej... doplnky užívam 3x2kaps. oregano oil (od f. now 55% carvacrol), celedenne popíjam roztok z gse (70kv /1L vody), 3x lyžička kokosového oleja, 3x denne alicin (cesnak), výťažok z aloe vera pijem 2x denne 25ml/pohár vody. Dietu a tieto doplnky užívam cca 15 dní ale nič sa nezlepšuje, povlak na jazyku zostáva tak ako aj pokašliavanie.... viete mi poradiť?
okrem uvedených doplnkov užívam aj doplnky ktoré som bral počas celej liečby antibiotikami, teda
NAC (600mg Now) 2x d.
best alpha -lipoic acid 600 1x d.
B-12 5000mcg 1x d.
benfotiamin 80mg 1x d.
biotin 800mcg 1xd.
seleno excel 200mcg 1xd.
milk thistle pesterec mariansky 1xd.
a probiotika 10 miliard/tabl. 30mil. denne

Dá sa tá candida vyliečiť iba dietou a doplnkami???? Mám taký pocit, že bude rozšírená aj v orgánoch tela (pobolievanie moč. mechúra a genitálii a pokašliavanie)???? Treba niečo doplniť z doplnkov? alebo upraviť dietu?
Za odpoveď vopred ĎAKUJEM.



8

Re: Vakcinácia proti Hepatitíde a postvakcinačná neuritída

Nuz bezne nasledky atb a hospitalizacie ako candidy a klebsiela a ine su zialbohu pricaste, preto ja osobne sa atb vyhybam, tak isto nemozniciam a klinikam, co su zdroje roznycy nakaz, kedze tam chodia,najma chori ludia
Pokasliavanie=zahlienenie, na to je NAC, serrapeptaza a najma oreganovy olej. Ten je tiez aj sucast proticandidovej kury, pozri na
http://rng.nazory.eu/rubriky/c/candida
Candidy produkuju rozne toxiny, ci uz rozne zapalove latky, neurotoxiny a dokonca karcinogeny, takze sa snaz ju vynicit co najskor.
Precistenie pecene po brani chemikalii a nakazach v tele je dolezite, pozri na protikol dr Berksona, kde hlavna latka je sylimarin(900 mg v delenych davkach) a samozrejme zmes mikrovlaknin, co tu extra zamorenu zlc z tela vynesie.
Dobre probiotika maju byt kyselinovo a tepelne odolne, aby sa za ziva dostali do criev.



9

Re: Vakcinácia proti Hepatitíde a postvakcinačná neuritída

Dobre je pozriet si toto, najma ked sa lekari ddrzia nazoru,. ze treba ockovat proti hep A a B a ze je to neskodne, cest vynimkam.
Podobne to plati na rozne ine vakciny, najma penta a hexavalentne, ktore su prilis nebezpecny utok na zdravie a vyvoj malych deti
https://www.youtube.com/watch?v=2SYs8rQfPs0



10

Re: Vakcinácia proti Hepatitíde a postvakcinačná neuritída

video som pozrel.... ja osobne aj cela moja rodina a myslím že aj blízke okolie ľudí čo ma poznajú a vedia čo sa po očkovaní spustilo mne tak sme s očkovaním natrvalo vysporiadaný...
ja aktuálne teda dva roky od očkovania som nateraz bez ATB , po dvojmesačnej pritiplesňovej prísnej diete som sa dúfam zbavil candidy krusey (síce mám slinový test stále pozitívny ale vraj tiež nie je presný na 100% a už sa cítim celkom dobre a nekašlem), schudol som o nejakých cca 10kg, takže som stopol prísnu protiplesňovú dietu a musel som začať normálne jesť...
---pri poľadovici aká tu bola som sa na začiatku roka šmykol na schodoch - nič mimoriadne, padol som asi zo 4 schodov. Výsledkom pádu je zlomená chrbtica, presnejšie odlomené bočné výbežky na troch stavcoch, natrhnutý chrbtový sval a úpony,  prasknutý lakťový kĺb, ľavá oblička zaliata krvou, je tam asi cviknutý aj nejaký nerv (občas štípe a tŕpne povrchovo stehno) ... teda toho času už 5. týždeň ležím na chrbte skoro bez pohnutia a čakáme kým sa zrastie polámaná chrbtica a potom dúfam doktori vyriešia aj tie ostatné ,,drobné,, poranenia.

Proste keď sa darí, tak sa darí :-) xixi



11

Re: Vakcinácia proti Hepatitíde a postvakcinačná neuritída

Nas extra pech. Ale zialbohu taky je zivot ...



12

Re: Vakcinácia proti Hepatitíde a postvakcinačná neuritída

Dobrý deň

potreboval by som sa poradiť. Počas liečby zlomenej chrbtice som musel prestať s kvasinkovou dietou- veľmi som schudol (skoro -20kg), potreboval som sa ,,vypásť,, tak som prešiel na klasickú stravu. Asi tri mesiace som bol na klasickej strave, silný biely povlak na jazyku, bolesti brucha (celodenné) aj na lačno aj po jedle (gastro vyyšetrenie endoskopia nič nenašla, hystologia OK vzorky so žaludka v poriadku), teraz mi imunolog zistil nejaký problém v krvy so štítnou žľazou, vraj sa mám objednať k endokrinologovi- výsledky ešte neviem. (možné zamorenie candidou?) Teraz som znovu cca mesiac na bezsacharidovej diete, (zelenina, mäso, tuky, doma pečené špaldové placky....) všetko poctivo dodržiavam + GSE+oregano+kokosový olej+ probiotika a NIČ. žiadne zlepšenie práve naopak , povlak na jazyku je o niečo silnejší, brucho bolí stále rovnako.... Výtery z úst na candidu negatívne, vyšetrenie stolice - candida ojedinele= podľa doktora negatívne , domáci slinový test pozitívny... čítal som že candida krusei ktorú mi pôvodne zistili je odolná/odolnejšia proti bezsacharidovej diete??? oregano+gse mi nijak neučinkujú, čo poviete na škoricu? v niektorých článkoch píšu 2PL cejlonskej škorice zaliať litrom vriacej vody a takýto čaj popíjať cca 40dní -vraj účinné proti c.krusei. premýšlam, že by som upravil dietu, vynechal by som oregano a skúsil na 40 dní škoricu??? Alebo radšej infektolog a nejaké systémové antimykotikum?? Ďakujem za info



13

Re: Vakcinácia proti Hepatitíde a postvakcinačná neuritída

Spaldove placky su zdroj sacharidov, silny. Takze nie si na bezsacharidovej diete, v ziadnom pripade.



14

Re: Vakcinácia proti Hepatitíde a postvakcinačná neuritída

ďakujem za info, ale teraz už v tom mám chaos... na candida stánkach som skoro všade našiel , že špaldová múka je vhodná -???
tie špaldové chlebíčky/placky varím: špaldová múka+trochu zakysanky+trochu soda bicarbona, spravím cesto a dám na plech upiecť v trúbe - je toto nevhodné? zdrojom sacharidov?



15

Re: Vakcinácia proti Hepatitíde a postvakcinačná neuritída

Ano je to nevhodne. Pretoze je to obilnina. A pri candidovej diete nie su povolene ziadne sacharidy. Je sa len zelenina, maso, ryby, vajcia, orechy a semiacka, huby a tvrde syry no tych len trochu. A este jablko na noc s probiotikom. A tiez mozes trochu ovocia,kyslejsie ako napr.bobuloviny. Tiez sa smie stevia ako sladidlo. Nic viac ak ju chces naozaj vyhubit,vyhladovat. smile



16

Re: Vakcinácia proti Hepatitíde a postvakcinačná neuritída

onarb, pozor, na internete obieha hromada lzi.
Ale candida zije z cukrov a skrobov a obilniny , vsetky, su silne zdroje oboch.



17

Re: Vakcinácia proti Hepatitíde a postvakcinačná neuritída

Dobrý deň

cele leto som poctivo držal bezsacharidovú dietu, vynechal som aj tú špaldu, jedol som len semiačka,zeleninu,vajcia ryby atd. + oregano+gse+kokosový olej+probiotika+prebiotika. (podľa moču som bol  v ketoze )Skúsil som aj škoricovú ,,kúru,, nesladený škoricový silný čaj, cesnak, zázvor atd.... veľmi som schudol musel som skončiť s dietou.
-od septembra som na ,,normálnej,, strave, nejem bielu múku teda ani rožky chllieb atd... len domáce špaldové placky bez kvasníc, žiadny klasický cukor. Žiadne zlepšenie, jazyk je stále komplet biely (dá sa mechanicky očistiť a po výplachu so sodou bikarbónou je OK) Brucho bolí menej gastroentrolog mi dal na 3 mesiace mutaflor 1x ráno + na obed enzím kreon/panzitrat a večer pokračujem probiotika+psylium. Histologia gastrovyšetrenia -chemicka reaktívna gastritida, helikobakter vylúčený, opakované testy na kvasinky zo stolice negatívne,  ster z jazyka na kvasinky negatívny, krv na kvasinky negatívna, ranný domáci slinový test na kvasinky stále pozitívny.
-Kvasinky candida krusei mi diagnostikovali len 1x v roku 2014 zo spúta - vtedy som nonstop pokašliaval. Od vtedy mi kvasinky nikdy nediagnostikovali.
Pred mesiacom začalo povrchové mravenčenie prstov na nohách a následne celých nôh+ povrchové mravenčenie tváre. Pálenie špičky jazyka a pálenie pier. Po 20 injekciách milgamma-n to prestalo (tabletky milgamma mi vôbec nezaberali len injekcie)
Myslíte že aj napriek  negatívnym testom  zo stolice a krvy to môžu byť stále kvasinky? Spútum mi v poslednom čase nekontrolovali ale nekašlem ani nemám žiadne problémy s pľúcami. Ďakujem za Váš názor.



18

Re: Vakcinácia proti Hepatitíde a postvakcinačná neuritída

Kvasinky sa v crevach premnozia, ked su krmene cukrami a skrobami, a neberies ziadne mikrovlakniny a kvalitne probiotika, ktore by kvasinky potlacili a nahradili. V ustach sa daju kvasinky potlacit ustnymi probiotikami.
Kvasinky a INE SKODLIVE MIKROBY  sa dostavaju neustale do criev pri nedostatku kyselin v zaludku, ktore tieto neziaduce mikroby by mali potlacit.
Probiotika v crevach su velmi vela druhov, kazde ma svoju jedinecnu funkciu, tj jedine probiotikum v mutaflore ti to nemoze nijak nahradit. Pri znizenej imunite mozes dostat rozne nakazy,a to nielen kvasinky, ale aj hromadu inych, okrem ineho napr mozu sa ti premnozit aj tvoje vlasne virusy a skodit na nervove obaly+periferalna neuropathia (mravcenie , bolesti a strata citu)
Preto odporucam napr zvysovanie viralnej imunity dnes kazdemu, kedze tych virusov je coraz viac.
Takze pridaj kvalitne probiotika ustne prpobiotika/oral probiotic, Berberine(2 x 1 gram) a pripadne kyseliny, nielen pobabrany farmaceuticky pancreatin(panzitrat), ale kvalitny prirodny a s kazdym jedlom.
http://rng.nazory.eu/rubriky/h/herpes



19

Re: Vakcinácia proti Hepatitíde a postvakcinačná neuritída

Ďakujem za Vašu odpoveď
zle sme sa pochopili, ráno dávam 1x mutaflor + večer 2xhealthy origins natural probiotic 30 bilion cfu a 2 č.l. psylium a po každom jedle traviace enz. kreon . Opakovane som počas roka dietoval aj s doplnkami ako ste písal. Len neviem počas tohto roka mi robili opakovane test na kvasinky zo stolice+ ster z jazyka a dokonca imunolog aj test z krvi a jediný pozitívny odber na kvasinky (candida krusei) som mal ešte v roku  2014 zo sputa a to pred tými dietami. Tento týždeň som chytil zápal priedušiek tak mi robili znovu test sputa a  je úplne čisté, žiadne kvasinky ani iný patogen...  Už tomu nerozumiem, sucho v ústach, zlý dych, biely povlak na jazyku a žiadne testy kvasinky nepotvrdili... ( Ten biely povlak z jazyka je možné odstrániť výplachom zo sodou bikarbónou a mechanickým očistením ? ) Žeby už vyliečené a problém je ,,len tá gastritída,, ?
Je možné aby boli všetky testy negatívne a pritom som mal kvasinkovú infekciu????????? Gastro endoskopické vyšetrenie výsledok histologie bol reaktívna chemicka gastritída - kvasinky tam neuvádzali. Teraz som sa objednal na EAV diagostiku a akupunktúru skúsim asi aj túto alternatívu....
Ďakujem za Váš názor.



20

Re: Vakcinácia proti Hepatitíde a postvakcinačná neuritída

To , ze lekari nenasli ziadnu nakazu, neznamena, ze ju v tele nemas. Ich testy su specificky len na niektore nakazy ale na svete je ich radove ovela viac.
Zly dych znamena pravdepodobne zly traviaci proces a pri zlom traveni a absorbcii je cele telo rozhadzane.
Biely povlak na jazyku moze byt z hromady kvasnych mikrobov, plesni a inych A pri zlom travenie a absorbcii mas imunitu a crevnu floru znacne oslabenu.
Gastritida je len priamy doklaz, ze mas v zaludku premnozene rozne mikroby a to je mozne len pri nedostatku zaludocnych kyselin. A odtoal sa tie premnozene mikrlby dostavaju do criev, kde ti znicia probioticku floru. Takze nehladaj len candidu ale hromady inych skodlivych mikrobov  co sa ti v crevach usadili

Naposledy upravil: RNG (2015-11-19 23:26:16)