1

Téma: Tromboza a mozgova prihoda

Dobry den,

moju mamu (64 r.) postihla pred mesiacom ischemicka mozgova prihoda. 3 a pol tyzdna lezala na neurologickom na Kramaroch a vcera ju previezli na rehabilitacne oddelenie do Ruzinova. Stale nedokaze pohnut lavou nohou a lavou rukou len s problemami. Vzhladom na nadvahu (100kg) je s nou problem pohnut a tym padom rehabilitacia neprebieha tak, ako by sme si vsetci predstavovali.

Problemy sa zacali uz v minulosti. Mama mala dlhu dobu problemy so zilami (opuchy, atd.), cca pred 10 rokmi kvoli docasnemu sedavemu zamestnaniu v zime (stanok PNS) utrpela uraz z chladu po ktorom sa vyrazne zhorsila jej pohyblivost. Od tohto obdobia mohla chodit len velmi pomaly a s palicou v ruke. Zaroven jej zistili vysoky krvny tlak (cely zivot mala opacne problemy - s nizkym krvnym tlakom). Priblizne pred 8 rokmi zacala uzivat Warfarin, ktory jej naordinoval lekar kvoli zlej zrazanlivosti krvy. Warfarin uzivala celu dobu, cize 8 rokov. Zaciatkom roku 2013 utrpela maly uraz ked sa poranila sklom na nohe. Potom sa to zacalo cele kazit....este viac sa znizila jej mobilita a lekar zistil, ze ma ochorenie "ruza". Pocas cca 2 mesiacov vyuzivala 5, alebo 6 davok roznych antibiotik, ktore jej mali potlacit stale existujuci zapal v tele. Na koniec skoncila so spominanou mozgovou prihodou a teda aj celkovou imobilitou. Zvlastne je, ze aj ked nemoze pohnut s lavou nohou, tak ju ma o polovicu tensiu ako pravu nohu, ktora je uz velmi dlhu dobu opuchnuta.
Namiesto warfarinu jej na Kramaroch picahli fraxiparin a teraz v Ruzinove clexane.
Dlhodobo uziva lieky Prenessa, Amlodipin, Detralex a obcasne Lokren.

Velmi rad by som jej nejak pomohol. Uz davnejsie som sa zacal zaujimat o potravinove doplny, ktore mozu cloveka vyliecit.
Planoval som jej odporucit vyzivove doplnky Spirulina a Chlorella, kvoli celkovemu prekysleniu organizmu a myslim, ze aj nedostatku dolezitych vitaminov a mineralnych latok v jej tele.
Doplnky mam nakupene, ale zistil som, ze ani jeden z nich sa neodporuca uzivat spolu s Warfarinom, nakolko obsahuju vitamin K (ktory "kazi" ucinok warfarinu).

Na vasom fore som sa docital o inych moznostiach ako warfarin (myslim, ze 8 rokov uzivania je viac nez dost) - o natokinaze a serrapeptaze. Spolu s nimi uvazujem aj nad lecitinom, kvoli precisteniu ciev.

Podla najnovsich informacii maju lekari podozrenie aj na zlcove kamene a chcu od nas, aby sme doniesli "Tulip".

Rad by som vedel Vas nazor na mamin momentalny, aj dlhodoby stav a co by ste mi odporucali spravit. Vopred velmi pekne dakujem.



2

Re: Tromboza a mozgova prihoda

Nuz krv treba riedit u znacnej casti stredoeuropanov, lebo mame vysoku zrazanlivost a "prihustu" pomalsie plynuci krv.
Chemicke riedice sice zriedia krv, ale nie bezpecne, moze pri nich nastat krvacanlivost, a co je zle, ze vobec nie su schopne rozpustat zrazeniny
Fibrinolyticke enzymy su schopne aj bezpecne zriesit krv, aj rozbit pripadne vzniknute zrazeniny(tromby)
Porazky su sposobene nielen trombami, ale aj zuzenim ciev, kde sa na cievy ulozia nanosy.
Preto odporucam cistenie ciev lecitinom a lipazou, a bezpecne riedenie krvi napr nattokinazou a serrapeptazou.
Ruza je hnisanie, ktore je sposobene prienikom mikrobov, najma stafylokokov cez praskliny v kozi. Da sa mu predist zvonka kremami, co potlacia rozne mikroby na kozi a zvnutra zvysovanim imunity. Citricidal je vyborny zvonka aj zvnutra na boj so stafylokokmi.

Zapaly v tele su z roznych dovodov, nielen z bakterii na atb ucinnych.
Odporucam brat protizapalove, ako serrapeptazu, curcuminoidy s bioperinom a boswelin.
Ale to dost malo adresuje priciny zapalov, ktore mozu byt napr virusy, L-formy, mykoplazmy, kvasne a plesnove infekcie a podobne.
Na menovane su atb neucinne,dokonca niektore infekcie dostanu "zelenu" pri pouzivani atb, lebo znicia ich prrodzeneho neprioatela, probiotika a teda  treba volit ine antimikrobialne, ktore neznicia probioticku crevnu floru.
Probioticku crevnu floru treba pravidelne nasadzat, a kazdodenne podporovat branim zmesy mikrovlaknin, aspon 15 gramov denne.
. Pozri najma na zvysovanie viralnej imunity, co radim kazdemu dnes, pripadne ine antimikrobialne, adaptogeny a tiez betaglukany, ktore stimuluju vyrobu a aktivitu niektorych bielych krviniek, nasej obrannej armady.

Naposledy upravil: RNG (2013-05-24 00:31:24)



3

Re: Tromboza a mozgova prihoda

Dakujem za odpoved.
Pocas pobytu v nemocnici konecne mame zistili, ze preco ju uz X rokov bolievaju nohy a nemoze dobre chodit.
Na lavej strane (postihnutej porazkou) ma gonartrozu a na pravej strane koxartrozu 4.stupna.
Cize aktualne treba riesit mozgovu prihodu, trombozu, vysoky krvny tlak, nadvahu, opuchnute nohy, gonartrozu a koxartrozu.
Pravdu povediac uz mam z toho velku hlavu, mamu pchaju roznymi liekmi a injekciami a tym padom nemam momentalne sancu jej davat nieco ine.
Chcel by som vsak vsetko potrebne objednat, aby som to mal uz u seba.
RNG, mozes mi prosim este raz nejak suhrnne napisat co by bolo dobre v takejto nestastnej kombinacii diagnoz objednat? Dakujem



4

Re: Tromboza a mozgova prihoda

Nuz kazdemu odporucam brat aspon 1-2 krat tyzdenne lecitin na cistenie ciev, enzymy na cistenie tela vseobecne, pre tych, co maju krvne zrazeniny brat nattokinazu a serrapeptazu, ktora zlepsi cirkulaciu bezpecnym rozriedenim krvi a ciastocne ovplyvni ak krvny tlak a odstrani aj krvne zrazeniny(trombusy) vo vyssich davkach.
Ubytok kostnej hmotu po prechode je bezny u zien, odoporucam brat yam na zlepsenie hormonalnych hladin a tym hospodarenia s mineralmi a samozrejme mineralove doplnky na kosti s vitaminom D-3 a K2 a spirulinou na zabudovanie.
Na opuchnute nohy pomoze si ich vykladat vys, najma v spanku podlozit aspon 30 cm vysoko podusky.