1

Téma: zaludocna neuroza

Dobry vecer prajem,chcem vas poziadat o radu,diagnostikovali mi tetaniu ale zrejme sa jedna o nejaku formu postraumatickeho soku nakolko pred 18 mesiacmi som mal nehodu pri ktorej som utrpel sok.Nic sa nasledne nedialo ale zhruba po dvoch mesiacoch som zacal mat divne pocity v urcitych situaciach ako napr v jedalni obchode na porade atd.Ked som opustil miesto vsetko je ok.Pocity mavam ze sa mi stiahne zaludok rozbusi srdce a tazsie dycha.Na zaklade tohot som siel na neurologiu a absolvoval rozne vysetrenia ako rentgen pluc srdca odber krvi ekg atd,vsetko bolo v poriadku az na pozitivny test na tetaniu.Doktorka mi dala liek spitomin a uzivat vecsie davky magnezia vapmika B6.Chcem sa spytat co by ste mi poradili vy.Vsetko to prezivam vsetko cez zaludok proste neuroza.Uzivam obcas aj omega vitamin C ...napr Acai bery mi robilo dobre.Dakujem pekne za radu,ako by sa tohto dalo zbavit pripadne zmiernit tie priznaky lebo su neprijemne.



2

Re: zaludocna neuroza

Live, stres moze sposobit zhorsenie travenia, tj aj absorbcie mineralov=tetania.
V prvom rade si odstran teda stresy.Tie vedu aj k hyperventilacnej tetanii, .
Mineraly mozes dostat , ked si napravis stravu smerom k zeleninam, a pripadne beries kyseliny, enzymi , mikrovlakniny a probiotika, co je vsetko potrebne na spravne travenie
Docasne si mozes napochytro doplnit mineraly doplnkom na kosti plus vitamin D-3 a K-2, inac sa ti neabsorbuju a nezabuduju do zasobarne mineralov=do kosti.



3

Re: zaludocna neuroza

RNG napísal(a):

Live, stres moze sposobit zhorsenie travenia, tj aj absorbcie mineralov=tetania.
V prvom rade si odstran teda stresy.Tie vedu aj k hyperventilacnej tetanii, .
Mineraly mozes dostat , ked si napravis stravu smerom k zeleninam, a pripadne beries kyseliny, enzymi , mikrovlakniny a probiotika, co je vsetko potrebne na spravne travenie
Docasne si mozes napochytro doplnit mineraly doplnkom na kosti plus vitamin D-3 a K-2, inac sa ti neabsorbuju a nezabuduju do zasobarne mineralov=do kosti.

Dobry den , dakujem za odpoved, ale chcem sa spytat,bol mi doporuceny liek rivotril,aku nahradu by ste mi doporucili vy?Velmi pekne dakujem.



4

Re: zaludocna neuroza

Rivotril/clonazepam je utisujuci liek(oblbovak v mojom slovniku )s hromadou skodlivych postrannych ucinkov a navykovostou
http://bodyandhealth.canada.com/drug_in … ame_id=350
Na ukludnenie zaludku odporucam pozut 15 minut pred jedlom 2 tabletky DGL a pripadne brat aj 3 x 400 mg l-theaninu.
A samozrejme vsetky predosle rady na odstranenie stresu a zlepsenie spanku.



5

Re: zaludocna neuroza

RNG napísal(a):

Rivotril/clonazepam je utisujuci liek(oblbovak v mojom slovniku )s hromadou skodlivych postrannych ucinkov a navykovostou
http://bodyandhealth.canada.com/drug_in … ame_id=350
Na ukludnenie zaludku odporucam pozut 15 minut pred jedlom 2 tabletky DGL a pripadne brat aj 3 x 400 mg l-theaninu.
A samozrejme vsetky predosle rady na odstranenie stresu a zlepsenie spanku.

Dakujem velmi pekne za radu a ak by som mohol sa spytat ci by bolo mozne uzivat aj L-tryphtofan nakolko citam nato pozitivne reakcie.
Alebo to nekombinovat s tou L-theanin?
Kazdopadne uz potrebujem aby mi nieco zabralo nakolko som dost unaveny a aj mala namaha ma vycerpava.
Este raz dakujem



6

Re: zaludocna neuroza

L-tryptophan je material potrebny na vyrobu serotoninu, z ktoreho telo vyraba aj spankovy hormon, melatonin.Oba ukludnuju, samozrejme. L-tryptophan sa nachadza v roznych jedlach, najma v mase.Ale so zhorsenym travenim ho nemusis vytazit z jedla dost.
Ale ked chces doplnok na tvorbu serotoninu, ovela lepsie je brat doplnok 5-HTP, lebo ten je ovela ucinnejsi na tvorbu serotoninu, ako l-tryptophan.
Na unavu a vycerpanost niekomu pomaha brat specialny cukor, ribozu, 2 x 3 gramy denne.
Pripadne doplnky na nadoblickovu(adrenalnu) zlazu. Najlepsie su napr mrazene vytazky(adrenal freeze dried)
Nezabudaj na doplnok jodu a selenu, to zlepsuje cinnost stitnej zlazy, kvoli ktorej maju mnohi ten "unavovy syndrom", ked ne slabo fungujuca.



7

Re: zaludocna neuroza

RNG napísal(a):

L-tryptophan je material potrebny na vyrobu serotoninu, z ktoreho telo vyraba aj spankovy hormon, melatonin.Oba ukludnuju, samozrejme. L-tryptophan sa nachadza v roznych jedlach, najma v mase.Ale so zhorsenym travenim ho nemusis vytazit z jedla dost.
Ale ked chces doplnok na tvorbu serotoninu, ovela lepsie je brat doplnok 5-HTP, lebo ten je ovela ucinnejsi na tvorbu serotoninu, ako l-tryptophan.
Na unavu a vycerpanost niekomu pomaha brat specialny cukor, ribozu, 2 x 3 gramy denne.
Pripadne doplnky na nadoblickovu(adrenalnu) zlazu. Najlepsie su napr mrazene vytazky(adrenal freeze dried)
Nezabudaj na doplnok jodu a selenu, to zlepsuje cinnost stitnej zlazy, kvoli ktorej maju mnohi ten "unavovy syndrom", ked ne slabo fungujuca.

Cize 5-HTP a kde to je najlepsie kupit?Myslim aby zodpovedala kvalita,ci je to uplne jedno?
Totalne ma zaujal ten cukor riboza,nikdy som nic take nepocul a da sa to kupit vobec niekde?



8

Re: zaludocna neuroza

http://www.iherb.com/Now-Foods-5-HTP-10 … -Vcaps/306
http://www.iherb.com/Healthy-Origins-D- … 00-g/15841

Dnes nie su co sa tyka zlozenia nekvalitne vyrobky v USA, len viac alebo menej obsazne, tj ucinne a neucinne.
Nekvalitne totiz hranici s moznostou skodlivosti a za skodlivost doplnkov  su obrovske tresty, takze to si nikto netrufa ani len nahodou pripustit.To  znamena likvidaciu podniku, co to vyraba, a uvaznenie kazdeho , co sa na tom podielal, tj zodpovednych. A zhabanie ich majetku.