1

Téma: podpora pamäti a/alebo Alzheimer

Ktoré prípravky pomáhajú pri bežných problémoch s pamäťou ľudí v strednom veku.

A čo by si, RNG, odporučil ľuďom, ktorí majú v rodine napr. Alzheimerovu chorobu alebo stareckú demenciu a už teraz sa obávajú, že dopadnú ako ich príbuzní. Aktívny život je určite základ.



2

Re: podpora pamäti a/alebo Alzheimer

Nuz je mnozstvo doplnkov, co je ucinne proti zapalom a nasledovnym tvorenim zmien v mozgu(rozne nanosy, beta amyloidne plus scvrkavanie sa mozgovej hmoty).

V prvom rade zvysenie cirkulacie cistenim si ciev a rozsirovanim hlohom, roznymi antioxidantami(najma exttrakt z hroznovych semien, cucoriedok, vinpocetin zo semienok zimozelene, huperzin A z machu, gingkolidy z listov gingka a hromada roznych polyfenolov a karotenoidov.Nezabudnite aj na antioxidacne vitaminy, C E a D-3. Tie si musime, podobne ako selen, zinok a jod doplnovat kazdy, lebo je ichj v nasej potrave primalo na optimalu cinnost tela.

Protizapalove su  jasne  curcuminoidy, ktore su dokazatelne uzitocne aj pri uz prepuknutej Alzheimerovej chorobe, podobne su aj rozne antioxidanty.Tiez dumbier, boswelin a rozne enzymi.

K zlepseniu cirkulacie krvi moze prispiet aj ciastocne zriedenie nattokinazou, mam dobre vysledky z toho na viacerych ludoch s mozgovymi problemami, dokonca aj pri bipolarite, co bolo neocakavane.

Scvrkavanie sa mozgovej hmoty pripisujem najma zhorsenemu traveniu pre nedostatky kyselin a enzymov na stare kolena. Ja si ich veru doplnujem.

Aj zamorenie tela k tomu vekom priespieva, preto si ho treba odmorovat pravidelne enzymami, cistenim pecene(protokol dr Berksina), fyzickou aktivitou(to zlepsuije aj cirkulacie, tj krvi aj lymfy) a samozrejme spravnou stravou, bohatou na zeleniny, mikrovlakniny a nezabudat na orechy a olejnate semena, lebo mozog ma vacsinu hmoty(okrem vody) tuky a lecitin.
Moj otec napr jedol 1-2 orechy denne a veru si zachoval cistu mysel az do smrti(90)

Tiez branie zdrojov EPA a DHA(rybacie oleje, krill olej , chlorella, spirulina) pomaha na regeneracne procesy v mozgu.



3

Re: podpora pamäti a/alebo Alzheimer

Dobry den, mam 25 rokov a v detstve mi diagnostikovali LMD - lahka mozgova disfunkcia.
Chcem sa Vas spytat co este mozem robit pre zvysenie efektivnosti mojej pamete/sustredenosti? Tiez som niekde cital od Vas nieco o tom ze cukru mame v tele privela a netreba ho jest pre lepsie fungovanie mozgu. Je to dost divne lebo niekedy fakt citim ze musim zjest nieco sladke ked dlhsie pracujem (som programator) inac mi to nemysli. Nepametam si ako to bolo v mojom detstve ale momentalne je uplne bezne ze sa na nejaku banalitu pytam aj 6x. Vecsinou to pripisujem poruche sustredenosti ale uz sa mi velmi nechce nato vyhovarat.

Dakujem za rady.



4

Re: podpora pamäti a/alebo Alzheimer

Pozri sa na termu nootropika, to su vsetko doplnky na zlepsenie pamati a mozgovej cinnosti.
http://en.wikipedia.org/wiki/Nootropic
Osobne odporucam vitaminy B, napr zmes stress B plus C, tiez zlepsenie cirkulacie krvi nattokinazou, pouzivanie 2 x tyzdenne lyzicu lecitiniu a antioxidanty, ako vitamin C, E, D-3 Vinpocetine(30 mg), huperzine(200 mcg) a gingkolidy(120 mg, 25%), pripadne extrakt z hroznuvych jadierok(200 mg PAC)



5

Re: podpora pamäti a/alebo Alzheimer

Ahoj, na stranke healtdesigns.com sa nikde nemozem dopatrat ucinnej kombinacie na zlepsenie pamati. Nasla som len samostatny vinpocetin alebo samostatny huperzin... Pomozes mi prosim ta?



6

Re: podpora pamäti a/alebo Alzheimer

Nie kazdy predajca ma vsetko, ja kupujem napr tuto kombinaciu
http://www.swansonvitamins.com/SWU366/ItemDetail



7

Re: podpora pamäti a/alebo Alzheimer

Na iherb som nakoniec nasla toto: http://www.iherb.com/R-Garden-Memory-Fo … ules/12434
Nie je 2mg huperzinu na jednu tabletku vela?
Pripadne treba k tomu este dokupit vinpocetin?



8

Re: podpora pamäti a/alebo Alzheimer

Nepoznam ten doplnok, okrem toho velkeho mnozstva huperzinu je tam inych zloziek , sice spravnych, ale minimalne, takze sa zdrzujem nazoru tentokrat



9

Re: podpora pamäti a/alebo Alzheimer

ok, takze tento doplnok radsej nie. Bude postacovat, ked na celkove zlepsenie pamate objednam samostatne huperzin 100 mcg a samostatne vinpocetin 10 mg? Alebo treba este nieco navyse?



10

Re: podpora pamäti a/alebo Alzheimer

Moje lekarske zdroje odporucaju 200 mcg huperzinu A, 20 az 30 mg vinpocetinu a 60 mg vytazku z Gingko.



11

Re: podpora pamäti a/alebo Alzheimer

Dakujem smile



12

Re: podpora pamäti a/alebo Alzheimer

OK



13

Re: podpora pamäti a/alebo Alzheimer

Vyrazne zlepsenie funkcie mozgu bolo pozorovane na ketonovej diete, najma s pouzivanim stredne dlhych mastnych kyselin ako zdroja energie pre mozog, tj jedenim plno kokosoveho oleja. Nielen ze sa Alzheimer zastavil, ale stav pacientov sa podstatne zlepsil, dokonca po niekolkych mesiacoch sa zaradili do prakticky normalneho zivota. Ja osobne to povazujem za prakticky zazrak voci doterajsim metodam, ktore nevedeli ani len zastavit progres Alzheimerovej choroby. Samozrejme aj silne antioxidanty ako huperzine, vinpocetine a gingkolidy tam pomozu  , najma tym, ze znizuju oxidaciu izolacnych tukov(lipofuscin) a zlepsia cirkulaciu krvi v mozgu.         http://securepubs.com/video/20121003_RC_RC.html

Naposledy upravil: RNG (2012-10-03 18:21:21)



14

Re: podpora pamäti a/alebo Alzheimer

Vyrazne zlepsenie funkcie mozgu bolo pozorovane na ketonovej diete, najma s pouzivanim stredne dlhych mastnych kyselin ako zdroja energie pre mozog, tj jedenim plno kokosoveho oleja. Nielen ze sa Alzheimer zastavil, ale stav pacientov sa podstatne zlepsil, dokonca po niekolkych mesiacoch sa zaradili do prakticky normalneho zivota. Ja osobne to povazujem za prakticky zazrak voci doterajsim metodam, ktore nevedeli ani len zastavit progres Alzheimerovej choroby. Samozrejme aj silne antioxidanty ako huperzine, vinpocetine a gingkolidy tam pomozu  , najma tym, ze znizuju oxidaciu izolacnych tukov(lipofuscin) a zlepsia cirkulaciu krvi v mozgu.         http://securepubs.com/video/20121003_RC_RC.html